Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

Holky jste tu některá? 🙂 Já jsem se sem do těhu diskuzí nejdříve bála nakukovat, o jedno miminko jsme už letos na jaře přišli v 7tt. Ale dnes jsem po kontrole a vše vypadá v pořádku a přesně odpovídáme 8tt a tlouklo nám srdíčko x-). Na miminko jsme čekali dva a půl roku. A dneškem nás tedy i "propustili" z péče CAR k obvodnímu gynekologovi. Tak teď už věříme že bude vše jen a jen dobré 🙂. A nakouknu sem a tady červenec ještě vůbec nevidím 😃, tak snad se brzy nějaké nastávající maminky přidají 😉.
misi.21
10. kvě 2011
tak manžel přišel z práce už ve 14.30 h.,což jsem dlouho nezažila a hned si šel lehnout. Vzal si dva paraleny a i tak má pořát přes 38,takže zítra ráno k doktorce. Je mi ho líto chudáka,doufám,že to nebude nějaká angína,ale co se dá dělat.. Já se stěhuju do obýváku,abych to taky nechytla a uvidíme,co mu zítra dr řekne. furt říká,že musí do práce,že toho tam má hromadu,ale dneska i on už konečně naznal,že zůstane pár dní doma,je mu asi fakt zle. Tak vařím čaj a odšťavňuji pomeranče,aby měl vitamíny...Já mám hrozný strach,když něco takhle přechází. Bratranec přecházel chřipku,skončil v nemocnici a za pár dní zemřel,tak na to pořát musím myslet 😞
tasmailla1
10. kvě 2011
@msevy jee to je malinký pupíček,ale sluší paninko.....
@misi.21 tak to je nemilý,tak hlavne at se brzo uzdraví a ty at to od nej nechytneš..... 😉 😉 a jojo jak píšeš,nic se nemá přecházet,radši to vyležet a co práce počká......zdraví je předci přednejší......
lebapa
10. kvě 2011
@msevy jee, máš pěkný bříško a jen to, porodíš a budeš za modelku 🙂 Ty jo, tak měsíc, je to divný když se to tak řekne vid? super že je mimčo už hlavou dolů, to můžeš být zase o něco klidnější. Magnezko mi říkal doktor že mám brát max. do 37 tt, střídám to pití a dvoje pilule..a jak Matýsek, vnímá že máš v bříšku mimčo? většinou jim to v tomhle věku ještě asi moc nedochází, to až možná až porodíš tak bude mimču nosit auta vid x-)
lebapa
10. kvě 2011
@misi.21 určitě bude v pořádku, teď to ještě citlivěji vnímáš a je pochopitelný že se ti vybavuji špatné vzpomínky. Chěl vydržet co nejdýl ale asi měl hned mastit na pohotovost aby se zaléčil co nejdřív, si myslím že ho z práce i vyhnali když viděli v jakém je stavu..dva dny pocení a bude fit uvidíš.
hradilenka
10. kvě 2011
@msevy Tak to je fajn, že je vše oki ... pupíka máš malýho 😃 mám větší .... 😃 Se divím, že Ti chtějí dát ten Dinatal grátis, já slyšela , že dostali jen nějaké testovací vzorky, ale pochybuji, že to dávají standardně když si o to řekneš. Dle mě je to jen pro VIP a tolik toho zase nedostali, tak si myslím, že je to už fuč. Ve špitále kde budu rodit dostali jen 6ks. Semínko mám taky koupený i čaj z maliníku. Ještě si můžeš masírovat hráz ( pokud si tam dosáhneš .... 😃 já mám s tím už problém 😎 ) .... to by mělo taky dost pomoct.
@lebapa jj těch 500 není zase tolik a bude to snad i pro druhý dítě a pokud by to už nevyšlo tak ho střelím a nebo nechám švagrové až budou čekat oni.
@tasmailla1 poslyš, tak mamku máte na Slovensku a ségru máš tady .... jak jste se tady nachomejtly? A jak si tady dlouho už? A kde je líp ....? 😃 😃 😃

msevy
10. kvě 2011
to jo, ptala jsem se ho, jestli to nevidí na předčasný porod - potřebujeme nejdřív zrekonstruovat 😃 - tak prý to zatím k tomu nespěje, uvidí se na UZ jak to vypadá. Je fakt, že u Matýska jsem byla za 2 měsíce na ještě menší váze než před otěhotněním🙂 Akorát ty břišní svaly byl problém zpevnit. jsem líná cvičit 🙂 Matýsek mluví o tom, jak dá miminku svojí postýlku, bude pomáhat koupat, máma mu dá mlíčko z dudlíků (tak říká mým prsům) 😃 a on mu bude dávat mlíčko z lahvičky. Jsem zvědavá, jak to bude se žárlením
hradilenka
10. kvě 2011
@misi.21 Dobrá domácí péče je nejlepší léčivo :-N Bude fit coby dup .... je to chlap .... :-N Ten můj za tu dobu co jsme spolu nemarodil ani jednou ... připadá mi to tak, že na něj snad ani nic nevleze .... :-p Zato na mě leze všechno ..... ale po čem je prd 😃 😃 😃
msevy
10. kvě 2011
@hradilenka - taky jsem se divila, že by mi to dali jen tak, ale prý když to budou mít, tak není problém. Tak udivíme 🙂
tasmailla1
10. kvě 2011
@hradilenka hihi no jo,mamka je na slovači,já jsem v Čechách 1O let a segra je tu asi 6 nebo 7let,jinak na slovači už žádnýho sourozence nemáme,takže mamine je občas po nás smutno a bude smutno i po vnoučátku...já jsem sem přišla po škole za prací a segra taky,když nemela práci na slovači tak sem přišla za mnou....a líp je asi v Cechách,i když Slovensko bude vždy moje srdcovka,na kterou nedám dopustit,ale vrátit se tam nevrátim,protože s prací je to tam na prd,práce tam není a když aj je,tak za málo penez,tak aspon takhle 2-3 krát za rok tam jedeme se segrou na dovolenku domov,tak se teším,až bude po šestinedelí a pojedem i s manžou a s miminkem se ukázat na slovensko......
tasmailla1
10. kvě 2011
@lebapa ono se magnezko muže brát jenom do 37 týdne a proč?mne to gyndař neřekl,takže já bych klidne prášky brala až do porodu....
tasmailla1
10. kvě 2011
@msevy a proč by si mohla začít rodit předčasne?otevíráš se,nebo je jinej problém?
msevy
10. kvě 2011
@tasmailla1 - naštěstí neotvírám, ale mám trochu obavy, když byly tyhle problémy, tak jsem se radši zeptala.
msevy
10. kvě 2011
manžel je na cestě domu, tak jdu dělat pizzu a nějaký obložený talíř. mějte se, pááááá
micka1
10. kvě 2011
Tak UTZ dobrý. Naše princezna se má čile k světu. Během 14 dní se otočila hlavičkou dole tak jsem ráda. Podle stehení kosti je o týden starší. Váhu a výšku nevíme. 😞 Byl s nám i Honzík docela ho to zajímalo co všechno vidí. Nechtěl nám ukázat obličej raději se otočila z profilu. Pak si to asi rozmyslela tak se nám na chvilku ukázala. Pohlaví ukázala taky jenom na chvilku během chvilky si dala nohu přes nohu. 🙂
micka1
10. kvě 2011
Tak už jsem všechno oprala teď už jenom vyžehlit. Ještě nám chybí složit postýlku a přestěhovat v ložnici komodu a dát na to desku na přebalovák. Já si ještě musím dokoupit věci do porodky a nabalit tašku. Kdybycho to měla brát podle Honzíka tak za měsíc rodím. Honzík se narodil ve 38 tt. Tak raději ať mám všechno nachystáno. 🙂
zup
10. kvě 2011
ahoj????
zup
10. kvě 2011
u nás dnes též poradna a vše ok 🙂
čípek mega dlouhej 46mm jako minule takže jsem zabetonovaná opět :-x
Miminko se otočilo, je hlavičkou dolů 🙂 hurááá a odpovídá svému týdnu, má 1130gr takže zatím přerostlý není sláva, snad bude rozumné a moc nenaroste 🙂
já mám 7kg nahoře, kéž by to šlo dál takhle zlehka nahoru :-x pže dolů to půjde hodně těžko
a cukrovka brrr hnus, tentokrát mi to přišlo ještě hnusnější než za NIky a to mi to dali do černýho čaje, ale mohla jsem to zapíjet vodou takže dobrý zvládla jsem to 🙂
zup
10. kvě 2011
no dnes jsem nakoupila vložky porodnický a kalhotky a vložky do podprdy, tak už teda taky začínám chystat 😃 a nějakou tu drobnou kosmetiku 🙂 a aj ten dětský prací prášek tak už začnu taky pomale prát
micka1
10. kvě 2011
@zup tak to jsi dobrá že máš jenom 7 kg nahoru já už mám 10kg. Mě dr neřekla kolik malá váží. 😞 Já blbec jsem se nezeptala.
micka1
10. kvě 2011
ještě musím vyprat polštář a peřinu do postýlky mám vypráno. 😃 😃 😃
zup
10. kvě 2011
@micka1 no jo vidíš to mě ani nenapadlo to musím taky oprat mladá to tahala po zemi :-x
no já to vím tu váhu pže si za to platím nemalý prachy :-x
micka1
10. kvě 2011
@zup já jsem byla právě v porodnici a tam mě nic dr neřekla. Předtím jsem byla na soukromé klinice. První UTZ ve 12tt mě stál 1400,- a další ve 22tt byl na pojišťovnu. Dělali mě u toho skrínig. 😞
druidee
10. kvě 2011
Ahoj těhulky, ráda slyším, že u všech kontroly OK 🙂 mimísci rostou a jsou hlavičkama dolů 🙂 já dnes opět zvládla 2h procházku bez omdlívání, tak jsem na sebe patřičně hrdá 😃 sice jsem předtím vařila a umývala zase ze židle, ale to už tak musí být 😉 a poprvé jsem musela přítele požádat o zavázání bot 😃 ..už to nejde.. 😃
@msevy krásný pupík, akorát 🙂
zup
10. kvě 2011
@druidee požádat o zavázání bot 😃 no já raděj nosím už jen pantofle a crosky 😃
taky jsem dnes hodně naběhala
u nás dělají utz pokaždý ale platí se za to 200 😞 (za měření mimča) a 150 za měření čípku
druidee
10. kvě 2011
@zup no, nechtěla jsem se vzdát svých oblíbených bot dnes 🙂 když se mi po cestě jedna rozvázala, už jsem nastavila nohu a zavelela "zavaž mi střevíček!" 😃 😃 😃 😃 no teda, za každý "prd" platit, jakoby to byla kdoví jaká námaha...že? nojo... ani nevím, jestli by mi za poplatek změřili mimčo tam u nás.. když si stihnu vytáhnout a ofotit na mobil papíry z karty, pak si to doma vypočítám 🙂 posledně jsem na to ale zapoměla.
zup
10. kvě 2011
@druidee ti nedávají zprávu? mě to co si zakládají dávají v kopii zrovna
druidee
10. kvě 2011
@zup v podstatě mi do těhuprůkazky dávají papíry, na které si tisknou jen "nálezy" prostě co bylo na kontrole, na poradně, na utz... ale míry mimča a další, to zakládají jen do karty k sobě.
zup
10. kvě 2011
@druidee aha to já mám n atom papíru vše včetně té váhy
no jdu spinkat dobrou
hradilenka
11. kvě 2011
Ahoj holky, dneska je venku opět úžasně, byla jsem v sámošce na rohlíčky o půl sedmé a krásně teplunko :-N
@tasmailla1 aha tak je mi to už jasné ... a manžel byl pacient, tak jste se spolu do sebe zalůbili 😃 😃 😃
@zup u Vás se za měření čípku a ultrazvuk ve 30t platí? To je přece prevence... Mi měří čípek co 14 dnů ve špitále a nic neplatím ještě taky aby !!! A za ultrazvuk ve 30t taky nic je to přece prevence. A preventivně mi dělá i sono a tyky nic neplatím .... To je divný =-) Kam chodíš?

tasmailla1
11. kvě 2011
Ahoj holky...u nás bude dnes taky hezky,zachvíli pojedu žehlit,už se musím k tomu dokopat,pretože odpoledne u nás v kuchyni by to nebylo možné,je tam děsnej hic......a stát nad žehličkou je hotová sebevražda.....
@hradilenka nene on nebyl pacient,v živote bych si s pacientem nezačala,ale delal taky ve špitálu a tak když jsem byla vždy po noční,tak sme skákli v areálu špitálu na kafíčko a pak jsem šla domu spát a on zase makat.... 😃 😃
A co se týče čípku a takových veci,já nemám vubec šajnu,jak je to u mě,mne to muj mudr neřekne,ale když řekne,že je vše ok,tak je asi vše ok a dál se neptám.... 😃

Začni psát odpověď...

Odešli