• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@tasmailla1 Včera jsem žehlila a jsem ráda , že to mám za sebou ... si to nechej to žehlení až bude zase pršet a škaredě, teď je lepší jít někam ven :wink: Já dosnídám a valím zase do parku na sluníčko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. kvě 2011 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka hihi jenomže me se to prádlo už pekne nakupilo,až me to padá ze stolíku,takže už jsem nucená to dát do pořádku,a hlavne jsou to veci pro mimi,tak už bych byla ráda ,kdyby jsem to mela hezky poskládaný ve skříni.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. kvě 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dobré dopoledne, tady se také opět rozjíždí sluníčkový den :slight_smile: mrňousek vstával s taťkou, tak jsem vstala také.
U mě čípek také nějak moc neřeší.
11. kvě 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přeji příjemný den, dneska to zas bude u nás pařit asi jako včera. Koukám je to všude uplně stejný, něco jsem odžehlila ale zase naprala, včera mi to venku uschlo během chvilky tak se do toho musím taky pustit. Ještě nemám ani tu kupičku na mimčo a chtěla bych to mít taky hotové. Včera jsem to s tím běháním po městě přehnala,no měla jsem to sumarum na 4 hodinky. ležet jsem nemohla protože mimčo jede s dneškem už třetí den v jednom kuse. Jak si lehnu na bok,tak se mi tam vzpříčí a trénuje stehýnka a péruje, jinak nevím co tam vymejšlí.. Dneska jak si stoupnu tak mě hned tlačí na spodek, v sedě je to o.k.
@tasmailla1 magnezko se může jen do toho 37tt protože všeobecně je proti křečím na uvolnění a v těhu to vlastně brání stahování dělohy aby nezačala vypuzovat to mimčo. týden se počítá s tím že ještě po dobrání učinkuje a kdyby jsi to jedla do poslední chvíle museli by tě asi zase dopovat něčím opačným a nebo by jsi mohla přenášet. Takhle jsem byla asi zapráškovaná u Báry, tu jsem pak týden přenášela.ale to jsem jedla nějaký special prášky, nebylo to jen z toho magnezka...
11. kvě 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No s tím čípkem mi doktor taky vždycky jen řekne že je to přesně jak má být, tudíž uplně v pořádku a už se víc neptám. na 36tt říkal že mi uděla klasika prohlídku, jinak od minule mi kontroluje čípek už pokaždé. Je to soukr.doktor a nic navíc neplatím. Jen za foto mimča z ult a v nemocnici mi minule taky řekli míry, váhu automaticky. Byla tam paní doktorka, je pravda že na ult před tím v nemocnici byl doktor a nemluvil vůbec, asi záleží na koho se narazí.
11. kvě 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa ahaa tak už rozumím s tím magnezkem proč jenom takhle.....tak to doužívam do 37 týdne a pak at se deje vůle boží... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. kvě 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jsem analfabet na byrokracii.. nevíte, jak je to s přechodem na mateřskou, když jsem na neschopence? dr. mi vypíše nějaký papír a ten dám na soc.?
11. kvě 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 až se to bude blížit tak si myslím že tě doktor na to upozorní aby jsi to už nejedla. Já jsem se o tom s tím svým už bavila, raději mi to hlásil aby pak náhodou na to nezapomněl. Už se pár let známe tak mi říkal co jak příště a ať mu připomenu na čem jsme se dohodli, taknějak si důvěřujeme :grinning: :grinning:
11. kvě 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee jéé tak to jsem sem chtěla ráno taky písnout jak na tom jste.. taky nevím jeslti to je automaticky 6tt před termínem, to už je pak ta mateřská, tak si myslím že ti u dr. ukončí neschopenku. Jen vím že s tím budu muset do VZP, byla jsem tam po novém roce nahlásit že pobírám neschopenku a paní mi říkala že tam pak zas budu muset dojít. Raději tam pak zajdu hned. Taky jsem totiž nepochopila jak to v té pojištovně vedou, neschopenku jsem měla od půli prosince, domů mi přišel od nich papír že musím doložit co jsem dělala v lednu a když jsem se pak tý paní ptala tak říkala že neschopenku za prosinec tam vedenou mají, leden jim chyběl ale za únor tam pokračovala normal a to už ji nezajímalo..no všude jsou jen lidi,asi to nějak podivně zadali do programu
11. kvě 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jejda, neschopenka se musí hlásit na vzp?...myslela jsem,ž e to dělá zaměstnavatel..snad to ten můj tedy udělal (ale paní účetní je skvělá, určo to udělala)
11. kvě 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee no já jsem na to taky koukala, ale určitě to máš v pořádku. Mě přišel domů dopis abych doložila za ten daný měsíc co jsem dělala. Přitom tu neschopenku tam měli, jinak bych si musela zaplatit pojištění sama.ale mají na to x let. Kdysi jsem byla na VZP i s bráchou, po třech letech si vzpomněli že jim tam chybí nějaký měsíc co byl brácha na vojně. Ale vždycky jsme jen ukázali něco - teď jen koukla na tu neschopenku a bylo vyřízeno. Tukla to do pc a mohla jsem jít. S tou mateřskou nám určitě poradí u doktora a nebo ta účetní jak píšeš že máš dobrou, řekne ti kdyby jsi s tím měla kam dojít.
11. kvě 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee co vím,tak na mateřskou se nastupuje bud 6-8 týdnu pred porodem a gyndar ti to vypíše a ty s tím papírem pojedeš ke svý účetní a ona to pak vybaví se sociálkou,na socku tím pádem už nemusíš jet...aspon u nás to takhle je....
11. kvě 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no doufám,že me na to upozorní a za týden me bude už nabírat kultivaci,není to brzo?já myslela,že kultivace se nabírá až kolem 36 týdne....
11. kvě 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jj, tak se optám pak u doktora..formuláře mají v tom případě tam a nemusím nic vyzvedávat na socce či tak.. jen abych věděla. díky :slight_smile:
11. kvě 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee myslím,že formulář by mel mít gyndař....
11. kvě 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee a kdy nastupuješ na mateřskou?me minulý týden řekl,že 30 kvetna me to vychází.....budu ráda,aspon se pak už nemusím bát kontrol od socky,či jsem doma,nebo ne...
11. kvě 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 :grinning: dobrá otázka.. pozjišťuji..
11. kvě 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Valím něco dělat... holky, jsem tak líná vybrat nějaké chůvičky.. budeme muset mít digitální /prý se neruší s ostatními a v baráku jsou další 3rodiny s mimčama.../ ale je zatím čas.
11. kvě 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee Na VZP musíš dokládat, že si nemocná jen pokud jsi OSVČ a musí Ti pro ně napsat potvrzení socka. Jinak je pro všechny lepší si nechat napsat mateřskou až 6t před porodem... budeš mít o 2 týdny dýl prachy .... a formulář na mateřskou vystaví doktor a Ty to buď zaneseš do práce a nebo si to pošleš sama na příslušnou soc. jako to dělá osvč oni se tam s tím poperou :grinning:
11. kvě 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky :wink: dlouho jsem tu nebyla, páč co je jaro, tak pořád někde lítám, teda spíš se už valím, ale mám teď v sobě energie, víc než kdy jindy. Vždycky si vás jen tak zběžně projedu a mrknu na fotečky :slight_smile: koukám, že už sme asi všechny připravený a vše potřebné je doma :slight_smile: já ted chodím na různé přípravné kurzy, byla jsem na kojení, šestinedělí, ted mně čeká ještě péče o novorozence a porod.Všimla jsem si, že tu píšete o tom bepanthenu, nám paní porodní asistentka říkala, že si ho kupovat nemáme, páč je tam málo těch léčivých látek a nefunguje. Místo toho nám doporučila normální panthenol, který tam těch látek má víc a je super.
Jestli máte možnost někam takhle chodit, určitě jděte, páč jsem spoustu věcí nevěděla, hlavně o kojení a ted se cítím mnohem líp a tolik se nebojím ,že to nepůjde. Já sice platím 400 za dvě a půl hodiny, ale je to super. Vede to paní Kopřivová, což je první porodní asistentka u nás. Je starší a fakt bezvadná. Takže kdo jste z Prahy, vyražte do POMADu. :wink:
A co vaše bříška? mně Pepíček roztahuje břicho hlavně do stran,si přijdu jak nějaký natahovadlo :slight_smile:
11. kvě 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vyžehlila věcičky,povlečení a osušky,tedka už jenom to dát do skříne a jsem ráda,že to mám za sebou a jedu chystat obídek....už mám hlad a malé určo taky,pretože dáva o sobě znát ....
11. kvě 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 šikulka já dneska dělám lečo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. kvě 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska je tu náááádherně :slight_smile: Po obědě jedu do bytečku a na zahrádku, včera mi přišly kytky, tak je musím zasázet. Truhlíky jsem zvládla včera, skalku chci dodělat dneska. Odpoledne jdu na info schůzku do školky, potvrdit přijetí Matýska a pak hurá k našim pro toho mýho raubíře :slight_smile: Ségra už je z něj po těch pár dnech docela vyčerpaná :grinning: V sobotu zase frčíme do Prahy, má být hnusně, tak se snad pojede dobře. Závidím vám, že už máte všechno pro mimča připravené, já mám jenom něco málo nakoupené, po Matýskovi jsem ještě věci nesundala - chci až v novém bytečku. Prý bysme to stěhování mohli stihnout.....tak snad hurá :slight_smile:
11. kvě 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka už zase žasnu, jaký máš přehled :dizzy_face: :dizzy_face:
@leia1 ahojík, jen užívej sluníčka :wink: také mám poslední dobou pořád pocit, že tohle období těhu si užívám asi nejlépe a že asi za to může hodně počasí :slight_smile: to máš super s tím kurzem.. já měla v plánu, ale jak mi pořád nebylo hej, tak jsem to zazdila..budu mít jen jednorázový předporodní kurz s exkurzí porodky. To víš, Pepíček vyrostl, má míň místa, tak si to musí nějak roztáhnout :wink: :grinning:
11. kvě 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee vlastní zkušenost :angry:
11. kvě 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy Jůů tak to je paráda, Ty budeš mít skalku ... hrozně se mi to líbí ... ty kyti na tom .... horší je pak asi to pletí ... ale pokud to máš asi dobře založené, taky je na to už asi nějaká vychytávka ..... jako textilní fólie atd. co je pod keře a tak.Jen bacha četla jsem na netu , že mají být bouřky s kroupama... tak ať Ti to nepomlátí ... já asi raději truhlíky stáhnu, protože to je každý rok něco co mi zničí muškáty... minulý rok zase furt lilo, tak jsem měla tu hlínu napitou jak houbu a polovina mi uhnila :angry: .
11. kvě 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka - skalku jsem začala dělat minulý duben a letos na jaře jsem zírala, jak se to krásné rozrostlo. Někde až moc, takže to chci překopat, přesázet - ale to musí manžel. Kdyby mi tam tchýně nesázela česnek, tak jsem spokojená. Vloni mi tam dala hrachor, kterej zahubil to pod sebou, protože je to popínavka a to mi neřekla, takže mi během 14 dní odešly kytky, které byly přikryté hrachorem. Letos to ještě vydržím, ale příští rok už budu mít nad tím větší kontrolu, takže si to pěkně ohlídám :grinning: Nemám tam žádnou folii, jenom mulčovací kůru a občas to vyplít musím, ale není to tak strašný. V kompostéru se nám přes zimu udělal krásný kompost, takže to míchám s hlínou a zatím se kytičkám daří :slight_smile:
11. kvě 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee no ten kurz je fakt bezva, akorát co nám říkala o plenkách, tak je zastánkyně těch jednorázových, s těma novýma látkovýma nemá zkušenost, tak mně to trošku zklamalo, páč jsem si nakoupila krásný bambusový a moc se těším, až je malýmu budu dávat. Já vím, že ty sis je také pořídila, nevím, co ostatní holky. Ta paní říkala, že si neumí představit, jak se v tom balíku bude miminko učit překulovat na bok. Myslíš, že by to mohl být problém? Možná ze začátku, že bych to střídala s těma jednorázovýma, no prostě mi to vrtá v hlavě :unamused:
@hradilenka ty jo s těma bouřkama, já se docela těším, mám ráda to burácení, ale jen když jsem doma, v bezpečí :slight_smile: , venku v přárodě bych se po....strachy :grinning: :grinning: :grinning:
11. kvě 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 jj taky mám ráda to bouření ... jen nemám ráda pak ty škody na balkoně :grinning: :grinning: :grinning:
@msevy aha tak to jo ... tak příští rok si založíš zbrusu novou ... a nesmíš tam pustit tchýni ... dej tam ceduli vstup zakázán .... pozorování z dálky povoleno :grinning: :grinning: :grinning:
11. kvě 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka - nejlepší je, že jsem jí udělala záhon přímo u vchodu do bytu, ale na ten prý nevidí z okna - tam má tu mojí skalku :slight_smile: No, když mi tam nezasází mrkev, tak ten česnek ještě letos přežiju. Ale jak říkám, příští rok si to sakra ohlídám :slight_smile: I když, včera jsem říkala manželovi, že spolužití s jeho maminou nebude vůbec jednoduché. Občas má pocit, že když vychovala tři děti, tak proč by nezvládla ještě ty malý. Ale to, že jí je přes 70, je roztržitá, každej schod je její (věčně padá), tak to už neřeší. Matýska jí tam občas nechávám na hlídání, teď už je to v pohodě, ale když byl menší, tak těch boulí co si u ní nadělal - divím se, že to přežil ve zdraví. Druhé mimčo jí asi hlídat jen tak nenechám.
11. kvě 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek