• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@dpetulinka tak půjdete do domečku ... no tak to je paráda ... ale ty opravy nezávidím ... je to horší jak stavět nový barák :unamused:
14. kvě 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa přítel jezdí taky kamionem, ale stálou trasu a okolo domu, takže je většinou každý večer doma a tak vařím, když vím, že neměl teplý oběd a pak víkendy, ale už je na zabití, fakt. Pokud mi nepraskne voda mám v plánu odjíždět, až už to nebudu moct doma vydržet :grinning: pokud teda vybereme Náchod, do Vrchlabí trochu dřív, protože je to přece jenom kousek cesty. Je teda pravda, že bych byla skoro ráda,kdyby byly porody dědičný, mamka bráchu porodila od první bolesti za dvě hodiny a mě za půl hodiny :grinning: to bych si dala říct a vždycky prohlašovala, že by mohla rodit za tabulku čokolády :grinning: kvůli tomu porodu jsem ráda, že mi jezdí jen mezi Mladou Boleslaví, Vrchlabím a Polskem, vozí díly pro škodovku a bydlíme na polských hranicích, tak je to docela fajn, ikdyž teď mi někdy leze na nervy tak, že by mi ani nevadilo, kdyby byl týden pryč :slight_smile:
@dpetulinka a jaký máš vyhlídnutý kočárek ten camarelo,nebo nejakej jinej?
@dpetulinka hmmm přesne jak píšeš,kdyby byly porody dedičný,tak po mamce taky bych zdedila rychlej porod...za 4 hodiny by bylo po všem..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. kvě 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka moje řeč, když jsem byla malá, tak naši taky předělávali a mám to v živý paměti. Ale mám slíbeno, že se spodek udělá komplet než se nastěhujeme, takže kuchyň, obývák, ložnice, koupelna bude hotová a nahoře pak někdy časem ještě jedna koupelna a dětský pokoje,ale to teď nespěchá.
@tasmailla1 zatím pořád ten, jen jsme ho nesehnali nikde k vidění v krámě, teď jsem zjistila, že je v Žamberku, takže se tam chystáme příští sobotu, pokud se nám nebude líbit, tak pak danny sport, ale má menší korbičku, než camarelo, což mě příliš netěší. Vybrala bych jinej, líbí se mi mutsy, ale to už je kapku jiná cenová kategorie :slight_smile:
14. kvě 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 to by bylo super, viď? A jakej vy máte kočárek? Předpokládám, že jsem tady jediná, která ho ještě nemá koupenej :grinning:
14. kvě 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka ten můj většinou jezdí pro TPCA, ale mají i jiné kšefty, unii nechce, to bych ani nedala aby byl 6 týdnů pryč a týden doma, ale občas má víkendy pracovní a je to z týdne na týden. Jezdí spíš Francii a Německo, Polsko taky hodně..podle toho jak jim to naplánují a to ví nejdřív o víkendu před daným týdnem. No známá loni rodila holku a nestihla dojet do 8 km vzdálené porodnice, ale to měla 4 dítě, než jí přijela sanita naproti tak to zvládla sama ale to myslím že nám nehrozí ani jedné. Baráček budete mít prima, počkej jak si to pak s malou budete užívat. Opravy se většinou ještě protahují, jak píše hradilenka je to s přestavbou akce, ale zas to budete mít podle svého
14. kvě 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Taky ještě nemám kočár doma ... je někde na cestě z Německa :grinning: :grinning: :grinning:
@lebapa od bratrance mojeho ... tak jeho žena přijela tak tak a šla hned na sál ... prvorodička ... tak si počkám až jak to dopadne nám... bratranec když povídal tu cestu , tak myslel, že porodí v autě :grinning: ... Tak po cestě už jim volal, že rodí ... jak přijeli, tak jí nasadili na vozík a šup na sál :grinning:
14. kvě 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa tohle jsem kdysi taky zažila, bývalý přítel taky jezdil s kamionem, ale každý týden jinam, všude možně, anglie, rumunsko, špaňelsko, někdy i přes víkend, je to náročný zaměstnání. Pane jo, tak myslím, že nám to určitě nehrozí, ale vám by se to klidně stát mohlo :slight_smile: těším se do svého, přece jen je to tady nájem a ani jeden nejsme zvyklí na panelák, bude to hrozné práce, ale myslím, že to za to stojí.
14. kvě 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky těm Vašim chlapům nezávidím... já bych kamionem nejezdila ani za trest .... stačilo mi když jsem řídila z Hamburku až k nám domů cca 900km a byla jsem totálně šlus... Přestávka jen na kafé a wc. Stále v čudu a když si spočítáš ty hodiny co tam tráví a pak to podělíš mzdou, tak zjistíš, že je to to samé jako byl byl doma a chodil ranní a odpolední ... ale spal by ve vlastní posteli .... a netrnula bych aby se mu někde na silnici něco stalo.
14. kvě 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka teta, sice druhorodička po příjezdu do porodnice, do patnácti minut, ještě si vyšlápla schody do třetího patra a pak už rovnou na sál, chtěla na záchod, ale když ji sestra viděla, tak už ji to ani nedovolila :grinning: to bych brala hned.
14. kvě 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka to je svatá pravda, taky to nechce dělat do konce života, ale dokud nezčnu chodit do práce já, tak to asi jinak ani nepůjde, když si to spočítáš, je to tak jak říkáš, ale teď by si bohužel takový peníze nikde jinde nevydělal.
14. kvě 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no já chtela danny sport,ale na mou výšku me byl takovej malej,takže nic z toho a korbička teda taková malá na nem není...my sme nakonec vybrali takko warrior illusion 5,je takovej vyšší a už ho i máme v kráme uloženej,takže po porodu ho pak vyzvedne manža.....je fakt,že je tenhle kočárek vyšší,ale zas korbičku má menší,tak uvidím,do kdy budem jezdit v hluboký verzi...no jo mutsy,to je už neco jinýho,kdyby človek mel prachy nazvyš,tak si vybere kočárek,jakej se mu doopravdy líbí a cena na tom nehrá roli.....takže k tomu nášmu kočárku máme i sporták a autosedačku....
14. kvě 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmmmm taky vám holky nezávidím kamionáky,abych byla pořád doma sama,tak by me to nebavilo a i to být doma sama s dítetem,to taky nee,jsem ráda,že manža je doma a víkendy má volný...a to od září začne manža studovat dálkove na výšce,tak jsem zvedavá,jaké to pak bude,jak to budem zvládat....to ani nebude vedet,jak díte roste....díte nebude znát ani tátu..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. kvě 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 my máme deset tisíc strop i se sporťákem a autosedačkou, takže jsme na tom asi podobně jako vy, na tenhle warrior jsem taky koukala, ale na živo jsem ho neviděla, měli ho v takový zajímavý džínovině. A kdybych sehanal nějakej co by se mi líbil levnějc, tak se zlobit nebudu :grinning: jeto hrůza, pořád něco a jak jsem musela přestat chodit do práce, tak nic moc no, ale dva měsíce to překlepeme a pak už to půjde líp.
14. kvě 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já zas nemůžu říct, v týdnu je to takový naprd no, jezdí domů navečer a ne pokaždé, třeba třikrát čtyřikrát v týdnu, ale víkendy je doma pokaždé. Jo s tou školou to bude veselý :slight_smile: já až se za rok vrátím do školy, tak jsem na nás taky zvědavá :grinning:
14. kvě 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no my sme taky meli deset tisíc na kočárek,takže jsem ráda,že sme to takhle sehnali....no počkej,ale ty tedka jseš na tom uplne blbe,když si jako studentka,ty nemáš nárok na mateřskou,ale dostávaš už rovnou rodičovský příspevek ten co je na štyrletou variantu,ne?ty se pak chceš za rok vrátit do školy,a jak to pořešíte s miminkem?budou babičky hlídat?
14. kvě 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no jak já jsem tedka na neschopence,tak samozřejme nejsou to takový prachy,jako když človek chodí do práce,takže platím jen neco málo a nákupy,jinak všechno ostatní jako hypotéka,inkaso a pujčku za auto platí manža sám.....takže si až tak vyskakovat nemužeme...a když budu pak brát rodičovský příspevek tých 76OO kč a manža bude ješte chodit do školy,tak to bude na hození si mašle..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. kvě 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no máme to na pytel, takže budeme improvizovat :grinning: začnu dostávat rodičovský příspěvek, po šestinedělí se narodičák přihlásí Ondra, vybere si tříletou variantu a pak se zase nahlásím já zpátky, je to strašnýho papírování, ale čtyři roky být doma nechci za ty peníze,kamarádka dělá na sociálce, takže nám to takhle vymyslela, už mám štus papírů co potřebujeme, hrůza. Ještě rok vysoký mi chybí, takže to chci dálkově dodělat, jsou to dva semestry po třech měsících, bude to pátek odpoledne a sobota dopo, tak to budeme muset nějak zvládnout, nejsem jediná, která to bude takhle pytlíkovat, tak snad to vydržíme :slight_smile:
14. kvě 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ten můj si tohle povolání vysnil, občas to je ale záhul. Klasika když je potřeba tak je zrovna pryč, to je snad pravidlo. Je takovej že ho mrzí u čeho všeho při růstu holek nebyl, nezná besídky ve školce, třídní schůzky.. Dost mě štvalo že když jsem šla po nich do práce tak mi holky brala babička a jelikož jsem končila kolem páté tak ty depky z toho že je vidím tak 3hodiny denně byly dost častý... Teď jsou spokojený, jen ta starší jaksi jde do puberty a nějak nepobírá že má taky povinnosti, takže moje nervy když na ní koukám jak si myslí svoje..už jsem jim 2x slibovala že je začnu mlátit a budu si šetřit nervy, nerada na ně křičím,ale občas to fakt nejde..
@hradilenka no jsi jedna z mála která to vidí jako my ty jejich druhé polovičky..každej jak je to přece super na peníze, ale zas takovej vejvar to není, určitě víc teda než někde ve fabrice, ale právě když se to rozpočte na hodiny, na to že je věčně pryč a kouká v noci když jede jak se v oknech svítí a on někde na cestách, to občas dojde energie. Ale vim že nic jinyho dělat nebude, dokud si teda neodrovná záda, pak to bude mazec..to bude protivka :rolling_eyes:
14. kvě 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 moc se neraduj chtějí to stáhnout na 7100,-
14. kvě 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 mi povídej s těma penězma je to hrozný, já mám štěstí v tom, že jsem ještě pořádně nevydělávala, takže žádnej zvyk na finance :slight_smile: ale kdyby Ondra nejezdil s tím kamionem, tak nevím, jak bychom vyšli, já teď nedostávám prostě vůbec nic, jsem ráda, že většinu výbavičky jsem nakoupila předtím, v té pitomé večerce jsem za ten měsíc přece jen alespoň těch pět tisíc měla, nebyla jsem tam každej den, nebylo to moc, ale bylo to znát no, na jídlo a podobně to stačilo, teď je to blbý, ale říkám si, že jsou na tom lidi i hůř
14. kvě 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka jojo o tomhle tom,že zustane přítel jakoby na mateřský jsem slyšela,prej to takhle delá mnoho mamin.....a tak to jo,že máš pred sebou už jenom rok...no muj manža bude taky jezdit jenom v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne do školy....
@hradilenka to je sranda, ne? no tak asi jak jsem říkala, je to moje první a poslední dítě
@hradilenka nekeceja to víš odkud,že to zas chtej stáhnout,o tom jsem neslyšela....
@tasmailla1 tak si může někdo stěžovat, že je nízká porodnost, já už to asi nechci znova zažívat tenhle boj s penězma, nedej bože, kdyby se Ondrovi něco stalo, třeba si zlomil nohu, tak nevím co by jsme dělali, teď si vezmeme hypotéku a bude hotovo, druhý dítě už ne a jestli jo, tak možná tak za deset let
14. kvě 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dívala jsem se na sama doma a tam o tom mluvili... šetří se tak to chtějí takto udělat ... a prý to bude " výhodné " pro maminky co chtějí do práce třeba za 2,5 roku .... Tak podle toho jak si seženou práci můžou jít kdykoli do práce a nejsou vázány těmi třeba 3 roky .... Taky jsem říkala... celou dobu jsem dělala roků uý mám jak na kostele ... oproti jiným maminám a mám ty nejhorší podmínky ze všech ... švagrová byla doma 8 let se 2 dětmi a brala 7600 furt ... navíc nám teď zrušili i porodné a to je furt něco ... hlavně že pro t. opálený je na všechno vždycky .... přitom státu nepřinesou ani korunu jen ho ceckají z peněz, kradou a dělají bordel ... už su taky tak nasraná .... že jsem raději už ticho ....
14. kvě 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no a to si vem,že ste dva a tedka do toho přijde ješte mimi,na které se vynaloží další balík penez a človek je jak vyždímaný prádlo.... :grinning: to už nebude o tom,že já nebo manža neco potřebujem na sebe,v prvním řade se bude kupovat na díte...jenom plíny kolik mesíčne stojej....
14. kvě 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka To dítě bych na ty peníze zase tak nepočítala... a čím dřív bude druhý tím líp kvůli věkovému odtupu. Věci podědí po prvním a do té doby než půjde do školy , tak se to nějak zvládne. Raději nečekat ... pak to taky může být jiný i se zdravím a tak .... a jedináčkovi moc fajn není .... :unamused:
14. kvě 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já se jen modlím, abych kojila :slight_smile: te´d zažádám o příspěvek na bydlení, ale taky je to super, ta ženská co nám pronajímá byt z toho neplatí daně, takže mi nechtěla dát trvalý bydliště, abych si mohla zažádat o ten příspěvek, nakonec jsem ji ukecala, ale s tím, že ve smlouvě mám napsáno jen to co platíme za vodu, elektriku a co se odvádí družstvu, prostě jen to na co má papír :slight_smile: nenene, změníme téma, protože mě je z toho akorát špatně, je to hrozný na dva roky na mateřskou může jít málo která a druhá věc je ta, i kdyby člověk mohl, tak to dítě dá kam? Babičky do důchodu chodit už ani nebudou, jesle nejsou a ve školce až od tří... prostě se šetří, ale nepřemejšlí a pro normálního, obyčejnýho člověka to výhodný nebude nikdy
14. kvě 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek