• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
http://www.baraka.cz/Marek/knihy/pdf/nova_doba_porodni.pdf našla jsem a začala číst, tak házím do ringu, kdyby jste se některá nudila :slight_smile:
16. kvě 2011 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka až se nějaká škaredá opruzenina objevila. Naštěstí se to stalo asi jenom 3 co jsem ji použila :slight_smile: . Jinak nám stačila na mastička od nivei. Obsahuje zinek a ten pomáhá.
16. kvě 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno tak jsem si dala malou procházku do školky a zpět a funěla jsem jak sádrový ježek. Ze školky to máme dvakrát do kopce. :slight_smile:
16. kvě 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem vás koooonečně dočetla :slight_smile: tady bylo přes víkend hnusně, dnes to vypadá na sluníčko. vymalovali jsme obývák, ani nechápu, proč u toho vždy tak nervačím, asi kvůli hromadě věcí a úklidu.. ale pomohla mi zase máma, tak to bylo super.
Maličký se mi před hodinou natočil tak krásně, že jsem na břiše viděla zřetelně 2 lokýtky a 2 kolínka nebo nožičky a ručičky a jak tam s nima mydlí a než jsem stačila nastavit ten xxx ( :angry: hrozně škaredé slovo :rolling_eyes: ) foťák na mobilu na kameru, abych to natočila pro přítele, tak se prcek přetočil zas jinak. tak jsem to obrečela :frowning2: jinak pohoda, tlak ukázkový už pár dnů po sobě :dizzy_face:
16. kvě 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,přeju krásný ráno,u nás se taky klube sluníčko,ale je tam zima,nikam se me nechce.....
@druidee to muselo být práce ako na kostele.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ješteže máš pomocníkov.....
@misi.21 at ti to u mudr dopadne dobře a at ti už dá neco,po čem ti bude líp.....
@micka1 to me povídej o zadýchaní,včera sme byly na chvilinku na zahrade a já v predklonu vykopávala díry do zeme pro rajčata a papriky a když jsem makala,tak jsem myslela,že už se nenadýchnu,no jo asi jsem hodne stlačila i mimi,protože nebylo taky v klidu,tak to pak musel dodelat manža...no jo,když už je vepředu břicho,už to není ono.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. kvě 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přeju příjemné pondělní dopoledne, u nás hlásím taky slunečno, včera zatažíno a odpol i taky sprchlo. V neděli dopoledne jsem stihla návštěvu u kamarádky a pak u našich. Odpol jsem chtěla ležet. Manžel šel na hřiště - to máme hned naproti baráku, když tam začali moknout tak se přišel zeptat jestli může pozvat ostatní na kávu tak přišlo asi 8 lidí dokoukat hokej včetně teda tří dětí. Najednou byl večer a holky do vany a nahnat na kutě. Ráno jsem měla akční a říkám si jak já bych to vedla teď v práci. Té mladší se udělala boule na tváři, jela jsem s ní k zubařce. Nějak byla asi při pondělku mimo, dělala jí rentgen tak říkám že asi dojdu na chodbu a ona že v poho že u toho taky bude, sestřička ať jdu za ní do toho jejich kutlochu a pak doktorce došlo že mám bříško..první kdo si toho asi nevšimnul :grinning: pak mi řekla že jí tam roste zub,ale je celý ještě v dásni a není vidět proč jí to tak zlobí tak že máme jet do motola. Řekla jsem jí že sama tam už určitě řídit nebudu, je to od nás cca 60 km,přes celou prahu- vzít to přes jižní spojku. Naštěstí je manžel zítra přes den doma. Jinak prý mám dojít pro antibiotika že tohle u dítěte nezažila.Pak jsem chtěla objednat na druhou preventivku v těhu a řekla mi ať přijdu na konci června. Nakonec jsem to domluvila na půli měsíce a si tak říkám jestli mám předem hlásit že jsem na rizikovým a týden před porodem nebudu řídit.. Ještě teď vidím ten její pohled na pohodu jako že proč mám problém se někam odřídit..
@druidee super že máte vymalováno, aspoň že ta mamka pomohla. Jinak chůvičky jsem ještě nezkoušela, nebylo času a nejdřív se ta rodičovská musí nechat 15 hod. nabíjet. Dneska odpol na to kouknu.
16. kvě 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já se hlásím z práce - zatím dobrý, takže pracuji, do toho konca měsíce to snad doklepu. My jsme měli taky zařizovací víkend - koupili jsme postýlku a přebalovací pult s komodou. Vše z druhé ruky, všechno na jiném konci Prahy, ale vše jsem zorganizovala, včetně souseda, co má dodávku, tudíž nám to vyzvedl a přivezl. Máme postýlku Lauru z Drewexu (bílá se stahvoací bočnicí) a přebalovací komodu Scarlett, barva olše. Ušetřili jsme na postýlce 1000 a na komodě 2000 (oproti nové). Vše je v dobrým stavu, tak mám radost - jako nové :slight_smile: při podrobném zkoumání jsem nějaký šrábaneček našla, ale to fakt neva - až bude prcek, stejně by to do.. teďkom akorát řešíme dilemu, jak se zařídit. Jak to budete mít vy? Miminko bude spát s Vámi a manžel/přítel odděleně?
Nebo spolu? Já nevím, jestli mám zařizovat pokojíček a budu spát v pokojíčku na pohovce, nebo zůstat v ložnici s miminem a vystěhovat přítele do pokojíčku na pohovku???? Tam spí už teď, jelikož začal příšerně chrápat a já bych se vedle něj nevyspala. Nevím, co ho to popadlo, od kdy jsem těhotná, tak prostě šíleně chrápe!!!! :confounded: Takže i když jsem předtím byla za spoločné lože, od té doby preferuji jedině oddělené spaní ... Problém ale je, že v pokojíčku máme počítač a já pracovní koutek se šitím - tak nevím, kam bych to odstěhovala, do obýváku se to nevejde a do ložnice nevím... Babo raď! Jak to budete mít vy????
16. kvě 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 s chrápáním mám úúúúplně stejnej problém, co jsem těhotná je to hrozný, několikrát za noc mě vzbudí a já budím jeho, ať se otočí na bok, protože problém je v tom, když se překulí na záda... já mám teď prostě hrozně lehoučký spaní, ale pravda je, že poslední tři, čtyři týdny je to s tím chrápání o dost lepší, už je to spíš vyjímečně, docela jsem to zvládli, ani nevím jak :D my to máme v plánu tak, že budeme spát všichni v ložnici a když to nepůjde, tak pošleme taťku do obýváku, ale pokud nebude chrápat, tak myslím, že to půjde, protože jeho nevzbudí nic, myslím, že ani plačící dítě :slight_smile:
A to jste pořídili moc dobře, my jsme taky koupili postýlku z druhé ruky, moc hezkou a komodu jsem vzdala a budu mít starou ze svýho pokoje od našich, už něco pamatuje, ale kluci mi na ni dělají pultík a myslím, že to bude stačit.
16. kvě 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 u nás je to zatím naplánované tak,že budeme všichni v ložnici,ale zařídili jsme rovnou i pokojíček,kde bude druhá postýlka a rozkládací pohovka a pokud by malá hooodně plakala,tak tam občas budu s malou spávat,aby si manžel pořádně odpočinul,přece jen je celý den v práci.
Ale určitě to tak nechci mít každý den,jen ať si našeho drobečka taky užije :slight_smile:
Ale uvidíme,jaká bude realita :slight_smile:
16. kvě 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 ahoj, no to máš prima s tím chrápáním, ještě že je vidět že těhu jsi ty :wink: Mě manžel říkal že když občas usnu na gauči že jsem taky chrápla, ale jinak se mi to nestává a expert na to u nás zásadně on. a že mu to jde, má s tím i celkově problémy, nikdo s námi z party ani nechce spát na pokoji když jsme na horách. S tím spaním to chce asi vyzkoušet, mě mimčo bude spát v ložnici v noci - tu mám v půdní vestavbě a přes den ho budu mít v pokojíku při ruce v druhé postýlce. A jestli nebude moct manžel v noci kvůli mimi spát tak se postěhuje on. Záleží taky co přítel dělá, ten můj když řídí tak ho musíme nechat pořádně vyspat. Nejsem takový kaskadér jako manželka jeho bývalého partáka, ty si naučili dceru (už chodí do školy) že si kdykoli v noci přijde na tatínka zatukat že chce k mamince a on se stěhuje na její malou palandu a ráno vstává k jejich mladší dceři..asi to budeme mít každá trošku jinak, hlavně aby to bylo pohodlé pro vás dva a přítel se rád přizpůsobí
16. kvě 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 ahoj, určitě pak dodej fotečky :wink: škrábanečky se nepočítají, dobrý kauf :slight_smile: u nás je jasno, pokojíček nemáme, takže mimi je vedle nás v ložnici, přítel bude mít v případě nutnosti k dispozici gauč v obýváku :grinning: víš co, dokud mimi neleze, ničemu nevadí, že máš v pokojíčku pracovní koutek-si myslím.první měsíce víc jak postýlku a přebalovací místo mimčo nepotřebuje. jen když budeš chtít šít či tak, když mimi spí..
@dpetulinka máš doma veselo.. hoď to za hlavu, máš teď jiné starosti a nenech se, aby to řešili přes Tebe. pokud to neví sami, řekla bych v klidu a včas každému před svatbou, že je to můj den a nepřeji si, aby mi ho někdo kazil svými záležitostmi, kt. se mě netýkají. to tam prostě nepatří. teda s těma kilama.. ale pokud je maličká ok, tak je to ok. kamarádka v prvním těhu přibrala myslím 6kg a to také až ke konci.
@tasmailla1 nj, to vyklízení a uklízení je fakt.. když člověk maluje nezařízené místnosti, je to hračka. ale takhle..škatule hejbejte se... uuf :slight_smile: a hlavně když chlap všude našlape a nadělá vždy po celém bytě :frowning2:
16. kvě 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ty jo.. s tím nachlazením.. tak snad dnes dr. napíše nějaký vysvobozovák..
16. kvě 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee z té svaby mám hrůzu, když se ženil brácha, táta mu tam taky vyvedl scénu, protože se opil a moje máma tancovala se svým tátou, je to celý k smíchu, jestli to nepřejde, tak za rok někam odjedeme a vezmeme se tam. A jak jste vymalovali? Tak teď už se jen kochat :wink: s tím přibíráním, uklidňuju se tím, že malá roste normálně a já si myslím, že takový tři čtyři kila ještě naberu, hodně mi to udělal ten začátek, prvních pět měsíců jsem nepřibrala vůbec nic.
Bože mi zas máme břišní diskotéku, to je neuvěřitelný, co tam ta výtržnice vyvádí a hlavně už dosáhne na žebra, což není úplně příjemný :grinning:
16. kvě 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu se pustit do žehlení rodiny a mooožná odpol na ty pleny. Do toho peru a když je konečně tak krásně tak sousedovi přijeli vyvézt jímku..jestli to bude smrdět tak mě asi klepne..naštěstí jim taky přijdou udělat kanalizaci příští týden.
16. kvě 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no mazec.. dospělí jsou někdy horší než děti.. :confounded: děti může člověk poslat do kouta, ale dospělí když nemají soudnost, to je pak těžšké.to určo raději jak píšeš-svatbu sami v klídku :slight_smile:
@lebapa tak ať jde práce od ruky.. já jdu koumat, co uvařím k obědu..
16. kvě 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 no naše mimino bude spát s náma taky v ložnici a když bude hodne brečet,tak se manžel odstehuje do obyváku..... :wink:
16. kvě 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 Ahojky, taky jsem ještě v práci, posledních 5 dnů, v pátek naposled... Už bych to dál ani nedávala, jsem děsně utahaná:(
My s tím spaním samozřejmě uvidíme jak to půjde, ale počítáme i s variantou, že já budou s malou v ložnici a manžel bude spát v obýváku na rozkládací sedačce, ale myslím, že to vyjde skoro na stejno, máme malý byteček, takže stejně případný řev uslyší:slight_smile:....
16. kvě 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka tak u nás se to s tím chrápaním bohužel samo nějak zatím neřeší - právě, že jsem pŕítele taky v noci budila, ať se přetočí, ale když jsem ho vzbudila po několikáté, tak si vzal polštář a přestěhoval se na pohovku..a pak už rovnou zůstává na pohovce. Několikrát jsme to vyzkoušeli, jestli se něco nezměnilo, ale bohužel ne... původní plán byl, že budeme spát všichni v ložnici, ale fakt odkdy jsem těhu, tak buďto mám já nějaké lehké spaní (předtím jsem se na jeho chrápání vzbudila jenom občas,fakt minimálně) - nebo on má nějaký hluboký spánek - asi ví, že se dlouho už dobře nevyspí, tak spí schuti do zásoby :slight_smile: S tou komodou - já právě žádnou starší vhodnou nemám, máme ikeáckou malm se 4 šuplíky v ložnici, ale ta je bohužel vysoká, takže jako přebalovák nevhodná - tak jsme museli pořizovat novou - resp. skoro novou. když jsem viděla ty ceny za novou tak jsem začala prolézat všechny bazárky na netu a jsem ráda, jak jsme pořídili.
@misi.21 , @lebapa- no já myslím, že problém bude spíš taťka než mimino :slight_smile: ten když spí, tak ho neprobudí člověk ani bombou :slight_smile: takže spíš se nevyspíme my s miminem :slight_smile: máme pejska, který předtím spával v pelíšku vedle nás, resp. u přítelovy strany postele. teď jak spí v pokojíku, tak si za ním pejsek ani nevleze, radši spí na chodbě, tak se taky směju, že ani ten pes vedle něj nevydrží :grinning: Jinak přes den bude mrně v kolébce v obýváku, máme ještě po mně (31 let jí je!!!) - ale je zachovalá, babi schovávala na půdě, vystřídali jsme se v ní s mým mladším bráchou a pak bratránci a sesteřnice :slight_smile: Dovezli mi jí ze Slovenska, akorát jsme pořídili novou matraci a budu šít nová nebesa a mantinely - až se tedy příští týden dovím (snad!!!) jestli růžová nebo modrá :grinning:
@druidee - to víš že nafotím, jenom od kdy chodím do práce, nějak málo času zas na všechno..i když jak vidíte, tak v práci trávím čas už i hodně "nepracovně" - zaučuji kolegyni, tak jenom dohlížím a mentoruji, tak to jde :slight_smile: Je pravda, že krom postýlky a přebalováku je mrněti asi jedno, kde je. Sousedka mají malinkou ani ne 2-měsíční dcerku, a ta když zlobí, tak prej zapnou vysavač nebo digestoř a hned je zticha a spí. Můj přítel se smál, že asi pochopí - "tak tohle nepřřvu", vzdá to a zabere :slight_smile:

16. kvě 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 tak to je sranda, jak na to ti sousedi prosimtě přišli, to slyším teda poprvné. A hlavně že to zabírá :grinning: :grinning:
musela jsem si dát pauzu v žehlení, dětí a svoje mám, teď ještě manžela. Odpol dám pleny holce ať se zaučí na žehlení, to je jednoduchý tak jí to snad chvíli bude bavit a bude to pro mimi. Minule jsem jí dala přežehlit vlastní košili aby zkusila jaký to je když to nažehlím a ony to pak mrsknou do skříně..vzdala to hned po prvním rukávu..
@dpetulinka a vy už máte svatbu naplánovanou? nebo čekáte až porodíš? je to jak píšou holky s těma dospělákama horší jak s dětma, nedivím se ti že máš nerva když už něco podobnýho dokázali předvýzt...dá se to taky pořešit tím že pošleš...byli oddáni.. to by pak bylo třeba čoro :grinning: ale to už by jsi pak mohla jen pozorovat jak se ti kolem třebas durdí..hlavně se drž toho jak to cítíte s partnerem, ne že se musíte držet nějakých pravidel
16. kvě 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no přišli na to náhodou u sobotního úklidu - malá byla neklidná a řvavá, a tak se sousedkin manžel nesměle zeptal (!!!! ) jeslti si myslí, že by mohl vyluxovat i obývák, kde malá byla. Tak sousedka usoudila, že je to snad jedno, stejně je malá nějaká špatná, tak tam vlezl s luxem - a kupodivu - malá za chvilku usnula! :grinning: Jinak co se luxu týče, tak můj přítel nakoupí, uvaří, zapne pračku - ale o luxování vždycky tvrdil, že to ať ho nenutím, to nikdy dělat NEBUDE! a odkdy jsem těhu, tak už vzal lux do rukou minimálně 5x :grinning: O kvalitě provedené práce pomlčím, alespoň se ale snaží :slight_smile: tím, že máme pejska, tak bude lux fungovat asi několikrát denně, hlavně, když mimi začne lozit....
16. kvě 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 tak to je pěkný. na kvalitu nekoukej, to by ti jedna paní psycholožka řekla že nechceš spolupracovat, já si to připomínám x krát týdně. Luxování mi neva, naposledy jsem teda zaúkolovala holky, přeci jen se mi to nechtělo tahat po koberci a po schodech, ale vytírání nemám moc ráda a to zas manžel zvládne. Jen bych potřebovala aby byl častěji doma.. Ony si nás ty miminka vycvičí, toho se vůůbec nebojím :grinning: :grinning:
16. kvě 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 @lebapa :grinning: přítel to hezky vysvětlil :grinning: .. miminka to potřebují, jsou zvyklá z bříška na šum střev, tepny a maminčin puls. zrovna nedávno mi kamarádka fotografka říkala, co prý že se ze začátku nafénovali, aby malej usnul... :grinning: také jsem se divila.. se říká, že mimi potřebuje ticho atd... Jinak s tou prací to děláš správně :wink: :grinning:
16. kvě 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 jj, na kvalitu koukat nelze.. to by si člověk musel doma fakt dělat většinu prací sám :grinning: :grinning: snaha se počítá :slight_smile:
16. kvě 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee a že já si radši udelám všechno sama....protože luxování manžy taky není na 100 %......
16. kvě 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 sama to nikdy nedělej, max to pak nenápadně aby si nevšimnul předělej po svém a jemu nějak naznač nebo okomentuj třeba že je tam prach, že to budete dýchat. ač se mi to nerado píše tak je fakt že jsou holt ješitní a jim stačí tak jak to dělají. Jak se všeho budeš chopit sama tak za chvíli budeš servaná a naštvaná ještě víc a on se za čas bude divit proč když jsi to vlastně chtěla dělat sama jsi na něho naštvaná že hned neběží a nedělá to po tvém..ale každej jsme jinej, třeba jsou vyjimky :wink:
@druidee no s těma střevama mi to říkal i doktor, mají tam vlastně pořád rambajz v tom bříšku, minule se mu ani nevedlo slyšet jeho srdíčko, doktor se smál že je před obědem a střeva podle toho pracujou. Spíš než mimčo asi budu mít s tím ruchem kolem větší problém já, ale budu si muset zvykat, při dvou dětech větších a návštěv nedoslýchavého tchána s uštěkaným psem...jéé mě asi hrábne..ještě že bude léto a starouškové chodí na návštěvu příležitostně
16. kvě 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no jo,to takhle píšu tedka,ale až bude mimi,tak tolik času na uklid nebude,budu se spíš venovat mimi a to pak manža bude muset pomáhat,o to se postarám.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. kvě 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa nežijeme a ani nechci,aby sme žili ve sterilní kouli...to pak díte odskáče všechny nemoci nebo alergie sveta,takže uklid jo,ale přehánet to rozhodne nebudu..... :wink: :wink:
16. kvě 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa ale k tomu máme pejska,který s náma v byte žije a k tomu koberce.....ty tak už nechci..už se teším,až jednou budeme mít všude lino,človek jenom setře a ne koberce se musej čistit a tedka to stejne nedelám,bych se me při té práci ješte mohlo neco stát....
16. kvě 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda nestíhám vás číst a nějak se mi nechce ani k tomu vracet - dneska byla teda noc......... Matýsek usnul až kolem 22hod, ve čtvrt na 5 se vzbudil totálně pročuranej - úplně durch a to čural před spaní asi 2x. Postýlku jsem jenom svlíkla z povlečení a pak až do rána spal u nás. On i manžel usnuli hned, já až do rána skoro nezabrala. Takže teď jde na mě pěkná krize. Po osmé jsem vezla Matýska do jesliček a jela na stavbu. Myslela jsem, jak ji lehnu a dospím to - no zatím nějak nestíhám.
Chtěla jsem se zeptat, jaké vložky jste si koupily do porodnice? Vím, že jste to už tady někdy rozebíraly, ale než to najdu........

@dpetulinka - pochopila jsem, že plánujete svatbu a jsou nějaké problémy s dospělákama..... Jestli můžu poradit - nenechte si do toho kecat a radši si pozvěte jenom ty lidi, se kterýma je vám dobře - je to váš den. Blbý je, když se to týká třeba rodičů - to jsme totiž řešili taky. Manželovo táta nerozdýchal, že jsme měli Matýska za svobodna, že nejsem z Prahy a ještě k tomu bohatá - no magor. Takže si zaplatil na náš termín dovolenou u moře a prostě odletěl. A ještě k tomu "vydědil" manžela - prý když nerespektuje jeho názor, tak prostě nedostane nic. Taky jsme si před svatbou prožili svý. Nakonec jsme ale byli rádi, že tam nešel, byla tam bez něj super atmosféra a užli jsme si to opravdu na 100%
16. kvě 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jj, budeme mít jiné starosti. Určitě to není o sterilitě bytu, myslím že přesně vím jak to má ten tvůj a s pejskem to znám, naštěstí už to tak není a co k nám chodí na návštěvu je maltézáček a ten se říká že má vlas a nepelichá. Já to mám jak kdy podle nálady asi, jednou jsem ráda že pomůže aspoň po svém a podruhé se musím držet abych ho nezačala vychovávat, to je pak oheň nastřeše :grinning:
holky tady bude ještě lejt, za chvíli tady mám dítě č. 1, za hodinku abych jela pro druhé.áá už je mládě doma i s kamarádkou.
16. kvě 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek