• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Dobré ránko, tady bude hezký den. jen mi od rána kazí náladu sousedi-kuřáci, protože pokaždé, když chci vyvětrat, ať máme čerstvo, tak jde zvenku akorát cigaretový kouř :rolling_eyes: dříve toho toliko nebylo, asi to jsou ti noví vedle nás :frowning2:
18. kvě 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee krásné ráno, tady bude taký nádherně, to jsem moc ráda, hned je lepší nálada, jdu rychle nachystat oběd, ať můžu ven.
@druidee sousedi kuřáci, to je naprd... my zas máme pořád nakouřeno vkoupelně, nevím jak je to možný, jestli to jde stoupačkama a ti pod námi kouří, ale kolikrát příjdu do koupelny a cítím kouř, poprvé jsem obviňovala Ondru, ale zjistila jsem, že kouř tam je, ikdyž on není doma :grinning: my zas včera měli v ložnici do deseti diskotéku, pod náma bydlí takový mladý pár a zřejmě mají někde blízko u topení přehrávač a já si nejdřív myslela, že máme v radiátoru zabudovaný rádio :grinning: je to strašlivě slyšet, teď je mi to relativně jedno, ale až tam malá bude spinkat, tak nevím, jak to budeme dělat
18. kvě 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka ahojky, k nám jde stupačkama na wc také kouř, nebo vím, co sousedi vaří :grinning: :grinning: právě také nevím, jak to pak budu dělat...větrám přes balkon, my máme balkon u ložnice a postýlka je přímo tam u dveří... budeme muset pak větrat přes obývák.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale aby mi prádlo pro maloška smrdělo cigárama, že ho suším na balkoně,to asi už udělám tóčo...
18. kvě 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa tak až dnes, po mém apelu mi odesílají balíček-chůvičky... platbu jsme posílali již ve čtvrtek, potvrzení jsem jim posílala a od té doby nic.. tak jsem včera večer psala znova. určitě už tam platbu dávno měli. příjde mi, že někdo jim tam asi pospává u expedice :grinning:
18. kvě 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,
S tím kouřem je to u nás stejné. Kouří sousedi vedle nás i nad námi. A soused nad námi většinou jde se psem a kouří u zadního vchodu,tak mi to jde rovnou do ložnice,když zafouká. Naštěstí to není zase tak často,ale my jako nekuřáci to prostě cítíme. A na záchodě a v koupelně občas taky,holt nevýhody bytu.
Na ozvy se myslím chodí 35,37 a pak asi každý týden. Aspoň tak to mám myslím psaný já,tak uvidíme. Včera jsem se dr zapoměla zeptat na mateřskou,to mi dá papíry a vypočítá datum ona?? Na příští jontrole budu 33tt,tak už to musím vyřídit.

Jinak už mi je tak celkově líp,imoč už je OK,ale ten kašel je děs. Dneska u nás v bytě nespal nikdo jak jsem se celou noc dávila. Nevíte o něčem,co na kašel zabírá???

Svítí sluníčko,tak jdu zapnout pračku,ať to uschne...
18. kvě 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak dnes mám den volna a můžu si tu s váma psát :wink: dneska je fakt bezva počasí.
@druidee
@dpetulinka s těma sousedama je to fakt děs, jak píšete. vedle přes zed nám zase bydlí asi nějaký mladý kluk a neustále a děsně monotónně bubnuje na bubínek, takovej ten africkej, to je šílený. třeba dvě hodiny v kuse. už to mám zafixovaný jako zvuk domova a to si neumím představit, že tam bude spát malej a taky se mu to zafixuje :cry: aby pak nechtěl taky bubnovat :fearful:
18. kvě 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, hlásím se od doktora, za chvilku se půjdu natáhnout. Báře vzal krev, sedimentaci měla v pořádku. Zítra musíme s tou uzlinou na ult a aspon nám přeobjednal spirometrii z pátku a vezmeme to zítra jedním vrzem. Už začínám z toho běhání po doktorech být zoufalá.
@druidee s těma sousedama to je mazec, to by mi asi hráblo. Občas cejtím na chodbě jak dole babi vaří, naštěstí už jsou nekuřáci, to mi stačí u našich i když táta chodí s cígem na wc a mamka ven. I tak vždycky větrám všechno prádlo a co jde tak hned přepírám. Jako ty chůvičky to je divný, zrovna než jsem zapla pc tak jsem na tebe myslela. já si tam rovnou zavolala (byly tam slyšet dvě paní) a pak byly okamžitý reakce, ani si myslím že nečekali až tam bude platba. spořitelna určitě nepracuje online, poslala jsem jim tam výpis a chvíli na to už psali že to expedují. Ale určitě ti to pošlou, asi jsou fakt trochu zmatený.
@misi.21 prima že už ti je aspoň o trochu líp, teď už se to bude rychle lepšit. Nejhorší je právě dráždivý kašel. Jediný co mě ještě napadá že by jsi si dala kolem hlavy vlhký ručníky a celá se přizvedla, možná trochu mentolu do vonné svíčky nebo tak něco, prodávají se i olejíčky na průdušky do těch odpařovacích svíček
18. kvě 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky , tady je také krásně slunečno, byli jsme venku v parku tak jsem chytala chvíli bronz. Teď v těhu se mi dělají pigmentové skvrny, tak vypadám jak zrzka s pihama :grinning: :grinning: :grinning:
Hodím něco do břucha :slight_smile: a do pračky a valím do města na nákup a zaregistrovat si tu DD.
Odpoledne přijede švagrová, tak bude těhu kurz. Musím upíct štrůdl mají ho rádi.
Pod náma bydlí jeden dědek a ten na balkoně hulí furt .. a ještě u toho chrchle .... a když nedělá tohle, tak zase lícou vyjmenovaná slova po K a po P a když nic tak si pustí rádio na plný koule že tady není slyšet televize .... už Jirka na něj byl tak se trochu zklidnil ... jinak je to magor a s magorem nehneš. Jinak když někdo hulí na záchodě, tak mi to leze zaky na záchod. Takže to máme všude stejný.
Zítra jedu na kontrolu do špitálu , tak jsem zvědavá co mi řekne. Budou mi brát i odběry.
Před barákem nám posekli trávník , tak je to tady hotový angličák ... :grinning:
18. kvě 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím těhulky :slight_smile: Dneska je nádherně! Manžel odvezl ráno Matýska do jesliček a já si snad kolem 14hod pojedu pro auto do servisu a pak vyzvednout Matýska. Máme už vybrané spotřebiče, dostali jsme na ně i super ceny - z původních 110tis jsme to stáhli na 80tis :grinning: , tak je musím do konce týdne všechny objednat. Včera jsem zajela do Kika, mrknout se na postel pro Matýska - teda nic moc. Manžel je z fotbalového pokojíčku nadšený, ale potřebujeme větší skříně, tak to budu všechno shánět alespoň v zelené barvě, v kombinaci se dřevem a oranžovou (jenom decentně). Zatím jsem narazila na netu na super postele, ale všechny firmy jsou na Moravě. Já jdu na KO až příští pátek i na UZ, tak jsem zvědavá na výsledky a hlavně na fotečku :grinning: Ty jo, včera jsem měla tak těžký břicho, sedět jsem nemohla, lehnout si pořádně taky ne..........začnu si asi pomalu balit tašku do porodnice - kdyby náhodou.....
18. kvě 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka ježiš jak píšeš o tom chrchlání bléé, to je tady přes soused, rohem má zahradu s našima sousedama a celý léto jak otevřu okno tak slyším jak natahuje a vychrmlává, je to fakt nechutný. On má ale nějakou nemoc, říkám si že holt za to nemůže..
@msevy ty máš energie, no ono možná dobře dokud jsi v pohybu, tomu tělu to přijde normální a jede. Moc přeju aby jste našli něco pěknýho aby byl Matýsek spokojenej. Spotřebiče super, člověk se musí naučit v dnešní době obchodovat. Taky pomalu nosím na kupičku věci do porodky, pobalený to ještě nemám ale člověk nikdy neví, ono se to v té tašce nezkazí
18. kvě 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa - energie - ta mi právě chybí :slight_smile: Ale je fakt, že sedět jen tak doma, tak se zblázním. Kdybych mohla, tak snad půjdu ten byt dělat sama - včera jsem akorát říkala manželovi, že to do porodu na stěhování nevidím. A to jedou každej den - do dám vám sem aktuální fotečky našeho staveniště. Malou hromádku věcí do porodnice mám připravenou, tak jsem ukazovala manželovi co kde je, kdyby náhodou. Dneska je mi už líp, jsem zvědavá jak velký je mimčo, už se mi špatně sedí - všechno mě tlačí :confounded:
18. kvě 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera jsem si poprvé všimla, že mám pěkně chlupatý břicho - tak to jsem u Matýska neměla :grinning:
18. kvě 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy určitě dej fotečky, fandím aby jste to stihli dodělat, ale zas to nemá cenu nějak lámat přes koleno. Mě mimčo pěkně zkoume určitě rukou šlachu v třísle, musím být opřená, jinak přidá na grádech..jo a břicho mám taky chlupatý, Pavel se smál už kdy, mám na něm takový jemný blond chloupky ale trčí, říkal že mám břicho jak slůně tu čupřinku :grinning: už se nemůže mimča dočkat, já pořád cítím že je ještě čas, na druhou stranu si teda nedovedu představit že by to měly být ještě dva měsíce
18. kvě 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy s tím sezením doma to by mi přišlo taky divný, teď to teda vychází že ani nejsem, ale v práci jsem už taky 14 dní nebyla, jen udělám to co jde z domova a komunikuji s nima přes pc a děti mě zabaví dost i bez stavby. Počkej jaká to bude úleva až to budete mít a hlavně to příští léto, žádný lítání a budete mít čas na výlety a tak, to bude prima
18. kvě 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa - tak na tenhle podzim a příští jaro a léto už mám další plány - chci udělat nový plot, bazén, vysázet živý plot.......ono se ještě něco najde :grinning: Takže je pořád co dělat :grinning:
18. kvě 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak auto už mám hotový, běžím na metro a našla jsem na netu dětský nábytek (fotky jsou super), tak se tam zajedu podívat. Večer se sem zase mrknu - mějte se krásně těhulky a opatrujte se. páááááá
18. kvě 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,přeju krásný den,u nás je teda krásne teplíčko...práve tedka jsem se vrátila z mesta-byla jsem na gynde a pak v práci...na gynde všechno ok,odebrali me kultivaci a další kontrola až za 3 týdny...říkál mudr "kdyby neco,tak do porodnice rovnou"...dal me papíry na vybavení mateřský,tak neco tam vypsal on,neco jsem si tam vyplnila já a neco vyplnil zamestnavatel a hodila jsme to k naší účetní...takže od 30.5.ofiko nastupuju na mateřskou dovolenou...a ješte je mi divný,dle gyndy už jsem v 33+5 tt,takže 34 týden a ne jak me počítá koník 33 týden,tak to vypadá,že budu možná rodit i dřív,než 11.červenec,který jsem mela termín podle měsíčku....jojo holky,myslela jsem ozvy.....ale zatím me o tom nic neříkal,takže za 3 týdny,kdy mám jít do poradny, to už budu 36+5,tak už me asi rovnou pošle na ozvy.....
No u nás je to super,v baráku 4 rodiny a nikdo nekouří,takže u nás tenhle problém vubec neřešíme.....je to super...aspon me nebude páchnout prádlo a kočár budu moci dát kdykoliv i na balkon....
18. kvě 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 to máš prima s bydlením, rozhodně o proti holkám je to fakt úleva když ti nikdo nečudí do bytu. Mě to ležení nakonec nedalo a vyžehlila jsem aspon trička manželovi do práce a za chvíli půjdu na kalhoty a ručníky. Břicho mě teda tvrdne jak blázen. To ti řekl docela dlouho na kontrolu že až za 3 tt, já už teď byla po 14ti dnech a teď půjdu znova příští pátek. Říkala jsem sestře že mi vychází vždycky celý týden na sobotu, přepočítala mi dny a taky se sekli o dva dny, v knížce mi to přepsala a říkala že jim to ult přepočítá přesně že to bude třeba stejně jinak. Myslím že ty dva dny nehrají vůbec roli, ale tobě to teda hodilo sakra rozdíl. To to spíš vypadá u vás na červenátko :grinning: . Dneska čekám z bazárku že by mi mohly přijít ty oblečky, jestli ne, tak začnu být nervozní jestli jsem nenaletěla, jediný co mě může uklidnovat je že to bylo do 150,- kč.
holky nevíte jak to je když se mi neodeslalo z účtu SIPO? peníze mi přišly na účet následující den a myslela jsem že se to hned opakovaně strhne a už to jsou tři dny a zatím nic. Asi budu muset na poštu, trvalý příkaz na to zadaný nemám a zas se mi nechce aby se náhodou nestalo že ta platba pak proběhne 2x.
18. kvě 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jojo možný je všechno,mužu teda porodit i v červnu...a možná bych byla i ráda,lepší než to přenášet,ale zase aby bylo mimi správne dopečené a nemuselo setrvat ve špitálu delší dobu.....no me tych 3 týdny přijdou taky docela dlouho,taky jsem myslela,že už budu chodit po 2 týdnech,ale asi podle mudra je všechno ok,tak proč bych mela chodit častejc....ale práve že on me minule řekl,že ke konci se chodí častejc,tak třeba od příšte tam pak budu chodit každej týden.....a tedka si me dostala s tím,že bych porodila v červnu,a já ješte nemám vše dokoupeno do tašky,síce veci mám připravený,ale ne ješte v tašce a potřebuju ješte neco dokoupit...budu se muset polepšit a dokoupit...ale tedka me zas štve sociálka,už 2 dni meškaj s platbou,tak počkám do pátku,kdyby prachy nepřišli,tak si tam zavolám...to jsou móresy,jak se tohle muže stát...když úřady potřebujou prachy od lidí,tak to jsou rychlý,ale když já potřebuju prachy od nich,tak maj na všechno čas... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: Jsem zistila,že nejak tedka ke konci jsem opravdu plná elánu a už nechodím odpoledne se natáhnout,jenom opravdu občas...asi hezky na me pusobí to pekný počasí,že se me nechce spát.....
18. kvě 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no mně taky doktoři vypekli. podle mý gyndařky jsem se dnes měla objednat na červen do motola do poradny, kde ti zkoumají ty ozvi a chodí se tam každý týden, no a sestřička mi řekla, že si mám zavolat až půjdu ke svý doktorce naposled, což je za dva týdny. no já už se těšila, jak mi to ubíhá, tak budu muset počkat :angry:
jináč se sociálkou je to hrozný asi všude, chodí mi to velmi nepravidelně s velkým zpožděním :angry:
a dneska jsem si vyprala ty nové látkové plenečky pop-inky a bambinex. tak jsem zvědavá, za jak dlouho uschnou.počítám zítra večer.a ještě mi zbývá vyprat ty klasický čtvercový a pak vyžehlit, na to se teda moc neteším
holky, mám dotaz, nevím, jestli jste to už probíraly někdy. jak to budete nebo chcete mít s koejním? já bych moc ráda a strašně se bojím, že bude nějaký problém, tak snad vytrvám a budu bojovat.ale radši jsem si koupila lahvičky od tommee tippee nebo jak se to píše, s tou nejmenší dírkou a když jsem to zkoušela naplnit vodou a obrátila to, tak to docela hodně kapalo. tak sjem asi koupila blbě :frowning2:
18. kvě 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ahojky..když mluvíte o té sociálce - jste normálně na PN? Já jak jsem byla měsíc doma, tak jsem dostala něco od svého zaměstnavatele (no částka k zaplakání) a zbytek mi má doplatit sociálka - za 5 dní - nevím ale vůbec, kolik to "hodí" a kdy to vůbec dostanu... bude mně o tom někdo informovat, nebo mám jednoduše čekat, jestli se někomu uráčí mi poslat to na účet? A kdy by to měli posílat??? má na to sociálka určený termín?
18. kvě 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy Tak to jsi ušetřila :grinning: zbyde víc na ostatní věci co se budou kupovat do bytu. Fotbalový pokojík a nebo takový galfový ,, to musí být hezké ... samá svěží zelená :slight_smile: jj přidej i fotečky ze stavby ať vidíme ten rozdíl před a potom ... :slight_smile:
@lebapa jj chrchlání :stuck_out_tongue_closed_eyes: no co Ti mám povídat ,.,. sousedy a rodiče si nevybereš :grinning: Jsem zvědavá jak dopadnete s těma uzlinama. Je to divný že? Jestli někde nechytila průvan a neudělal se jí z toho ten otok. Průvan to je svinstvo to znám :grinning: Chlupatý břicho mám taky , ale černý :confounded:
@tasmailla1 No koník Ti to spočítá podle PM a až máš celý týden, takže až budeš mít 34+0 tak teprve to bude 34 asi mi se zdá že mi to tak počítá ... tak už budeš mít klid a budeš na mateřské ... jen je mi taky divné, že si Tě zve až po 3 týdnech ....
@lebapa Co se týká toho sipa, tak se mi to taky jednou stalo, že mi neodešla platba z účtu ... jaxi jsem přefikla účet, tak mi pak přišla upomínka z plynáren a z eonu, že nemám zaplaceno ... Tak jsem to uhradila a za TV a rádio jsem to myslím hradila na poště .... jinak co mám ze sipa platby tak jsem to následující měsíc poslala dá se říct 2x a bylo to.
18. kvě 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 a pak se říká,duveřuj lékařum,když se nemužou ani samy shodnout...no jo no,ale aby to pak přišlo a hlavne byl porod bez komplikací a rychlej.....a čím se porod blíží,tak začínám mít pocit,že si možná ani epidurál,kdyby me ho nabídli,asi ani nedám,ono to utlumí až tak,že když by me řekli,žře tlačit,tak to nebudu cítit a že me to budou nejakou metodou vytahovat násilím,nebo tlačit na břicho,tak to radši se asi budu snažit bez epidurálu,i když to bude velká bolest...ale zvládli to jiné bez epidurálu,tak to snad zvládnu taky....jeee taky ty budeš hezky látkovat?a kolik toho máš? a na jakou sumu te to vyšlo?mne to přijde moc drahý,tak pujdeme do pampers nebo jiných dle toho,jak to bude vyhovovat...klasiku čtvercový už mám vypráno a vyžehleno,mám je 20,ale my stejne to budem používat jenom na blinkání,nebo na to široký balení....no já bych chtela kojit co nejdýl,pokud budu mít mlíko,umelá výživa je tak drahá a lahvičku jsem si koupila zatím jenom od avent 125 ml,kdyby ze začátku bylo potřeba dávat pít čajík,predci budou vedra,tak si myslím,že to využiju....a kolik máš lahviček koupených?to si kupovala z netu?
18. kvě 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 oni ti to pošlou samy na účet,pokud jse v práci odevzdala neschopenku a lístek na peníze. Ale jsou to směšný prachy,moc od toho nečekej. Mě chodí kolem 20 v měsíci,ale oni na to mají dlouhou dobu na vyřízení...
18. kvě 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 no tenhle problém jsem mela v prosinci,co bylo první mesíc PN a taky jsem první 2 týdny dostala prachy od zamestnavatele ato bylo ubohý-almužna a zbytek doplatila sociálka,ale me to přišlo až nekdy v unoru,teda 2 mesíce jsem na ty prachy čekala a peníze me přišli složenkou,protože jsem nedala na neschopenku číslo účtu,takže proto to přišlo složenkou,ale tedka prachy me už chodí na účet,jen tedka se nejak opozdili.....
18. kvě 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 no já chci taky kojit a doufám, že to bude ok - známá mi poradila koupit si odsávačku od aventu manuální, ta prý zachránila její kojení a v pohodě se rozkojila... lahvičky jsem tedy zatím nepořizovala, ale máš pravdu, asi by to chtělo pro jistotu nějakou mít.. stejně to mám i s dudlíkem - doufám, že používat nebudeme, tak nekupuji.. je pravda, že sousedka koupila hezoučký drahý proti kolice nebo co a jejich malá je nechce..tak pořídila v domácích potřebách u nás na maloměstě takový levný obyč "kvítek" dudlík za 19 Kč co jsme snad používali ještě i my a ta malá chce jenom tento! to aby se z toho člověk pak.... :grinning:
18. kvě 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jojo to bude dovolená se vším všudy,jen kdyby človek vládal,jak dřív.....
18. kvě 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka @lebapa já chlupatý pupík nemám..... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. kvě 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 Já mám ty lahvičky taky mám od nich celou sérii i odsávačku a sterilizátor ... prý jsou jedny z nejlepších , tak jsem na ně taky zvědavá. Já to koupila z toho důvodu, že když někam pojedu, tak odsaju a babička bude krmit doma, abych nemusela s miminem po doktorech po úřadech a tak. Jinak kojit chci tak cca půl roku ... uvidíme jak to půjde, třeba vydržím o něco déle.
@mili01 Tak socka si myslím, že to pošle buď zaměstanavateli a ten Ti to dá do výplaty a nebo Ti to příjde šekem domů. Je otázka jak si dlouho marodila, podle toho Ti přijdou i peníze a tuším na prvním lístku na peníze se vypisuje kam to chceš a jak poslat.
18. kvě 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 @tasmailla1 aha, tak v práci jsem vše odevzdala jak se patří, účetní říkala, že ok... já nebyla nemocná nikdy víc jak týden, tak vůbec nevím, jak to chodí.... a že ta částka bude hrozná oproti normálnímu příjmu to jsem samozřejmě čekala, ale na té výplatnici mě to pak stejně zarazilo...černé na bílém je to hrůza... Když si pak vezmu do úvahy, kolik měsíčně odvádím na zdravko a soc. pojištění tak je to děs... číslo účtu jsem na neschopenku napsala, takže předpokládám, že mi to pošlou na účet - a tedy buďto stihnou 20. nebo si s tím vůbec nebudou lámat hlavu a já jsem v jejich rukách :slight_smile: jinak jsem se chtěla zeptat - nemáte někoho, kdo má zkušenosti s tím, jak pak "chodí" mateřská? Jestli se s tím taky nepiplaj a dorazí, kdy jim se to hodí, nebo to posílaj přesně?
18. kvě 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek