• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@leia1 tak hezký pokoukání.... :wink:
18. kvě 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa tak už mi potvrdili expedici sms i e-mailem.. nevím, kde to tam holkám vázne :wink:

jsem dnes jak spící panna, sice jsem spala dobře v noci, byla vzhůru od 7, ale pak jsem usnula do 12 a pořád nemám vyspáno.. dám si ještě hodinku relax a pak jdeme něco vyřizovat s přítelem na úřad..
18. kvě 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee ahoj holky, na chvíli jsem se natáhla k filmu a netrvalo dlouho a usnula jsem. Sláva že se v tom obchodě teda probrali, asi na ně působí taky to sluníčko a jsou na pohodu, klídek. Zítra je máš určo doma. Já ty moje ještě stále neprozkoumala, je tam i nějaké firemní nastavení, když to budeš ladit podle sebe počkám a podáš info :slight_smile: pak se do toho pustím :grinning:
S tou mateřskou zkuste tento výpočet http://www.naseporodnice.cz/kalkulacka-vypocet-materske.php blbé je že se nám do toho hodně počítá ta neschopenka. Když jsem na ní byla teď dlouho tak to výrazně ty dávky pokrátí. To jsem se těšila že se mi korunky po neschopence hezky zvýší..
Odsávačku nemám žádnou, jak to tak čtu, ještě se asi budu muset taky nad nějakou podívat. U holek jsem bohužel kojila jen chvíli, u první mě zblbla tchýnka že když holka kadí řidinu že jí zničím střeva, tak mě vybláznila že jsme přešli na sunar a druhá mi po dvou měsících přestala přibírat. Teď bych taky chtěla zkusit toho půl roku, přeci jen to je naposledy :grinning:
Jako v tom motole když jsem čekala na zapsání u okýnka přišla mamina, na ruce tak dvouletý dítě a na férovku přisátý. Už to měli namakaný, na první pohled by si toho člověk nevšimnul, držela kluka na boku, v uchu mp3 a dítě se obstaralo samo. Jenže netrvalo dlouho a poblil se tam, všude bylo mlíko. Pak jsme byli v čekárně a celou dobu se napájel z hrnku čajem, čekala jsem kdy to dopadne podobně jen bude na zemi jiný obsah.
18. kvě 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa hmmm to je sice hezky,ale já ani nevím,jak to mám s hrubou mzdou,když jsem byla na neschopence...no budu si muset počkat,až me přijde domu papír a tam bude napsáno černe na bílým,kolik budu pobírat...naposledy si hezky užiju pekných penez,protože za pul roku to už bude jiná cenová kategorie.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jeee hezká skušenost z čekárny....v nejakých 2 letech ješte kojit mimino,to je snad zlý sen....by ji ukousl bradavku,ne? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. kvě 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jak si dlouho na PN?já od prosince,takže mateřská nebude nic moc.....ale kdybych delala do posledku,tak je to neco jinýho...ale tak když byly ze začátku komplikace,tak jsem to neriskovala a přednejší mi je zdraví než prachy.....ale mít tak hodnýho strejdu z ameriky,co by pomohl finančne,no nezlobila bych se..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. kvě 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka tak tá sada hygienických potřeb je dobrá - já nějakou furt hledám a jenom hřeben a kartáček na vlásky stojí kolem 200,-, pak k tomu nůžky za 120.... tak toto jako sada se vyplatí, to si asi pořídím.
Jinak ano, mi to přijde, že k miminu bychom měli dostávat příručku -ne jenom na mimino samotný ale na veškeré příslušenství co určitě potřebuje...
a co se značek týče - @leia1 - mám na to svůj názor. Dentální hygienička mého přítele mu doporučila ustní vodu, kterou moje dentální hygienička totálně zavrhla jako sprofanovanou značku a nic víc a na nic! No tak si vyber! :grinning:
@tasmailla - nad obyč odsávačkou jsem taky přemýšlela, ale kamarádka mně právě odrazovala, že to s ní nejde, je to "bolavý" a pak se to kojení špatně rozbíhá - alespoň u ní to tak bylo... tak rychle pořídila tu od aventu a vše ok.
No jak se z toho má jeden vyznat...
18. kvě 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no nevím jak to mají, asi už měla ty prsa tak zvyklý. Tomu klučikovi rozhodně míň nebylo, chodil uplně na pohodu, pleny ještě asi měl. To jsou asi ty typy co kojí děti až do školky. s tou hrubou v neschopnosti to můžeme asi opravdu jen odhadovat. nevím proč to nemůžou počítat jen z odpracovaných hodin...vlastně vím, tohle vyjde pro stát levněji :frowning2: . kdyby nám nechali aspon to porodný, no tak třeba až budete mít další tak to obnoví, myslím že nebude dlouho trvat a zas se k tomu vrátí.
18. kvě 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 ale od aventu je to taky ruční odsávačka,nebo elektrická?a jak píšeš o příručke,jsem ráda,že existuje koník,tady se človek dozví veci,na co by jinak nepřišel......no já mám hreben,kartáček,teplomer a nužky koupeny zvlášt,takže tuhle sadu už nepotřebuju,ale je hezký,že to je na jedným míste všechno po ruce,tak si koupím na to nejakou taštičku,do který to pak všechno dám... :wink:
18. kvě 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no já taky čekám,že se třeba umoudřej a vrátej porodní,ale pri naší smule,to vrátí třeba až porodíme a spětne nám to pak už nebudou chtít vyplatit...ale třeba kdyby to bylo u druhého mimi,tak bych se nezlobila..... :wink:
18. kvě 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 od aventu ruční mi byla doporučena. Vím, že je i elektrická, ale tu bych snad pořizovala kdybych neměla kam dávat prachy a měla mléko pro 3 další děti :slight_smile: jako profi kojná :grinning: myslím že takhle ze začátku to fakt nemá smysl. A na kolik tě vyšli ten hreben a spol. takhle osobitně? já právě myslím, že ta sada snad vyjde levněji než vše jednotlivě, tak do ní asi pujdu...
18. kvě 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 hmm pokud je lepší ruční než obyčejná odsávačka za pár kaček,tak pujdu asi do ní od avent,a na kolik te vyšla?no mne ten hrebínek a nužky a kartáček už nevím na kolik vyšli,ale určo to bylo kolem 200-300 kč a k tomu teplomer v lekarne digitální za 250 kč,atk si myslím,že sada vždy vyjde levnejc..... :wink: :wink: :wink: :wink:
18. kvě 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 TT lahvičky jsou super, určitě nebudeš litovat. Já měla jednu od medela pač sem měla k odsávačce a Aduš jí teda nechtěla ani aventky, mam, chicco no zkusila jsem zoufala všechno a nakonec se krásně chytla TT a už jsme u ní zůstali. Tentokrát sem koupila i odsávačku TT jen ruční ale i ta medela byla ruční a šlo to dobře.
18. kvě 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 a hlavne tu sadu máš v hezkým pouzdru,když to ja si budu muset koupit ješte nejaku taštičku na to...a máš tam víc vecí i kleštičky a podobne,tak za tu cenu se to vyplatí....
18. kvě 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já jsem na neschopence taky od prosince, v práci jsme se tak domluvili a doktor mi vyšel vstříct protože druhé těhu jsem měla rizikové. a byla jsem ráda protože jsem půl dne prospala a byla k.o. i když jsem neměla žádný nevolnosti.
@mili01 koukala jsem u nás v bille na hřebínek, byl v sadě s normálním a koukala jsem jak blázen že za to chtějí 160,- kč, pak jsem šla do dětského obchůdku v patře nad a tam jsem to koupila cca za 60,- od značky a krasny, asi to je o tom projit par obchodu. dudlíky mám dva i krabičku na ně, tu jsem dřív neměla a těšila jsem se na ni, hned bylo vybráno :slight_smile:. kámošky holky nechtěly a byla z toho vyřízená že je nemá čím uspat, ta starší se jí aspon naučila zabrat pod kapesníčkem když jí ho přehodila přes tvář,po roce měla druhou a ta jí řvala věčně dokud se nevysílila. Lahvičku ještě taky nemám, většinou dávají u dr. v těch dárkových sadách nebo v porodnici, jinak když se bude něco dít, do obchodu doběhnu. Když se kojí tak se doporučuje tekutiny dávat ze lžičky.
18. kvě 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa já taky sázím,že třeba nejakou sadu nám daj při odchodu z porodky,ale třeba jak se tedka na všem tak šetří,tak dostanem pendrek....tekutiny po lžičkách?já myslela,že stačí ta nejmenší lahvička a budu dávat mimi pít čaj přímo z ní....
18. kvě 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ty lžičky jsou hodně pracný, ale máš jistotu že se nenaučí na lahev a nebude líný pak tahat z prsu. ale dneska ty lahvičky jsou fakt vymakaný a z čaje si myslím že se zas až tak není čeho bát. Sestřenka je dětská zdrv.sestra a když jednu chvíli nemohla kojit tak kluka krmila lžičkou asi týden aby se nenaučil na lahev, to bych asi nedala. Ale zvládli to a kojila ještě před odpol spaním a to už si o to uměl říct. koukala jsem do krabice jedný maminky, dal ji dr. dvě sady a v jedné měla lahvičku ale vůbec netuším co to bylo za značku. Od hipu asi nějaký čaje nebo tak. a letáky :sweat_smile:
18. kvě 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa ty jo,ale me to podávání čajíku u novorozencu lžičkou prijde brzo,je to schopné miminko zvládnout?neřeknu,kdyby bylo už věčší mimi,ale takhle brzo?
18. kvě 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa tak podle tohodle nám lahvičky vubec nejsou potřeba,kdyby sme deti naučili na lžičku,aspon by si nenavykli na lahev...protože odnaučaní je asi nejhorší....to máš to samý i s dudlíkem,taky si deti na to zvyknou a pak je odnaučit,tak to je problém..... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
18. kvě 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě proto zatím žádnou lahvičku nemám... ale odsávačka je prý potřeba - aby se správně rozběhlo kojení a pak právě pro případ, že nemůžeš kojit, nejsi doma, tak ať dítě může někdo nakrmit. taky jsem četla o metodě lžičkou a taky pak po hadičce??? to zatím nevím jak na to - nebo stříkačkou. Aby se miminko nenaučilo cucat z lahvičky, protože je to méně pracný než z prsa - a pak bude prsa odmítat, protože ví, že to minule bylo jednodušší tak ať se máma postará a nabídne jednodušší variantu :slight_smile: a pokud se kojí, tak se ani nemá dávat čaj. Tak nevím.
18. kvě 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak me honí nejaká mlsná,tak jsem neodolala a tedka jím vanilkovou zmzlinu s jahodama.....mnamy.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. kvě 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 no ve špitálu,když přikrmujou,tak dávaj mlíčko stříkačkou....no čaj se muže dávat,když jsou pořádný vedra,ale na to má upozornit detská lékařka....jinak bych asi sama od sebe čajík nedávala-no jo jsem prvorodička neskušená,s tímhle by nám poradili maminy,co už prkov maj,že či mužeme dávat čaj samy od sebe,nebo čekat,až to řekne pediatrička.......takže už jsem rozhodnutá,lahvička mi zatial stačí tá jedna,co mám a dokoupím si jenom odsávačku.... :wink:
18. kvě 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se cpu bebe sušenkama, měla jsem hlad ale přitom jsem bez chuti na jídlo. no s tou lžičkou je to tak, že to právě tomu pidi mimi jen po trošičkach leješ do pusinky, nebo tou střikačkou jen par kapiček a jako ma sliny v pusince tak polkne i tohle. přijde mi že každý rok se doporučuje něco jinýho, čaje jsou většinou až třeba od 4 měs.nevim jesti uplně pidi mimi se podává jen voda, větším na žízeň jo, ale myslím že když trápí i prdíky a nestačí že pije maminka ten fenyklový čaj že se muže podat i tomu mimi, ale to fakt jen typuju, jista si fakt nejsem. vyrábí se toho tuny když kamarádky dcerka kojena měla zánět močáku to jí byli asi 4 měsíce,tak jim dr. doporučila pigi čaj, ale fakt ultra slaby, jen ten saček jednou smočila ve vodě a už pak ani jiny nekupovala..fakt co člověk to názor. Kojení by ale mělo stačit, v létě když jsou tepla tak by se mělo mimčo přikládat trochu častěji, nejdřív teče slabší mlíčko, tím se mimi napije a pak teče sytější a tím se nají. No je to občas umění to vyladit aby zase nebylo přepitý a hladový :grinning: ale to přeháním, každá si na to přijdeme. holky mají určitě víc zkušeností a písnou jak na tom byly
18. kvě 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo, prvorodičky, to nám bude hej :slight_smile:
Já za chvilku mizím z práce, tedy alespoň doufám, tak zase zítra všechny :grinning:
18. kvě 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 pa pa, já jdu odpočívat na gaučik, holky se mi tady hádají, naženu je na úkoly
18. kvě 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
holkýýýýý nebyla jsem tu pár hodin a vy jste popsali tři stránky??? :confused: :sweat_smile: uf, tak teď jdu do sprchy a pak vás snad přečtu. Byla jsem na chvíli v práci, hrůza v tomhle vedru, normálně bych zapadla někam k vodě, fakt, že jo. Prďolína mi dělá na břiše boule o sto šest. Zapřísáhla jsem se, že už nebudu objednávat žádný oblečení z laclíku dokud se malá nearodí... no a dnes mi přišel další balíček :grinning: potřebovala bych aby ty stránky pro mě teď zablokovali, když měli tak nááádherný šatičkový bodyno, kdybychom stihli porodit do toho 16.7, tak bych ho Kláruši dala na kamarádčinu svatbu, je prostě boží, no a k tomu ještě jedny šatky a spinkací overálky a čapuška a je hotovo, já tam prostě už nemůžu chodit!
18. kvě 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem tak líná, že už ani číst mi nejde, ale co se týče chlupů... je to príííma :grinning: vlasy mi padaj o sto šest, ale jinak mi chlupy rostou všude kde nemaj, už jsem chlupatá víc jak Ondráš :sweat_smile:

@lebapa jinak je to přesně jak říkáš, jedna doktorka poradí dát novorozeněti vodu, když je moc horko, aby nebylo pořád u prsu, druhá to úplně zavrhne... člověk neví no.
18. kvě 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka :grinning: :grinning: jj laclík já jsem na tom stejně :grinning:
Já teda Aduš dávala vodu, ale ona byla opravdu veliká a přibírala půl kila týdně a na prsu mi visela nepřetržitě. jak měla vodu byl klid a jedla cca po těch třech hodinách a byla to úleva. A každé dítě je určitě jiné pač Aduš flašku nikdy nechtěla a to to z ní teklo snadno a prsa se nechtěla vzdát ani jako velká. Dudlík nechtěla, ten sem jí vysloveně vnutila a odnaučila se to ze dne na den, prostě jsme nejdřív dávali jen na spaní a pak jednou večer nedali a ona prostě spala a ani si nevzpomněla. Měla ho teda na spaní celkem dlouho ale byli jsme všichni spokojený. Člověk vyzkouší a většinou vycítí co a jak, nejsou žádný obecný rady. nejlepší je si poslechnout názory a vybrat si co se mi pozdává. Já když pak dodatečně hledala a četla knížky tak vzásadě sem se sama dopracovala ke všemu.
18. kvě 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka a teď čekáte chlapečka nebo holčičku? já myslela že klučila, ale ve vizitce máš holčičku. Nějak v tom tady ještě trochu tápu :sunglasses:
opět jsem se prochrupla, už si to tělo o to asi řeklo. dopoledne mi to nejde ale jak padne polední tak no problema dneska. My jsme měli dudlika taky dost dlouho,první ho měla jen na doma,venku byla zvyklá že nesmí a ta druhá byla závisláček.jeden měla v puse a další dva na střídačku v ručičce. jednou si je někam založila a přišla mě tahat za ruku kde dudu, našla jsem je ale nenapadně schovala a řekla jsem jí že si je musí najít že mamka neví kde jsou a večer šla spát bez něj a šlo to hned napoprvé a bez žádnýho breku, jen se občas optala. asi to chce aby vždycky na to dozrál ten pravý čas a nelámat to přes koleno.
@dpetulinka taky se už musím jen koukat na bazárky, čekám kdy mi přijdou z toho mmb a tím končím.jen to všechno vyprat a vyžehlit..ale všude mají tak krásný věcičky
18. kvě 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dnes měla těhu kurz. Trval dnes skoro 3 hodiny a já jsem toho měla dost. Mimi se to taky nelíbilo a neustále se vrtěla. :frowning2:
Holky myslím že kupovat odsávačku teď je zbytečné. třeba ji vůbec nebudete potřebovat. Já osobně jsem ji nepotřebovala vůbec. Měla jsem tak málo mléka že to Honzikovi vůbec nestačilo a už v porodnici dostával mléko stříkačkou. Kojení se u mě nerozjelo ani když jsem byli doma. Za celý den se mě podařilo odstříkat tak 80ml což Honzík měl jednu dávku. Doma jsem mu dávala nutrilon z flašky. Od 3 týdne dostávál fenyklový čaj taky z flašky. Trpěl hodně na prdíky.
18. kvě 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa :slight_smile: ne ne dej pokoj s chlapečkem :grinning: já chtěla další holčičku a bude to holčička :slight_smile: :slight_smile:
Já zrovna vyhrála vibrační lehátko od FP za 500,- mám radost
18. kvě 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek