• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@hradilenka jj oddací list jsem si myslela a nevíš zda stačí kopie? už si to nepamatuju, tuším že u nás chtěli i občanky nebo jejich kopie - kvůli matrice a vydání rodného listu, těhu průkajdu stopro, papír na jména a víc už si nepamatuju :zipper_mouth: no porodní přání jsem ještě tenkrát měla (k prdu když jsem šla na císaře) a rodinou anamnézu sepsanou abych nemusela pak přemýšlet :grinning:
27. kvě 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka - mám jak froté prostěradlo s nepromokavým spodkem, tak i obyč.prostěradlo a dávám pod to nepromokavý chránič. Ty strašně špatně pak schnou - po té gumě stéká voda, takže je suším v koupelně, ale alespoň neprosáknou :slight_smile:
27. kvě 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup ono to přijde s létem, spíš aby moc malá nepila před spaním. Mě první byla na roce a půl uplně bez plen, byla říjnovka a v létě když jsem jí na spaní dávala plenu tak si s ní nejdřív vždycky hrála a spala pak nahatá.Přestala jsem ji jí dávat i na noc a dobrý.Nejdřív jsem jí vůbec nemohla na noční posadit, byla hned jak luk a pak to byl fofr. No a druhá určitě do dvou měla pleny přes den a do tří na noc. Ale je to i o tom pitném režimu, tahle do sebe lila litry čaje, kdežto dostat něco do té první byl um..ona si na to přijde, třeba s mimi když jí řekneš že ona už je velka šikulka a mimi že budete dávat plenečky..moc bych si s tím hlavu nelámala
27. kvě 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup Tak včera jsem si koupila ten nafukovací kruh ... za 45,-Kč náhodou jsem na něj natrefila v drogérce jak jsem kupovala šampon na psa .... tak mám kruh s FIFINKOU :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak si myslíš, že tu clonu využiju i když mám přehazovací rukojeť? Proto jsem si vybrala kočár z rukojetí na přehazování abych nemusela mít tu clonu a nebo slunečník.
27. kvě 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nafukovací kruh určitě nezapomeňte vzít - to má zup pravdu. Po nástřihu se na něm aspoň dá sedět. A nechte si přinést meruňkový kompot - jít po porodu na WC - to je další porod :grinning:
27. kvě 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy aha tak Niky přes den už nespí a když spala tak to taky zvládala bez pleny nebo byla suchá ale s tou nocí je to u nás horší, ona je schopná být počůraná už v 10v ečer :frowning2: a na nočník jí zaboha nevzbudím, to řve a nechce si sednout :frowning2: ale ona i dost v noci pije vodu :frowning2: - no celá maminka, tak to asi zatím nebudu řešit, je to 1 plena za den to jde, i když máma má furt komentáře jak my byli bez plen v roce a půl apod
27. kvě 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy Myslíš jít na velkou? Na to zabírají meruně? :grinning: Mi na to zabírá jen projímadlo ... v cizím prostředí se šprajcnu a nic.... i na dovolené .... musím přibalit gutalax :grinning:
27. kvě 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup já beru ještě ověřenou kopii oddacího listu a rovnou to nechám matrikářce kvůli rodnému listu,občanku,těhu průkajdu a tu kartičku pojišťovny...
27. kvě 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka a ty budeš u novorozenýho miminka přehazovat rukojeť??? jakože ho budeš vozit tak abys na něj neviděla?? no nevím no, jako já vozila malou dlouho i ve sporťáku otočenou k sobě a fakt jsem to využila, jsou to 200 stovky za tu clonu
kruh s fifinkou dobrý já měla tenkrát s krtečkem :grinning: a NIkuš ho má do dneška do bazénu
tak si musím koupit taky nový abych jí ho nebrala, už navíc tolik netěsní :grinning:
27. kvě 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 aha takže ta kopie musí být ov ěřená ju? tak to musím ještě nechat spáchat, pak už nebudu potřebovat origoš oddací list ne?
27. kvě 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup - jo tak to jsem si taky vyslechla.že jsem to propásla v létě, já když šla v roce a půl do jeslí, tak jsem taky byla bez plen, apod. Ale to neřeš. Než půjde do školy, tak to zvládne:slight_smile: Nebo jí nedávej v noci tolik pít. Já mu dávám trochu večer, pak na nočník a spát. A když chce pít ještě potom, tak mu dám malinko. Někdy taky na nočník nechce a protestuje, tak ho vzbudím za půl hodky znovu a jde to.
27. kvě 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup švagrová je PA a říkala mi , že stačí oddací list kopie a jinak nic ... občanku má asi každý sebou ... a papír na jména co to je? :confused: :grinning: Mi nemáme ještě ani to jméno .... :grinning: jsem říkala, že se ta naše bude jmenovat podle PA co nás bude rodit, jak ten můj nic nevymyslí :grinning:
27. kvě 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup hmm ... no tak jí asi koupím podle zkušené ověřené matky ... některé věci mi nedochází nooo :rolling_eyes: Tak se musím podívat na nějaký e-schop ... a teď nevím jestli mi to bude pasovat na ten náš kočár :confused: ?
27. kvě 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jaktože nemáte jméno :grinning::grinning::grinning: tak koukejte vymýšlet
já už to asi napíšu ať mám klid, už jsem si na to jméno docela i zvykla
27. kvě 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup tyhle povídačky mamin znám, řekni jí že to bylo a teď je teď. Taky jsem si dělala starosti při Lence a ať jsem jí nutila jak jsem chtěla, musel přijít ten její čas. S druhou jsem si říkala že bude všechno a násilím jí netrápila. já bych holku nebudila když ti pak brečí, tak co, tu jednu plenu jak píšeš dáte..a pak to může být ze dne na den. Kor když vidíš že to pití má po tobě. A když ti spala přes den bez plenky tak je vidět že je v poho, jen má holt kvalitní noční spánek
27. kvě 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka dělají univerzoš, připíná se to jen takovýma kolíčkama mmt najdu odkaz
@hradilenka - tak to máme podobně, ale v porodnici tě donutí jít. Po porodu jsem se musela do 10minut vyčurat, nešlo to, takže cévkovali. A další dny se mě každý ráno ptali, jestli už jsem byla na "velký" nebo ne :grinning: pomáhají meruňky, dýně a nebo pak už jenom čípek - na to jsou připravený :grinning:
@zup já měla nějaké návrhy a stále se mu něco nelíbilo ... tak jsem mu řekla vymsli něco Ty a teď má problém ... čumí do kalendáře na net ... a neví co by vybral .... když někoho potkám tak se mě každý ptá jak se bude jmenovat ... a už to nekomentuju ... jen říkám, že to bude překvapení pro všechny :grinning: Jediné co mu tak nějak malinko znělo do ucha tak byla Nikol ... Nikolku máš Ty že? Já chtěla Teri, nebo Katy .... líbily se mi i jiný jména , ale to je moc exotické :grinning: a k příjmení co máme to nejde ...
27. kvě 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy Tak to ovoce mi fakt nezabírá ... ani kefír na lačno a ani třešně zapitý mlíkem :grinning:
27. kvě 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15100891&tab=0
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=41394841&tab=2
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24152796&tab=7

ta poslední je už docela vychytaná, jde i na jiné věci než na kočár, ale na druhou stranu je docela velká no
27. kvě 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy jj, pravdu máš, mě taky cévkovali ještě na lehátku jak se musí ležet po porodu, myslím že se mě ani neptali jestli chci jít na záchod, bylo to na vstávání moc brzo..a s tou velkou to určitě budeme muset..meruňkovy kompot dobrý nápad, většinou zabírá švestkový, ale ten zas nevím jestli se může, jestli nenadýmá...a mám pocit že bez toho nechtějí pustit, musíme holt před propuštěním zas komplet fungovat :grinning:
@hradilenka Nikolka je pěkná, u nás to taky padlo jako návrh
27. kvě 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no jo ona se napolo vzbudí a volá pití pití a je schopná na ex dát celou lahev :zipper_mouth: hrůza s ní no, ona je prostě lemtal :grinning:
chudák čučí celé dopo na pohádky a "hraje" si fakt dnes na nic nemám a venku ej hnusně, i MM mi volal že se motá jak hruška a je mu zle
27. kvě 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup clonu jsem zatím neřešila, říkala jsem si že uvidím až budu používat. ta přehazovací rukojet ma výhodu že jí můžeš rychle otočit jen na chvíli než třeba zase zajdeš za roh a sluníčko pak jde jinam. koukala jsem u kámošky, ta má x-lander a třeba mají jeden díl stříšky rozepínací že jí vlastně ještě prodlouží a pomalu celou jí pak sklopili až k mimi, tam by byla docela zbytečná dokupovat.
27. kvě 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka já mám NIkolu, chtěla jsem NIkol ale MM tenkrát že jako proč, že to zní "cize" :grinning: no trubka no, stejně jí říkáme Niky :grinning:
teď to bude teda Filip, jako jméno se mi líbí (až na to že se tak jmenoval náš pes :zipper_mouth: kdysi), ale k tomu příjmení to zní trošku směšně Filip Fiala, ale chlapa nemůžu na nic jiného ukecat
27. kvě 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jj jasný každýho věc, ona stejně poslouží i plínka na střechu, mě ale rozčilovalo že to furt padalo větrem a na malou jsem neviděla :zipper_mouth:, šak to byl jen návrh kupovat to nemusíte :grinning::grinning::grinning::grinning: já jen že jste se bavily o vychytaných síťkách apod
27. kvě 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla na rozkakání hruškovej džus 100% a věřte mi že po císaři se vám ještě víc nechce tlačit než po normoš porodu
27. kvě 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak vás stíhám opět jen číst po večerech, o víkendu budu zase pryč, je to teď nějaké hektické. četla jsem, že druidee měla potíže s tlakem a od té doby se tu neukázala. asi je v nemocnici, což?jo, chtěla jsem se vás zeptat, zda už máte postavené postýlky, my bychom jí chtěli složit tak tři týdny před porodem.může se to, s ohledem na pověry? mně ty pověry ted chytaj, ale zase už bych to chtěla mít pro miminko připravený a také je to dobrá odkládací plocha vzheledm k tomu, že máme malý byt :slight_smile:
27. kvě 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup děkuji za tipy na clonku ... pouvažuju o tom , jen stejně jaxi nevím jak se to tam uchycuje :grinning:
No tak on by chtěl tu Nikol .... to bylo jediné co z něj vypadlo ... Filipa bych brala taky kdyby to byl kluk ... ale mojemu se to nelíbí ... říká mi podívej se jak vypadá ten Filípek od Bílé :grinning: ... no jo , jenže to nejde posuzovat podle toho kdo to jméno nosí ... :slight_smile:

27. kvě 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leia1 v tvém případě - týdnu bych klidně postýlku složila :grinning:
my jí máme připravenou už od té doby co v ní Niky nespí :grinning: - od léta, už s enám nechtěla rozkládat (je to "domácí" výroba od truhláře a nevím zda bychom to dali do kupy) teď už jí máme i na svém místě, též zarovnanou věcma pro mímo :grinning:
27. kvě 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup no jak se chlap se jménem zasekne tak je konečná..já zkoušela Honzíka na Robina a taky mi to neprošlo..znám jedny Fialovi, kámoš je Josef a kluka dali Lukáše..ale to jsou hyperaktivní kombinace :grinning: :grinning:
s tou stříškou je to dobrý nápad, ne že ne. taky jsem písla jen zkušenost. psala jsem si tady s holkama že jsem řešila deštník, koukala jsem na bazarku, tak mi tady psaly že lepší stříška..právě že osobně zkušenosti nemám, uvidím jak se to narodí, když bych otáčela mimi, tak musím boudičku celou, to jde, ale rukojeť ne. vyzkoušíme plenu a možná na hr. budu objednávat :slight_smile:
27. kvě 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek