• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@hradilenka krásný míry, tak to máme opravdu málo teda a vitamíny baštím....měla jsme vitamíny i u Mišky, měla u porodu 48cm, 3870g a hlavičku 38cm, každej říkal, že je to z vitamínů a teď je beru taky a je mnohem menší než miška, takže tím to asi nebude....jsem zvědavá kolik bude mít po porodu....pokud se ho dočkám....

@msevy tak rýma a uši jdou dohromady, můžou mu zalíhat od rýmy avše, protože to nezná, tak říká, že ho bolí, to je taky varianta, ale jak píšeš, že má problémy a náběh na astma, tak raději zítra zajděte k mudr., lepší za včasu než až to bude hdoně bolet :frowning2: je mi ho líto, chjooo, snad to brzo přejde
30. kvě 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk - Matýsek měl 50cm, 3470g a kolem hlavičky teď netuším. Jeho průkazku mám v Praze, tak se musím dneska mrknout, až dorazíme domů :slight_smile: tak to byla malá docela macek....ty jo, musela dát zabrat...
30. kvě 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk - díky za radu, myslím že to taky bude tím. venku ještě slušně fouká, takže je to všechno se vším. V sobotu jsme byli na kontrole s tím kašlem a dobrý - je to prý jenom nahoře, je to spíš z tý rýmy. Když má volný nos, tak ze spaní nekašle. Máme u našich výbornýho rodinnýho lékaře (dětského pediatra), takže k ním s malým jezdím, když jsem tu. Z Prahy mu i volám, když si nejsem úplně jistá - strašně malýmu pomohl s těma průduškama, od podzimu jsme vlastně bez těhle větších problémů.
30. kvě 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy do 3kg, krásný, já bych byla vděčná i za 3.5kg, protože u malé mi těch 3.9kg na 48cm dalo pohulit, už hrozil i císař, takže bych ráda taky menší mimi než první :grinning: no zatím to tak vypadá, ale odhady mudr.taky nejsou přesný, takže uvidíme, navíc je zadečkem dolů a to jsme už 36tt, takže uvidíme jak to vše dopadne, všichni se mě ptají zda půjdu radši na císař atd., ale co já vím, to jsou otázky....uvidím co mi ve středu řekne mudr., ale stále není otočený...myslím si, že tohle se stejně bude řešit až v momentě kdy to na mě přijde, tak jaká bude poloha....nebo ne? :confused:
@ssimmikk ahoj,vítám tě tady...
Mě doktorka řekla,že má ve 31tt 1400g a jdu zase zítra,tak jsem zvědavá,kolik přibrala. Prý to bude drobnější mimčo,což teda vůbec nechápu,nemá být totiž po kom :slight_smile:
Tak to tě obdivuju,že jste to vydrželi nikomu neříct. Já to vědět nechtěla co čekáme,ale manžel jo,tak jsme si to nechali říct a dělá mi problém lhát,když se někdo zeptá. Tak nějak se tím chlubím.Ale ty holky jsou prý vždycky nejistý,tak uvidíme po porodu,co tam bude mít :grinning:

Dneska jsem se hezky proflákala až k Životu na zámku :slight_smile: Odpoledne vyžehlím pidi věci a zítra vyperu další várku.
Jela bych někam na výlet,když je tak nádherně,ale manžel dneska bude dlouho v práci,tak to nehrozí.
@ssimmikk A u malé Ti říkali že bude tak velká ? Ono prý ten UZ není přesný, tak to může klamat ... tak doufám, že u mě to klame :grinning:
30. kvě 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 tak váhově koukám jsme na tom u miminek podobně, já jdu ve středu, tak sjem taky zvědavá co mi řekne :wink:
@msevy no každej mi říká co rodí, že má miminko tak 33-35cm kolem hlavičky, takže asi byla fakt mega, nevím, nemůžu to porovnat, jen mi primář v porodnici přišel po porodu říct, že by jí rodit nechtěl, že je nejmenší a nejvíc vážící mimi v porodnici a to řekl chlap :grinning: tak sjem říkala, že má štěstí, že mi to neřekl před porodem :grinning:
Rýma souvisí s ušima, mně kolikrát hodně bolí uši, kdžy mám rýmu, takže si dokážu představit, jaks e malej cítí :frowning2: uši, nos, krk, to je jedno k druhýmu, kurnik, to je ale trápení s dětima......
30. kvě 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka ano, u malé mi řekli den před porodem, že to vypadá na 3.8 - 3.9kg, takže se trefili přesně :slight_smile: ale říká se, že má člověk počítat s odchylkou +- 0.5kg
30. kvě 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si koupila včera cizrnu a hodlám si zítra udělat cizrnovou pomazánku (ještě teda nevím jak, na netu snad najdu recept) a dlabu mandle :grinning: V mamince jsem se dočetla, že je to výborné na vývoj mozku a chrání před vadami nervové soustavy. Stejně tak prý chrání maminku před stresem a posilují nervovou soustavu i maminky :slight_smile: takže těhulky, po týhle mňamce mi už bude všechno jedno, Matýsek mi bude skákat po hlavě a já budu naprosto spokojená, prochechtám se až k porodu :grinning:
30. kvě 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy no tak to bych měla jíst cizrnu 24hodin denně :grinning: holky jak vaříte cizrnu? Dobře jsi mi nahrála se svým příspěvkem, protože jsme jí poprvé v životě koupila a už mi tu měsíc leží a nejsem schopná se dokopat jí zkusit uvařit :sweat_smile: nikdy jsme jí nevařila, ani nejedla :sweat_smile:
30. kvě 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk - No užila sis. Já teda doufám, že se doktorka nespletla :grinning: Prý, kdyby měla dát vedle sebe stejně starý děti (ve stejným týdnu), tak to moje je nejmenší. S těma ušima je to hrozný, ale v takovýmhle počasí sedět s ním doma - to ani nejde. Kdyby ten vítr nefoukal, bude to super. Občas si říkám, jak zvládnu běhat kolem dvou dětí, když mi tehle jeden dává zabrat až moc s těma jeho nemocema...
30. kvě 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk - má se na 10-15hodin namočit do vody, pak vařit 2-3hodiny v obyč.hrnci nebo 40-45min v tlakovým hrnci, než změkne. Okapat a použít třeba do salátu se zeleninou nebo bych jí asi rozdrtila do tý pomazánky.
30. kvě 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy no mně o nemonech nemusíš ani říkat, malá měla měsíc a něco a už mi marodila, od té doby se to s náma táhne furt dokola :angry: no tak já v tomhle počasí co je dnes musím být doma, jinak bych to venku neustála, trpěla jsme dřív na kolapsový stavy, u malé se mi to těhotenstvím spravilo a teď jak jsme otěhotněla, tak se mi to vrátilo, takže mám klidovej režim, ven chodíme až k večeru a i to je na mě moc, za to pro malou je to málo, je to naše malá neposeda, nikde a nic nevydrží :confused:
Ta cizrna se prej vaří jako hrách....co jsme teda slyšela.....
30. kvě 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk - no je to hrozný. A to jsem kojila skoro rok -a prý že to posiluje imunitu. Kdo tuhle kravinu prohlásil, toho bych si docela podala. S tou cizrnou - v Mamince je recept na salát, tak jsem to psala z toho. Jinak nevím:slight_smile:
30. kvě 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy tak já nekojila skoro vůbec-a to né proto, že bych nechtěla, ale nebylo mlíko a těch pár kapek malé nestačilo, nerozkojila jsme se, ale ani se nedivím, tím stresem co jsme měla v porodnici...no teď už je to jedno...ale dávala jsme si to za vinu, že je nemocná, protože nemám mlíko, ale abych to upřesnila, jedna mamina tady má už tři děti, u každýho v těhu hulila jednu za druhou a to i s pupkem a na veřejnosti, děti má zdraví od malička a to je nejstaršímu přes 10let a fakt ty děcka jsou zdraví, nekojila pořádně ani jedno a to mě sere, takovej člověk má dítě zdraví a druzí se starají, lítají po doktorech, nekouří, nepijou, pro dítě dělají to nej a dítko mají nemocný :angry:
30. kvě 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk ahoj vítám novou tehulu,já ve 3O týdnu melao mimi skoro 2 kila,tak jsem zvedavá,až porodím,jaké bude mimi veliký......a co píšeš tedka o tých maminách,co se moc nestaraj o svý mimi,tak máš naprostou pravdu,je to tak,ale my s tím nic neudeláme.....
@hradilenka Marto,prosím te zopákni me jak se jí to semínko?byla jsemv DM,koupila semínko drcený,tak ho budu dávat do jogurtu,jen nevím kolik?a ješte jsem tam koupila ten nahřívací polštárek a chtela jsem tu sítku na kočárek a oni ji maj u nás vyprodanou,tak se tam stavím jindy....
30. kvě 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak děvčata,podařilo se mi spálit oběd,nebo respektive oběd je v pořádku,ale zapíkala jsem brambory s omáčkou a omáčka mi vytekla do trouby a ta se spálila,takže mám v bytě pěknej smrádek a v kuchyni mlhavo:grinning:
To už se mi dlouho nestalo. Takže okna dokořán a větrám a větrám. No jo,každý den není posvícení. Teď se jdu nadlábnout těch brambor :slight_smile:
30. kvě 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 to je mi jasný, že s tím nic neuděláme, ale jen říkám, že někdo se stará, dítko je nemocný a druhej na to se.e a děti má zdraví.......jinak díky za přivítání :wink:
Holky je tu někdo, kdo si kupoval tašku na kočárek zvlášť? Chci si koupit nějákou jinou a nevím jakou, tak se ptám :slight_smile: Jakýpak semínko se tu rozmohlo? :grinning:
30. kvě 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ajejej to me pripomnelo,když sme my jednou skoro vyhořeli,manža si delaj párky a usnul,voda se vypařila a hrnec začal hořet,to bylo tenkrát smradu jak v hradu,všude černo,tak se pak muselo malovat....
@ssimmikk tašku jsem nekupovala zvlášt,když ji mám u kočárku...a řeč je o lněným semínku,prý obsahuje nejakej mázek,nebo co a od 34 týdne se má konzumovat a ten slizek se obalí kolem mimina a tím prý by se melo líp vytlačit...no uvidíme a řeknem si to po porodu...a začínám pít maliník.....
30. kvě 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 tak to slyším porpvé :grinning: co já se ještě nedozvím :slight_smile: o maliníku jsme slyšela, ale ještě ho nepila, je dobrej?
30. kvě 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk hihi já jsem ho taky ješte nepila,ale dneska ho začnu,tak nevím,jak chutná,čí me vubec bude chutit.....
30. kvě 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 tak dej pak vědět jakej čajík je :wink:
30. kvě 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk a ty používaš nejaký babský recepty krome toho maliníku třeba i neco jinýho?deláš si třeba masáž hráze?tady holky o tom psali,že nekteré porodní asistentky jsou pro a jiné proti.....no a co se týče čaje,zatím se me trošku luhuje,až bude chladnejší,tak to do sebe asi kopnu,protože já neoblibuju takovýdle čaje...doufám,že se po nem nepobliju..... :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 semínka se dává polívková lžíce , drcenýho do jagurtu a nebo tvarohu kam chceš ... Ty si povídala , že ten jogurt nemusíš .... musí se pořádně zapíjet jinak je z toho naopak zácpa ... maliníku 3 šálky denně .... je to dobrý čaj .... chutná mi .... tak zatím pa holky valím směr město
30. kvě 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka já jsem si nakoupila ty pudingy jak jsou čokoládový a tak.....a jedna lžíce na den?maliníku až 3 šálky?to se pobliju....:grinning:
30. kvě 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka by me zajímalo,kolik sis toho maliníku nakoupila,když v jedným balení je 2O sáčku...to máš za chvíli všechno vypito....nebo jeden sáček luhuješ na víc krát?
30. kvě 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 hihihi, tak já čaje obecně nemusím, takže bych na tom byla asi tak jak ty :grinning: no jinak k babským radám....uprvního jsem kde co slyšela, tak jsme to zkusila a nic jsme z toho neměla, teda neřekla bych, že mi něco z toho pomohlo...takže teď žádný rady a žiju, jak žiju :grinning: mám třeba plochý bradavky, jako doporučení jsme slyšela si koupit jemný kartáček na zuby a lehce si masírovat prsa, tak nevím co si o tom myslet, ale už jsme se pojistila odsavačkou a kloboučkama :wink: jinak mě u porodu nastřihávali na třikrát, takže nějáká masáž hráze asi nemá účinek, nevím, každej říká něco jinýho, ale stejěn ětak jak člověk neovlivní strie na pupíku, tak si myslím, že ani tohle, je to o elastitě kůže a to si myslím i já :wink:
Jinak by mě zajímaly babský rady na to, aby se mimi otočilo....neslyšela jste některá něco?
Ááááááááá, babička jela s Miškou k prababičce, tak půjdu doháčkovat čepičku a leháro, jupííí, ale stejně nevydržíma půjdu něco dělat :sweat_smile:
30. kvě 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no hmmm ale musím říct,že tedka piju ten čaj a není až tak špatnej,když si do nej dám cukr,tak se v pohode vypít dá..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: hmm co se týče toho kartáčku na prsa,tomu neveřím.....to je nejaká blbost....ale zas ty kloboučky si holky chválej.....odsávačku zatím koupenou nemám,vyčkám až ji budu opravdu potřebovat,tak se dokoupí.... :sweat_smile: :sweat_smile:
no já se bojím pak,že me nastřihnou až nevím kam a pul roku si pak nesednu na zadek.... :grinning: :grinning: :grinning:
Aby se mimi otočilo tady holky psali,že se maj delat kočičí hřbety,ale nevím ci ješte neco jinýho se delá.....
30. kvě 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jj, kočičí hřbety, to vím, ale jinak nic jinýho, no snad se umoudří :slight_smile: že bych si ten čaj teda koupila taky...hm, docela zamyšlení :grinning: neboj, já jsme byla nastřižená dost a sedla jsem si, každá těhulka z toho má tsrach, ale je to v pohodě uvidíš :wink: no já jsme si koupila elektrickou už kvůli tomu, že u maůlé jsme měla mechanickou a nic moc teda a navíc mám fakt plochý bradavky, takže na rozkojení, kdžy nebude chtít tahat jsme si jí pořídila, kloboučky jsme měla u dcerky a nevím, nějak nám neseděly, ale koupím si je zase :slight_smile:
30. kvě 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no mimi se klidne muže otočit i pár dní pred porodem....no uvidíš,co ti pak řekne mudr na kontrole...no mne možnáí ten nástřih ani vadit nebude,pokud si to neuvedomím,že me to udelali,ale pak to šití,když dají na znecitlivení injekci jenom z venku,ale vevnitř bych to pekne cejtila.....a to bude bolet....auaua....no o odsávačke pak taky budu určo rozmejšlet o elektrické....naštestí bradavky mám v pořádku hezky vztýčené..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek