• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@ssimmikk jj, dvě holčiny máme v nemocnici a tak snad se obě už lepší a pustí je dom. líp se to snáší asi když už to je takhle ke konci a kdyby něco tak se miminko ohřeje v inkubátoru, ale bude v pořádku. Já jsem na rizikovým, s tou mladší jsem byla v nemo na 28tt, ale naštěstí jsem se tam taky srovnala.Pak už jsem ale až do porodu nemohla nic,jen cca 14 dní před jsem měla začít být aktivní a to byl druhej extrem, nešlo mi nic.Tohle těhu si ale aspoň pořád říkám jak jsem na pohodu.
S tím ježděním je to všude určitě dost podobný, taťka tvůj asi bude jezdit podobně jako můj manžel i když každá firma má to placení trochu jinak. Pavla to byl sen jezdit, brácha k tomu jaksi nějak postupně došel, taky x let jezdí ale jen cz, ten nechce nikam, jen občas jako záskok vzal německo.jinak jezdí i švára a ten to docela střídá i když nerad no a tchán ten kdysi jezdil, ale pak šel na autobusy a ty teď jezdí v Praze..takže je tohle povolání všude kolem mě :slight_smile: . Když jsem tenkrát nastupovala po MD do práce tak holky brečely, bylo mi to divný a pak mi došlo že ony neznají vlastně co je to normal.pracovní doba, babičky obě v důchodě, chlapi věčně pryč, tak se bály že já budu taky. Probraly jsme to a bylo to pak dobrý
31. kvě 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka taky mám nohy jak báně, hlídám si ruce, ty mám v poho. kámošce začaly natýkat ale hodně prsty na rukou, byla to známka čehosi..no ale zvládly to obě a jsou zdravé, přišli jí pak zpětně že měla jakousi vadu krve dosti neobvyklou..takže to bych raději hlásila, s nohama se asi většina budeme muset smířit, ale nepodcenovat
31. kvě 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 jj pozdravuju a říkám jí že píšu info na koně :grinning:
@ssimmikk já jsem oteklá jen od kolen dolů, ale kolena jsem měla nemocná už před těhu nějakých 8 let , tak na ty jsem zvyklá, jen mi na ně dělá teď zle ta zátěž. Je to horší ale s tím se musí počítat. Navíc prý v těhu měknou chrupavky, tak dostávám zabrat se vším všudy.
Nohy dole mi natíkají kotníky , nárty a i prsty ... a ty kotníky tedy i bolí. Ale je to zajímavé, někdy mi to dělá moc jindy trochu, někdy se s otoky už po ránu vzbudím a jindy ne ... tak nevím co má a nemá na to vliv ... jinak tlak já mám nízký 90/60.
31. kvě 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no tak určitě je všude platí jiným způsobem, ale dkžy to člověkl shrne, tak je to všude stejný....taťka je teřba víkend doma a pak 14dní pryč...většinou to tak je, ale jsou i časy, kdy je 3 nebo i 4týdny pryč....manžel je rově hodně v práci, protože musí, jak dojíždí kamiony, někdy je jedou spravovat i do ciziny, tak je třeba 3dny pryč...tak to asi moc nespolíháš na to, že by byl manžel u porodu....a u předchozích dětí byl nebo porod procestoval?
31. kvě 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak mně mudr.naměřila 140/90 a říkala, že se mám doma měřit a hlídat, dříve jsme trpěla na kolapsový stavy :frowning2: no a moje rekordy, nejvyšší co jsme si naměřila 160/100 a nejnižší 100/50 a takhel mi to furt mítá, nahorůůůů, dolůůůů :angry: No a s otokama nevím, nohy mám dole přesně jak popišuješ, jednou oteklý hned ráno, pak ne, jednou hdoěn pak míň, prostě si taky dělají co chcou, jinak už mám oteklej i ksicht a ruce taky, přijdu si jako balón :confounded:
31. kvě 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk kolik si nabrala v těhu? Já jsem zatím na 14 kg. Tak nevím kde se to zastaví ... Počítám že tak 10 mi zbyde ... už teď mám kýty 2x takový :grinning: Jsem jak pěkně vypracovaný slon :grinning:
31. kvě 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak jsem po obídku...jsem se s prominutím "přežrala",ale když to bylo tak výborný,smažený žampiony a štouchyný brambory a zeleninka...dopoledne jsem byla ve meste se podívat u ťongu...koupila jsem si pyžamo s krátkym rukávem,2 sportovní podprdy,2 body a dupačky pro mimi,pak jsem se stavila na trhu a koupila kvítí,takže pokud večer nepřijedou bouřky,jak je hlásí,tak je pujdu zasadit na zahradu....tedka budu jenom odpočívat..nohy od rána jak báne,já mám pocit,že me přes noc ani nesplasknou,jak se ráno probudím tak je mám opet ja Schrek.....sranda je pak nosit balerínky a v tom narvaný oteklý nohy,no pohled pro bohy...hmmm holky,tak s tím dudlíkem ste me přemluvili..beru ho sebou do porodky...ješte jedna otázečka,jak ste ho sterilizovali?já budu sterilizovat jenom v hrnci 5 minut,ale nevím,dudlík se nejak rozloží,že se dá vysterilizovat jenom tá savička,nebo ste ho sterilizovali celý i s tou umelotinou?
31. kvě 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka hihi já mám nahoře 20 kil.....
31. kvě 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no to jsme na tom podobně, já mám nahoře 15kg, první měsíce jsme přibírala zlehounka, pak 2měsíce nic a pak za měsíc a půl 4kg a kdžy jsme byla naposledy, tak mi váha za dobu měsíce a půl ukázala zase o 5kg víc, tak jsme mudr.říkala, že má asi rozbitou váhu :grinning: ale prej nemá, šla se dokonce i sama zvážit a koukala, jak jsme pěkně natekla, takže mám tsrach si tam zítra na tu váhu vůbec stoupnout, bayhc už nebyla na 20kg :frowning2: :angry: u prvního těhu jsme vcelku přibrala nějákých 16kg a měla jsem co dělat abych dala nějáký ty kila dolů :rolling_eyes: no takže jako slonice si připadám taky, pupík mám menší než u Mišky, ale objemově jsme na tom mnohem hůř :rolling_eyes:
31. kvě 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Tak to si zase pokoupila a pěkně popala.... já dudla sterilizovala v hrnci jak píšeš 5 min se vším všudy a pak ho ještě nechala chvíli ve vodě ... vytáhla a hotovo 20kg .... kriste pane .... za chvíli bych měla metrák :grinning: :grinning: :grinning:
31. kvě 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já hodila do horké vody celej dudel a nikdy se mu nic nestalo, dělal jsme to tak i se sklinkama a vším, pak jsme si koupila jakýsi desinfekční tablety :wink:
31. kvě 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky vylezl někomu taky pupek ven a nebo jsem v tom sama? Já ho mám komplet venku :grinning: Naštěstí ještě nemám tu hnědou čáru na břiše ....
@tasmailla1 jo jak Ti chutnalo semeno? :grinning: Ten čaj z maliníku neslaď ... bylinky se nemají sladit ... navíc Ti to zase poleze na kila :grinning:
31. kvě 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka já teda pupek venku nemám vůbec, ale mám ho napnutej jako blázen, celkově mám poslední týden divný břicho, kleslo mi dolů a hrozně mě miminko tlačí až to bolí :angry: tu hnědou čáru jsme měla u prvního těhu a jediný co mě sere, tak u každýho těhu mi přibyly tmavý chlupy na pupku :angry:
31. kvě 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka tak když to tady čtu, tak s nohama to asi bude normal protože já to mám taky tak.ze spoda jak když chodím po polštářkách, včera jsem měla dopol ponožky a když jsem si je sundala tak byl vymačkaný total každý ohyb.celkově mám nohy silnější a pořádný stehniska. U Báry jsem měla ze sebe mindráky, nemohla jsem se vidět a teď mi to je zas tak nějak fuk, možná po porodu to budu řešit víc, když mimi bude venku a já pořád tlusťoch, holt budu muset být trpělivá. zatím jsem přibrala 11 kg, teď jsem dokonce 0,5 kg schodila během 14ti dní,ani nevim jak. ale opět jsem ted začala mlsat, tak si myslím že to zas půjde nahoru.
@ssimmikk taky poslouchám jak jezdí na servis kdykoli, tak to je taky prima, no občas ani nevadí když je chvíli pryč, aspoň nemáme takovou ponorku a hlavně já jsem na to zvyklá takhle žít, nic jiného jsem ani nevyzkoušela, ale zas neříkám že bych neměla krize, kor když jsou děti malý a barák na krku a spoleh total žádný. v prostřed týdne neexistuje dovolená, doktoři jedině pondělky nebo pátky..ani už nic neplánuju, jak to udělám tak ho odvolají..když jezdí kluci tu unii, tak jsou 6 týdnů pryč a 2 doma a jezdí se tak střídat, to už fakt není žádný život, to by nechtlě ani Pavel a i jsem mu říkala že tohle fakt ne..peníze si vydělají, zas tam toho x utratí a s rodinou to si myslím že fakt nejde dohromady
31. kvě 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka pupana ven nemám, ještě tam nějaká rezervička je, ale napnutý mám celý břicho a ta čárka se mi začíná pomalu objevovat, sice se musím pořádně zakoukat, ale místama se tam určo dělá.
@tasmailla1 dudana jsem taky vždycky vyvařovala celýho a pak nechala okapat, teď to ještě nemám, chci vyzkoušet ten sáček do mikro na sterilizaci a tak čekám až mi přibyde nějaká ta lahvička ať to mám najednou. Sáček se dá použít 20x
31. kvě 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no vidím, že jsme na tom podobně a vždy se něco vysere, když je chlap pryč, jj, to je i u našich i u nás :confused: mamka bydlí naproti nás, tak jsme ráda, že když něco tak není nějak daleko, plánovat něco? To se opravdu nedá a to ani den předem....loni jsme jely na svatebku do ŘEcka a víš jakým způsobem? Odpoledne jsme zamluvila let a večer jsme jely :grinning: ono se to totiž jinak nedá :rolling_eyes: ale tedamít manžu třeba 14dní pryč bych nechtěla mít, neumím takhle žít, hrozně nám chyběl i taťka, dkyž jezdíval a já bydlela ještě doma :frowning2: a td se něj furt ptá i malá a chce za ním....
31. kvě 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no s dětma to je horší, holky jakž takž to berou, ta menší ale hůř, to je taťkova, je po něm jak divá od narození. U té stíhal porod..tenkrát jezdil sám v csad, čistě nááhodou jeli ale tenkrát ve dvou a když jeli z německa tak jsem mu volala že mě veze brácha do porodnice..obvolal kámoše jestli někdo nejede podobným směrem. To byla taková souhra náhod že se taková snad jindy už neopakovala. zrovna jeden jel, takže se sjeli na hranicích, pavel k němu vlezl do auta, on zrovna jel i kolem domova, tam vzal osobák a jeli za mnou. já zatím s dr. čekala až zavolají že do hodinky určo dojedou a pak mi teprve střihli vodu..bára se narodila v 0,45 4.4.a když jí umyli tak jí šli na hekárnu ukázat i tomu kámošovi.tatínek se pak chlubil jak má krásné datum narození díky němu..u první byl v cz ale zrovna skládal, jindy tam byl raz dva hotovej a tenkrát ho tam nechali stát..takže jak to bude do třetice vůbec netuším i když u porodu chce být.
31. kvě 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa tak to je krásnej příběh, jak mu to vyšlo :slight_smile:
31. kvě 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no i jak jsem to psala tak se mi to všechno vybavilo, tenkrát to bylo uplně neskutečný..jen byl vtipnej když mi chvíli počítal minuty mezi vztahy a dr. říkal že se ten porod rozbíhá dáseříct od začátku a hodinku to asi trvat bude, tak zahlásil jestli by si ještě mezi tím nemohl dojet pro svoje auto, asi kvůli tomu kámošovi aby nemusel čekat...ale hned mu došlo že to byl blbej nápad, už jsem ho nepustila
31. kvě 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no hele do metráku me chybí 10 kíl...to ješte klído mužu dohnat.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: A ješte otázečka,když si to sterilizovala,tak si to pak vyndala a položila kam?to aby se hnedka neznesterilnilo?na nejakú plínu,nebo kam?No já hnedu čáru mám teda peknou,tu by videl i slepej a pupík venku nemám,ješte je zastrčenej vevnitř a asi už ani nevyleze ven,si myslím....no semínko v tom pudingu čokoládovým je dobré....mám ho drcené a ty máš taky drcené,nebo v celku..maliník me chutná,ale musím si to trošku ocukrovit,inak bych to nevypila.....
31. kvě 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa a kde se ten sáček dá sehnat?
31. kvě 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no vyšlo vám to krásně :slight_smile: to měl manža teda odvahu se ještě zeptat, zda si nestihne dojet pro auto :grinning: bych ho asi zabila :grinning: ti chlapi, no :grinning: no u nás to bylo taky dobrý, už od začátku prosince to vypadalo, že se malé zachce na svět dřív a taky na mě byla veliká, nožku jsme měla zapřenou o žebra a když se narodila, tak ju měla vyvrácenou, jak už neměla místo, ale to je jedno...furt mi volal z práce, zda už nerodím, furt se mě ptal, jak mi je atd., už jsme z něho byla na nervy :grinning: pak když mi v noci odtekla voda, tak jsem do něj šťoucha, že už by jsme asi ěmly jet a on se řekl: HM!!! Otočil se a spal dál....tak sjem si šla dát sprchu atd., najednou se rozvalily dveře do koupelny, on v ruce tašku a vyšiloval, že nejsu normální, že to nestihneme, že mu porodím v autě atd., pak po cestě říkal, kdyby něco tak řekni....měl strach abych mu neporodila v autě, prej kdo by to uklízel :grinning: no chlapi, no :grinning:
31. kvě 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jako nějak neřeš, že to zase nesterilizuješ, já to dala normálka na odkapávač a dcerka stále žije :slight_smile:
31. kvě 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já to objednala s chůvičkou z tohoto obchodu, jinak nevim jak se to vyplatí s poštovným..našla jsem pak i balení po více kusech na jiných stránkách..jde o to jestli se pak bude kojit nebo ne. nechce se mi vyvářet v hrnci, sáček jsem ještě nevyzkoušela. Když bych pak nemohla kojit asi by se vyplatilo pořídit sterilizátor do mikro jako má třeba hradilenka. lahve jsem z kraje vyvářela po každém použití, dudlíky si už nepamatuju, ale každý den to asi nebylo..a postupně je to pak míň a míň .
http://www.babytip.cz/sterilizatory/ - je až dole
31. kvě 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
na co já nenarazím, to je věcí nových..tohle taky vidím poprvé, ale myslím že postačí nahřát nebo namočit plenu
http://prsni-tampony.heureka.cz/nuk-gelove-prsni-polstare/specifikace/#section
31. kvě 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa KDYBY SI MĚL ČLOVĚK KOUPIT VŠE CO EXISTUJE, TAK BY SNAD NIKDY S NÁKUPAMA NESKONČIL :grinning: já třeba sleduju, že malá se narodila před 3,5rokama a dnes ej taky vše jinačí :confused:
31. kvě 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa co to je?to vidím poprvé a nejak s takovýdlema vecma to fakt nebudu přehánet,vždyt i naše mámy meli mimina a zvládli to v pohode bez týchto vymožeností.... :wink:
31. kvě 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ssimmikk to toho tvýho uplně mezi těma dveřma vidím...uplně jak kopie u nás, taky mluvím na mýho a jen hm, hm, holky už to taky znají když ho budí a jak jim odpovídá takhle tak na pohodu hlásí že pořád spí..jo než jim to asi dojde že se mu to nezdálo..mě teda nepraskla voda ani při jedné, jen jsem si u první přečetla že 24 hod. předem může odcházet hlenová zátka..jako špinění a to se mi stalo. vzali jsme tašku a jeli ještě na plánovanou návštěvu. taky mu řekli že brzo porodím a holka byla fakt až 24 hod na to, ale v porodce si mě už přes noc nechali, asi jsem se otvírala.
@tasmailla1 taky jsem na to koukala..no mohlo by to bodout mamině co jí narostou v těhu hodně prsa a má tlaky, ale to já určitě nejsem..obklady jsem si dávala jen v porodnici u druhé, málo sála tak mi začínaly tvrdnout prsa..řekli mi at si dám střídavou sprchu a pak plenu a za pár hodin se to srovnalo..taky nejsem ten typ na takové vymoženosti
31. kvě 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa tak to je dobrý, takže jsi poznala, že to na tebe jde, protože ti odešla hlen, zátka? Protože hodně kamoškám odešla třeba už týden před porodem....tak to jsme zvědavá, jak to na mě přijde teď :confused: u Mišky jsem spala a najednou mokro :grinning:
31. kvě 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk hmmm to je nejlepší si myslím,když ti praskne voda a do 2 hodin musíš být v porodce,ale když začnou kontrakce,tak kdy jít do porodky,aby to nebylo moc brzo?
31. kvě 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek