• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@lebapa co znamená,když tvrdnou prsa?to je jakože zánet v prsu,nebo co to je?
31. kvě 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím holky,tak jsem změnila plány...
Na štítce je to OK,další kontrola až po šestinedělí...

Na gyndě nic,protože mi nedělala ultrazvuk. Nechápu to,minule mi říkala,že jí zkontroluje to bříško,jestli roste a dneska mi řekla,že až za dva týdny. Mám nějakej horší krevní obraz,tak mi napsala železo a taky měla řeči,že přibrat za dva týdny tři kila je hodně,tak jsem jí řekla,že vážím stejně jako v dubnu,že jsem přibrala jen to,co jsem zhubla jak mi bylo blbě. Takže za čtrnáct dní kontrola a napíše mi mateřskou. Ale přijde mi to divný,vychází mi to na 12.6 pokud dobře počítám a na ko jduu až 14.6,tak nevím,snad ví co dělá,ne.

Malýho hlídat nemusím,tak počkám až manžel skončí a jedeme nakupovat,potřebuju nutně ty kraťasy,dneska jsem si vyhrnula rifle,ale není to ono,ikdyž tady je příjemně,svítí a hřeje oskar,ale přitom fouká chladnější vítr,takže je nádherně.

Stavila jsem se ještě do té drogerky co ruší a zase jsem tam nechala 400,měli dneska vše za polovinu,já sice nic nepotřebovala,ale nějakou kosmetiku do zásoby jsem ještě pořídila a udělala jsem si radost a koupila si nádherný oční stíny :slight_smile:
31. kvě 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ta tvoje mudr je nejaká hodne chytrá ne?te málem shodí,že přibrat 3 kila za 14 dní je moc,tak at ti dá recept,jak nepřibrat tolik,že bych se poučila i já.....No uvidíš,jak to bude s tou mateřskou.....u mne to bylo tak,že včera jsem nastupovala na MD,ale papíry na socku posílali až včera,taky nechápu,proč to neposlali třeba minulej čtvrtek nebo pátek,no hold do toho človek nevidí....a co se týče ultrazvuku me ho už nedelá vubec,mela jsem jenom ve 20 a 30 tt a tedka se dozvím míry asi až u porodu,ten muj me vyšetřuje jen "ručne",či se náhodou neotevírám,tot vše.....na kontrolu až za týden,tak jsem zvedavá,či už me nepošle náhodou na ozvy....to už budu 36+5....tak pořid hezký kratásky,at ti není v tomhle vedru moc horko,já mám jedny a pořád chodím jenom v nich.... :wink:
31. kvě 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já si taky pořídím jen jedny,stejně za chvilku rodím.
Moje dr dělá ozvy u sebe,takže nikam jinam nemusím,příště už bych myslím taky měla jít a taky mi řekla,že něco z těch kil bude voda,že mám prosáklí nohy či co,já tomu nerozumím.Mám navíc necelých 7 kilo,tak nevím co by ještě chtěla. Chtěla jsem přibrat do 15kg,tak se mi to splní. mě dělala utz navíc kvůli té cukrovce a ještě jeden příště a už se prý budeme domlouvat na porodu. Budu ve 35tt a prý možná budu rodit už 38tt,ale nic víc mi neřekla,že se na všem domluvíme příště,dneska mi přišlo,že hodně spěchala.
31. kvě 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 to máš dobrý,že tvoje mudr delá ozvy taky,to já budu muset do porodky....a mít tvých 7 kilo nahoře,tak jsem štastná jak blecha....si taky myslím,že třeba nejakých pár kíl bude voda,kterou zadržuju,ty otoky noh a po porode me hezky všechno pak splaskne....takže kvuli cukrovce ti delá ty ultrazvuky,ono se říká,že mimi jsou pak věčší....a domlouvat se na porodu?hmmm to taky kvuli cukrovce ti pak udelaj cisaře nebo ti ho vyvolaj dřív.....
31. kvě 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já nevím, já jsme sama zvědavá, jak to všechno bude :sweat_smile: když já mám kolikrát takový posíčky, že přemýšlím, zda už to na mě nejde a pak jak když utne :grinning: a raději brzo než pozdě :wink:
31. kvě 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no já si radši budu tukat,ale já zatím ty poslíčky nemám...... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ale bojím se,až to príde,že to nepoznám a aby sme opravdu pak nepřišli pozde,i když autem k nám do špitálu je 10 minut,tak snad neporodím v aute,to by manža nemel radost.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
31. kvě 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jojo,říká se to,ale já mám zrovna mimčo menší,jestli se teda dr nespletla,uvidíme příště.. Porod budu mít na 99% vyvolávanej dřív kvůli cukrovce,ale já si furt říkám,že budou hice a třeba porodím dřív sama. Na druhou stranu,by mi odpadly ty starosti kdy už jet do porodky.
31. kvě 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 určitě to poznáš, je to asi zas jak u které, ale je to takové šimrání od páteře přes bok do předu..času je dost dokud to není pravidelné, třeba to může být jednou za 10 min.a pak uvidíš sama jestli je to pořád po takové době nebo se ty kontrakce zkracují, určitě se tě na to na příjmu budou ptát. když praskne voda, je to jasné..nevím jak je to s tou hlen.zátkou, raději jsem do porodky zajela, lepší když kouknou a třeba pošlou pryč. ale nechali si mě tam, pavel i docela dlouho čekal v čekárně co bude a pak ho poslali dom že případně zavolají, nějak mi kontrakce nenastupovaly i když jsem se asi otvírala.vím jen že mu říkali že porodím určitě v noci a já si četla a on doma nerv a ráno jel skládat to auto a byl na tel. jenže jak mi píchli pak vodu tak se mi porod rozjel, za 4 hodinky byla Léňa venku a všechny co tam byly na hekárně přede mnou jsem předhonila..
31. kvě 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no ono se spoléhat na hlenovou zátku není dobře,protože muže odcházet po kouskách i 1 nebo 2 týdny.....a taky co jsem četla,prej vana pomáhá,když jdou to poslýčci,že se uleví a skončí to,ale když začíná porod,tak ani vana nepomuže a ješte víc se to rozjede.....takže spíš se pak budu hlídat a čekat,až to bude pravidelné,abych v porodce zbytečne brzo nestrašila....ty jo za 4 hodiny Léna na svete byla,to byla teda rychlovka,to bych chtela taky....ale ne to,že si na to čekala skoro 24 hodín....se dívím,že ti nepíchli vodu dřív....
31. kvě 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 byla to spíš náhoda že jsem si to s tou zátkou zapamatovala v té knížce a zrovna to v mém případu bylo tak..pak už jsem trochu cejtila jemné šimrání ale nic moc..vodu mi píchli až ráno, pořád chodili jestli mám kontrakce a já nic..pak jsme to vzali docela pěkně a to jsem ještě na hekárně musela ležet na boku a čekali až mi mimi dorotuje, pořád nebyla natočená obličejem jak by měla..nakonec jsem zahlásila že už fakt nemůžu tak jsem šla tlačit a PA mi ji pohmatem na břicho při tlačení porovnala. jinak by snad byla ještě dřív..s vanou mám zkušenosti u druhé, v porodnici mi jí natočili vařící co šla a krásně se mi kontrakce upravily a rozjelo se mi to..taky ji vyzkouším doma kdyby to byli poslíčci, tak by mohli ustát :grinning:
31. kvě 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jak musí být mimino otočeno,aby začal porod?to vubec nevím,že by mel mít nejakou polohu,pro me je duležitý,že je hlavičkou dolu,ale že se má i nejak rotovat?
31. kvě 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já holky teda nevím, ale poslíčky mám někdy fakt dost a už dlouho a měla jsem je i u prvního těhu, teď u druhýho mě chytají dole záda a to dost silně, že se nemůžu pohnout, ale vždy to zatím přešlo :sweat_smile:
31. kvě 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no tak ty to už máš docela za pár a s tím drobkem co asi budeš mít jestli bude po segře není se co divit. zatím mám záda v poho, je fakt že už to taky není takové a žehlení musím podělit na části a nemeju nádobí, jen frkám do myčky, to bych si ty záda určitě rozbouřila.
@tasmailla1 taky jsem neřešila jak má být, hlavně že byla hlavou dolů, ale pohmatem na břicho mi říkali že má být asi jako bokem, jestli si to pamatuju dobře když leze ven tak si představ že by ti mělo mimi koukat jako na nohu a ne směrem dolů nebo nahoru, to by jsme se mohly zeptat hradilenky když má poradkyni po ruce, ale nebyl to takový problém, jen že mi říkali ať ještě chvíli zkusím rozdýchávat, třeba že dorotuje, proto to ležení na boku. pak stačil jeden hmat, 2x jsem zatlačila a byla venku.. :slight_smile:
31. kvě 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no tak mám to za pár, ale poslíčky my u Mišky začaly nějak v 7měsíci a teď taky, takže brzo....
31. kvě 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no tak to jo, to si to teda užíváš. je opravdu vidět že co těhu to jiné.
začíná u nás bouřit, jsem zvědavá co z toho bude a jestli se to vyblbne přes noc a zítra budou mít děti pěkně.
31. kvě 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jj, každý těhu je jiný...

Tak u nás je zatím teplo a nic na obzoru :confused:
31. kvě 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk
@lebapa no já záda taky celou dobu v pohode,ale v poslední dobe,když neco delám,tak me bolí v kříži,třeba když jsem na zahrade,nebo luxuju,pak se nemužu ani narovnat,si připadám jak 100-letá babka,ale to k tomu patří a musím taky občas oddychovat,at si nezavařím na předčasnej porod.....tedka jsem byla sázet kytky na zahrade a jak jsem se předklonila,tak me pekne píchlo v břiše,až jsem se lekla,,no ale v pohode a už mám nožky nahože.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
@lebapa no jasne hradilenka ten náš teoretik,ten by nám mohl dát rady od ty svý švagrový,jak to je s rotací miminka,docela mám hruzu,když nebude hezky uloženo,že me tam budou skákat po břiše....ajajaj už tedka me to bolí.... :unamused: :unamused:

Hmmm tak jsem tedka koukla na počasí a zítra teda ochlazení kolem 18 až 2O stupnu a déžd,tak snad se bude zas po dlouhý dobe dobře dýchat.....
31. kvě 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 hihihi, já jsem tomu mýmu řekla, že mě asi nečeká mateřská, ale důchod :grinning:
31. kvě 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk duchod jojo to je to správný slovo,ale len do porodu,po nem snad co se týče naší fyzický aktivity to bude lepší..... :wink: ono nás miminko naučí behat kolem nej a shazovat kila....
31. kvě 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jj, to si piš, ale i když jsem se kolem malé naběhala dost a stále naběhám, tak kila nešly dolů, tak jak bych si představovala, spíš se mě držely jako klíště :rolling_eyes:
31. kvě 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 neboj, žádný skákání to nebylo, jen šikovně hmat rukama a nebylo co řešit..mimča to mají v genech jak se mají otočit, možná to u mě bylo tím že jsem měla kratší pupeční šňůru, u druhé taky, tu rozebírat nebudu. Tohle jsem si nechala pro jistotu na ult zkontrolovat a mimčo bylo tak jak má a i i šnůra se tam hezky klikatila, zvládne se to pokaždé a nemá cenu dumat co kdyby náhodou..věř že budeš mít štěstí začátečnice a nohy házej nahoru. u nás z bouřky asi sešlo, nebo se to přižene v noci.holky mají připravené věci i na náhradní program,snad ale dopadne to co mají naplánované
31. kvě 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak kamarádce dneska vyvolali porod, v půl druhý mi volala, že jí dali nějakej prášek a v 17,18hod porodila chlapečka - no spíš chlapáka. Doktor jí celou dobu říkal, že to bude drobeček, určitě nebude mít víc jak 3500g a nakonec měl malej 3740g. Tak to si užila.Psala, že je k.o. Ale aspoň to měla rychlý. Tak jestli to budu mít podobný, tak to budu zašitá až u krku......
31. kvě 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy ahoj, no tak to zvládla prima, že moc gratulujeme..s těma odhadama váhy je to někdy mazec..sestřenka je dětská zdrv.sestra, když rodila dneska už 10ti letého syna tak se půl špitálu šlo podívat. prý si jí vzal na starosti primář a říkal jí v těhuže by to měla být znova holka - malá drobná..takže to byl kluk a měl co si pamatuju přes 4 kg..trochu s tím nepočítal, říkala že pak asi jako omluvu jí dali na nadstandard pokoj..lepší snad když říkají že to bude velké a pak vyleze drobeček
31. kvě 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem před chvíli dorazila z kafíčka. Vyrazili jsem s kamarádkou na kafíčko a na zmrzlinový pohár do kavárny. Venku se příjemně sedělo tak se nám nechtělo ani moc domů. Kdoví kdy se zase dostaneme takhle večer někde ven. :slight_smile:
Martin uspal Honzíka a jel na noční do práce. Než jsem přišla domů tak hlídali babi s dědou.
31. kvě 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Padám do postele, jsem grogy. Tak všem dobrou noc
31. kvě 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky přeju dobrou noc, jsem už jako dobu k.o.ale zakoukala jsem se na mimiaukcich.
31. kvě 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Áhoj,to zas byla noc :/ záda, záchod, chrápání... nakonec jsemskončila v obýváku. Posnídala jsem žemlovku od večeře. Jdu se osprchovat a půjdu k doktorovi, ať tam jsem první. Zmizeli mi z podžeber nožičky, tak jsem zvědavá co nám poví, ale mám pocit, že malá se nějak přetočila.
1. čer 2011 v 05:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno těhulky :slight_smile:

@dpetulinka držím oěsti štěstí, aby dopadla kontrola dobře, o čemž teda nepochybuju :wink: já jdu až po 10hod. :confused:
1. čer 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj...
Tak nevím jak s tím počasím,ale u nás je 20 stupňů a svítí oskar,tak uvidíme jestli to vydrží. Jdu vyprat další várku oblečení a zítra konečně dokoupím vše do porodnice a do konce týdne chci mít zbaleno,ať mám klid. Včera jak jsem byla u dr tak špiním a večer jsem na kalhotkách našla takový průhledný kousky,co ze mě vypadly,ale přičítám to tomu vyšetření.Snad. Slyšela jsem o zátce,ale zdá se mi to brzo,uvidíme. Manžel se mě ptal,kde mám župan,kdyby něco :grinning: Tak jsem mu ukázala kde mám košile a župan a ostatní že by mi pak dovezl,kdyby něco. No jo,už to není jen teoreticky,ale už to může kdikoliv přijít,ale budeme doufat,že ještě ten měsíc vcelku vydržím.

Jsem taková nervózní,jak mi nedělala ten utz,malá se navíc od včerejška míň hýbe,tak jsem tady do ní teď párkrát šťouchla a už se vrtí,tak na ní asi taky působilo to teplo a byla z toho unavená..Dneska se budeme snažit hodně odpočívat.
1. čer 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek