• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@msevy taková sestra fakt na dětské nepatří. Já bych ji taky seřvala co si to vůbec dovoluje k dítěti. Ať se brzy Matýsek v pořádku. :slight_smile:
2. čer 2011 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1 podle zkušeností od jiných maminek co kojili si myslím že je to vcelku jedno jestli je to mateřské mléko nebo umělé. Je fakt že mateřské mléko by to nemělo dělat, ale když tam hodně záleží na tom co maminka baští.
2. čer 2011 v 15:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@micka1 hmmmm no to máš asi pravdu,budeme si muset možná víc hlídat jídelníček.... :wink:
2. čer 2011 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1 A kdo říká, že bude ještě třetí?:slight_smile: Ani náhodou
2. čer 2011 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Máťa se vzbudil, tak jdu lítat kolem něj, dneska je to velkej marod.... Tak se tu mějte, možná se tu večer ukážu. páá
2. čer 2011 v 15:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy si to včera tady psala,že ti to vyvěštila tá vedma..... :grinning: papa
2. čer 2011 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1 to já nevím zda je v létě lepší pudr, jen si myslím, že to bude lepší ho používat v létě jak v zimě, nevím, zase myslím, že v létě bude mimi víc trpět na opruzeniny....nevím, ale pokud nám nebudou vyhovovat masti, tak zkusím i ten pudr...

@msevy to je jedno, zda je to kluk nebo holka, ta naše měla být kluk, to říká každej, kdo jí zná, je to hroznej ďáblík, všude vleze, vymýšlí co by mě v životě nenapadlo, takže bych se neuklidňovala zrovna tím, že holky jsou klidnější jak kluci :slight_smile:
@tasmailla1 řekla bych, že je jedno zda umělý nebo mateřský, tím myslím ohledně prdíků, zkus zabrousit zde na diskuzi o kojení, tam to holky zrovna nedávno probíraly, že mají děti prdíky snad ze všeho co maminy sní... :frowning2:
2. čer 2011 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk já bych spíš pak chtela nejakej seznam,co za potraviny mužu při kojení jíst a čemu se vyhýbat......
2. čer 2011 v 16:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1 řekla bych že u kojení je to s těma potravinama složité. Vím že by se nemělo čerstvé pečivo, luštětiny, košťáloviny, ovoce (hrušky, švestky, hrozny) Ostatní ovoce a zeleninu zkoušet a dávat pozor aby se mimi neosypalo. Žádné perlivé vody a džusy taky zkoušet. To nám říkali minule v kurzu. :slight_smile:
2. čer 2011 v 16:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@micka1 jee díky napíšu si to,at pak vím,čemu se mám vyhýbat..... :slight_smile:
2. čer 2011 v 16:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1 no tak já v kojení můžu těžko radit, odkojila jsem pár kapek a nenakojila jsme ani týden :unamused: ale co vím, tak slyším ze všech stran, že strava v porodnici není nic pro kojící maminky...hodně maminky píšou, že se jim děti opupínkovaly třeba i po sladkým, takže ono je toho asi opravdu hodně, stejně tak kyselý, chce to zkoušet, jak píše micka1, každýmu vyhovuje asi něco jinýho, asi to bude stejný jako s tou kosmetikou :grinning: i když je to blbý přirovnání...
2. čer 2011 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky :slight_smile:
no s jídlem se v porodnici ne*erou, já byla úplně v šoku když byla první den čočkovka a knedlíky se smaženou cibulkou :grinning: Aduš teda na prdíky netrpěla, v zásadě sem jedla cokoliv jen sem míň kořenila a nepila bublinkovou vodu a sabsimplex sem dávala ze začátku preventivně.
Vím, že spoustu holek mohlo max suchou rýži jinak děti trpěly. Tak uvidíme tentokráte. Já bych ráda kojila minimálně ten půlrok
2. čer 2011 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy no teda :astonished: :astonished: to je děs, já takhle narazila na infekčním tady na Borech a ztropila sem teda takovou scénu, že když jsme tam skončily s Aduš po půl roce znova tak si mě ještě pamatovali a sestry se mohly přetrhnout jak byly milé a ochotné ale dětičky co tam byly samotné to tam mají hrozný. Já byla pokaždé na nadstandartu abych tam mohla zůstat a po tom co sem tam viděla bych tam dítě samotné nenechala.
2. čer 2011 v 18:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@myschka koukám, že se ještě neznáme, teda pokud se nepletu, tak tě zdravím :slight_smile:
No já když byla v porodnici, tak jsme dostala např.pikantní guláš, což mi taky nepřišlo vhodný :confused:
2. čer 2011 v 19:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk :slight_smile: :slight_smile: ahojky, no já to teď flákám :wink: a holky sou hrozný drbny tak spíš jen dočítám
2. čer 2011 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj maminy, taky mám termín červenci. Koukám, že se bavíte o jídle při kojení... Velkej pozor se má dávat taky na jahody a meruňky, ty jsou hodně alergenní.

Ale kamoška, co se jí narodilo mimčo před 3 týdnama, tak tý detská doktorka zakázala jíst snad úpně všechno! Nesmí žádný mlíko, ani sýry ani jogurty. žádnou čestvou zeleninu (hrášek, kedlubny, salát) a ani ovoce, (jabka, třešně, jahody....) Takže jí jen starej chleba a když se hce fakt najíst, tak si dá kuřecí prsíčka, bez koření. Mě to teda příjde fakt extrém... To se jí to mlíko pak nemá ani z čeho dělat, ne.... A pije jen vodu, někdy šťávu a caro.
2. čer 2011 v 19:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy ahoj, no to jsi měla teda stres den, ještě mám motol v paměti jak jsem tam byla před 14ti dny. Sice jak na zubním tak na krčním byli milí, ale bylo to s tou naší cestou na celý den a hlavně, zubní je prý extra, jezdila jsem vždycky rovnou tam, jenže krční už je prý jako na polyklinice,takže ještě že tam byl se mnou pavel, musel nejdřív zas dojet dolů, tam se zaregistrovat, pak zas vyjet nahoru, my tam na něj čekaly než to vypapíruje a pak nás teprve vzali.no a když mi řekli že u nich je holka taky v pořádku, tak jsme šli zpátky z krčního na zubní a tam dr.říkala že by to chtělo ultrazvuk..no to už jsem odmítla a oběhala jsem si to následující den u nás..dneska jsem běhala po Kolíně..holky mazec.9ti leté dítě - holčička, kluci mají určo nohy ještě větší má velikost 36, což znamená už dospělá obuv..takže její vysněné sandálky s korálkama nebo kytičkama neexistuje...jen takové co si kupuju já..takže sehnaly jsme růžové s alpinu za 899,-.jsou teda vymakaný a doufám že když je budeme střídat na písek s těma z loňska menšíma že příští rok vydrží..já si taky kupuju takovou obuv, ale mám je min. na tři roky a furt jak nové..
no s tou kosmetikou, vlezla jsem do lékárny, koupila mycí gel od nivea na tělo i hlavu, je toho 500 ml a je to s pumpičkou za 135,- což jde.mám digi teploměr a se mi povedlo sehnat konečně vlh.ubrousky s víčkem přímo rybilka, snad budou ošetřovat dobře.Líh na pupi mám taky,tak snad už toho mám dost...zatím :wink:
o jídle v porodnici minule mluvili v sama doma, dr.tam říkala že na každou mamču a mimi platí něco jiného a že se musí vše zkoušet, takže jí nepřijde ta strava tam až tak špatná...no nevim..jj, neexistuje jahodový kompot a třeba hroznové víno..
2. čer 2011 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@myschka :slight_smile: tak neflákat :wink:
@nektarine aha, takže to nebude člověk moct asi opravdu nic....to už jsme někde četla, proto jsem raději nedočítala, protože nemoct tolik věcí to by mě asi zdolalo :angry:
2. čer 2011 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@nektarine ahoj, no to si myslím že to té kámošce zkrouhla až moc..asi bych nejedla něco kor kořeněné a perlivé vody, džus bych asi hodně ředila. Jinak bych jedla podobně jako v těhu, si myslím že mimi je zvyklé na chutě co mu tam posíláme a pak mu šmakují i v mlíčku. Možná když je chuť na něco ne moc správný a nebo když se něco zkouší, snědla bych to asi hned po kojení aby se to u kojení projevilo co nejníň a postupně si na to mimi zvykalo.tak to vím že dělají aspoň trochu zodpovědné kuřačky, že si potáhnout hned po kojo.
2. čer 2011 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka no když by jsi v lékarně řekla že chceš kosmetiku Bibchen,tak budou vědět. nebo jdi do nějaké větší kde to mají vystavené a ukaž prstem :grinning: nevim co mám koupit známé, chystáme se k nim mají druhého klučíka,tak jsem si říkala že bych jí koupila právě nějakou taštičku s touto kosmetikou, jinak nevím co. oblečení a všeho bude mít po prvním dost když druhého plánovali.
pěkně mi tvrdne břicho, jsem to v tom městě dost přehnala, no ale věřím tomu že to vyspíme..
2. čer 2011 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
jo ještě jeden příspěvek holky, v pondělí mi ukazovala holčina že koupila v lékárně roll on od chicca proti komárům. Je problém s repelenty, jsou většinou od druhého roku tuším, tento je super že se potře přímo na pokožku, snad se vyrábí i ve spreji a je od narození..cca 150,- kč ale tam kde máte problémy s komáry jako tady by se to mohlo šiknout...tak jen info :slight_smile:
2. čer 2011 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@ssimmikk
@lebapa
No já bych to právě taky tak nehrotila. Samozřejmě nebudu se cpát ničím, o čem vím, že dělá problém třeba mě. (hrášek... a nic moc pikantního) Ale kdyžtak postupně to po troškách vyzkoušet, jak na to bude mimčo reagovat... A nechápu, proč jí zakázala mlíčný výrobky, Vím, že některý miminka na kravský mlíko špatně reagujou, ale jinak to asi nezjistí, než že to vyzkouší, ne.... Jiná moje známá musela při kojení pít jen kozí mlíko, s tím problém nebyl (dávala si ho i do kafe :slight_smile: ).

Ještě bych se zeptala, jakou tu kosmetiku jste kupovali? Já asi koupím zatím jen tělový mlíčko (po každým koupání) a něco do koupele (předpokládám, že to budu používat tak třeba 2x týdně). A nevím, jestli má smysl kupovat ještě něco víc. ??? Dneska jsem koupila opalovák Daylong Baby 30.
2. čer 2011 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk tak to jsem s kojením na tom stejně. Já jsem nekojila snad ani v porodnici. Před každým kojením jsem musela Honzíka svážit abych věděla kolik toho vlastně vypil. Tak když si vytáhnul 20ml tak to byl zázrak. Tak už v porodce dostával mléko od maminek, které ho měli moc. Dávala jsem mu to přes stříkačku. Doma jsem pak zkoušeli UM. Používala jsem nutrilon. Jinak malý blil.
2. čer 2011 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@nektarine no já jsem dneska koupila ten mycí gel a včera to mlíčko..ještě dumám jestli koupit nějaký olejíček na hlavičku, po tom koupání že bych ho trošku mázla ale jinak nekupuju ani nic do koupele.jeden den ho ocáknu jen čistou vodou a druhý omeju gelem..jde spíš o to aby mělo nějaký naučený stereotyp a snad se naučilo pak hezky usínat..snad po koupání bude utahánek a ne jak ta moje první která to měla jak vodu na vzkřísení :grinning:
2. čer 2011 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@micka1 tak to jsme na tom stejně, mně v porodnici pro malou nechtěli dát příkrm, prej mám kojit, tak mi tři dny plakala hlady, až dkyž došla na poslední noc jiná směna a ta mi hend mlíko dla s tím, že malá pláče hlady a že to není normální, díu stresíku kterje jsme tři dny měla s palčícím dítkem jako maminka prvorodička si myslím, že to měo velký podíl na ztrátě mlíka a nerozkojila jsme se už ani doma :frowning2: teď už bch to tak nenechala, u prvního člověk neví :unamused: nám nutrilon nestačil, malou nezasytil, my jsme nakonec skončily na Bebě :wink: no a v ani né dvou měsících měla malá takový průjem k nezastavení, že jsme musely vysadit mlíko úplně a dávat jen mrkev, takže jsme měly veselo :rolling_eyes:
jen doufám, že u druhýho to dopadne vše líp....stejně tak i porod a i to co bylo po porodu :confused:
2. čer 2011 ve 22:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk no koukám že ty sbíráš zkušenosti jak jiné aspoň po dvojčatech..si myslím že teď s tím druhým to budeš zvládat zas uplně jinak a bude to dobré..jsi připravená na extrém a budeš už jen mile překvapená. měla jsem to podobně že první se budila co dvě hodiny, pak zas trvalo v noci než si grcla po jídle, tím že byla první tak jsem s ní mohla aspoň teda ještě pak ráno chvíli spát..ale na roce a půl už bylo i po odpoledním spaní, vydržela celý den a zabavit jí to bylo něco..moc kámošek jsem neměla a kor s dětmi..holt byla jsem průkopnice :grinning: . za to druhá byla chrupací, když měla období na 9 měs. že v noci byla vzhůru tak nebrečela, jen si chvíli hrála a pak zalehla a chrupkala dál a do školky jsem chodila pro ní na třetí a učitelka se mi omlouvala že jí prostě nemůžou vzbudit a ostatní děti že už jsou po sváče..tak věř tomu že to první to u vás už vybralo taky :dizzy_face: Jen teď si říkám jak to budu mít do třetice..jestli to budeme mít jednou tak a zas do třetice to bude lumpik a nebo zas chrupací..ale bude nás na něj víc tak to nechávám na genech které byly tentokrát silnější :sweat_smile:
2. čer 2011 ve 22:28  • Odpověz  • To se mi líbí
jdu chrupkat, zkouším tady rozdýchávat to tvrdnoucí bříško ale zatím si jede podle svého..dobrou
2. čer 2011 ve 22:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@lebapa no tak v roce a půl mi už malá taky nespala a někdy se budila i v noci, ve dvou letech mid ělala to, že si zapla TV nebo i DVD a koukala se....o tom jsme kolikrát ani nevěděly, protože byla tichá :confused: Takže jsme si užila svoje a stále se někdy nestačím divit, ale už mi to vše přijde normální :astonished: takže koukám, že jsi si taky užila svoje a tajně doufám, že u druhýho to bude úplně jinak a to v dobrým slova smyslu :sweat_smile: známá má čtyři děti a to co já s malou nezažila ani u jednoho, říkala, že jí malá stačí na jeden den :grinning: no, uvidíme...tak utíkej chrupkat a snad budeme mít štěstí a naši další potomci budou zlatíčka největší :slight_smile:
2. čer 2011 ve 22:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobrou noc těhulky a pěkný sny :slight_smile:
2. čer 2011 ve 22:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk ty naše děti jsou úplně stejné. Honzík nespává po obědě od roku a půl. Málo kdy se stavá že spí v noci celou dobu. Minimálně jednou až dvakrát se budí. Kolem 2 let se to začalo lepšít, ale v té době jsem se začala rozvádět a zase se to všechno pokazilo. :frowning2: Od 3 let má svůj pokojík a to si příjde v noci sám. Když ho stihnu na chodbě tak ho odvedu zpět a nebo ho odnášíme jak usne. :grinning:
3. čer 2011 v 07:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek