• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@lukava
@tasmailla1 u nás se papíry vyplňují v porodnici na příjmu,když to teda stihneš :slight_smile: Dr mi dá jenom na jména.
Holky čím budete vytírat miminkům pupíky?Stačí obyčejná vata nebo nějaký tampónky??
10. čer 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 já mám koupenej líh a buničité čtverečky....no práve si myslím,že u nás se všechno tohle vyplnuje u příjmu...stejne, i když bych ty papíry už mela vyplnený,tak me musej příjmout a to taky nejakých pár minutek dá....
10. čer 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jee, dík moc za vyčerpávající odpověď...já jdu na prohlídku 16.6. tak to asi bude vycházet na ten výtěr toho streptokoka, to máš super, že ho máš negativního, že nebudeš muset mít antibiotika; já jsem teď dobrala čípky na mykózu a už se cítím líp, snad to vyjde dobře, moc doufám! jsou to breberky protivný štípavý, ach jo : ( no zeptám se doktorky přímo na kontrole, chodím ještě k ní a říkala, že si mě nechá, jak dlouho bude moc
10. čer 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ale si myslím,že vata stačí,nebo se daj koupit i ty tamponky taky....
10. čer 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup super že jsi doma, dneska na tom monitoru jsem měla pěkně nahnáno, už jsem si říkala jak to zařídit s holkou, druhou mám u našich nemocnou a co se psem..
obskakovat bych se nechala ráda, ale není kdo. pavel dorazí zas k ránu, o víkendu snad bude doma tak aspon to ale v pondělí zas odjede minimálně na celý týden neli dýl. Bude parkovat u teplic a zase každý den odtamtud jezdit do polska, takže kdyby něco tak nemá šanci porod stíhat, ale si myslím že to doma odkroutím..jenže jak ležím tak mě ukrutně pálí půlka těla a kyčle, otáčím se každou chvíli a na zádech prý ležet nemám..Léňa včera vařila, dneska se taky obstará a i o mně, tak to vlastně jde :frowning2: naštěstí že ten tchán bude doma od pondělí, do porodky bych se sama už nevezla a pak ho zaukoluju, ještě to netuší :wink:
@lukava stěr mi říkal dr. že mi udělá za týden v pátek, je to jak píše tasmailla1 a papíry jsem dostala taky jen na jména, zbytek určo dostanu v porodnici..ani nevím do jakýho patra mám jet. jsem si vás přečetla tak jdu zase ležet :pensive:
10. čer 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava to je jenom o tom,když bude pozitivní,tak ti daj jenom jednorázove antibiotika do žily u porodu a pak už ne....já si práve myslela,že potřebujou když tak zaléčit ješte pred porodem nekolik dní podávaním antibiotik a ono neee....
10. čer 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak je? :slight_smile:
10. čer 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa
@zup holky pěkně ležte a odpočívejte.

Já mám dnes pocit že mě kleslo břicho. Líp se mě dýchá a mimi mě tak netlačí do žeber. V úterý mám kontrolu tak uvidím co bude. Má mě brát stěry na streptokoka. :wink:
10. čer 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přejeme hezké ráno,
tak já jsem v noci moc nespala. Začínáme mě kolit bacil a Honzíka asi taky. To mě ještě chybí abychom lehli. :frowning2:
Dnes máme jít do divadla a já se tak těším. No uvidíme jak na tom budu večer. :wink: Honzík jede k exmanželovi na celý den tak já budu odpoledne ležet tak snad to pomůže.
11. čer 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak taky přeju krásnou sobotu...u nás svítí sluníčko,ale jak jsem nachcípaná,tak nejdu ani na balkon.....a jako správná manželka jsem to hezky rozprskala dál,takže rýmičku má už i manža.... :grinning: :grinning: :grinning: No nic jedu pomalu vařit,přijede na obed manželov brácha,tak at me to pekne odsejpá..... :slight_smile: :slight_smile:
11. čer 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u ná je pěkné ráno sluníčko svítí, tak doufám, že to tak i zůstane. Včera jsme si mákli, i když Jirka říkal nic nedělej " já Tě do špitálu nepovezu " tak jsme sbírali jahody. Nasbírali jsme toho asi 17kg. Protože bylo po dešti, tak byly od hlíny a museli jsme to umýt. Tak si to dokážete představit .... včera jsme umývali do půlnoci a dneska mě z toho čeká dělat marmeládu .... to bude zase sobota. :grinning: :grinning: :grinning: Myslím si, že z Lidlu vyjde levněji :grinning: :grinning: :grinning: ale my budeme mít BIO :grinning: :grinning: :grinning: asi s tím pak půjdu na ty farmářské trhy :grinning: .
Noc hrozná, moc jsem toho nenaspala, jak jsem se včera přetáhla... záda mě pekně bolí ....
Na dnešek dělám sm. žampiony a nový zemáček tatarka a hl. salát .... co máte v plánu vařit Vy?
11. čer 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky :slight_smile: dnes to vypadá, že bude vedro, vrrr :angry: to chladno mi vyhovovalo :wink:

@hradilenka Já jsme dělala marmošku včera.....taky jí děláš v pekárně? Je to mňamka, malá si dala hned na snídani a říkala, že je to dobrota :slight_smile: jinak dnes budou hebké ovocné knedlíky :slight_smile:

Já teda holky nevím co to mimi ve mně dělá, ale už se ani nevyspím, mám tlaky v podbřišku, kope mě tam jako o život, do toho mi přijde, že se hrozně vrtí.....
11. čer 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk AHOJKY PEKÁRNU NEMÁM ... TAK KLASIKA HRNEC :wink:
11. čer 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka dneska zeleninová polévka a šunkafleky....ty jo dala bych si marmošku,jen není ,kdo by ji udelal..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: si to pamatuju,když jsem byla malá,marmošky sme delávali a me ta práce moc nebavila,tak si to človek zapamatuje na celej život.....mnamy jahudková..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. čer 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk moje mimi si dáva načas,mám pocit,že přes den pořád jenom spí,občas se převaluje,ale navečer je akčnejší,ale žeby me bolelo až v podbříšku ,tak to ne...občas me bolela stydký kost,ale to už je taky pryč......
11. čer 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ranko, to zase byla noc, naše mimčo je taky nejvíc akční večer a v noci...tak asi budu muset spát vedne jako on :wink: Jestli se vrátí vedra, stejně nejsem přes den ničeho jiného schopná.
My máme chatu s velkou zahradou na Znojmě a je tam děsně moc třešní, ale letos to asi očešou špačci. Manželovi moc třešňová marmoška ani kompot nejede, tak kdo by se s tim pachtil. Na meruňky se ale připravuje už teď. Říkal, že raději zaúkoluje maminku. Lek se, když moje teta vyprávěla, jak porodila ze zavařování meruněk. Loni jsem dělala hruškové kompoty v troubě a taky to šlo, ale hrnec je klasika a nejlíp se chytají víčka. Dnešní oběd jsem vařila včera pozdě večer, když mimčo nechtělo hajat. Budeme mít kotlety s takovou mňam zeleninovou omajdou.
11. čer 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jahůdky jsem včera koupila na trhu. Jenom se po nich zaprášilo. Marmeládu nám udělala Martinova mamka. :slight_smile: tak jsem ráda.
My zavařujeme jenom okurky a broskve. Ještě děláme zelí a čalamádu. Jinak se u nás nic jiného nesní. Trnky a meruňky většinou končí v bečkách. :grinning:
Dnes máme k obědu květák, nový brambor a okurkový salát. :slight_smile:
11. čer 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava tak se poděl o receptík na mňam zeleninovou majdu :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže bydlíš někde u Znojma? Tam je všechno dobrý, hlavně okurky :grinning: a jezdíme tam pro jabka, ty jsou mňam, mňam :grinning:
@micka1 já nezavařuji nic, jen dělám dětský výživy a jahodovou marmeládu....
@hradilenka no tak to máš můj obdiv, to bych nedělala :grinning: takhle to jen očistíš, nahážeš do pekárny a o nic se nestaráš, pak jen hodíš do sklenic a je hotovo :wink: ještě přemýšlím nad meruňkovou, ale to nevím zda mi bude někdo jíst :confused:
11. čer 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk je to taková majda z kořenové zeleniny, rajčat , cibule a česneku, prostě podle chuti a podle oka, recept bohužel nevedu; ne ne bydlíme u Prahy, ale u Znojma máme chatu a je to tam perfektní, spousta ovoce, krásný lesy, lom na koupání, naposled jsem tam byla na jaře, teď s pupkem už se mi tam nechce, dělá se mi blbě v autě; kolik kilo ovoce se ti tak vejde do ty pekarny? ja ji nemam, ale ze bych si pujcila od mamy, ona ji stejnak nepouziva, neni moc na vareni. Ja mam sice thermomix, ten je vybornej, ale vejde se tam tak kilo a pul ovoce a obcas se to pripaluje.
@micka1 loni delal tchan jen jabkovici, ale letos snad bude i merunka a slivovica... ty jsi z kama z Moravy? Jo a odpo si pekne odpocin, at zaplasis ty bacilaky!
11. čer 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak koukám, že jste měli taky divokou noc, jako u nás. Jenom u nás to bylo způsobený nejenom mimčem (hrálo snad celou noc fotbal), ale i Matýskem - dostal rýmu jak trám a kašlal, takže jsem k němu vstávala ještě v půl druhý, dávala mu Stoptussin, převlíkala postýlku, protože jak kašlal, tak se počural. Ráno měl naštěstí službu manžel, tak jsem tu noc trošku dospala. Teď odjeli k babičce, tak mám do pěti čas tady zlikvidovat ten čurbes, navařeno mám od včerešjka - hovězí polívčička, roštěná s rýží - mňam:slight_smile:

Ty jo, jste dobré, jak zavařujete a marmeládujete - tak na to já nejsem. Ale až se přestěhujeme a na zahrádce si taky něco vypěstujeme, tak se to možná ještě změní :grinning: Jdu si balit tašku do porodky, včera jsem dostala v porodnici seznam věcí, tak to jdu dávat dohromady. Krásný den a a zatím papapa
11. čer 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
mate nekdo PSA? Nase cubina je desne rozmazlena a je na nas dost fixovana. Trochu se bojim, jak vezme mimco. Myslim, ze bude docela zarlit. Nastesti neni v byte, ale na zahrade, ale stejne. Nemate s tim nektera zkusenost?
11. čer 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no záleží, jak má mamka velkou pekárnu, každá má jinak velkou nádobu, já jsme dělala jen z kila, ale dvě by se mi tam v pohodě vlezly, nic se nepřipaluje a vše si udělá sama, jen to tam naházíš :wink: já v ní dělám i knedle a vše, je to fakt velkej pomocník, těsto a vše, ještě se chystám tam upéct sekanou, to jsem nezkoušela :confused:
No my odpoledne máme jet na kolotoče, ale v tom vedru se mi teda nikam nechce, je mi hrozně doma, natož venku :pensive:
11. čer 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem na koníku nebyla - byli jsem bez pc a teď e už skoroměsíc válím v nemocnici v Hradci Královém. Od manži je dostal notebook, aych nebya úplně mimo a hlavně si s ním mohla po večerech skypovat.
těhu probíhalo naprosto vpohodě, jen jsem se kolem 30.tt začala drbat, jelikož mě svědila kůže, na velkém UTZ vše OK, postěžovala jsem si na to svědění a druhý den musela na krev a odpoldne už mě dr. hnala do nemocnice. Mám to všechno popsané v albu.
Mám těhotenskou cholestatickou hepatozu .. což znamá, že mi nefungují játra jak by měly..a ohrožuje to miminko. Nakonec asi nebudu mít červencového, ale červnového broučka...to se možná dozvím v pondělí. Dr. se rozhodne dle výsledků testů.

doufám, že jste tu všechny OK a všechny červencová miminka se pěkně dopékají u maminek v bříšku.

@zup - je mi líto, že máš taky trápení :frowning2: ...snad to bude dobrý...potkala jsem tu kamrádku, která tu s dvojčaty ležela od 25.tt a holky se narodily 36+0. Ale ona fakt jen ležela a ležela, což doma s dítětem jde dot těžko, tak se drž... jinak ta Ústecká porodnice mi nějak není souzená :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
11. čer 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava jsem od Uherského Hradiště
11. čer 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta3 ahojky to jsme rádi že jsi se ozvala. Držím palce aby se brouček ještě chvilku udržel a byli jste oba dva v pořádku.
11. čer 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava My teda psa nemáme, jedna kamoška měly velkýho v bytě, byl od malička zvyklej jen na ně a když se jim narodil malej, tak v pohodě, ještě ho i hlídal....ale druhá kamoška, ti měli jokršíra nebo co to bylo a ten teda krutě žárlil na mimi, byl pak i zlej a museli ho dát pryč, je to o tom psovi, každje je jinej, to je jak člověk, každej je taky jinej...myslím, že psa tu má lebapa :slight_smile:
11. čer 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava - naši mají fenku a Matýska jsem rodila v Budějcích, po porodu jsme byli asi 10 dní u našich. Dali jsme jí Matýska očuchat, aby ho vzala jako dalšího člena "tlupy". Tohle nám poradili, že by jinak mohla žárlit, kdybysme ho před ní schovávali a fakt je, že od té doby se od něj nehnula. Když spinkal venku v kočárku, ležela vedle něj a jakmile se začal ozývat, běžela pro nás a kňučením upozorňovala, že se něco děje. O žárlení se vůbec nedá mluvit, takže doporučuju, dát mimčo psovi očuchat a neodhánět ho od něj
11. čer 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta3 - ahojky, držím palce, ať vše dobře dopadne!!!! Drž se!!
11. čer 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no my máme taky psa ...a máme ho v byte a jsem teda zvedavá,jak se bude znášet s miminkem....ale udeláme přesne to,co msevy....dáme miminko pejsku očuchat a snád se spřátelí s miminem a nebude delat komplikace.... :wink: :wink: :wink:
@peta3 hodne zdravíčka,at je všechno ok a ty at už máš brzo u sebe zdarvé miminko.....
11. čer 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, na chvili jsem sem nakoukla a zas jdu na gauč.manžel mi tam dal deku abych byla v měkčím, je to o něco lepší ale není nad to se jít projít, za chvíli mě berou kyčle..noc byla příšerná, to jsem četla že byla asi u všech.Ještě možná tím jak mě dr. důkladně prohmátnul tak mě bolelo od spoda asi i tím jak se to všechno uvolňuje..jak ale sedím hned mi začne břicho tvrdnout, ani mi moc nejde chodit, břicho hned reaguje takže fakt můžu jen ležet. Dopol Pavel pozbíral jahody, Léna dojela pro tvaroh a kutili..snaží se nenervovat, tak jsem se docela pobavila, jen musí ještě uklidit linku od mouky. dcerka mi i hodně odžehlila tak jsem ráda.
u holek měla moje mamka psa - vlčáka, jak byl kočár na dvoře, lehla vedle něj a z okna jsme na ně viděli. jakmile se zvedla hned jsem věděla že se mimi budí a byla opatrná. Už má ale jinou fenu, trochu janka tak uvidíme a doma máme maltézáčka, určo mu necháme mimčo očuchat, snad bude v poho ale tyhle mrňaví psi jsou ostřejší, ani snad né maltézák ale ty jorkšírové jak jste psaly a nebo ti srnčí ratlíkové, toho měla sousedka. ale snad většinou poberou že je to nový člen a hlídají..
@peta3 ahoj, to máš teda taky zajímavé těhu, to nejdelší už ale máte za sebou,snad už tě tam dlouho nenechají a budete brzo dva a v pořádku..čtu jak je důležité říct cokoli co se změnilo vid? o tom tvém jsem teda nikdy neslyšela,hlavně že ti na to přišli včas..
@tasmailla1 Baru jsem rodila nakonec týden po termínu, ale málem jsem o ni přišla na tom 6 měsíci, četla jsem někde o tom co jsem měla už zas nevím jak se to jmenovalo..no injekce a prášky zabraly ale 4 měsíce jsem ležela jak ted a starala se o nás mamka moje, Léna ještě byla malá tak nebyl problém. ted ale chodí do školy tak musíme být doma
11. čer 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek