• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
My jsem psa měli teď už je 2 měsíce mrtvý. Když se narodil HOnzík tak hned jak jsem dojeli z porodky tak jsem nechali psa aby ho nejdřív očichal. Byli nerozlučná dvojka. Sice teď ke konci už byl pes nemocný tak k němu Honzík moc nechodil.
Tak jsem byla v lékárně a koupila jsem si oscillococinum tak snad brzy zabere. Už jsem si dala první dávku. Odpoledne jsem si pospala tak je trochu líp a tak se chystáme do divadla. :slight_smile:
11. čer 2011 v 16:56  • Odpověz  • To se mi líbí
holky díky :dizzy_face:

@lebapa - díky, mě by to taky normálně nenapadlo hlásit, ale v srpnovkách to jedna holčina řešila, když jsem ještě byla těhu s Martínkem a shodou okolností je tam další holčina, co čeká také červencové mimi a jí na tohle samé přišli už kolem 20.tt. Ta teda měla nižší hodnoty, takže je doma a drží dietu a jí léky... Já do té doby měla fakt ukázkové těhu jak s Martínkem (klidně jsem ho mohla nosit, koupat, chodila jsem na 3hodinové procházky s ním a vše poho), jen jsem teda přibrala jen 6 kg, ale to jsem přikládala tomu, že mi po Marťovi zůstalo 10kg...a pak přišlo to svědění kůže :rolling_eyes:
Nejhorší pro mě je, že jsem od toho 17. Martínka neviděla..nechci ho semtahat hlavně vim, že bych se potom asi psychicky složila...rozhodně bych celu jeho návštvu probrečela. Navíc mu nechci motat hlavičku, že je chvíli s maminkou a maminka pak zas zmizí....on to teda naštěstí neprožívá nijak, prostě mu nechybim, je spokojenej u babiček a tetiček.
Jinak bych hrozně chtěla vydržet do 38.tt, ale dr říkal, že to asi tak dlouho nebudeme pokoušet, aby tam mimískovi něco nechybělo, přeci jenom ty moje játra nefungují jak mají
a čtu, že musíš ležet....tak ještě ten týden až 14 dní vydrž, ať je miminko donošené :wink:i když ležení je teda opruz, já naštěstí ležet nemusim, jen nás musí hlídat

11. čer 2011 v 18:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@micka1 - užij si divadlo...hned bych taky šla :pensive:
11. čer 2011 v 18:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, potřebovala bych poradit. Kdo máte už raubíře a měl kašel, který nepřestával, budil ho - co jste mu dávaly? Matýsek dýchá Ecobec (na alergii - ale nevíme zatím na co jí má), když to nepomůže tak Atrovent. Na kašel mu dávám ještě Stoptussin a na spaní půlku Dithiaden. Přesto to nepomáhá, kašle, budí se. Má rýmu jak trám, postýlku nadzvednutou, do nosu mu stříkám Vincentku a ještě nějaký kapky. Stejně kašle dál. Už nevím, co bych mu dala, zase abych to nepřekombinovala. Tohle mi doporučil doktor, další se bojím dát. Ještě mu dám cibulovou šťávu a jinak už nevím. Jak jste to řešily vy? Díky
11. čer 2011 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1
@micka1
@ssimmikk 36 sklinek :grinning:

@peta3 Doufám, že už bude líp a rychle Ti to uběhne. Drž se !
11. čer 2011 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy Ahojky , já když byla dítě tak mi zabíral bromexin .... teď když jsem už dospělák, tak to řeším na noc codeinem, ale to děti nesmí ... jeděině tak se taky vyspím, jinak prochrblu celou noc. Nebo zkus ještě sirup z jitrocele.
11. čer 2011 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka - díky :slight_smile: . Jitrocel mi nedoporučili, že by ho to spíš dráždilo. Ještě mi zbývá mu dát dýchnout kdyžtak ten Atrovent. Teď je asi 10minut potichu, tak snad to všechno zabralo. Uvidíme, jaká bude noc.
11. čer 2011 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
hmm, tak jsem to zakřikla. Kašle a kašle. Asi ho dráždí ta rýma nebo už fakt nevím :frowning2:
11. čer 2011 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy spíš je duležitý vedet,jaky je ten kašel,či je suchej ,dráždivej,nebo vlhkej....
@hradilenka ty jo šikula tos mela na celej den práce vystaráno.-.....
11. čer 2011 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy nám udělal nejlíp sirup od ACC, do druhého dne začne vždycky vykašlávat :wink:
11. čer 2011 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy na podporu k vykašlávaní je dobrý Bromhexin,Mucosolvan nebo Ambrobene,ale tedka nevím,co je volne prodejný a co na předpis.....
11. čer 2011 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoooooooj hlásím že je mi líp, sem tam ještě zašpiním ale už nic hrozného. Dítko je u babi a zítra pokračuje k druhé babi :frowning2: až je mi to líto ale MM mě má přísně pod dohledem a nenechá mě nic dělat takže nechce abych tu byla s malou sama :frowning2:
V pondělí jdu do poradny tak jsem zvědavá co na to řekne 4tý doktor :grinning::grinning:
11. čer 2011 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, moc díky za radu. ACC doma nemáme (zkusím zítra koupit), Mucosolvan se má brát jenom do 17hod - jinak v noci dráždí naopak víc ke kašli - ten nám vůbec nepomáhal. Kašel má dráždivej, nos plnej. Smrkat umí, ale asi budeme ještě odsávat. Už jsem dala i ten Atrovent, přes postýlku mokrej hadr, no asi bude divoká noc..... :frowning2:
11. čer 2011 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@zup - ahoj, tak držím palce, ať to dobře dopadne. To je fajn, že už je Ti líp - to zvládneš
11. čer 2011 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@peta3 no pááááááni to mi povídej jak se taková věc stane, brrrr zní to děsivě a měsíc v porodnici fuj, mě stačil týden, ale už jsi 36tt tak to je fajn to už bude maličké akorád, tak držím pěstičky a těším se na zpráičku o mimi a na fotečku :slight_smile:
11. čer 2011 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy díky jj doufám že už bude fajn, teď budu jen čekat zda se malej otočí a budem čekat na přirozený porod a nebo zda nás čeká opět plánovaný císař
11. čer 2011 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy ono všechny tyhle léky na zvlhčenie kašla se maj brát do 17 hodin.,jinak by se v noci nevyspal a pořád by jenom kašlal....
@zup to je dobře,že už je líp.....
11. čer 2011 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@tasmailla1 - no doktor mi na noc doporučil právě buď Stoptussin nebo Ditustat. Jiný sirupy prý dráždí. Ale už jsem mu stříkla ten Atrovent a vypadá to, že se to trošku zklidnilo. Nechci to zakřiknout..........
11. čer 2011 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdu spát, Matýsek už se taky zklidnil, tak toho jdu využít :slight_smile: Opatrujte se a páááááá
11. čer 2011 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy já dávám Honzíkovi na noc Robitusin, přes den Prospan a jelikož má astma tak dýchá seretide k tomu bere zodak. Když je nejhůř má záchvat tak máme čípek rektodal.
11. čer 2011 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka šikovná holka :slight_smile:
11. čer 2011 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@msevy Ahojky, no já bych řekla, že na noc je ten Stoptussin ideální, nic jinýho bych mu na noc nedala, pokud už to má dlouho a nic nepomáhá, tak v pondělí zase k mudr., aby mu to nesedlo na průdušky-plíce, malá na tyto nemoci hodně trpí a pokud má rýmu, tak se těžko kašle zbavíte, někdy se léčíme i měsíc, v únoru jsem jí měla celý 4týdny doma, z toho 14dní antibiotika, pak byla 14dní zdravá a zase týden nic nepomáhalo a 14dní mi pak ležela na antibiotikách, takže jsme si to letos snad už vybraly dost, drž se, chce to čas, i když to zní hrozně :frowning2:
@zup drž se a hodně odpočívej, lepší ležet doma, jak v nemocnici :wink: i když to musí být hrozný, když nemáš malou u sebe :confounded:
@hradilenka no ty jsi blázen, tolik výživ a bez pekárny :astonished: :wink:
11. čer 2011 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@ssimmikk tak vidím že ty děti jsou stejné. Honzík má zánět průdušek snad neustále. Přes zimu měl 3 z toho 1 antibiotika. Zápal plic to jsem měli do 1,5 roku asi 5 pak jsem ho nechala naočkovat prevenarem a zápal plic zatím nebyl. Navíc do toho to astma tak je to občas ke zbláznění. Naštěstí záchvat už neměl delší dobu. :slight_smile:
12. čer 2011 v 08:00  • Odpověz  • To se mi líbí
JInak přejeme hezké ráno,
divadlo bylo pěkné jenom hráli 2 hodiny bez přestávky tak jsem nevěděla už jak si mám sednout. :wink:

V noci jak jsem nemohla spát tak jsem si uvědomila že už to mám fakt za pár a docela jsem se začala bát jak bude porod probíhat a jestli bude mimi zdravé. V ut jdu na kontrolu tak musím říct dr ať se podívá pořádně na nožičky jestli náhodou nemá mimi chodidlo přetočené do fajfky a jestli je srdíčko v pořádku. Honzík se narodil s přetočenou nožkou a během 10 dní začal mít potíže ze srdíčkem. Naštěstí srdíčko už má úplně ok a nožku má po operace sice trošku zdeformovaný kotník, ale jinak je nožka ok a chodí normálně. :slight_smile:
12. čer 2011 v 08:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Snad jsem vás nevystaršila to jsem nechtěla. :frowning2:
12. čer 2011 v 08:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, u nás je docela hezky. Přeju dobré ránko.
S marmeládou a čištěním jahod mi moc pomáhal Jirka, tak jsme to měli v půl druhé hotové. :wink:
12. čer 2011 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky.
U nás celou noc pršelo a je zataženo.Jsem docela ráda,aspoň si odpočinu od vedra.
Jak to tak čtu,tak musím být šťastná,že Šimonek je většinou dost zdravé dítě.Největší problém byl minulé léto,kdy měl zlomenou ruku a měl to dva měsíce v sádře,několikrát mu to rovnali a měl léto na nic-několikrát v nemocnici,žádné kolo,koupání...

@micka1 já se klidně vystraším sama:slight_smile:.Čím víc se blíží termín,tím jsem nervoznější-asi,že vím,do čeh jdu a vůbec se mi rodit nechce...ale jasně,že to zvldánem a to mimčo za to stoj.Určitě budou všechna naše miminka zdravá a nejkrásnější na světě.
12. čer 2011 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno holky :slight_smile: tady je dnes zataženo, tak uvidíme co z toho bude, ale dnes by pršet nemuselo, vedle v dědině jsou hody, tak jim přeju pěkný počasí :wink: teda nevím co to holky je, ale od noci mě nějak bolí břicho, není to nic hroznýho, ani příjemnýho, přemýšlím, zda to nemám třeba ze stresu nebo něco, ale jsem v pohodě, mimi cítím, tak nevím :frowning2:pokud to nepřestane, tak skočím zítra k mudr., chjooo, nebo to některá máte někdy taky??? Jako že pobolívá v podřišku, tak ok, to se asi chystá vše na porod, ale břicho? :confused:

@micka1 no tak malá mi marodí od miminka snad furt, poprvé byla nemocná, to jí nebyly ani dva měsíce, to bylo veselý teda, pak jsme do roka a půl byly věčně na pohotovosti, protože vždy o víkendu horečky co nešly dolů, kašel až se dusila, rýma, no hrůza....vidím, že u vás je ještě astma, což musí být snad ještě horší :unamused:

@hradilenka jste šikulky :slight_smile:

@petrunka01 tak to vám loňský léto vůbec nezávidím, to by se malá zbláznila mít dva metry ruku v sádře a já bych zešílela z ní :unamused:
12. čer 2011 v 09:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,u nás je taky pod mrakem,takže pro mne ideál..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@ssimmikk ty jo holka bolesti podbříšku občas při chuzi,ale břicho me nebolí,no nevím,co by to mohlo bejt......
12. čer 2011 v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek