• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@ssimmikk my jsme byl do 1,5 roku 8* v nemocnici. Poprvé když měl 14 dní jsem byli na JIPce kvůli srdíčku a pak to byl zápal plic, průdušky astmatický záchvat, srdíčko a operace nohy. Tak nám to šlo pořád dokola. Se srdíčkem jezdíme 4krát za rok na kontroly a s nožkou už jenom 2krát. Nejhorší byl ten první rok než se srdíčko upravilo. Měl na srdčíku jednu cévku navíc, která mu zvyšovala tep. Naštěstí se to samo zacelilo. Chodilo měl vyvrácená jako fajfku. Věčně sádru na noze. Ani se nepamatuji že by byl do 1 roku bez sádry. Pak byla operace a teď běhá jak by ani na noze nic neměl. Ještě že je kluk a nebude nosit lodičky jako holky. Má prsty přes sebe a trochu nakřivo. :slight_smile:
12. čer 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 tak to is teda pěkně užíváte od malička, njn, malá teda měla vyvrácenou nožku ze mě, jak se tam nevešla a měla jí vzepřenou o žebro, chodily jsme na rehabky a cvičením se to spravilo, takže jsme ráda, že to není nebo spíš nebylo jako u vás.....je super, že se mu to srdíčko dalo do kupy, protože operace se srdíčkem by teda byla síla :pensive:
12. čer 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk malý to měl taky ze mě a na UTZ to nebylo vidět tak jsem o tom ani nevěděla. Tak to jste měli dobrý že to stačilo jenom rozcvičit. :slight_smile:
12. čer 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 no měly jsme štěstí...sice to nebyla slast s ní cvičit, ale musely jsme, naštěstí to pomohlo, i dkžy je fakt, že když utíká, tak dává nožku jaksi do boku, ale mudr.říkala, že to děti dělávají, že jí nepřijde, že by to měla od té nožky, tak nevím, není to nic hroznýho co by jí omezovalo apod., takže snad to bude ok.....a vy teda chodíte na rehabilitace i teď nebo už jen na ty kontroly?
12. čer 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk teď už jenom kontroly rehabku jsem neměli vůbec. Po operaci měl asi tak 3 měsice ještě sádru a na noc jsem dávali ortézu. Doma jsem mu to masíruji a dáváme pevné boty. Sandále musí mít s pevnou patou jinak šmatle.
12. čer 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 tak tj, no teda jako malej je šikulka, že to zvládá...to musel mít asi hodně, když byla nutná i operace, chudák, je mi ho líto :frowning2: jen ta představa, že by si tím musela projít malá :pensive: no jste šikulky :wink: kde sháníš na malýho sandálky s pevnou patou? Pro mě je problém sehnat na malou sandále, kde by měla pevnou nožku, dělají takový, že vzadu se to nedá stáhnout a leze z toho pata ven nebo jí nesedí atd., no sehnat na ní jakýkoliv boty je problém, má širokou nožku a vysokej nárt, to je vždy maraton po obchodech :unamused:

Tak jsme si dala na obídek jemný knedlíky s jahodama, mňaaam :stuck_out_tongue_closed_eyes: teď si hodím sprchu a snad mi ten pupek povolí, ležím a nějak to nepomáhá :confounded: A co jste měly vy holky dobrýho na obídek? :dizzy_face:
12. čer 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk tak dneska sme meli zeleninovou polévku ze včera a k tomu plnené kotlety s hranolkem a zeleninovou oblohou.....mnamy.... :dizzy_face: :dizzy_face:
12. čer 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 hmmm :dizzy_face: ty plněný kotlety zní až moc dobře :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. čer 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak noc proběhla celkem v pohodě. Kašel se uklidnil asi kolem desáté hodiny, spal až do 3ráno a zase začal kašlat. Uklidnil se po Stoptussinu a spal až do čtvrt na deset...... Celé dopoledne nic, teď s Matějem (manželem) spí a začal zase trochu kašlat. Na průduškách to nemá naštěstí, má to vyloženě z té rýmy. Takže stříkáme Vincentku i Nasonex, uvidíme. Pokud bude mít v noci zase záchvat kašle, tak zítra jedu k doktorce. Jedině ještě zbývá ten čípek, ale to by byl boj.

Jinak tady v noci i ráno pršelo, teď je tu pod mrakem, ale docela teplo. Dneska jsme měli zeleninovou polévku a zapečené těstoviny s brokolicí a rajčatový salátek.......Plněný kotlety - mňam - tak to si nechám na další víkend :slight_smile:
12. čer 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, skočila jsem si vás přečíst aby se mi tady ten román nekupil :slight_smile: Pavel s Lénou šli na návštěvu ke známým, pořádají přivítání Šimůnka mají po 6ti nedělí. musím ležet, ale nej bych šla s nima, jenže i to chození mi už nejde, max přejít po bytě a jsem ráda že lehnu a za 5 min. mě brní celý tělo. V noci jsem se otáčela co 20 min.zítra jedu do nemocnice, dr. mi říkal abych se tam zaregistrovala ale koukala jsem do knížky a tam jim psal aby mi udělali jejich monitor. To zas budu mít ráno nervy co se bude dít, zatím mi přijde že se to vůbec nelepší.
@msevy jak jsi psala o ecobeku a atrovent tuším je to druhý, ten má Léna taky pro poslední záchranu, ale normal měla hned na dýchání ventolin a když měla takové záchvaty říkali mi aby si 2x dýchla ventolin, tím že si průdušky roztáhne a na to ten ecobec ten se jí pak dostane daleko..zkus si pro jistotu zavolat na alergický aby ti zopákli postup jak dýchat, hlavně by to měl v sobě chvíli podržet a pak vydechnout, ale na to je docela malý. Snad tě můžu uklidnit že věkem se to lepší, my už to pomalu nepoužíváme, jen když teď kvetly stromy a holka mi hodně kašlala, ale to asi jak jsme zjistili bylo spíš psychyka..jestli by to měl na delší dobu, je možný že to bude i z toho u vás, už věřím všemu..má tak tvoji pozornost..ale zas vidíš že je zahleněný..Lence mimo kašle nebylo vůbec nic..Jo a to ACC si kamarádka taky hodně chválila, taky jsem ho doma zkoušela, ale měla jsem pro dospělý a to mi holka moc nechtěla, netušila jsem že dělají pro děti..ale to je asi jen slabší, chutově bude stejné
No jdu zas hajat, měli jsme návštěvu, jen jsem seděla podložená opřená a břicho mi tvrdne docela pravidelně..jsem si ale naplánovala ještě vydržet..no uvidíme zítra..tak zatím papa
12. čer 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak já se hlásím po náročném víkendu :slight_smile:
Pečený prase zase nechci nějakou chvilku vidět... Jinak počasí nám vyšlo na jedničku,bylo hezky ,ale ne zase nějakej velkej pečák,tak jsme byli od rána venku,ale já to o půl osmé zapíchla a šla jsem na telku a v deset jsem šla spát s oslavencem(ročním :grinning: ).Byla jsem úplně mrtvá a navíc tam všichni pili a já byla skoro jediná kdo ne a ty jejich vtípky mi nepřipadali tak vtipný jak všem ostatním :confused: Jedna paní se mě ptala,jestli nečekám dvojčata,tak mě moc nepotěšila :confounded: Ale je fakt,že mám obr břicho.
Dneska slavil švagr 30,tak od dvou byla taky grilovačka a počásko taky vyšlo,sice bylo na mikču,ale hlavně že nepršelo,protože tady pršelo asi od 4v noci do 12. Tak jsme si dali s chlapem plátek masa na půl a byly jsme plný,manžel prohlásil,že příští týden bude vegetarián :slight_smile:
Teď už tady chudák spí u televize.Nějak už nejsme zvyklí nebo co :slight_smile: Se z toho budeme zase pár dní vzpamatovávat :sweat_smile:
12. čer 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk většinou kupuji santé nebo ve sportisimu značkové.
12. čer 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 taky kupuju jedině v obchodě, ale sehnat něco je nadlidskej výkon :angry:

Holky čím plníte kotletky??? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. čer 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa ať ti to zítra dobře dopadne, pak napiš :slight_smile:
12. čer 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to byl teda dlouhý den, byla tu kamarádka ze žiliny a k tomu večeře s bráchou od manžela, ješte že není to vedro, i tak ale padám na hubu :pensive: obdivuju všechny z vás, co dokážou sedět v divadle nebo v kině, šla bych hned, ale fakt mi to delší sezení i třeba v restauraci připadá jako mučení, tvrdne mi břicho nebo malej děsně kope, jo a díky všem za zkušenosti s pejskama a mimčama, radu "nechat očichat" si beru k srdci :wink: myslím, že je to jediné rozumné, snad i ta naše psí holka pochopí, že máme nového člena smečky, kdyby byl problém mamka se nabídla, že si jí vezme, ale to by bylo až řešení v případě nouze
@lebapa to je mi líto, že ti pořád není dobře, zítra budu moc držet palce!
@msevy jak je malýmu? už lepší? ACC taky kamaradka chválila, je to mamka od tří dětí, tak snad ví, co říká
@micka1 tak to je štěstí, že se Honzík zlepšil, že mu ta nožička běhá a srdíčko funguje, zdraví je prostě nejdůležitější...nejen u dětí
tak se držte a krásnou dobrou noc a ať vás mimča moc nekopou :wink:
12. čer 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké slunečné ráno,
tak s Honzík jedu dnes k dr ten bacil nás teda dostal. Já už jsem na tom trochu líp. Honzík sice spal celou noc, ale tak kolem 4 hod dostal záchvat kašle že jsem mu musela dát dýchnout seretide. Pak se rozdýchal a zase usnul. Teď má zalepené obě dvě oči a rýmu jak trám.
13. čer 2011 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk někdy je to fakt nadlidský výkon. :frowning2:
13. čer 2011 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké ráno ... :slight_smile: ahoj holky ... u nás je hezky slunečno a už od rána parno, tak bude dnes asi horko. Posnídám a za chvíli jedu na KO se štítnou.
13. čer 2011 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,u nás svítí sluníčko,ale je zatím 15stupínků,tak by mohlo být i příjemně,no uvidíme. Dneska budeprací den po víkendu,hezky to venku uschne.Moje oblíbená domácí práce,ládovat pračku a zmáčknout tlačítko :grinning:

Já včera usnula,po chvilce co jsem lehla a spala hezky až do půl čtvrté,pak klasika záchod a zase jsem hned usnula a spala až skoro do osmi,tak jsem plná energie. Manžela lituju čím dál víc,furt někde lítáme a on chudák pak od pěti na nohách,pamatuju si,jak jsem měla po nabitém víkendu na raní fungovat já a byla jsem hotová a on už si hrozně dlouho pořádně neodpočinul.

Dneska nic nevařím,ani jeden nechceme vidět maso,tak jsme se shodli na krupičné kaši. V sobotu bysme rádi do Brna na výlet,podívat se do Ikei,Olympie a do Mebelixu,tak uvidíme jak to vyjde.
Pomalu si začínáme uvědomovat,že to jsou poslední bezstarostné týdny jen pro nás dva,tak si to ještě chceme užít,pak už si budeme užívat s miminkem :slight_smile: Na manžela už to taky doléhá,v noci se mě pokaždé když jdu na záchod ptá,jestli jsem v pořádku,už mě hlídá chudák,pak se má vyspat...

Zítra jdu na gyndu,tak se těším na utz. :slight_smile: Přijde mi,že tam chodím každou chvilku a ne jednou za dva týdny,ale teď už budu chodit každý týden. Zítra bysme se měli jet podívat do porodnice,tak snad už to vyjde,jsem zvědavá na sály :slight_smile: :slight_smile:
Uklizeno mám,tak jdu jenom něco porovnat a dneska bude příjemný odpočívací den.
13. čer 2011 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,přeju krásný ráno,u nás taky svítí sluníčko,tak peru,převlíkla jsem peřiny,a za chvilku pujdu neco šolichat,i když manža o víkendu vyluxoval,ale aspon prach otřít a koupelnu a WC umýt,ale je to děs,človek se pořád potí.....tak s menšími přestávkami se na to vrhnu....koukám,že bacil zvaný rýma se hezky rozrustá,....no já už jsem ok,ani rýma ,ani bolesti v krku nemám a jak sme chteli jet tedka do Prahy do ikei v sobotu,tak jak jsem byla nemocná,tak sme nikam nešli,takže tedka sobota to jistí...přesne jak píše misi.21-taky počítame každý týden ,kdy nekam pojedem a už nám toho nezbýva moc,tohle snad bude poslední výlet,jinak si už nikam nelejsknu,jedine na nákup do obchodáku..... :confused: :confused: :confused: :confused:
@ssimmikk no já si udelám v kotletách kapsu,vymažu ji hořčicí a do ní dám šunku,syr a kousek nakládaný okurky,zavřu špáratkem a vrch kotlety posypu grilovacím kořením,obalím v těstíčku a smažím...a je to mnamka.....
@hradilenka tak at koontrola dopadne ok....

Se už taky teším na kontrolu,pujdu tedka na gyndu ve středu,teda už po tejdnu a opet bude monitor,doufám,že vše bude ok....vždyt se to blíží do finiše,tak nech si me tam ješte pekne užijou.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@misi.21 no jo holka,tedka až do porodu tam budeme pečené-vařené,škoda jen,že me už ultrazvuky nedelá,tak ani nevím,či pořád je uložené mimino,jak má bejt.... :unamused: :unamused: :unamused: :unamused: :unamused:
@lebapa tak at KO dopadne dobře a podej hlášení..... :wink:
13. čer 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka Ať kontrola dobře dopadne

Já mám kontrolu zítra tak zvědavá. Včera jsem byli opět na hasičských závodech. Martin dělala opět rozhodčího disciplíny. Lákali ho i na další týden, ale to už nesliboval. Začíná mě hlídat snad na každém kroku. :slight_smile:
Přes víkend bychom chtěli jet ještě ke tchánům. Máme tam být oslava. Martinovi bráchové mají jeden narozky a druhý svátek, švagrová svátek a Honzík bude mít svátek. Tak to spojíme v jednu oslavu. Já teda beru sebou už i tašku do porodky. :slight_smile:
13. čer 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky, tak jak je? Volala sjem na gyndu, že mě hrozně bolí břicho, že je to jak kdybych ho měla namožený nebo něco, že nemůžu ani vstat a prej je to, jak se vše chystá na porod, že když se to zhorší, tak do porodnice, že to může být počínající porod, no to su nadšená, je mi už i na blití.....manža mi říká, zda už jedeme, tak jsme mu řekla, aby se ten pupek nechystal ještě třeba měsíc, to bych teda nedala, no uvidím

@tasmailla1 tak já je plním stejně, já myslela zda nemáte někdo nějákej spešl mišmaš do kotletek, ale v těstíčku neobaluju, buď v trojobale nebo jen tak :grinning:

13. čer 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 no jasne i tašku sebou,vždy bejt připravena,tedka to muže přijít kdykoliv..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@ssimmikk jojo tak žeby si ty byla první maminkou červenecátek??? :grinning:
13. čer 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no do červenca času dost :grinning: jako ty bolesti mám od sobotního večera a takový nepřestávající, tak sjem zvědavá co se z toho vyvrbí, jsme si tady ráno brblala, jak to poznám až to na mě přijde a manža mi říká: to jsi teda rychle zapoměla, jak jsi sra.a, blila, nemohla chodit atd. :grinning:
Tak uvidíme co a kdy bude, třeba to zase přestane, stejně z nenadání jak to začalo :sweat_smile:
13. čer 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk vždyt to mužou bejt poslíčky ne?skus si dát vanu,třeba to pomuže....to spíš já se bojím,že to nepoznám...poznala bych to,kdyby me prdla voda,ale takhle,no nevím,nevím......
13. čer 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk dula na předporodním kuzrzu říkala, že jako dobré znamení, jestli to už je nebo neni porod, je vlézt do vany, ale ne moc horké...když jsou to jen poslíčci, prý to všechno povolí a rozpustí se to a kdyby to byl porod, tak se to naopak urychlí, no nevim, kdybys měla někoho doma, možná bys to mohla zkusit, tak ať ti je líp a ještě vydrž, i když koukám, že ty už jsi ve 38tt, tak by to snad už i být mohlo
13. čer 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk :grinning: to má manža docela živé vzpomínka na první porod :grinning:
@tasmailla1 s tou vanou mě to taky hned napadlo :wink:
13. čer 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1
@lukava no já vím, včera jsme byla ve vaně a ono to nepřestalo a ani se to nerozjelo, furt to bylo stejný...nevím, uvidím...no jsme ve 38tt, ale mudr.mi posunula termín dle miminka, že spíš to vypadá velikostí až k 12.7., takže podle mimi jsme o dva týdný míň, nějákej 36tt. asi, uvidíme, teď už to může přijít kdykoliv a nějak to neřeším, snad mi nevykoukne nožička někde :grinning:
Si myslíš, že já to poznám? U malé mi prdla voda a bylo to, ale takhle...no ale tak manža s je jistej, že to určo poznám, tak na něj dám :grinning:
13. čer 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk
@tasmailla1 já už v sobotu do brna taky beru tašku sebou,pokud jí teda stihnu sbalit. Nanosila jsem si většinu na hromadu,ale nějak se nemůžu dokopat k tomu,abych to tam naskládala,ale už budu muset.Já se teda furt cítím tak nějak v púohodě,ale přesně jak píšete,přijít to může kdykoli...A to brno přece jen nějakej kilák je... v týdnu chceme jít ještě s manželem nakupovat,tak snad to stihneme,potřebuje nový botasky,tříčtvrťáky,nějakou mikinu a tak. Už se těším,až si budu kupovat něco na sebe :slight_smile:
Já od půlky těhu řeším botasky,protože ty co nosím normálně jsou všechny dost úzký a když dlouho lítám a natečou mi nožky,tak mě hrozně tlačí,tak jsem myslela,že si koupím nějaký od ťamanů jen na tenhle rok,ale k tomu jsem se taky nedostala,tak jsem si včera vzala zalepovačky,ve kterých jsem chodila cvičit a je to bájo,utáhnu si je podle potřeby a nemám žádný otlaky...
13. čer 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek