• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
14. čer 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka Moje dr právě dělá monitor u sebe,takže já do nemocnice až rodit.Ale kdoví jaká bude skutečnost,víš... Abych já neměla čtyřkilátko a ty drobka :slight_smile:
@tasmailla1 jojo,bylo tam furt plno.Ještě že tam mají tu telku.Mimču se tam taky nelíbilo,kopala a celou dobu se vrtěla,ať jsem si sedla,jak jsem chtěla. Ještě že tam bylo celkem příjemně,kdyby bylo venku teplo a sluníčko,tak bych se tam upekla...
14. čer 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy tak mi pak moc prosím dej s tím rajským plynem v Podolí vědět, já zatím ještě v Podolí ani nebyla, teda byla jsem tam na tu registraci, ale do poradny chodím stále k mojí mudr, jsem zvědavá, kdy mě už pošle na kontrolu přímo do porodky; když jsem se ptala mojí mudr., co radí k porodu, hned mi nutila epidurál, že je to pak lehčí i psychicky, když se rodičce fyzicky uleví; dula zase říká úplný opak, že epidurál může zastavit kontrakce apod. takže jsem z toho děsně MOUDRÁ a rozhodla jsem se zkusit to bez a v nouzi si říci...ale jestli se malej neotočí, tak asi není ani co řešit, to by byl pak prostě císař
14. čer 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jj prý to dost často klame .... ale spíš je víc + jak mínus .... známé řekli 3kg před porodem a bylo 3,5 ....
14. čer 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no hlavně, žes to přežila a mimi je taky v pořádku, většina ženských s těhu curovkou má veliký mimina, tak to máš super, že je pěkně tak akorát :slight_smile: nohy nahoru a odpočívat, to je nejlepší, taky už mám nohy jako slon, to máš ještě dobrý těch 8 kilo, já mám nahoře 15 a už sotva lezu :frowning2:
14. čer 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 právě myslim, že moje mudr taky dělá monitor u sebe, dělají to v sedě nebo v leže a jak dlouho to tak trvá? ať trochu vím, do čeho jdu
14. čer 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no u mojí to měří 20min a ma tam takový křeslo,v polosedě a natažený nohy. No já jsem na tu skutečnou váhu hrozně zvědavá,já bych brala do těch 3,5 kg,ale tak vybírat si nemůžu,že jo. Stejně to budu muset odrodit... :slight_smile:
14. čer 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava tak já měla slušnej základ už před těhu :wink: Ale jsem ráda,že to tak pomalu leze nahoru. Pořát doufám,že se vejdu do těch 12kg. Ale jím stejně a pokaždý přiberu jinak,takže na to prdím abych se nějak omezovala. A na těch tvých 15 já vypadám :slight_smile:
14. čer 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 taky prý záleží, jak byli velcí rodiče, když se narodili, my s mužem jsme byli oba malinká miminka a tchýńka měla odrozeno za tři hodinky, tak doufám, že náš malej bude taky drobnější; ve čtvrtek se zeptám mudr, jak je naše mimi velké a jsem vážně zvědavá... s mým apetitem by to mohl být klidně otesánek :wink:
14. čer 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no my měli právě velký rozdíl,já 3,2kg a manžel 4,2kg
14. čer 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no to je hodně orientační, já měla jakomimčo 3,6kg a Míra 3,3kg a Aduš se narodila s váhou 4350g :grinning: a odhad před porodem měla 3,5 kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: teda můj doktor říkal, že bude přes 4kg ale ten co mi dělal utz na sále se seknul :grinning: no můj tatka se narodil a měl 5,6kg!!! a všichni jeho sourozenci byli přes 5,2kg :rolling_eyes: toho se děsim aby se to přes generaci nedědilo :grinning:
14. čer 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám taky po kontrole, další za týden a prej už v celku nedorazím ale nedělám si iluze s Aduš sem to taky poslouchala a nakonec sem přenášela. Každopádně budu čekat :grinning:
14. čer 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to se mám na co těšit, já jsem o 6týdnů dřív narozená a měla jsem 3600g :grinning:
@myschka jé, vy už to máte vůbec za pár. Tyhle doktorský řeči jsou nejhorší, kamarádce říkali každý týden že příště už nepřijde a nakonec ji porod vyvolávali :grinning: my jdeme na kontrolu zítra, tak jsem zvědavá co nám poví hezkého. Prý dostanu papír na mateřskou, kam s tím pak musím jít?
14. čer 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka hmmm když si mela zamestnání,tak do zamestnání nebo na socku,ale tys předci byla studentka a to máš nárok na mateřskou?sem četla,že studentky na mateřskou nárok nemaj,že hnedka po porodu maj nárok na ten rodičovskej příspevek.....
14. čer 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no to vím, že mám nárok až na rodičák, proto nechápu proč se mi bude vypisovat mateřská :grinning: jsem z toho taková zblblá, nevím kam s tím, jestli na pracák, nebo na pojišťovnu, nevím
14. čer 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no to čumím,ale radši bych si zavolala na socku a zeptala bych se tam.....u nás na socke se zařizuje mateřská a pak na pracáku se vyřizuje rodičák.....
14. čer 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 dobře, zkusím to, děkuji za radu :slight_smile:
14. čer 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka a to ti dal papíry na mateřskou gyndař?nejakej zmatenej.ne? :grinning: :grinning: :grinning:
14. čer 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka tak mu řekni,že si nepracovala. Třeba jen zapomněl,většina ženskejch na mateřskou nárok má.Měl by ti i říct,jak vyřídit ten rodičák po porodu,kde,co a jak...
14. čer 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 aha aha, no on to má velkým červeným písmem napsaný na průkazce že jsem studentka :grinning: a vždycky mi říká vy nemocenskou nepotřebujete, že jo? :grinning: Tak mi nepřijde, že by na to zapomněl, ale uvidíme zítra, zeptám se, snad bude mít náladu a nebude protivnej.
@tasmailla1 já ti nevím, minule mi to začal počítat a že to příště napíšeme, jsme nějaký zmatený asi oba :grinning:
14. čer 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nějaký typy na vaření? :grinning: já dělám k večeři zapečený těstovinky a dáme si k tomu červenou řepu, úplně se mi na ni sbíhaj sliny. Ale nemám zas tucha co zítra k obědu :angry:
14. čer 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka já zítra delám testoviny se špenátem a smetanou,ve čtvrtek kveták,brambor,v pátek sekaná a bramborová kaše,v sobotu jedem do ikei,takže nevařím a v nedeli kuřecí roláda a rýže...ale jinak taky nevím,co pořád vařit,a to teprve vařím pul roku takhle každej den,předtím když človek chodil do práce,tak často nevařil jenom o víkendu.....
14. čer 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka já mám hroznou chuť na smaženej květák a mrkvovej salát,ale jsem líná :slight_smile: Mě taky doktorka pořát říkala,jak mi bude dělat utz kvůli cukrovce ještě ve 35týdnu a kdybych si o něj dneska sama neřekla,tak by mi ho zase neudělala,jen poslouchala srdíčko a už chtěla jít psát do počítače.Já budu ráda,až k žádnýmu doktorovi nebudu muset jít,ale zase budu chodit s malou,to bude taky něco :grinning:
14. čer 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ty jo,máš to hezky namyšlený,ale já ikdybych si to sepsala,tak stejně uvařím něco jiného :slight_smile:
14. čer 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 vidíš sekanou bych mohla taky udělat. Jak děláš kuřecí roládu? S rýží, to mě nikdy nenapadlo, to chce víc sosíku viď? Já jsem úplně hotová, dokud jsem bydlela doma, tak jsem se střídala s babičkou, takže to šlo, ale hlavně... táta nebyl vybíravej a babička taky ne a když se někdy nechtělo a ohřáli se párky s bramborovou kaší, tak nikdo ani nepípnul :grinning: s Ondrášem je to hrozný, skoro nic mi nejí, když dělám polívku, protože nani mám prostě občas chuť, tak ji pravidelně vylévám, protože si dám dvakrát a třetí den už na ni chuť nemám a v menším množství už ji snad ani uvařit neumím :grinning:
@misi.21 jéé, smaženej květák bych si taky dala, jenže to bych ho taky jedla sama, celou palici :grinning: to bych bouchla :grinning: ale asi si ho koupím a dám si půlku do mrazáku a ještě udělám polívku. Joo, člověk se musí přihlásit :slight_smile: taky se těším až nikam nebudu muset, ale myslím že s prckem to budou větší nervy, jestli přibírá a má všechno v pořádku.
14. čer 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21
@tasmailla1 taky si to neumím vymyslet takhle dopředu a co by mi to usnadnilo práce ať už se to týká třeba jen nakupování :grinning:
14. čer 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka já hodně věřím tomu,že s tím jídlem u dětí je to hodně podle rodičů. Já i manžel jsme jedli hezky,tak snad to bude v pohodě. Ségra jíst nechtěla,byla jak z koncentráku snad do 17 a její malej s tím taky dělá zle. Nechce jíst,je drobnej,vybíravej,no celej ségra. A druhá byla zase od mala do 13 jak soudek a malej taky furt něco bužíruje,až se kolikrát divíme,že se nepoblije. :grinning: Jeho oběd by kolikrát v pohodě stačil mě a to je mu 14 měsíců. Ale jde na něm krásně vidět,jak prospívá...
14. čer 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka já mám naštěstí obchod přes silnici,takže to je v pohodě. U mě je spíš ten problém,že se mi hrozně mění chutě,takže vždycky až ráno vím,co bych si dala :slight_smile: Já mám výhodu,že manželovi se zavděčím i krupičnou kaší nebo palačinkama,takže no problemo :slight_smile: Ségra má chlapa přes maso a to je teda děs. Udělali jsme těstovinovej salát s kuřecím masem a on přišel,jestli není něco pořádnýho k obědu,to ten můj by se ještě olizoval... :slight_smile:
14. čer 2011 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 my když jsme byli malí, tak jsme oba prý jedli krásně, já nevím kde se to u něj zlomilo, já takhle vybíravýho jedlíka nezažila, on toho sní hromadu, ale strašně moc věcí nechce. Je teda pravda, že je zlatý když děti jedí a nejsou žádný starosti s tím že nepřibírají, kamarádka má klučinu, kterýmu budou v říjnu dva roky a má jedenáct kilo, to je hrozný a krmit ho to je za trest. No už Ondru připravuju na to, že malý pak budu vařit hlavně polívky, tak ať si zvyká, že nebudu dělat denně dva obědy :grinning:
14. čer 2011 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no Ondra je taky masař, sladký jídlo=za trest :grinning: on je schopnej mi pak sníst kynutý knedlíky ke snídani, to mu nevadí a to mu pak nadávám, že teda obědový jídlo snídat nebude, abych pak znova vařila. Jéé, tak toho si važ že máš doma takovýho vděčnýho strávníka, to u nás by salát taky neprošel.
14. čer 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek