• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@dpetulinka no ten muj je taky pekne masovej,ale má rád i palačinky ,nebo testoviny,tím me nepohrdne a já polívky nedelám,jenom o víkendu udelám víc polívky,abych mela i na sobotu a nedeli,ale až bude mimčo,tak si myslím,že u sporáku budu stejne pořád,to pak ty kašičky a polívky taky budu chystat....
@misi.21 no já jsem zvyklá si napsat na celej týden jídelníček na papír a podle toho pak vařím,je to i jednoduchší co se týče pak nákupu,nakoupí se,co je potřeba na vaření a nepobíhám po kráme jak zbesilá,že co budu vařit a co k tomu potřebuju.....já taky nikdy nebyla vybíravá,ale co nesním,tak je hrachová kaše,fazole,nebo čočka na kyselo,ale zas mám rada čočkovou nebo hráškovou polívku......a když budu kojit,tak tohle uplne pak vypadne z jídelníčku....
@dpetulinka no manža odkostí celý kuře,já si ho posolím,posypu grilovacím kořením a dovnitř se daj smažená vajíčka na cibulce,nakládaná kapie a párek a kyselej okurek,pak se to zavine a peče se to,no jasne aby byl sosík,tak to častejc podlejvám,protože ryže je suchá.......jinak vepřovou roládu nedelám,me přijde suchá,já mám radší kuřátko....
14. čer 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka já jsem taky do práce předtím nechodila, dostudovala jsem, chvíli pracovala v nezisku, vzali jsme se a hned jsem otěhotněla...na mateřskou nárok nemáme, moje gyndařka řikala, že se to nevypisuje, že máme nárok až na rodičovský příspěvek a to se řeší snad v porodce
k večeři dnes dělám přírodní krůtí medailonky s chřestem a rýží, to aby měl manžel radost, v jejich školní jídelně vaří prachmizerně
14. čer 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava mnamy to zní lákave,hlavne ten chřest,nikdy jsem ho nejedla.....to jenom uvaříš v slaný vode,nebo ho nejak jinak připravuješ?
14. čer 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava hihi dneska čaj o páté se nepovedl,nejak jsem zaspala dobu,tak ho piju až ted... :grinning:
14. čer 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava aha, tak děkuji za info, já mu to zítra řeknu. Jéé, chřest jsem taky ještě nejedla, jak to vůbec chutná, mě by to teda doma neprošlo :slight_smile: ale já bych ho ráda ochutnala
14. čer 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já dělám taky jen kuřecí roládu, ale s takovou tou klasickou velikonoční nádivnkou a k tomu jenom brambor, noo, tohle zní taky dobře, děkuji za typ, vyzkouším :slight_smile:
14. čer 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 tak chřest velké zklamání, koupila jsem včera a konce měl plesnivé...tak jsem to rovnou vyhodila : ( jinak chřest doporučuji oloupat, bílý teda určitě a pak vařit ve vodě s lžičkou másla, lžičkou soli a kostkou cukru, je to hotové tak za 10 minut...prostě do změknutí
14. čer 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lukava no jo občas se nezadaří.....dekuji já ráda takhle k masu zeleninku....dekuji za typ.....
14. čer 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nekecejte tolik :grinning: já jsme došla před chvílí dom a jsem KO :unamused: malá dostala průjem a bolí ju pupík, tak už vidím tu noc, chjooo :angry:
14. čer 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak mi na chvilku padlo očko, brácha přivezl Barču, přivezla třešně..po půl hodince přišel děda na kávu a bylo jasno..třešně nezklamou i když mě nikdy problém nedělaly. Jak píšete o jídle, to ten můj je taky masovej ale i sladký rád.štrůdl mu peče mamča, on totiž dá klidně celou štangli pečenou na dýlku pekáče na ex, takže jen pro něj jich upeče aspon 4 kousky. S masem to máme tak že všechno pitvá, takže neexistuje bůček natož slanina.ted jsem ho naučila že na pečení holt musím koupit aspon plecko nebo krkovičku, jinak zkoume i kuřecí, který teda moc nemusí a ohřívaný už vůbec ne. ani jídlo z mrazáku když zbyde, to už jsem vzdala.všechno očuchá a je hotovo.
@tasmailla1 ty jo, taky bych si chtěla psát jídelák, ale taky se to u nás mění, holky se jednou víc nasvačí, pak podle počasí nemají třeba chuť a nebo přijdou že by rády něco jinýho že ve škole už to ten den měli. Myslím že je pak super nakupování..nejhorší je že chlap neporadí, buď je hladovej a řekne neptej se, sním cokoli a nebo opačně teď jsem se najedl tak mi o jídle ani nemluv.. :rolling_eyes:
14. čer 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka já jsem se s papírama minule stavila v pojištovně a paní mi řekla že to musím nejdřív na sociálku..dala mi pak vizitku že jí stačí to potvrzení oskenovat a poslat emailem ať tam nemusím lítat
14. čer 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no u nás to je taky tak,když se zeptám Martina,co mám uvařit,tak me řekne,že mu to je jedno,že sní skoro všechno.....co se musí vyřizovat v pojištovne?
14. čer 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no já tam pro jistotu šla, mám to kousek od práce a tam jsem vezla ty papíry od dr. musí se nahlásit že jsem ukončila neschopenku a přešla na MD, mají tam totiž borčus, musela jsem minule dokládat měsíc neschopenky..asi i je system kde by si to měli nahlásit navzájem, ale jsou tam taky jen lidi a nezkoumají logiku ale hned píšou že chtějí doložit to a to jinak pokuta..byla jsem tam ted ještě moc brzo, uvidím jesli se mi ozvou ze sociálky, v práci mi to tam vedoucí dal..taky netuším ten jejich postup.
14. čer 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no já papíry na MD donesla do práce,tak doufám,že oni to poslali jak na socku a i na pojištovnu,pokud je to potřeba.....protože si ode me vzali i papír s ukončením neschopenky,tak snad to za me vybavili,protože já už žádny papíry ohledne tohodle doma nemám....a do pojištovny pujdu až bude mimi na sveze vybavovat kartičku pojištence.....
14. čer 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak kontrola ok. Mimčo je hlavičkou dole, ale byla tak blbě natočená že ji dr nemohl změřit kolik má. Jediné co bylo dobře vidět tak srdíčko. Jinak malá odmítla spolupracovat tak ¨že zase nic nevím ani váhový odhad. Začínám se otvírat, bral mě stěry na streptokoka a další kontrola za týden. Zítra ještě KTG.
14. čer 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 - začínáš se otvírat? Nebude to předčasně? I když ty máš asi 3 týdny do porodu ne?
14. čer 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak právě tu přešla super bouřka - miluju bouřky - a teď prší a prší. Ve čtvrtek už mají být zase pařáky, tak na to se teda netěším. Jdu spát, Matýsek ještě neusnul, to ho budu zase zítra tahat z postýlky, aby jsme jeli do jesliček. :slight_smile: Tak krásný večer všem, páááá
14. čer 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko, tak já už jsem doma z kontroly, dneska to byl fofr, všechno je ok, já přibrala od minule půl kila, takže máme nahoře 5,5kg, malá má odhad 2350g a příště jdeme na monitor a budou výsledky ze stěru a z krve, tak jsem zvědavá.
15. čer 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka dobrá zpráva hned po ránu potěší :wink: bezva, že je vše, jak má být. Tak ať Klárka dál takhle pěkně prospívá a aby taky všechny výsledky vyšly dobře; já jdu na kontrolu zítra, tak doufám, že to taky dopadne takhle pěkně
15. čer 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy dr říkal že to už je v pořádku. Teď jsem 37+1tt takže už bych mohla klidně rodit. Kdyby to bylo podle HOnzíka tak rodím za týden. Dnešním dnem to mám za 21 dní. :slight_smile:
15. čer 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava počítám jen s dobrými výsledky :slight_smile: tak dejte zítra vědět, určitě budou samé dobré zprávy :slight_smile:
@micka1 no teď už se budeme jen hlídat která zmizela a jestli náhodou neporodila :grinning: u mě se vsadili, že to bude za 3týdny, tak jsem na to zvědavá. Ale letí to hrozně, že jo? Teprv mi začíná docházet, že mi to bude asi chybět :grinning:
15. čer 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka dobré zprávy po ránu :slight_smile:

Já dnes mám KTG tak uvidíme. Jsem ráno říkala Martinovi že tam chci mít kopečky aby se mimčo už narodilo. :grinning:
Po dlouhé době jsem spala celou noc. Honzík usnul v 10 a spal až do 5. Pak se přestěhoval za náma a ještě spí. Já jsem to zalomila chvilku po něm a vzbudil mě až budík když vstávala Martin. Pak jsem ještě usnula a vzbudila jsem se v 8. Takže dnes mám uctyhodný výkon ve spaní. :grinning: :grinning: :grinning:
15. čer 2011 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka ještě si chvilku budeme užívat klidu a pak nám to nastane. :slight_smile: Já mám teď Honzíka celý týden doma a už teď šílím jak je nevrlý. Jsem si představila že bude celé prázdniny doma a ještě mimčo tak to bude mazec. :slight_smile:
15. čer 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 to určitě zvládnete :wink: nakonec z něho bude pomocník. Taky se mi teď zlepšilo spaní, ale mám trochu obavy, že se to zas otočí, jak se oteplí
15. čer 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u nás krásné ránko, ale asi bude vařák..spíš určitě..dědu jsem vyslala s holkama k dětskýmu, jednu na kontrolu a druhou na očkování. Ještě že už si to samy u dr.vyřídí, jinak moje nervy..jen samý stres navíc, lepší si pozařídit všechno sama
@msevy teď jsem koukala v tv jaké byly bouřky, to je mazec, tady nic.jen ráno bylo lehce pod mrakem a zkráplo ale v Kutný Hoře říkala Léna že bylo uplně sucho,tak jim počásko na výlet vyšlo, lepší jak to dnešní.
@micka1 ty jo, tak to už buď na sebe opatrná když už se začínáš takhle připravovat, to už pak sakra dochází že už se ten porod blíží. Já jdu v pátek jak na stěr tak monitor..proběhne prohlídka, no ještě že je to kvůli tomu mimi.
15. čer 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa ty předporodní přípravy už bych i oželela, hlavně ty prohlídky a velký zájem všech nastávajících prarodičů, mamka mi denně volá a kontroluje mě, jak mi je; do toho se na dnešek vnutila tchýně, asi že má mužskej 35. narozeniny a že se chce podívat na pupek, večer jdu ještě na 4 hodiny na ten předporodní kurz...no bude to dlouhý den a snad nebude moc pařák, tady teda taky sotva zapršelo
15. čer 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava s tím že se u dr. vždycky dozvím co a jak tak se to dá,po porodu se mi tam teda nebude chtít tuplem..a pak ta rodina..ještě zavolám vždycky mojí mamce ve zkratce informuju, minule jeli kolem tak se stavili když měli na hlídání Báru ale jinak se s ní uvidím asi až v porodnici..jinak mám total nechuť někomu vysvětlovat že nemůžu to a to a že potřebuju ležet..kurz na 4 hod? to se tam trénuje porod v reálném času ne? :slight_smile: to už bych nedala...taky jsem se chtěla jít podívat do porodky, ale když je to jen 1x týdně od 15 hod.a prý tam chodí většinou prvorodičky, možná by tam na mě ještě divně koukali..
15. čer 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem si říkala, co tam budeme tak dlouho dělat, ale minule to uteklo děsně rychle a fakt to bylo zajímavé, usedět je to ale horší, to je teda fakt :frowning2: kdybych nenechávala všechno na poslední chvíli, asi by se to občas i vyplatilo; no a to víš, já nejsem taková zkušená mamka jako ty :wink: tak se jako prvorodička celkem ráda něco dovím, dohromady je toho kurzu osm hodin a dula nám říká všechno možné, od přípravy na porod, přesně jak to chodí v různých porodkách, jak může manžel pomáhat a masírovat, o kojení, o šestinedělí a hlavně je prostor pro dotazy, za čož jsem fakt ráda, v poradně u mudr je to vždycky šup šup a už běžte :fearful:
15. čer 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, u nás je hezky. Včera jsem se šla večer koupat a zjistila jsem , že mám na kýtě přisátýho klíšťáka .... tak jsem si ho vyšroubovala, ale mám strach aby se mi a miminu nedostalo z něj něco do krve. Je jich všude plno, psovi sundávám každý den nějakýho co se ještě nestačil zavrtat do kožichu. Zítra jedu na KO.
15. čer 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava já si právě vůbec zkušeně nepřipadám, jen asi vím odhadnout jak by asi porod mohl začít. mi přijde že jsem byla víc info než jsem šla rodit podruhé..žila jsem totiž tím že už vím co a jak, holky jsou od sebe 3,5 roku, tak se to i docela rychle vybavilo. Jenže po tom druhém porodu mi došlo že je opravdu každý uplně jiný, takže ted mi třeba může prasknout voda což neznám, nebo začnou bolesti jinak..kurz je určo prima, co tebe nenapadne napadne jinýho a dozvíš se hodně. Já bych tam šla stejně bez partnera když je fuč ale i pro ně to je hodně uklidnující si myslím.
To než odjížděl v pondělí večer tak začal že neví jak to bude aby byl doma až nás budou pouštět z porodky. No ti mě rozhodil, jeden porod nestíhal, druhý ano ale pokaždé si nás vyzvednul..no mi hnul žlučí, jsem mu řekla že ať si to v práci udělá jak chce že to už bude vědět kdy asi půjdeme dom a že v žádným případě nechci aby pro mě jel tchán..dostal vyhubec že takový téma nemá vůbec na noc začínat..jako představa toho že přijedeme dom a já tady sama jen s dětma v lepším případě..no chlap
15. čer 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek