Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

Holky jste tu některá? 🙂 Já jsem se sem do těhu diskuzí nejdříve bála nakukovat, o jedno miminko jsme už letos na jaře přišli v 7tt. Ale dnes jsem po kontrole a vše vypadá v pořádku a přesně odpovídáme 8tt a tlouklo nám srdíčko x-). Na miminko jsme čekali dva a půl roku. A dneškem nás tedy i "propustili" z péče CAR k obvodnímu gynekologovi. Tak teď už věříme že bude vše jen a jen dobré 🙂. A nakouknu sem a tady červenec ještě vůbec nevidím 😃, tak snad se brzy nějaké nastávající maminky přidají 😉.
tasmailla1
29. led 2011
no takže nejakej kojící polštářek nebudu rešit,použiju kterýkoliv ,co máme doma....je to zybtečný si pořizovat,když to pak neužiju...
tasmailla1
29. led 2011
vo jakým kalíšku se tedka holky bavíte?jsem nejak mimo realitu.....
zup
29. led 2011
jé vy tu takhle drbete 😃 no jde vidět že nemáte ještě dítka 😃 já vás normoš nestíhám
myschka
29. led 2011
@petrunka01 no já právě slyším samé kladné ohlasy, zkusím po porodu i když se trochu pojím toho zavádění :-N
tasmailla1
29. led 2011
jooo už vím jaký kalíšek...
tasmailla1
29. led 2011
😃 😃 😃 😃 😃
myschka
29. led 2011
@tasmailla1 já na kojení nevyužila ale než jsem porodila tak jsem s ním spala a díky němu jsem se aspo%n trochu vyspala 😉
tasmailla1
29. led 2011
@zup no to víš že jooo,po porodu se to pak nebude stíhat.... 😃 😃 😃 😃 a neco dočíst taky neeee
petrunka01
29. led 2011
@myschka neboj,jde o cvik,ale já teda neměla problém ani se zaváděním,ani s vyndáváním..bylo to hrozně pohodlný,po několika měsících,když jsem vychytala všechny mouchy,jsem skoro nevěděla,že nějakou MS mám
zup
29. led 2011
@tasmailla1 já vás nestíhám dočítat ani teď 😃 😃 😃
já teda kojící polštář využila na 150% už v těhu, pak na mini mimi a do roka jsme na něm kojili i do porodnice jsem si ho nechala přivézt páč kojit v leže nám nešlo a držet naší 4kg slečnu na ruce 20min byl záhul, takže já můžu jen a jen doporučit a propo kdybych ho včas neuklidila tak se po něm válíme do teď a je akorád pěkně zničenej 😃 mám ten kuličkovej jak se tam dají kuličky dosypat a nemůžu si stěžovat, za chvíli bude se mnou zase v posteli 😃 až břuch povyroste

@petrunka01 tý jo o tom kalíšku teď mluví kde kdo, ale já si to furt neumím představit jak se to vyndá, aby se to nevylilo a někde se to musí umýt neli vydizenfikovat ne? a pak zav=st zpět, no asi je to super ale nějak si to stále neumím představit
druidee
29. led 2011
@myschka ano, tak éjsem četla, že prádlo šedne. prý se to má jaxi předeprat od původních aviváží, než se začne prát ve slizu a taky přidat další dávku sody do praní. také jsem zvědavá na praxi a ja mi to nadšení vydží 🙂 . moje nej kamarádka také látkuje už na třetím dítěti-od ní jsem to okoukala 🙂
@petrunka01 ahoj, když už máš věcičky po synkovi, je to už jednodušší 😉 je pravda, že na mimi stačí jen mýdlo. když jsem to četla, jsem se divila proč jsou teda plný regály baby johnsonů a milionů dalších všemožných výrobků 😃 za ty mastičky od švagrové jsem ráda.
@tasmailla1 bazárek se vyplatí i na internetu-samozřejmě člověk rozpočítává, jestli se to vyplatí-to dělám i na klasických e-shopech.
Nedávno jsem chtěla teploměr do vody co mě uchvátil-cena 110,- a nic jiného jsem na tom shopu nechtěla. Ve finále by mě vyšel na 265,- Kč, což bylo poštovné a 30,- manipulační poplatek, protože nejde o objednávku nad 300,- tak jsem jim chtěla napsat, ať si takový shop strčí někam, no mazec :-|
druidee
29. led 2011
Holky, no to jsem ráda co slyším o tom kalíšku. my kdysi dávno se švagrovou koukali na článek o tom a právě - jak to tam ale drží? co údržba? ...no hlavolam 😃 ale jednou za čas si na něj vždycky vzpomenu 🙂 je pravda, že dobu na to jsem byla na revizi a potom jsem měla víc než půl roku obrovské bolesti při menzes, kt.byl i hodně silný, nemohla jsem používat ani tampony. takže jsem kalíšek zavrhla úplně. ale teď, jak čtu vaše zkušenosti, je to pro mě znova výzva 🙂
tasmailla1
29. led 2011
@zup tak já teda nevím,já bych ten polštářek řešila až po porodu,až budu mít poznatky,v jaký poloze nám kojení vyhovuje....
tasmailla1
29. led 2011
no mne ten kalíšek přijede takovej nehygienickej...a jak dlouho vydrží vevnitř?teda jak často se vylejvá?
tasmailla1
29. led 2011
@druidee a ten manipulační poplatek se platí všude?i na mmb?
tasmailla1
29. led 2011
@druidee a jak to je s bazárkem na koníkovi?to platíš len cenu a poštovný,nebo ješte neco
?
druidee
29. led 2011
@tasmailla1 nene, určitě to není všude ten manip.poplatek-to byla specialita, nad kterou vrtím hlavou doteď 😃 z mmb jsem ještě nikdy neobjednávala, nevím. na spoustě shopech je poštovné nad určitou částku objednávky zdarma a na bazárcích hodně maminek taky dává třeba poštovné v ceně nebo nad tolik a tolik...
Tady si klikni na nějakou položku z bazárku, je tam popis,cena atd a vizitka prodávajícího a jeho podmínky prodeje, také další inzeráty,co nabízí... neboj se to projít 😉
petrunka01
29. led 2011
ke kalíšku..vyváří se před(někdo spíš po)MS,v průběhu používání stačí jen vylít,opláchnout a dát zpět.Samozřejmě za předpokladu,že si před tím umyju ruce a kalíšek nikde nepokládám,jen umyju vodou a dám zpět.Vkládání není složitý,složí se a dá dovnitř-jen kousek,ne tak hluboko,jako tampony.Pak se sám rozvine,přicucne a vytvoří podtlak,tím drží fakt pevně a nemůže vypadnout.Horší je vyndavání,nejdřív je nutné zrušit podtlak a pak opatrně vyndat.Já to ze začátku vyměňovala jen ve vaně,ale pak už i normálně na záchodě a nikdy jsem nic nevylila.
druidee
29. led 2011
@petrunka01 můžu se zeptat, co se děje, když se jeho kapacita naplní na max-nesjede třeba? je nutné mít pro jistotu aspoň slipovku?třeba když je člověk celý den na cestě apod..
tasmailla1
29. led 2011
Holky tak se mějte hezky,přeju peknej večer,pádím do sprchy,paaa
petrunka01
29. led 2011
@druidee záleží,jak silnou máš MS..já mám tak středně a nikdy se mi nestalo,že by byl úplně plnej.Ale ani tak nesjede,ten podtlak ho nepustí.Já dělala v práci dvanáctky a první dny jsem v práci jednou vylila,ke konci stačilo už jen ráno a večer,takže jsem v práci nic řešit nemusela.Slipovku si klidně vzít můžeš,zvlášť,než si zvykneš,jak s ním zacházet a případně na noc,abys měla jistotu,ale časem zjistíš,že není potřeba
druidee
29. led 2011
@tasmailla1 krásný večer, ahoj 🙂
@petrunka01 ok, každopádně děkuju za informace. snad si po porodu vzpomenu-ale určitě,a popravdě, ani mě nenapadlo, že začne být tak populární 🙂
petrunka01
29. led 2011
@druidee nevím,jak ve tvém okolí,ale v mém teda moc populární není.Znám jen jednu další holku a tu jen letmo.Navíc žije v zahraničí.Jinak jsem výjimka a exot🙂
druidee
29. led 2011
@petrunka01 přišlo mi to tady 😃 pozitivní ohlasy. jinak za exota zde budu asi také-hlavně pro rodinu, ale to nebude poprvé 😃 co jsem tak mluvila se švagrovou a kámoškou, tak nás ten kalíšek hodně zaujal, ale právě jsme nevěděly o nikom, kdo by ho měl a tedy opravdové zkušenosti a né jen reklamní článek, takže na to se nám na pořizovací cena zdála hodně velký risk 😉
myschka
29. led 2011
holky já jsem za exota pro celou vesnici 😃 😃 když jsem prvně uvázala Aduš do šátku tak na mě koukali jak na starou indiánku, a když mi přišly knížky a dvd na znakovou řeč tak poštačka roznesla, že máme hluché dítě a mě pak všichni zastavovali a ptali se 8-( 😃 a nedokázali pochopit na co to jako to ubohé dítě učím atd atd, látkovky a kalíšek už bude poslední kapka 😃 😃
druidee
29. led 2011
@myschka 😃 😃
tasmailla1
30. led 2011
Dobré ráno všem.... 🙂 🙂 @myschka no to víš bydlet na vesnici,to je něco za něco...všichni o všech tam hned vědí...všechno pro ne z městského světa je nepochopitelné...tak se podle toho i chovají.....ale zas látkovky si myslím,že to pro nich nebude takové boom,když v tom žili taky....vím to sama,pocházím z vesnice a když přijedeme domu na dovolenku,ešte nejsme ani doma a sousedi vykukujou z okna a říkaj,tak ste přišli se podívat na rodinku?Pekné od vás...Člověk by je musel ušlapat..... 😃 😃 😃 vo všem hned vedí a tá zvedavost nezná hraníc..... 😃 😃
myschka
30. led 2011
@tasmailla1 🙂 no ale člověk by čekal, že když jsme vesnice tak blízko Plzně a většina obyvatel je stejně jako my z Plzně, že to bude lepší ale není 😉
jinak dobré dopoledne 🙂 🙂 já akčně ráno trochu poklidila a teď čekám až mi přivezou naši Adélku
sulky
30. led 2011
ahojte, nenasla som vo fore temu jun 2011, tak poprosim o radu vas. V prvom tehotenstve ma babatko zacalo kopat okolo 19. tyzdna. V tomto druhom je to uz od 15-16ho. Je to normalne? Mate niektora podobnu skusenost?
Dakujem.
myschka
30. led 2011
@sulky tak to má být 😉 v druhém těhu to je dřív, já už cítím pohyby přes týden 😉