• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@irina84 jj, pry se FACTU smi i v těhu, to říkala mudr., že prý jsou hlavně účinnější ty čípky než mastička, lékárnice zase doporučovala ten PROCTO GLYVENOL, uvidíš, co zabere, já to měla myslim jen málo, ale bylo to i tak hodně protivný, to je fakt :frowning2:
18. čer 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irina84 Ahoj, já jsme měla čípky Factu jako těhule u prvního a pomohly mi, mamka je taky jednu dobu měla, tak si koupila tyto čípky a taky si je chválila :wink:
18. čer 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám dotaz, čemu mám dát u lednice přednost? Koupit s no frostem-samoodmražováním chladničku i mražák, tudíž připlatit nebo dát přednost objemnější a neřešit no frost? Jak často odmražujete?
Máme starou ku.vu a to doslovně a nějak blbne mražák :frowning2: a nevím jakou koupit....v elektrech houby poradí a já nevím....
18. čer 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer přeju...
Dneska jsme byli u našich a u ségry,odpo jsem šla se synovcem spát a spala jsem dřív než on,pak mě budil,tak jsem zvědavá jaká bude noc. Přijeli jsme asi v šest a dostali chuť na pohár,tak jsme si zajeli na večeři a ne dezert :grinning: Snědla jsem celou porci a navíc si dala horké maliny,poslední tři dny mě nějak trápí zácpa,tk by mě to mohlo prohnat :grinning: :grinning: Zítra to jistí Lactulosa.Zítra jede manžel ráno pryč,tak se mi tady nechce být samotný,tak pojedu za druhou ségrou na návštěvu. Od tý doby,co umřela babička se sama necítím moc dobře. Pohřeb je ve středu,ale já bych to tm asi nedala,tak zůstanu doma.Ikdyž bych se chtěla jít rozloučit,tak myslím na malou a radši se nebudu nervovat. Nesu to mnohem hůř,než kdybych nebyla těhotná... :frowning2:
18. čer 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Ahojky s ledničkou je to těžké, asi Ti nejlíp odpoví Msevy, ta teď zařizovala novou kuchyň. Já mám Bosch už asi 12 let a maximální spokojenost. Nahoře lednice dole mrazák. Je samoodmrazovací ... a s výparníkem bych lednici nechtěla ani zadarmo .... ony se ještě dělají...? To snad ne. Jinak mrazák odmrazuju jak je vyjezený .... zhruba tak 1x za 1- 2 roky . Námraza se tam velká nedělá a lednice se odmrazuje sama. Tehdy jsem tu lednici vyhrála. Kdybych si měla dneska vybrat , tak aby byla větší lednice . Záleží kolik chcete investovat. Ale chtěla bych to v Ačkové třídě ať Vás to nesežere :grinning:

Jinak ahojky holky, u nás sprchlo, tak se ochladilo. Jinak nic novýho. Včera jsem dělala květák, dneska budou kotlety. :slight_smile:
19. čer 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, taky se hlásím celá, myslím na zlatunku84 jak jí je, ještě se neozvala jak dopadla u dr. snad je v pořádku..tak písni ju, jestli chodíš zatím jen číst :slight_smile: jinak v pátek jsem už taky začínala dumat co bude. kontrakce mám v břiše stále na tom samém místě, i jsem si snad na to tak zvykla že už mi to přijde normal a čekám až začnou cestovat od zad, třeba to tak ani nebude nevim.už mi ale přijde že tam mám to břicho i namožný. blbě se mi otáčí jak mám to břicho hodně dopředu a i kolikrát zůstává stejně když ležím na zádech
@hradilenka já rozmrazuju taky tak jednou do roka,

ted máme whirpool s 6smyslem, lednice prima, má kulatý dveře takže není problém dát do nich 2l lahve, když se zapomene otevřená začne řvát a je samoodmrazovací, má digi displey s x funkcema a knížku jsem si "pečlivě" uschovala takže to stejně neumím naprogramovat. Mrazák je na prd, stačí malinko nedošoupnout šuplík, musím ho vždycky trošičku přizvednout což holky zašoupnou a basta, jenže dveře se po chvíli pootevřou a je namraženo, už se nám to párkrát stalo, tak bych koukala hlavně jak hluboko jsou ty šuplíky aby nebyly narvaný na dveřích jak tady..
@ssimmikk určo ber A třídu, teď už k tomu cpou i ty +
19. čer 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk my koupili pred cca dvema lety kombinovanou lednicku Liebherre
http://lednice.heureka.cz/liebherr-cupesf-3021/recenze/
je bezva, ale ten nerez se desne rychle opatlá a nebaví mě to pořád čistit, taky je občas problém s odtokovým kanálkem, že se ucpe a pak máme zeleninu ve vodě, jinak je fakt tichá a jsme s ní maximálně spokojený, vybíral ji manžel, já tomu tak nerozumím a on je u nás přes všechnu techniku, takže snad vybral dobře i poměr cena/výkon, no frost myslim nemá a vůbec to nechybí, nechtěli jsme žádné zbytečné funkce, které se stejně nevyužijí
19. čer 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

Holky moc děkuju za názory :slight_smile: Něco o elektronice vím a co nevím dočtu se na netu, ale dost mě zajímá názor lidí co výrobek mají :wink:

@lebapa no tak to máš dobrý s těma kontrakcema :confused: mně chytají poslíčci hlavně od zad a to hrozným způsobem, od včerejška mě chytá podbřišek jako při silné menstruaci, tak jsem zvědavá, zda to ustane nebo se to rozjede :sweat_smile:

Přeju všem krásnou nedělu, já ji strávím v elektru :confused:
19. čer 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,přeju krásnou nedeli,i když tedka u nás se přehnal peknej déžd,aspon se pročistili vzduch a opet svítí sluníčko,ale teplo, teda vedra tam nejsou,ale me to nevadí...včera sme byly v ikei,tak neco málo jsem nakoupili a na to ,že byla sobota,tak tam nebylo až tak plno lidí,spíš me to přišlo jako obyčejný pracovní den.....když sme odpolko přijeli domu,tak jsem si hnedka lehla,byla jsem nejaká hotová a spala jsem asi 3 hodiny a v noci v pohode sem pak usla,vzhuru jsem byla si 3 krát na wc,ale vždy sem poté zaspala...tedka vařím...k obedu je česnečka a kuřecí roláda s rýží,mnamy,už se nemužu dočkat..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ty jo,tak s lednicí neumím poradit,my máme starou,která ješte slouží,takže nic novýho nemáme,ale mrazák máme 2 roky starej a ten je teda perfektní,taky nám řve,když není pořádne zavřenej,no aspon se ozve...... :grinning:
19. čer 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké odpoledne,u nás už je dneska leháro,vrátili jsme se s manželem skoro nastejno,asi ve tři,udělala jsem smaženej hermelín a od té doby ležíme.Manžel spí,chuděra si za celý víkend neodpočinul. Dopoledne jsem vyprala prostěradla a povlečení do postýlky,tak to za chvilku bude suchý,musím to hlídat,chvilkama prší,tak furt stěhuju sušák jak magor,ale když to uschne venku,tak je to tak nádherně vyvoněný :slight_smile: a hned to vyžehlím a uložím do komody. Já ji furt otvírám a dívám se na ty oblečky,osušky a plenky,dělá mi to dobře :slight_smile:
Ráno mě hrozně bolelo a tlačilo břicho,tak jsem myslela,že už zbalím tašku a budu snad volat taťkovi,ale zničeho nic to povolilo a já ji zase nesbalila :grinning: Teď peru poslední dvě košile co jsem si v pátek koupila a zítra vyžehlím a konečně snad tu hromadu do tašky naházím. Nějak si pořát nepřipouštím,že už bych mohla rodit :slight_smile: Mamka říká,že mi spadlo břicho,tak uvidíme jak to bude.
Přišel mi kupón do DM na slevu 20 nebo 25% na celý nákup,teď nevím,tak v týdnu půjdeme koupit plenky,s tím se to vyplatí.
19. čer 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ahoj, no já si všimla až pozdě že jsem v DM koupila balik plen huggies newborn za 199,- a v knížce byla sleva, vlastně jako druhý balík zdarma po odpočtu, tak jsem to rozdejchávala. no jeslti se to narodí dřív,tak tam někoho vyšlu, je to do 5 kil, si myslím že první měsíc by se s nima mohlo vyžít. a když by jsi si na to ještě hodila tu slevu co ti přišla jestli to jde kombinovat tak není co řešit, můžeš nakoupit do zásoby .. :slight_smile:
jdu se zase natáhnout, neba mě že nemůžu nic, jen vždycky něco odnesu a tak. Brácha přivezl holky, odjela nám návštěva, doděláme přípravy na zítřejší školní den a je večer :unamused:
19. čer 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky po víkendu tak my jsem včera u tchánů oslavovali. Já jsem celou sobotu odpočívala a nechavala jsem se obskakovat, ale odpoleden už jsem to nevydržela tak jsem aspoň obrala květy z lípy na usušení. To bude v zimě čajík. :grinning: Dnes jsem se byli podívat na hradě Buchlově a na kapli sv. Barbory byla tam dnes pouť. Martinovi rodiče tam ještě nebyli tak jsem je vzali i naše. Šli jsem tam asi tak kilometr pěšky a teď už jsem tak unavená že to asi dnes brzo zabalím do postele.
Tak už máme pro mimi všechno nachystané. Postýlka už je složená a povlečená. Musela jsem ji povléct kvůli HOnzíkovi. Chtěl mě s tím pomoct tak jsem to museli udělat. Taška sbalena ještě nachystám oblečení na mimi z porodky. Dám to k autosedačce aby na to ti moji dva chlapy nezapoměli. :grinning:
19. čer 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mamči jak je? Už se začlo rodit nebo si to všichni šetříte na červenec :grinning:
já jdu zítra opět do poradny, ale vše se zdá být ok, nekrvácím, nešpiním, mimouš vyvádí, akorád si myslím že je furt KP neboť nahoře cítím jakoby záda nebo hlavičku a vlevo dole kopání :-/ tý jo a musím se zvážit, to snad ani nechci vidět když teď furt něco žeru a toho mlíka co vypiju
19. čer 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno těhulky :slight_smile:

Já se jdu nachystat a pádím na KO, jsem zvědavá co mi pěknýho řeknou, měla b\ch si sebou vzít něco nanervíky, protože tam je to na půl dne :angry:
20. čer 2011 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Ahojky , tak ať Ti to dobře dopadne ... vem si čokoládovou tyčinku :grinning:

Ahoj holky dobré ránko, dneska je tedy u nás zima a pod mrakem ... oskar někde v nedohlednu. :frowning2:
Jdu s hafanem ven pak se tady juknu .... jestli je něco nového :grinning:
20. čer 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup
@ssimmikk ahoj holky, pak písněte jak jste dopadly
@hradilenka ahoj, u nás je taky zataženo, celou noc to fučelo, ale lepší jak ty vařáky.
Noc jsem přežila, Pavel měl budíka na 3 hod, ale od 2 hod jsem koukala na budík a to jsme šli spát po půlnoci, když odjel tak jsem šla chodit po baráku, asi i z toho ležení mě začínají brát víc a víc kyčle, asi i jak se mi to všechno uvolňuje, usnula jsem snad v půl pátý a pak málem zaspala s holkama do školy.Ty sice mají budíky ale jednu prý rozčiluje tak to zatípá a klimbne a tu druhou nevzbudí ani zbíječka, natož budík.

O víkendu jsme vyprali všechno povlečení, Pavel si v sobotu hrál na pejska a kočičku a včera už to odmítl ať to prádlo prý klidně zmokne :slight_smile: vařil, uklízel takže jsem mohla odpočívat, uvidíme jak to bude teď v týdnu, hejbat se musím nebo bych se odrovnala na tom gauči..začínám se pomalu zkoumat a občas počítám po kolika mám ty kontrakce. jsem zvědavá jestli to poznám, nějak jsem to začala brát že holt jsou, aby jsme pak nelítli na poslední chvíli :sweat_smile:
20. čer 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Tak vidíš , s tím spaním to máme podobně, stále se převaluju , všechno mě bolí, záda klouby,,, pak musím na záchod a tak je celá noc. Kdysi jsem taky potřebovala budíka abych se vzbudila ... v těhu ani nevím co to budík je.... :grinning:
Můj mi taky včera pomohl a pouklízel celý barák od prachu až po vytření podlahy .... jsem byla ráda ... já jen uvařila a pak jsme jeli k nim. V sobotu mi vyčistil auto, vyměnil filtry a vyčistil klimu, tento týden ještě mi vymění olej a je to celý. Dneska zase něco operu , ať mám pak co žehlit :grinning: žehlím po troškách , dlouho už u toho nevydržím stát.
Taky máš šikulku muže .... pomáha ... musíme chválit ... abyc jim to vydrželo :grinning: :grinning: :grinning:
20. čer 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Jo jak píšeš ty kontrakce a každá druhá tady píše o poslíčkách , tak já zatím celé těhu nic .... jediné co s břichem mám, tak že mi ho ta malá deformuje jako šišku ... když se tam chce malinko protáhnout ,.... tak vidím tu prdelku její nacpanou v pravém boku :sweat_smile: Jinak jak mi vysadil magnosolv , tak mám super zácpu :rolling_eyes: jak to holky řešíte?
20. čer 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jj, chválit musíme, jen jsem se včera musela smát, chudák nevěděl proč, ale pobral to.byl jak velký dítě, kolem koše slupky z cibule, linka nebyla vidět, prý jí máme nějakou malou. nechtěly mu hořet zadní vařiče, musel je zapálit sirkou, no ty jsem večer umyla v dřezu, něčím je zalil od vaření.prý by to udělal ale dostala jsem pochvalu že jsem šikovný opravář :slight_smile: jak máme všechno nerez tak nesnáší na tom ťapičky, ale nechtějte to vidět teď, tak to přelíznu, jinak se fakt moc snažil, i vysál.Léna mi dneska bude žehlit, ale mám toho víc, asi část taky vyžehlím, taky jsem žehlila po troškách, min týden to teda Léna zvládla všechno.
Poslíčky u první si taky nepamatuju, vůbec je nemusíš mít. je to takové to tvrdnutí břicha, zas u každé to je jinak.některé ani necítím, ty se mi ukázaly na tom monitoru, může se to splést s pohybama.taky se mi mimčo cpe jak píšeš na pravou stranu, boule tam je jak hrom.pak mi to břicho ztvrdne,něco jako mrazení a za chvíli to povolí, i to musím rozdýchávat.ale pořád na tom samém místě, právě tam jak cpou ten zadeček..
auto bych taky potřebovala vyladit, ráno jsem tam vlezla a hrůza.včera nám kámoš na tom vyměnil čep, zas koruny v háji a další by to potřebovalo. chtělo by to toho stejdu z ameriky když nám sazka zkrachovala :sweat_smile:
20. čer 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhulky moje červencový, pomóóóc....byla jsme na KO v porodnici z důvodu, že je mimi stále zadečkem dolu, no a potřebuju vaše názory....mám do zítřka na rozmyšlení, zda půjdu ve středu do špitálu, kde se pokusí miminko otočit nebo příští týden v pondělí na kontrolu a nejspíš by se domlouval termín na vyvolání porodu, aby byl spontální koncem pánevním....no a te´d babo raď, nevím co dělat....moje mudr.mi řekla, že mi tenobrat nedoporučuje, že je možnost poškození placenty atd., ale mudr.v porodnici mi řekla, že je jediný riziko a to vyvolání porodu a proto bych musela být den hospitalizovaná, tak co mám holky dělat??? Mám strach o miminko, né o sebe a tohle rozhodnutí je něco hroznýho, protože nechci aby se něco stalo.......
20. čer 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk - a o císaři nic neříkali? Dneska se snad všude už automaticky tohle řeší císařem. Asi bych ho taky nenechala otáčet - měla bych strach, aby se mu neomotala přitom pupeční šňůra kolem krku. To je těžký, asi bych to nechala na rozhodnutí porodníků - mají s tím více zkušeností. Budu v každém případě držet palce, ať vše dobře dopadne, myslím na Tebe.
20. čer 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no nemáš to lehký,ale já bych chtěla teda ještě počkat,přeci jenom máš ještě tři týdny do termínu a mimi se může kdykoli otočit samo.Ale nevím,nemám s tím zkušenosti...

Jinak všem přeji hezké dopoledne,já se teď vrátila z města,byla jsem jak jinak než nakupovat,zase skoro dva tisíce v řiti,ale mám vše,co jsem potřebovala,akorát jsem blbec zapoměla na ten teploměr. Vybrala jsem celou lékárnu,ale teploměr jsem zasklila,no jo,co nemám napsaný tak domů nedonesu.
Já si špatně přečetla ten kupón z DM a ono to bylo 25% na jeden výrobek,ale i tak jsem koupila balík plenek levně. Za chvilku budu mít body na ten čtyřlístek a to už je na celej nákup,tak doufám,že mi padne 20% :slight_smile:
Chtěla jsem ještě pro ty žínky a kojící podprsenku druhou,ale byla jsem tak obtěžkaná,že už bych tam nedošla.
Holky kolik kupujete vložek do podprsenek?Já furt nakupuju na ty slevy z DM,tak doufám,že budu mít mlíko a upotřebím je.Mám asi 15 krabiček po třiceti :sweat_smile: Ale radši chci být zásobená,než pak shánět...

Je tady pěknej fičák,tak jsem vyprala potahy na přebalovák,ať to schne hezky.
20. čer 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka mě bylo řečeno,že na zácpu můžu cokoli,takže já mám lactulosu,kterou jsem ještě nenačnula,protože to je vždy tak na dva dny a zase se mi to rozjede samo.. :sweat_smile:
20. čer 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk já to hledala na netu když sem se bála jestli se malá otočí a tam spoustu mamin psalo, že ten zevní obrat je brnkačka, já sem byla rozhodnutá to zkusit. Já chtěla zkusit i spontální KP i když asi by mi ho už neudělali pač to dělají jen do nějaké váhy a tady teda ještě většinou rodí KP holčičky a u chlapečků se cukají. Já sem teda zkoušela ty kočičí hřbety a malá se umoudřila a otočila ale taky sem to hrozně řešila.
Mě osobně nejvíc děsil a děsí císař :sweat_smile:
20. čer 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk ahoj, ještě jsem neslyšela o tom, že by se dalo mimčo nějak otočit. Každopádně já bych měla strach a raději trvala na císaři. No uvidíš, chce to zjistit co nejvíc informací. Držím palce :wink:
20. čer 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Jeda chudero .... já bych se na názor zkusila zeptat nezávisle jiných doktorů, abych na to měla více pohledů. Ale asi bych poprosila doktory o císaře, já si myslím, že to už domluvit jde. Než dělat nějaké rizikové praktiky a rodit normálně KP to je o hubu taky si myslím. Tchýně tak rodila mýho chlapa, jenže tehdy ještě UZ nebyl , můj byl prcek 2,7kg a i tak toho měla plný brýle. Takže já bych řekla chci císaře :slight_smile: .
@misi.21 15 krabiček vložek do podprdy? :grinning: Ty teda jedeš ... já mám jen 3 .... budu dokupovat pak postupně. Jaký budeš kupovat teploměr nakonec? Já koupila digi v té sadě a ještě jsem si pro jistotu koupila v dudlíku.
@lebapa Já si myslím, že dnes ani ten děda z Ameriky by nepomohl ... jsou tam taky v pěkných sračkách ,.... :grinning:
20. čer 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
o císaři řeč nebyla, chtějí rodit klasicky koncem pánevním, což taky nese svoje rizika, nevím co mám dělat, jsem z toho úplně někde....takhle se rozhodovat co je lepší, dkyž to nevím, moje mudr.mi to nedoporučila a to taky dělala u porodů, takže mám dva názory od mudr. a kterej si vybrat....navíc když chtěji hospitalizaci, tak to asi opravdu nebude jen tak :unamused:
20. čer 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no zarazila jsem se až dneska,když jsem viděla,že to nemám kam pomalu dávat :slight_smile: Teploměr koupím nakonec taky jen ten obyč digital.Mám dost prsních vložek,za to plenek mám jen dva balíky + jeden do porodky :slight_smile:
20. čer 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk tak ta hospitalizace je určitě z preventivních důvodů, ale kdyžbych se rozhodla na to jít, tak bych si jim tam lehla a rozhodně by mě už odtud nedostali! A proč ti to chtějí dělat ve středu? Nebylo by to lepší až těsně před porodem?
20. čer 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no proto to dělají až po 36tt aby kdyby se rozjel tím obratem porod aby už bylo vše ok. proto ta hospotalizace. Myslím, že císaře ti určit ěudělají když na tom budeš trvat. Koukni na net je tam spoustu mamin co popisujou své zkušenosti.
Co doktor to názor :wink:
20. čer 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek