• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@msevy :grinning: tak to byl vážně skvělý sen.
Takhle mi přesně bylo před poslední kontrolou před nějakými 14ti dny, ale na kontrole všechno ok a nález úplně stejnej jako minule, tak žádný strachy.Mě to zase přešlo a teď je mi dobře, obšas mi ztvrdne bříško,ale teda hodně výjimečně.
22. čer 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka já mám první podle MS 11.7 ale to mi řekla rovnou na začátku,ať se podle toho neřídím...
22. čer 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy ahoj,no já jsem úplně v pohodě,akorát jsem malou před pár dny začala cítit jinak.Cítím hodně tlaky když chodím nebo stojím a to jsem dřív necítila,no jo,má tam málo místa,tak ten zadeček cpe kam může. A občas mě pěkně píchá celej spodek,ale jen tak na chvilku. Já ani nepoznám,jestli mi to tvrdne břicho,nebo se tam roztahuje mimi. Já mám dost tvrdý břicho furt.
22. čer 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem tak u nás je vedro až hrůza..
Vlastě gratuluji k chlapečkovi. Tak už se dočkala a brzy budou doma. :slight_smile:
Já už chci taky rodit. Už nedojdu ráno ani do školky jak mě bolí záda. Včera jsem ještě koupila pro mimi kraťásky a tričko kdyby bylo vedro až pojedeme z porody. Mám nachystané i body s dlouhým rukávem. Dnes ještě jedu ke kamarádce pro košík na mimi a nabídla mě lehátko od Fischeru tak ho asi vezme taky. Už máme úplně všechno a hromadu věcí které možná ani potřebovat nebudeme. Martin mě včera trochu vynadal že jsem koupila oblečení, ale když já jsem chtěla do porodky oblečení nové. Jinak mám všechno po jedné holčičce. :slight_smile:

dnes mám nějaký splín. Je to tím že naše sousedka nastupuje zítra do nemocnice na potrat. Mimi by mělo downův syndrom a ještě další zdravotní potíže. :cry: Je mě ji líto tak dlouho se snažili a teď tohle. První dítě potratila samovolně, druhé dítě mají kluka (2 roky) a teď se tak těšila že budeme mít mimča tak k sobě. Myslím že pro ni těžké i k nám chodit když mě tak vidí, ale naši synové bez sebe nemůžou být tak se navštěvují denně.
22. čer 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy jeee, tak to byl hezkej sen. mně se nějak nic nezdá, spíš mám problémy vůbec spát. všechno mně taky bolí :unamused:
22. čer 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak jsem si vás dočetla a vy taky nemůžete spát. to je dobrý, kdybychom se všechny sešly na koníkovi, když nemůžeme spát, to by byla účast :grinning: :grinning: :grinning:
22. čer 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to já spím v poslední době jak zabitá - sice běhám během noci tak 4x na záchod, ale jinak jsem tuhá :grinning: :grinning: Večer vždycky odpadnu zároveň s Matýskem. Za chvilku jedu pro něj do jesliček, tak se tu zatím mějte, odpoledne mají přijít bouřky a změna tlaku, tak snad se tím tlakem tady neobjeví více předčasných maminek :grinning: zatím páááá
22. čer 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těhulky moje.....předem řeknu upřímně, že je mi na nic :frowning2: pan primář má asi vysoko hřebínek, zkrátka mluví s pacientem jako, že on je bůh a ty jen člověk nebo jak to říct, moje mamka šla se mnou a jsem za to moc ráda, protože být na něj sama, tak se tam asi sesypu....furt se oháněl statistikama a že je to přirozenej porod, že jich odrodily nejvíc v ČR, že se bojí každá rodička a není to důvod k císaři, nakonec když už jsme se rozbrečela a řekla mu,že mám strach o miminko a né že já mám strach z porodu, tak mi řekl, že pokud to bude moje vyslověný přání, tak mi císař udělají, objednal mě až na příští středu k němu osobně a prej se domluvíme co dál....pak mi řekl proč nejdu zkusit ten obrat, tak jsme mu řekla, že mi nebyl doporučenej mojí lékařkou a že nechci riskovat poškozen placenty atd.,on na to, že tam roizika nejsou, že pokud vidí, že to nejde, tak to nedělají, že přestanou, že je mnoho maminek co porodily hlavičkou a dítě mělo zdrav.problémy, že pokud to nepůjde u porodu jako po másle, že by mě vzaly na císař atd.......nevím co mám dělat, je takovej nevím, nedíval se prvně ani do očí, ale všude kolem, furt, že oni jsou doktoři ze zkušenostma atd., co si o tom myslíte? Mám tiše doufat, že se miminko otočí a řešit to až tu příští středu nebo jak, já vůbec nevím, nedokážu ani normálně myslet.....
22. čer 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no hele to je teda krutý,když se k tobe choval tak povýšenecky.....já bych počkala do tý středy na to,jak by ste se domluvili a řekla bych mu,že chci jenom cisaře,at ti dá už nejakej termín a když ne,tak poptala bych se jinde....ptala si se i po jinejch špitálech?ozvali se ti třeba na nejakou konzultaci?
22. čer 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 tak císař mi prej udělají, ale teda přístup hrůza, jsem z toho zdrblá :frowning2: ano, udělaly by mi císař i jinde....teda podle toho co mi napsaly....
22. čer 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk No to se dalo čekat u Vás ve špitále , že zastávají všichni stejnou metodu. Já buda Tebou ( ale udělej si jak chceš ) bych zajela do toho Vyškova a zeptala se na jeho názor. Víc hlav víc ví .... a až podle toho bych se rozhodovala co dál. Najdi si na webu reference na Vyškov od mamin co tam rodily a budeš mít taky obrázek. Co je platný, že je špitál vybaven na vysoké úrovni, když personál nestojí zanic. Já jezdím taky do špitálu kde nic moc vybavení, ale super přístup. Zvaž to poraď se o tom ještě s manželem a s mamkou a na něco jistě příjdete.
22. čer 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no přesne jak píše hradilenka skusila bych se optat i jinde jakej na to maj názor.....
22. čer 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk já bych asi počkala do té středy na císaře. ale jestli máš z toho takový blbý pocit, tak jeď do toho Vyškova. u nás na jihu zase jedný porodnici používaj hodně kleště, i když ani nemusí a maminky radši jezdí jinam. Jako třeba tady v praze, když je otočenej zadečkem dolů, tak toho císaře dělaj. a fakt z toho nebud smutná, blba lze potkat kdekoliv a udělej to, co považuješ za správný ty. Já bych taky nechtěla rodit takhle, za prvé to ohrožuje miminko, za druhé je to náročný pro tebe a za třetí z toho můžeš mít nějaký fyzický následky z toho. prber to z partnerem, ted tě podrží a taky si na ty doktory dupne.
22. čer 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, je to strašně těžký....on taky říkal, že já mám strach o miminko a zda nemám i o sebe? Tak jsem mu řekla, že mi jde především o mminko a on na to, že jim jde o miminko, ale i o matku, že mě bude to malý potřebovat.....má pravdu, říkal, že kdyby to bylo riskantní, tak to nedělají a že i porod hlavičkou má svoje rizika o kterých se prej nemluví, protože je to klasickej porod.....v tomhle má asi pravdu, že KP není běžný a proto se o tom asi tak diskutuje, je moc maminek co porodily KP, ale nevím, vůbec nevím...manžel taky neví co dělat, je z toho taky rozhozenej....řekla bych, že chlapi nesou tyto věci hůř než my....
22. čer 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk já bych taky zkusila co na to řeknou jinde když si z toho špatná nebo bych prostě byla hustá a stála si za svým.
Já to řešila se svým doktorem kolem toho 33 když byla malá pořád KP ale obráceně, já chtěla zkusit i zevní obrat a kdyby neklapnul tak porodit KP ale váhový odhad byl už velký a nedoporučoval mi to i když mi rovnou řekl, že když budu chtít bude mi muset vyhovět. Tady sou v porodnici strašně vstřícný.
Pravda je ta, že pokud nečeká člověk čtyřkilové dítě a chlapečka tak není KP zase nic tak neobvyklého. My jsme s bráchou byli oba KP, mě otočili na sále a brácha se narodil prdelkou a žádnej problém nebyl a když projde člověk diskuze na netu tak spoustu mamin porodilo úplně bez problémů i KP a pak se stane, že i porod hlavičkou se posere. Hlavně jde asi o psychiku a jestli si vážně takhle na nervy tak se obrň, vezmi manžu a jdi si dupnout.
22. čer 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jů, tak Vlasta nakonec porodila, tak to je krásný a takovýho chlapáka, kolik by měl za těch 14 dní dalších..moc jí pozdravuj, teď už to bude v nemocnici zvládat uplně jinak a brzo půjdou domů.
@ssimmikk no tak snaha byla, ale asi ti moc nepomohli. asi bych zkusila ten Vyškov třeba jak píše hradilenka, zkus jejich přístup a jak to tam celkově na tebe bude působit, asi bych nečekala až do příští středy, podívat se tam snad můžeš, určo mají nějaké dny na prohlídky. Chlap asi moc v tomhle neporadí, je spíš jen jako opora ale si myslím že z toho musí být total zmatený, cítí všechno kolem jinak, přeci jen ty naše emoce jsou jiné. rádi by pomohli a udělají to co si řekneme že je nej nej, ale co to už asi nechá na tobě..jestli to máš teda podobně jak u nás.
ten můj to ted prožívá, říkal že asi uplně nejvíc, že u holek mu to nějak nedocházelo i když jsme měli problémy. je to rokama a taky si prodělal žlučník, v nemocnici mu řekli že ty bolesti jsou podobné kontrakcím tak se mnou trpěl jak mi bylo minule ouvej .jo a to ten jeho žlučník vyndali pod narkozou a laparo - takže pohoda :slight_smile:..ale bohužel víc s tou pomocí zatím nenadělá
22. čer 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa ano, je to jak píšeš, přesně, chlap udělá co já řeknu, že je nej, ale rozhodnout neumí, chápu to, protože do tohodle se vžít nemůže, je na nervy, protože má strach o mě i o miminko....
@myschka tyby jsi šla do klasickýho porodu KP? Já jsem u malé u porodu omdlívala, už u kontrakcí a to mě dost vrzdí, protože pokud se to stane a mimi bude mít hlavičku ve mně, tak je to někde, navíc je nejhorší to, že mě děsí, jak císař, tak porod KP.....

Holky a teď fakt, to by jste šly všechny na císař? Ptám se, ale stejně nikdo asi nedokáže říct, protože se ho to přímo netýká, oboje má svoje rizika, což mě hrozně děsí.....jsme ráda, že vás tu mám, protože mi hrozně pomáhá přečíst si vaše názory.....
22. čer 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Vlasta taky musela jít na císaře kvůli zdravotním problémům. Pokud není zbytí ... tak člověk podstoupí všechno ...
22. čer 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk já porodila malou relativně v poho a měla 4350g tak si říkám, že už projde lecos :grinning: a já mám panickou hrůzu z císaře tak KP mi přišlo lepší. Já mám teda práh bolesti jinde, snesu fakt hodně a porodu se nebojím. Taky mi vadí, že císaři by sem malou dlouho neviděla a já po porodu byla fit hned po pár hodinách a když se viděla jak tam holky po sekci šoupou nohama a chodí v překlonu a vypadají zuboženě tak sem byla ráda za přirozený porod. Taky sem prvně dost válčila s kojením a na to je císař taky na hovno. Ale jak říkám jestli tě to nervuje trvej na císaři :wink:
22. čer 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka hm, tak to jsi měla asi porod v pohodě, já teda ne, porodu jsme se nebála a to moje okolí dost i děsilo, prej nejsem normální, kdyžjsme nemohla malou vytlačit, tak mi hrozili císařem a můžu ti říct, že není nic příjemnýho, když jsi zašitá na tři vrstvy a po porodu se potrháš a hrozí i přešití, když máš doma malinký miminko, kojení nějak neřeším, nějak to dopadne, první jsme taky nekojila, sice mě to štve, ale co nadělám...četla jsme rizika u porodu KP a je pro mě hrozný dát vsázku zdraví dítěte na druhou stranu mám, ale strach z císaře, takže babo raď!!!
22. čer 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ssimmikk no já ti to rozhodování nezávidím, Já byla potrhaná opravdu hodně(30 vnitřníchstehůa deset z venku) ale dobře se to hojilo, rodila sem dlouho, teda dlouhop trvalo než sem se otevřela pak už to šlo, taky sem malou nemohla vytlačit, byla velká a měla i velkou hlavičku, 37cm ale žádné trauma z toho nemám a přístup v nemocnici byl super.
On císař žádná velká rizika nemá :wink: KP je rizikový u prvorodiček, chlapečků a velkých dětí ale dělá se jich spoustu, ta porodnice kde chci rodit se na KP specializuje a v té druhé dělají automaticky císaře.
22. čer 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
něco jsem dočetla - hlavně trápení ssimmikka...já osobně vůbec nevím, jak bych se rozhodla...KP si vůbec nedovedu přestavit, takže bych se asi přiklonila k CŘ, ale ... člověk si něco myslí a když se v té situaci ocitne, chová se úplně jinak. A to vim z vlastní zkušenosti tady v nemocnici...

My jsme ještě v HK - malá se z inkubátoru přesunula pod sluníčko - taky musí prolízt všechny přístroje tu :angry:. Ale je tu možnost, že nás zítra pustí,tak uvidíme. Jinak je to zlatíčko :slight_smile:
22. čer 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk to je těžké ti radit. Já jsem dnes byla u kamarádky, která rodila před rokem dvojčátka. Jedna byla hlavičkou dole a druhá byla KP- Obě dvě porodila normálně. Říkala že z toho měla velký strach, ale že to tak strašné nebylo.
Já bych asi zkusila rodit normálně. Pokud by dr viděl že to nejde tak by udělali císaře, ale je možné že kdyby tahle situace nastala tak bych jednala jinak.
Tak jsem si dnes ještě přivezla koš na mimi a lehátko od Frisheru. Honzík už si ho vyzkoušel. Jde z toho udělal křesílko a dá se použít až do 4 let. :slight_smile:
22. čer 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Můžu se zeptat, ve které porodnici s tebou takto jednali? Řeším totiž podobnou situaci. Mimčo je stále natočené špatně, byl mi doporučen ten obracecí hmat, ale to rozhodně podstupovat nechci. Tak by mě zajímalo, které porodnici se v Brně mám vyhnout. Pokud se neotočí a dr. tvrdí, že už asi ne, že už má málo místa, jsem rozhodnutá taky pro císaře
22. čer 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 no ono se těžko radí, ale ještě hůř se rozhoduje, když se tě to týká, přece jen jde o dítě a jeho zdraví...můžou mu poškodit kyčle, vyvrátit nějak ručičky, poškodit hlavičku a nedej bože, kdyby omdlela jako to bylo u malé a zůstala hlavička ve mně, tak se může udusit, při nejmenším přidusit, vše jsme si přečetla a jak názory maminek co si tím prošly i doktorů a je málokterý, který doporučí klasický porod.....jen tady v brně si stojí za svýma celorepublikovýma statistikama a jsou na ně pyšní, ale kolik dětí z toho má následky to už nikdo v číslech neuvádí....tak pokud dvojčátka, taky byly hlavně menší, rodila dřív a jedno prorazilo cestu druhýmu.....já vím, jak to bylo naknop u malé a proto mě z toho mrazí.....

Do teď jsme to probírala a manžou a ten řekl, že mě nebude do ničeho nutit, ale jeho názor je jít na císař a neriskovat zdraví dítěte,že sním budu jezdit po špitálech a řešit zdravotní problémy, už tak nám hrozil rozštěp horního patra a to stačilo.....řekl, že se nemám bát, že vše bude v pohodě a že bude se mnou.....moje mamka mi na moje pochyby napsala, že ona by šla asi taky na císař, že by měla strach a má ho i teď o mě i mimi, což jí věřím, protože taky ychměla strach o dceru a vnouče....půjdu ve středu na KO a pokud se mimi neotočí, tak si nechám udělat císař, to je snad definitivní rozhodnutí i když je mi z toho všeho akorát zle a doufám, že neskončím na psychiatrii, protože je to pro mě stresující, což možná hodně lidí nechápe, ale jde o zdraví mýho dítěte a moje.....moc vám všem děkuju za názory a podporu, už vás nebudu otravovat s mýma problémama....děkuju moc těhulky a mocinky všem přeju pohodový porod a hlavně zdraví a krásný miminka :slight_smile:
22. čer 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk - to rozhodnutí a zodpovědnost je určitě na tobě - každopádně je super, že máš doma podporu a učitě jsi se rozhodla správně. Ao psychiatrii vůbecneuvažuj, iška imiminko potřebují maminku v pohodě a né sesypanou...

já se dnes bavila se svým dr., tak jem se ho ptala na tu mou nemoc a následky a docela jsem valila oči. Asi můžu děkovat, že jsem se dostala k tomuhle dr. a taky mám obrovský štěstí, že mám Zuzanku...dr. říkal, že tam hrozilo,že miminko umře... a navíc mi řekl, že tak vysoké hodnoty těch jednovatých žlučových šťáv, co jsem měla ještě asi neviděl... fakt jem udělala dobře, že jsem s neptala, protože tohle vědět po celou dobu pobytu v nemocnici, tak bych na psychině asi skončila já.. A blbý trochu je, že mi nedoporučil další těhotenství, jelikož by to bylo stejné, možná i horší....teda říkal, ž z medicínského hlediska by to bylo moc zajímavé sledovat, ale že by to vůbec nemuselo dopadnout dobře...manža sice třtí nechce, ale já si říkala, že třeba časem....

tak si užívejte, že máte těhotenství s běžnými problémy, jako jsou oteklý nohy a ták...ale že jste zdravé a miminka jsou v pořádku... :wink: :dizzy_face:
22. čer 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta3 Jéžiši, tak kouám, že jsi to měla taky veselý :unamused: je super, že je maláv pořádku a dobře to dopadlo :wink:
22. čer 2011 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,dneska mi přijdou kamarádky ,tak jen tak v rychlosti šoky z dnešní noci...
Když jsme šli spát,tak bouřilo a blesky všude,ale hlavně fakt hroznej vítr,tak jsme si radši zavřeli okno a šli chrupkat. V ložnici sice bylo dusno,ale usnuli jsme a já asi kolem půlnoci,kdy jsem se vzbudila abych se překulila na opačný bok najednou položila ruku do něčeho studeného,mokrého. Ve mě tak srašně hrklo,myslela jsem,že my praskla voda. Tak jsem hned sahala mezi nohy,jestli je mokro všude a naštěstí nebylo. Byl to teda šok pro mě. Manžel se totiž v létě když spí hrozně potí a to studené mokré byl jen propocený polštářek,který odhodilale byla jsem z toho hotová. Manžel se vzbudil co mi je,tak jsem mu to ani nemohla říct,by se mi smál :grinning: Pro jistotu jsem šla ještě vše zkontrolovat na záchod,jestli fakt nic neteče a pak jsem z toho hodinu nemohla usnout...
Jinak teda ten vítr byl fakt šílenej,máme u okna do ložnice obrovskej strom a měla jsem strach,aby to s ním nefláklo do okna. Zvlášť když jsem se ve zprávách dívala na ty tornáda...
23. čer 2011 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno těhulky :slight_smile:
23. čer 2011 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no to jsi měla krásnou noc teda :sweat_smile: :grinning: to jsi se musela pořádně vyděsit....ale věřím, že kdyby ti odtekla plodovka, že tě to zbudí....
23. čer 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek