• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
ahoj holky, tak jsem to tady dočetla, no u nás počásko dneska bude prima, taky jsem se děsila večer co bude z té bouřky, než začalo pršet tak to tady fučelo, kor to je pak slyšet na té půdní vestavbě. Bára se bouřky bojí tak si dala Léňa matraci k ní do pokoje a spaly spolu.Ani se moc nebránila tak si myslím že trochu strach měla taky, ještě jak mají i střešní okna tak to do nich bušilo docela statečně.
@ssimmikk proto tady jsme aby jsi napsala své obavy, ještě než jsi písla že dáš přednost císaři jsem si říkala že jsi mu nakloněna. Hoď si oboje na papír a napiš si + - , ale podle toho jak jsi se rozepsala o tom KP tak je vidět že z toho máš mnohem větší strach. Dej přednost tomu co tě míň stresuje, oboje ale určo dělali už mockrát a snažili by se vyhnout rizikům. Asi máš strach nejvíc z té hlavičky, myslím že by hmatem ji ven dostali rychle ale je to i o tom tvém stresu, udělej proto to co tě tolik neděsí...
@misi.21 no to jsi měla teda zážitek, i když jsi pak zjistila že to nebylo od tebe než se to leknutí srovná to chvíli trvá, to je jasné. no chlapi by to asi nepobrali, ale si myslím že kdyby jsi ho probudila hned v tom prvním okamžiku že ti asi rupla voda, to by možná pěkně jančil, kor když je rozespalej :grinning: to by se ti pak nesmál vůbec
23. čer 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no oni tu hlavičku právě nějka prej tahat nemůžou, že jí musí mamina vytlačit a jde o to, bay byl ten porod velmi plynulý, což když se podívám na porod Mišky, jak mi hrozily u tlačení císařem, protože nešla ven, tak už vidím, jak by to šlo hladce neboli,jak řekl pan primář jako po másle....vím, že jsou te´d cesty prostupnější, teda snad, ale pro mě je nepředstavitelný riskovat zdraví dítěte, což je u porodu KP velký risk....je to hodně diskutovaný téma co čtu na netu a jsou maminky co jdou do kalsickýho porodu a někde si člověk i počte co z toho dítko má, takže to mě přechází chuť, moje největší přání je, aby se miminko otočilo a bylo by to vyřešený :wink: chci rodit normálně, dám tomu přednost, ale né za cenu zdraví dítěte, snad jsem se rozhodla dobře a nebude ten císař tak hroznej....myslíš, že dělám svým rozhodnutím chybu? Přece jen máš už třetí těhulkování, tak víš svoje.....
23. čer 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no je to o tom hlavně jak to cítíš..i kdyby ti 90% lidí říkalo ať to necháš přirozeně a ty budeš cítit že to není ono tak to nedělej. U každé je to jinak, o císaři mi říkal u té Báry, tenkrát jsem moc informací neměla, jen co jsem se bavila s dr, ale vím že pro mě ten císař byl spíš taková úleva. Po tom co jsme měly za sebou (4 měsíce přísného ležení) a udržovali jí tak až mi jí málem vyvolávali nakonec, den před nástupem na vyvolání jsem se tak vynervovala že mě to chytlo, taky jsem byla u dr. a hmatem mi to nějak uvolnil..takže nervy dobrý. No a do toho ten KP - císař bylo pro mně jak vysvobození a pak když začal že půjde KP a počkáme jestli vystrčí nohu nebo zadeček tak to jsem si taky pobulela. Naštěstí se teda obrátila, i když byla teda nedotočená a museli mi jí pomoc dotočit při porodu..a tím že čekám třetí jsem jen pobrala jistotu že je to pokaždé uplně jiný porod, takže jsem možná ještě víc zmatená jak když jsem čekala druhou, brala jsem to tak že už vím co může při porodu bolet..u první bolely záda, u druhé kyčle což jsem s první ani netušila :dizzy_face:
23. čer 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa pěkně napsaný, je to pravda....njn, co naděláme, ale vždy ej rozhodnutí na mamince co obětuje, zd sebe při císaři nebo dítě při porodu KP....někdy když čtu jaký mají děti následky, tak je mi z toho hrozně, to je to co mě děsí nejvíc, né poro samotný, ale to jak může dítě dopadnout :frowning2: v životě bych si to neodpustila a nedokázala bych s tím žít....
23. čer 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Potom co jsem přečetla o tvém trápení ti chci jen popřát hodně síly a hlavně se rozhodni, jak to cítíš. Sama nevím, jak bych tuto situaci řešila. Určitě to není jednoduché rozhodnutí. Drž se!!!!! Kdyby tě zajímal můj názor, tak bych šla na císaře. I když z doslechu vím, že to taky není žádná sranda. Nechápu, jak si některé maminy chtějí vyžádat císaře, když jim nic nechybí. )))-: Držím ti palce, (((-:
23. čer 2011 v 10:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no vidiš, tak si řekni že jdeš na císaře, že máš rozhodnuto a přestaň se nad tím trápit. Možná bych to i oznámila dr. ať to máš trošku jako ofiko že jsi se už rozhodla a určo se ti pak hodně uleví a budeš moct zas v klidu spát.
já se teď narvala sušenkama, jak to koupím tak pak pořád myslím na to co máme ve špajzce a cpu se
@irina84 no s tím císařem, to si asi myslí tak že nemusí čekat kdy je chytne porod a že to mají za chvíli za sebou bez bolesti, že to pak není tak prima to už až tak neřeší
23. čer 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jen si dej, sušenka není nic co by ti dalo nahoru 5kg a nejíš to celej den a každej den :wink: jen si dopřej :slight_smile: já teda porpvdě taky nechápu, že se někdo vyhýbá klasickýmu porodu a chce radši císař, ovšem v situaci v jaké jsem je pro mě taky přijatelnější císař....ve středu jdu na KO, pokud bude pan primář strašně příjemnej jako včera, tak ho asi pošlu do patřičných míst a zajedu jinam, kde to pro ně není problém :wink:
23. čer 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk pokud máš z prvního porodu špatnou zkušenost tak to raději fakt toho císaře. Ještě mě napadlo co kdyby zkusili mimčo obrátit až těsně před porodem? To už by ta placenta nemusela být poškozená. Já jsem měla porod bez problému, ale za to pak jsem si užívali s HOnzíkem po nemocnici. Jeho zdravotní problémy naštěstí nebyli způsobené porodem. :wink:
23. čer 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 já jsme to taky říkala, ať mě teda zkusí miminko obrátit, ale s tím, že když se to nepovede, tak hned císař a když se to povede, ať hned vyvolají porod, na to jsme odezvu neměla žádnou, že se obrat dělá nejpozději v 38tt nebo dle velikosti, no nechápu to.....nemá cenu to asi řešit, protože doktoři jsou doktoři a ty jako pacient si moc dovoluješ, když jim něco takovýho řekneš :unamused: je to těžký, ty jsi s malým chodila po špitálech a porod byl ok a teď si vem, kdyby jsi ho rodila KP a bylo to ještě horší, myslím tím Honzíkovo zdraví....je to šílený rozhodovat o zdraví dítěte a svým....
23. čer 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk - ahojky, no co čtu, je docela šílený. Nevím, jak bych se měla rozhodnout, ale asi bych zkusila tu jinou porodnici, jak Ti tu radily holky. Nebo jiného odborníka. Ono je všude něco, ale jak jde o zdraví mimča, tak bych zkusila všechno. Budu držet palce, ať vše dobře dopadne!!
23. čer 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@msevy děkuji, v životě by mě nenapadlo, že tohle někdy budu řešit a nepřeju to opravdu nikomu, jak se to někoho týká, tak hledá vše okolo co s tím souvisí, to je možná chyba, dřív by to člověk neměl kde hledat a šel by do toho co řeknou mudr., takže by byly spokojení....ono je to horší, Obilňák je odloučený pracoviště Bohunic, takže tam neuspěju a u milůšů záleží na okolnostech, takže nic moc taky, už jsme psala i do vyškova, ivančic, ale mám starch tam jít, protože nemají zrovna nejlepší recenze na netu, vím, všude je něco, ale i tak.....tam mi teda oba primáři napsaly, že pokud rodička nechce přirozený porod KP a nebo je důvod, že přistupují k císaři a nikoho nenutí, takže buď zkusím ještě tyto dvě porodnice nebo zlstanu tam kde jsem a budu trvat na svém, což už mám příslíbeno, že by mi císař udělali....

A co vy holky, jak vám je? Furt řeším sebe :frowning2: :angry:
23. čer 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem včera konečně začala balit tašku do porodky, na sál (kromě triček) mám snad všechno, chybí mi už jenom jedna kojící podprda a vložky do podprdy. Musím zaběhnout do DM a dokoupit :slight_smile: V Podolí doporučujou rodit ve volném tričku, tak manžel prý dvě trička obětuje :grinning: No jestli budou tropy, tak budu snad rodit i nahá. Sledovala jsem počasí a od příštího týdne má nastat teplotní peklíčko (samý třicítky..... :frowning2: ) Tak z toho nadšená nejsem.
23. čer 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy taky mi chybí jedna podprda a musím najít něco,v čem budu rodit,chtěla bych si číňanů sehnat nějaký delší tričko,nejlím jen na ramínka...

Já měla hezký den s holkama ze školy,nakonec se udělalo krásně teplo,teď je 25 stupňů ale fouká příjemnej větřík.Tak jsme couraly venku,jedna m 2,5 klučinu,tak jsme se nasmáli,na všechno odpovídá ano :slight_smile: Ikdyž neví o co jde a druhá je na začátku sedmého měsíce,tak si nás každej prohlížel jak kdyby jsme byly nějaká atrakce...Tak jsme pokecali,bylo to fajn. Teď už se uvidíme až s miminkama :slight_smile:
23. čer 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy jee to se zas máme na co tešít,že budou pařáky,já už takhle nic nezvládám,pořád se jenom človek potí,ale to je i těma kilama,co človek přibral......v Podolí musíš mít svý trika,jo?to me překvapuje,protože všude dávaj andelé,tak jsem trošku v šoku,že to tak není všude.....já mám stejne pocit,že neco doma pak zapúomenu,no co řeknu pak manžoj a on to dokoupí....
@ssimmikk hele holka vubec to neřeš,že se řeší jenom tvý problémy,my ostatní se zatím máme ok a tady předci je kun od toho,at se poradíš,ne?a skušené maminy ti vždy dobře poradej.....a císař si myslím,že není až tak nic hroznýho,no jo ,horší je pak prubeh poté,ale to je operace jako každá jiná i s bolestma a tak podobne a sme ženský,tak snad to vydržíme....a taky nechápu,jak ste tu psali,že nekteré ženské si radší vyberou cisař....
@misi.21 ty jo holka,tobe se už o tom všem i zdá...hihi jsem se nasmála nad tou nocí,že ti odtekla voda,jenom přihazuj příbehy a já se pak budu popadat za břicho smíchy.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Stejne by me zajímalo,kdyby mi v noci odtekla voda a já spala jak špalek,jak me to muže vzbudit?to by me vzbudili až pak nejaký kontrakce,ne?nebo je fakt,asi vlhko by me probudilo...tak jsem si dneska dala,od rána uklízela,prala,navařila,tedka manža přišel z práce,tak on ješte vyluxuje,to bych už nedala,aspon na chvíli zas bude čisto a ne žádnej svinčík....jsem si říkala,že bych se mohla pomalu pustit i do tých oken,ale mám strach,že se povídá,že při mytí oken se muže zauzlit pupečník kolem mimi,tak se na to asi vyprdnu a udelám to,až bude mimísek na svete,no pokud budu mít na tohle čas.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. čer 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jee tak tos mela příjemný den s holkama,tak to ste pokecali o těhu a pak o miminku....já jedu s kámoškou si zítra sednout na kafe,tak už se taky teším....
23. čer 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 - můžu rodit i v andělu, ale prý je pohodlnější nějaký volnější tričko - jak kdybych tam chtěla honit parádu :grinning: :grinning: Tak si zabalím nějaký větší trička, to mi místo nezabere
23. čer 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy no honit parádu budeš pak po porodu,když přijde nejaká návšteva,na sále se nikdo koukat nebude,či si upravená ,nebo ne.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. čer 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 - no vždyť taky jo :slight_smile: na sále je mi to jedno, hlavně aby to bylo rychlý a v pohodě
23. čer 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máťa vstal, tak se nasvačíme a běžíme na poštu pro Brumlu :slight_smile: Zatím se tu mějte, pááá
23. čer 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk tý vado neváhej a jdi do císaře, jelikož jsem ve stejné situaci jako ty tak jsem taky pročítala různé diskuze a já bych teda do normoš porodu KP nešla ani za boha a kdyby mi ho nechtěli v naší porodce udělat pojedu jinam, následy jsou šílený a bohužel dost často to s následky je, takže tvé rozhodnutí jít na císaře vidím jako velice správné a duchapřítomné, já se taky tak rozhodla a jelikož s císařem zkušenost už bohužel mám můžu ti říct ať nejsi vůbec ve stresu není to nic tak strašného, dá se to zvládnout celkem v pohodě, hlavní je že víš že miminko se narodí v pořádku a ta bolest po operaci už se skousne, takže držím pěstičky a určitě se ničeho neboj
23. čer 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@peta3 jéééééé už máš mimuško u sebéééé no to je príma obr velká gratulace, já to propásla :zipper_mouth: strašně moc blahopřeju a super že pošupajdíte tak brzy domů :slight_smile: to je paráda :slight_smile:
23. čer 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě nějaké další mimi už je tu?
23. čer 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup no druidee už má chlapečka taky... :wink:
23. čer 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup a co ty?cvšechno zatím v pořádku?nekrvácíš,nespiníš a si doma?
23. čer 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy to se ti to bude rodit když budeš mít v porodce čerstvě vymalováno vid? :slight_smile: hlavně že to klaplo, se mnou při registraci byla holčina, už přenášela a říkala že čekala do posledního dne jestli to malování stihne, nakonec se musela jít zaregistrovat do Kolína, a tak aspoň to má blíž. nervy to ale musely teda být jestli to stihnou nebo ne
23. čer 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky moc děkuju, jste zlatíčka :slight_smile:
23. čer 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem dorazila z KO .... no a ktg sám kopec ...čípek už žádný a otevírám se ... jsem říkala že bych chtěla vydržet aspoň ještě týden , tak jsem se ptala jestli to dám ... mudr povídal nevím nevím ... :confused: Já chci červenec !!!
23. čer 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jeee tak žeby si ty byla další mamina? :grinning: :grinning: :grinning: no jo,ale když se mimi přihlásí na svet,tak předci nebudeš zadržovat,jen aby si vydržela do července..... :grinning: :grinning: :grinning:
23. čer 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka a jak si otevřená?
23. čer 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 na prstík :slight_smile:
23. čer 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek