• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Ahoj holky, tak jak je u vás a jak vám je? V Praze je hnusně a mě včera od odpoledne do večera bylo taky hrozně. Břicho mě bolelo, jak při kontrakcích, ale nepravidelně, zato silně. Nejdřív jsem si myslela, že to bude z vepřových řízků, kterých jsem se normálně přežr...... při obědě u tchýně, ale nepřestávalo to ani večer. Kontrolovala jsem, jestli neodchází hlenová zátka a nic, ale bolesti to byly šílený. Šla jsem to zaspat, v noci mě to ještě jednou vzbudilo a teď už je to v pohodě. Tak to asi byly poslíčci, ale pořádný. U Matýska mi začaly až týden před porodem, tady se mi to zdá moc brzo. Matěj se začal radovat, že pojedeme - blázen :slight_smile:, už se nemůže dočkat, ale že nemáme ještě ani jméno a není hotový byt - to jde nějak mimo něj :angry: Občas je na zabití...... :slight_smile:
26. čer 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jo o vkusu mi povídej, dělala jsem rok v realitce, tak vím že když člověk nespěchá tak lepší snad i koupit za mín a předělat po svém, kolikrát nové je pak líto likvidovat, ale bývá to mazec..jsou typy lidí kteří postaví, dva roky to zabydlí, vychytají mouchy a pak si o pár metrů dál postaví zas nový s tím vylepšením na co si přišli. Ale ty to budování musí i bavit, já už jsem po tý naší rekonstrukci spíš na to leháro..i když mít motivaci tak se pustím do čehokoli..pořád jsme mladí. no a beran v kombinaci vah..beran je ta druhá, i jsem kdysi četla nějaký horoskop podle stromů a říkala jsem si jak to pasuje půl na půl z každé z holek a pak si všimla že ten strom je společný pro obě znamení.
@tasmailla1 dneska taky budu dělat brambor.knedlo, vepřo a červený zelí. manžel jel na nákup, si to vymysleli tak budou dlabat o něco dýl..mě už to neba, oni by to mohli každý týden.
26. čer 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy jak říká pan doktor, každé těhu je jiné :slight_smile: ten můj taky pořád básní aby už to mimi bylo že se strašně těší když mi ukazoval včera fotky v novinách jak mají mimi hned po tom co se vzbudil v poledne na oběd a přitom nasliboval holkám jak ráno pojedou do Poděbrad, tak to jsem moc nejuchala..no nedivila jsem se že tak vyspával, moc toho v týdnu nestihnul, ale nemá tak plánovat..no oni rodit nebudou, já to beru trošku s chladnější hlavou :sweat_smile:
26. čer 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Ty si dělala v realitce? Jak Tě to tam bavilo ? Proč si toho nechala? já všechno najdu sama a realitku anio nekontaktuji , nebudu někomu dávat 100tis :grinning: raději si s tím dám půl hodiny práce a najdu všechno :grinning:
26. čer 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jj mě nejvíce láká ta zahrada ... to grilování , ranní snídaně na terase a prostě to , že můžeš vypadnout ven... on tam el. topení dával z toho důvodu, že má strach z plynu ... ale je tam ještě krb, kterým se prý barák vytopí do -5C
26. čer 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa - to je přesný :grinning: Matěj se hrozně těší, ale má naplánovaný jednou večer fotbal, další den tenis - no, takže to vypadá, že nakonec mě odveze do porodky švára a Matěj se to dozví až po té jeho akci, protože se mu nikdo nedovolá :slight_smile:
Naši mi nabídli (pozor nabídli - ne že to tak bude - takže trochu posun u mamky :slight_smile: ), jestli tam nechci nechat Matýska už po svátcích (jedeme k nim na svátky), že by ho tam měli těch 14dní. Nejdřív jsem nechtěla, zdálo se mi to moc dlouho - hlavně se mi bude stýskat - ale nakonec jsem souhlasila. Taky jsme jezdili k babičce pomalu na celý prázdniny, tak proč ne. Aspoň budu mít čas si to všechno připravit. A jakmile porodím, tak ho přivezou, ať se zapojí hned od začátku. S Matějem přichystají postýlku a budou za náma chodit do porodky, nechci ho nechávat stranou. Děti miluje (máme 4.měsíční neteřinku a o tu by se pořád staral:slight_smile:, tak jsem zvědavá, jak to bude pak u nás, když to bude denně. :slight_smile:
26. čer 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy Tak vidíš mamina už dělá pokroky :slight_smile: ... malý to bude mít dobré u babičky .... taky ráda na to vzpomínám, když jsem jako dítě byla u babi :slight_smile:
26. čer 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka - občas je tam takovej záchvěv, ale tak žhavý to nebude :slight_smile: Ale jsem ráda, že to nabídli, aspoň budu moct trochu odpočívat a hlavně připravovat si co ještě potřebuju.

Včera jsme nakoupili v DM snad všechno potřebný pro mě a mimčo - i když jsme využili ty jejich slevy, tak jsme tam nechali přes 2tis :grinning: A pak že druhý dítě nestojí tolik :grinning:
26. čer 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy jeee to máš dobrý s mamkou,aspon ti trošku pomuže,no aspon tá snaha se cení,i když jako píšeš,tak horký to zas nebude.....jojo mne přijdou ty slevy v DM na nekteré veci takový malý,mne přijde že to ani pomalu ve sleve není a to tam dám ten kuponek.....jsem zvedavá,jaké pak budou slevy,až se narodí mimi...třeba sousedka me říkala,že nakoupení výbavičky stojí moc penez,ale až je mimi na svete,tak už se to zvládnout dá...no ale me se to nejak nezdá,vždyt pořád se budou muset kupovat plíny,oblečení,protože ze všeho tak rychle mimi vyroste a nedejbuh,kdybych nekojila,tak UM je fakt des-bes cena....
@hradilenka no naši na slovači taky meli el,vytápení,ale to strašne lezlo do penez a taky meli strach z plynu,ale když u nás natahali trubky,tak všichni sousedi si dali udelat plyn,tak naši si ho taky nechali udelat...a jsou tedka spokojný,i když pořád se zvyšuje cena.....ale teda krb ti zas nevykuri celej barák,to budeš mít hic tak v jedný nebo ve dvouch místnostech,ale ne celej barák...a tak kdyby ste ho i brali,tak si necháte udelat plyn,ne?jee jak ste psali ,že ste chodili na prázdniny k babičke,no ja se segrou sme nikdy nechodili,my sme bydleli s nima,takže babča byla pod střechou s náma,ale až bude naše mimi věčší,tak taky bude jezdit za babičkou na slovač,to pak bude pruser ho učit česky,ked na slovači bude slyšet jenom slovenčinu.... :grinning: :grinning: :grinning:
@lebapa to máš dobrý,když máš takové stravníky,co si moc nevymejšlí a sní skoro všechno.....
26. čer 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Plyn se tam už nedá zavést , možná jo ,ale muselo by se to celý rozbít .... což by byl problém .... a tím krbem se vytopí celý barák .... jsou udělané průduchy i nahoře.
26. čer 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jeee tak smula,ale to by bylo romantikuš v zime s Jirkou sedet u krbu se svařáčkem v ruce a povídat si..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. čer 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 já mu to navrhnu .... :grinning: :grinning: :grinning: že jsem dostala od Tebe tipa :grinning:
26. čer 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no práce se mi líbila, ale klasika, dělala jsem u kamarádky, no až po čase se projevila čistě jako obchodnice která si jde pouze za svým, tak celkově.asi se mnou se s ní vyhrotily vztahy v komplet celé partě.v jednání se snažila mi vyjít vstříct ale..no už je to za mnou. jak není po jejím ale doslova tak je zle a to praktikuje i doma, takže žádnej med..
s tím krbem je to uplně super, kor když mají rozvod po domě..zrovna v jedné novostavbě paní měla taky elektriku a krb s rozvodem a říkala že ani elektriku moc nezapínali. z krbu je jiné teplo, a když je někdo doma přes den tak se to jen udržuje..stavěli zas další barák s větší komorou a říkala že krb tam budou mít taky, jen už nebudou mít otevřené dveře do pokojů kam to teplo nešlo. ale co člověk to jiný vkus..
@msevy myslím že matýsek zvládne těch 14 dní líp jak maminka, já budu mít báru taky u mojí a už jí je tolik a když běží vedle auta a já odjíždím tak mi je na nic a to vím že tam se má super, celý den na dvorku nebo v altánu, brácha se jim věnuje s mamkou celý dny a děda vaří :slight_smile:
26. čer 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa - no právě, mě se bude stýskat hrozně..... :frowning2: Ale naši si ho aspoň trochu užijou, budou prý jezdit na výlety, má tam i kamarády, vyřádí se na zahradě, takže si to určitě užijou všichni. Jenom mi těch 14dní přijde hrozně dlouho, no třeba porodím dřív, než si plánuju :grinning:
26. čer 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminky tak zdravím z ostravska máme tady hnusně a já hraju na počítači a koukám na tv :slight_smile:)) jinak ještě nemám nachystanou tašku do porodky to je ostuda no.... nenapsala byste mi některá seznam takový stručný co s sebou...děkujuuuuuuuuuuuu
26. čer 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatunka84 - v každé porodnici to mají jinak, ale tady je seznam, co chtějí třeba v Podolí:
Na porodní sál: doklady(těhu průkaz, OP, karta zdrav.poj), léky co pravidelně užíváš, 2x vlastní košile nebo dlouhé triko s krátkým rukávem, přezutí vhodné i do sprchy, ponožky, župan, osobní toaletní potřeby, 2 ručníky, síťované jednoráz.kalhotky, YAL gel - pokud nechceš klystýr, pití (neperlivá voda), pro partnera - lehké pohodlné oblečení, přezůvky, můžu si vzít i relaxační hudbu (CD)
Na šestinedělí: toaletní potřeby, 2-3ručníky, vlastní noční košile, 2 kojící podprsenky, síťované jednoráz.kalhotky (2ks dostanu, zbytek si musím donést), vložky porodnické (dostanu 1-2 balíky, zbytek donést), vložky do podprsenky, Bepanthen krém
Pro novorozence - papírové pleny, ubrousky na zadeček

Ale radši se ve vaší porodnici ještě zeptej
26. čer 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy děkuji pěkně
26. čer 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatunka84 - za málo :slight_smile: Tašku jsem si balila teprve před pár dny a včera dokupovala potřebné, ale ještě mi stejně něco málo chybí.
26. čer 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vybírám tu jméno pro toho našeho raubíře a nevím si už vůbec rady. Musím do konce týdne odevzdat papír se jmény, myslela jsem si, že pro holčičku máme (Adélka) a dneska mě manžel dorazil, když prohlásil že přece ví, že to je Anička :rolling_eyes: No zabít ho je málo...... No a u kluka - to už vůbec nemluvím - zatím jsme se neshodli. Mě se strašně líbí David, ale jemu se zdá moc židovský, na Vojtěcha bych taky přistoupila, ale zase to nejde moc k našemu příjmení (Ševčík). Takže pak zbývá už jenom Radek, Michal nebo Štěpán jo a ten David
26. čer 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no dělat pod známýn a nebo známého zaměstnávat je si myslím oboustaně nevýhodné ,,, ve většině případů to dopadne tak, že se dohádají a rozejdou ve zlém. Takže Tě chápu. :wink:
26. čer 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy Já bych zůstala u Davida ... :wink:
26. čer 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka - no ještě je tu Adam, ale jaká zdrobnělina až mu bude 10? To už bude jenom Adam......
26. čer 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy Mi se nej líbí David z toho co si tady psala ...
26. čer 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, večer bude zajímavý:slight_smile:) Jestli nevybereme dneska, tak už nevím. Něco tam napíšu a dám mu to podepsat :grinning:
26. čer 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy vidim, že podolské maminy jsme na tom podobně, formulář na vyplnění jsem předvyplnila sama a u holčičky máme jasno, kluka pořád ne a ne rozhodnout, odevzdat to musíme ve čtvrtek, to jdu na další kontrolu, a proč se ti nelíbí vojtěch ševčík, vždyť je to pěkný ; )
26. čer 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,nestíhám vás dočíst,tak ani nevím,jestlii jste se některá včera nerozdvojila :slight_smile:
Pekli jsme prase,tak jsem byla po půl devátý kaput a jeli jsme domů,pak jsme ještě koukali na telku,ale noc na prd. bolí mě břicho a poslední dobou mě budí pálení žáhy,ještě že mě to chytlo až teď ke konci a netrápilo mě to dýl. Ať žije Rennie!
Dneska jsme byli nakupovat,pak na oběd a na pár slov k dědečkovi na pouť. Hrozně špatně se mě chodí,nevím jestli je tam už tak natlačená dole,ale dost mě to bolí.Chodím asi milionkrát denně na záchod.Ale hezky se tam převaluje.Akorát nesmím dlouho sedět no.
Tak jsem zvědavá,jak dlouho to ještě bude trvat. :slight_smile: Už se na princeznu moc těším.
26. čer 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy jééé,Ševčík. Můj idol z dívčího románu byl Richard Ševčík :grinning: Kvůli němu jsem to četla asi pětkrát :grinning: Jinak z těch jmen co jsi psala,mi to nejvíc pasuje asi k Michalovi.
26. čer 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava - líbí se mi Vojta, Vojtíšek, ale Vojtěch mi přijde moc tvrdý. Když si vezmu že by byl Matěj a Vojtěch, tak se mi to dohromady moc nelíbí. Zatím váhám mezi Davidem, Michalem nebo i Adamem.
@misi.21 - :grinning: :grinning: Tak o Richardovi jsem vůbec neuvažovala. :slight_smile:
26. čer 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava - už chodíš na kontroly do Podolí?A ke komu? Nebo tam pojedeš poprvé až k porodu?
26. čer 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme dorazili ze soutěže. Bylo pod mrakem takže takové skvělé počasí. Já už jsem jenom posedávala. Strašně mě bolí záda v kříži takže když chodím tak trochu pajdám na nohu. Zastavili jsme se v obchodě a ještě jsem dokoupila kosmetiku. Jinak už máme snad všechno. Postýlku jsem dnes povlekla a nachystala autosedačku a oblečení pro mimi z porodky. Honzíkovi jsem vyžehlila všechno oprané oblčení a naskládala do skříně aby to Martin nemusel hledat. Takže už můžu v klidu rodit. :grinning: :grinning: :grinning:

@msevy mě by tam pasoval David a Michal

@hradilenka vybírat baráček je složité. každý má své pro a proti. My mám doma elektrické topení už hodně dlouho. Máme i plynové, ale to vůbec nepoužíváme. Elektrické nám na náš barák vychází levnější.
26. čer 2011 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek