• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@micka1 Si povídala , že bydlíte dohromady s rodiči ... to počítáš do toho i je a nebo jen Vás? Ten barák má cca 200m podlahovky a pán povídal , že měsíční náklady se vším všudy i s ohřevem vody a vařením do 4 tis. U Vás na 120m2 se mi to jeví dost vysoko .... já mám byt cca 90m a platím 14 tis za plyn včetně ohřevu vody a to topím všude na 24C.
27. čer 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 No to si měla taky veselou noc koukám .... doufám , že ta naše bude po mě .... já neblinkala jako dítě ... Bolesti jsem ještě neměla tak jsem taky zvědavá kdy mě to vystraší :grinning:
27. čer 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,no človek tady není od včerejška a musí dočíst 3 stránky,no vy teda pekne kecáte.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jeee u nás krásne svítí sluníčko,asi bude pařáček,to tady dlouho nebylo.....ale tak na poslední dni těhu si to musím užívat.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Koukám pepsilight se odnekud konečne vykloubala,holka nás tady pekne zanedbávala..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Na kontrolu ve středu,já se tak teším,doufám,že už budou lepší správy ve forme-mamko už se otevíráte a čípek se hezky skracuje a vypadá to na porod....tot moje zbožné přání.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jeee melounek,v pátek jsem koupila pulku a v sobotu snedla čtvrtku a včera druhou,manžel nechtel,jeho chyba,tak jsem se pekne nadlábla,asi ho vyšlu,at me ho znova koupí,předsi se s melounem nepotáhnu v MHD,ješte by me mohla prdnout voda.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@leia1 no si myslím,že přenášet nechávaj 14 dní....víc ne,ale kdyby to přišlo samo dřív,tak je každá z nás ráda.... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
27. čer 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
hihi a dneska jsem spala až do pul jedenáctý a vařit dneska nebudu,budou řízky a testovinový salát ze včera...
@hradilenka no jojo už aby se ozvala Vlasta,jsem zvedavá na fotečky malýho....tak doufám,že jsou ok....
27. čer 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka jee chudák malej,ale on docela tímhle trpí často,nebo se me to jenom zdá?neco blbýho večer snedl?jee že by ses už chystala,že nás opustíš a vymeníš bydlení za špitál?no jo,ty už na to nárok máš,aby se narodila princezna.... :wink:
27. čer 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Ty si teda vyspáváš ..... :grinning: co já bych za to dala.... všichni v baráku můžou spát .... jen já ne :confounded:
27. čer 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no hihi to se me povedlo jenom dneska ,takhle dlouho vyspávat,jinak spím tak do pul devátý nebo do osmy.....ale v noci jsem byla na WC jenom 3 krát,tak to bylo v pohode...ale víš,já jsem taky před mesícem nebo dvoma nemohla v noci spát,naštestí se to upravilo a tedka mužu vyspávat do zásoby.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. čer 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka je i s našima. My máme zbytečně velké chodby a schodiště takže nám hromada tepla uniká. Měsíčně platíme elektriku asi tak kolem 5 tis. Do toho máme doma ještě autodílnu která nemá svoje odpočtové hodiny. Tento rok nám vraceli za elektriku 12tis. chtěli nám snížit splátky ,ale taťka s tím nesouhlasil. Takže pořád platíme stejnou částku. Raději ať nám vrací než abychom dopláceli.
27. čer 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka celkově máme barák 230m2
27. čer 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 jj tak to by tak odpovídalo i tam že? Krb nemáte na přitápění? Tam je i krb tak by se dalo šetřit topením v něm, pokud budu doma ... pak až bych chodila do práce tak by se to muselo temperovat elektřinou.
@tasmailla1 No já už taky nemůžu spávat cca 2 měsíce ... tak s tím sis mě tedy moc neuchlácholila :grinning: :grinning: :grinning:
27. čer 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jj to zhruba odpovídá. Na krb bohužel nemáme místo. Brácha mu krb v obyváku a vytápí s tím i kuchyň s jídelnou,ale on nemá moc velké místnosti. Ten plynové topení zapíná minimálně. Pokud jsem chodili všichni do práce tak jsem přes den topili na minimum a jak jsem měli přijít domů tak jsem to nastavili tak abychom přišli do tepla. Myslím že se to dá ukočírovat v rozumné míře.
27. čer 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky když píšete o tom spaní,tak já dneska spala krásně celou noc,na záchod jsem šla až po páté,když mě vzbudil manžel jak šumoval ve skříni v ložnici. Dobu tam přehrabuje trička a nakonec si vzal to vrchní :grinning: A ptal se mě,co jsem tady zase v noci blbla,tak se mu asi něco zdálo.Tak jsem hezky odpočinutá,ale stejně jsem ještě nic neudělala,jen pověsila jednu pračku prádla a druhou tam naházela.
Přijde mi,že mi hrozně kleslo bříško.

Včera jsme se bavili o baráku a manžel povídá,že se teda začneme po nějakém poohlížet jestli chci,jenže přestavovat nějakou barabiznu se mi nechce,na nový nemáme a ty novostavby co se tady prodávají jsou taky masakr,takže jsem naznala,že na to prostě nemáme a jsme rádi,že jsme koupili zavčas byt.
27. čer 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 Včera jsem to probírala s JIrkou , tak uvidíme jak to nakonec dopadne.
@misi.21 Na kolik to u Vás vyjde nějaký slušný barák novostavba? Co taky uvažujete? No jak je dítko je lepší domek a zahrádka jak byt. Ale chápu to , že ve větším městě to jinak nejde ... je tam převaha bytů a domy jsou tam moc drahé.
27. čer 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 unás je to s bydlením to stejný.....spíš jsme přemýšlela, že by jsem mohly někde v okolí koupit zahradu s chatkou, přece jen by člověk vypadl, jsme doma tři roky a dost mi pomůže, když vypadnu třeba 1km daleko, zkrátka, když nejsem doma :wink:
27. čer 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka my jsme měly na baráku kombinaovaný topení-klasický na uhlí a plyn, přes víkend, když jsme byly doma jsme topily kotlem a v týdnu plynem, když jsme byly pryč, tak se to stáhlo na minimum a než jsme došly ze škole a naši z práce, tak se barák vytopil, ale jako s elektrikou nevím, řekla bych, že dnes je vcelku jedno zda el.nebo plyn, protože finančně je masakr asi vše, od mamky brácha má plyn a platí teda prachů jako blázen....je to těžký rozhodování, přeju šťastnou ruku při výběru, přeci jen to není na chvilu :wink:
27. čer 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk jj přesně tak ... těžko se rozhoduje když to stojí balík a ještě si člověkmusí vzít hypo ....
27. čer 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hihi no u nás to je s tema barákama to samý,ve měste jsou pekne drahý,kde my zrovna bydlíme,tak je lokalita nejdražších baráku,to si mužou dovolit jen opravdový papaláši....a pár kilákov za městem už je to jiná cenová kategorie...třeba tedka sousedka prodávala barák v řadový výstavbe ,nic moc velkýho,dole obyvák,kuchyn,soc.zařízení a nahoře 2 místnosti a za domem ne moc velkou zahradu a požadovala za nej 7 milionu kaček,no jsem si říkala,či se nezbláznila náhodou s tou cenou,nakonec to prodala,ale nevím za kolik a pochybuju ,že nový nájemnce ji za to dal tech 7 milionu....
27. čer 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk v Brně je problém i koupit nějakou chatku a zahrádku ... buď to stojí taky majlant a nebo je to někde v pr.... strýc z Brna taky hledá už asi tam 2 roky a zatím mu nic nepadlo do oka ....
27. čer 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 7 mega ? To je napalici ne? Za to máš nový a ne v řadovce a větší zahradou ... to si tu cenu viděla v RK a nebo jedna paní povídala ? Setkala jsem se i s tím, že v RK měli překlep v ceně .... protože ta cena taky neseděla .... přidali tam nulu navíc :grinning:
27. čer 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no naši maj plyn,ale oni ho pořizovali jenom z duvodu,že starí rodiče už jsou starí a kdo by u nás do kotle vytápel,takže plyn bylo to nejjednoduchší řešení....i když pořád plyn jede nahoru,si myslím,že tedka na slovači ho znova zdraželi....a jak píšeš o hypoške,to je tedka každá rodina zadlužená až do duchodku,to je fakt hrozný....vzít si peníze-ok,ale pak v konečným dusledku jim človek přeplatí omnoho víc....šmejdi jedny.... :grinning:
27. čer 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka to říkala její sousedka,moc dobrá její kamarádka a ona sama,co ten barák prodávala,se ani netajila tím,za kolik ho prodávala,takže se to ví od víc zdroju...no jo,ženská mela i jinde pekný dluhy,tak to chtela tím barákem vyřešit....blbka...
27. čer 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jj, tady je to těžký, je to město a ceny jsou opravdu šílený, vem si, že družstevní garsonku, nesparavenou vpůvodním stavu jsme prodaly a dostaly za ní něco přes milion, naši mají 3+1 a cena by byla nějk kolem 2.5milionu, takže šílenost a o barácích nemluvě, pokud ho nezdědíš, tak si ho nekoupíš, jedině nějácí zazobanci....no tady jsou zahrady na západě Brna a cenově docela ujdou, ale není tam nic, což zase je taky asi blbý....chatka se dá koupit dřevěná nějáká, ale co dál.....vše je o penězích....
27. čer 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no to je klasika .... vezmeš si hypo a zaplatíš o moc víc .... jinak to ani nejde :grinning: A s tím barákem za 7čku ... musela chytit buď magora a nebo to prodala za jinou cenu ... a nebo jestli měla dluhy tak jí to ve finále prodal exekutor :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@ssimmikk jj peníze ... vím že byty jsou drahé v Brně ... taky záleží na lokalitě jako všude .... teď je blbá doba na prodávání ... lidi mají strach kupovat a zadlužovat se
27. čer 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka 7mega je fakt mazec,u nás je to méně,ale já bohužel nemám ani ty tři čtyři milióny,hypotéku na byt máme 1,5 mega a kdybychom měli vyšší splátky,tak fakt žijeme od výplaty k výplatě a nic si nemůžeme dovolit a to já v žádném případě nechci. Jsou tady hrozně drahý pozemky. Když by byl starší barák,tak cenově si myslím dobrý,ale zase nemám na tu rekonstrukci. takže zůstaneme v bytě,mě se tady líbí,ale zahrada je zahrada. Musíme chodit ke tchánům a k našim. Po chatce jsem jednu dobu taky koukali,něco bysme koupit chtěli,aspoň takhle na víkendy...Ale teď jsou jiné věci přednější. Ale snad se něco jednou najde,chatky nikdo moc neprodává,každý je využívá...
27. čer 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no ale bez hypošky to nejde,tak človek se musí či chce či nechce zadlužit a to pak do toho duchodu,co chtej schválit do 70-tky ,to se pak panečku bude makat..... :unamused: :unamused: :unamused: :unamused:
27. čer 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
už jsem dofuněla k pc, vezla jsem Báře ten batoh a v autě jsem myslela že se uvařím, mohla jsem okna jen pootevřít, brala jsem sebou toho hlídače mrňavýho štěkacího, bála jsem se aby mi nevyskočil z okýnka :slight_smile:
@hradilenka my máme teda plyn a bylo hodně znát když jsme vyměnili okna a zateplili. ted si nejsem jistá ale ročně platíme 22 nebo 27 tis. za celý barák.je to tím že máme zase vyšší odběr a tím pádem levnější tarif, ale vypočítat se to nedá, stejně jako u elektriky.vytápíme na 22,5, v noci se to ani nespíná, to mám nastavený na 18´C,to se mi zas nebude chtít v zimě vstávat z vyhřáte postýlky, ale případně přitopím. za léni jsme topily uhlím a k ránu už stejně bylo topení studený. jak jsme předělávali, tak jsme si nechali původní kotel a rodičům dole nechali udělat menší, takže si topíme každý podle svého.
@ssimmikk takhle chtěla kámoška zahrádku taky kousek od baráku, sice bydlí v RD ale pozemeček mají jen na přejetí autem a celý vybetonovaný, no pidi.bohužel se jí nezadařilo nic zakoupit, ale pro lidi v bytě si myslím že když je to šikovně na dojíždění tak je to super.
@misi.21 taky ted spím docela pěkně, i přes den usínám, jsem za to vděčná. sice do zásoby naspat nejde, ale aspon se trošku tomu tělu uleví.
@micka1 no to je klasika že se to vždycky sejde..bříško a Honzík, u nás se včera taky nemohlo usnout. nejdřív vylezla Lenka že nemůže usnout a přišla mi ubulená, přišla že brečí kvůli kocourovi. měli jsme takovýho troubu,celý dny jen ležel u baráku, max přeběhnul přes silnici a v pondělí zmizel. včera ho našel Pavel v lodi, přijel známý jestli by jsme mu jí nepujčili. asi se tam nějak schoval, byla dnem nahoru, prý už byl v rozkladu. já mám podezření že se tady serval s jiným kocourem, slyšela jsem jak se rvali víckrát a asi měl zranění. Léně jsem řekla že ho tatka našel, Báře ne, ta by to nerozdejchala už vůbec, ale jak když to tuší tak pak přišla taky že jí vzbudila noční můra a že se jí stýská po kocourovi, že jí ho babička dala na hlídání a krmení a on zmizel..Letos už to necháme, ale příští rok zas asi pořídíme nový, to už je kolikátá kočka.raději bych už žádnou nebrala, ale děda chce na sichr kvůli myším do sklepa
27. čer 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Jasný , každý musí vzít v úvahu své možnosti a pak taky to jak moc si chce urvat od pusy a za jakou cenu. Nemá smysl něco hrotit aby žil člověk z ruky do huby :wink: A jak říkáš zahrádku máte u babi a dědy :sweat_smile:
27. čer 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jojo,já právě nechci dopadnout tak,že by jeden z nás najednou přišel o místo,což se v téhle době běžně stává a byli bysme v řiti. Netuším,kolik může být splátka na tři mega,ale málo to jistě nebude.A navíc bydlíme v super místě. Obchod,školku a školu přes silnici a všechny doktory do deseti minut chůze. Takže to jsou taky výhody.

Se tady láduju třešněma,jsou výborný,takhle mi v životě nechutnali,ale asi bych si měla dát nějakej pořádnej oběd...
27. čer 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Tak kocourka je mi líto já jsem kočičí máma :sweat_smile: Jestli můžu poradit na myšky je nejlepší kočička .... většina kocourů je líných a pokud chcete aby Vám kočka vydržela víc jak 2 roky .... tak nechte jí vykastrovat je to dobré i u kocoura, pak se nebije a netrajdá za kočkama ... jen leží doma u baráku jak pecivál :grinning:
A kdyby si chtěla udělat dobrý skutek tak tady posílám link ... je to kočičí útulek moc pěkně se o kočičky starají , my je sponzoruji už myslím 4 rokem ... až nám dožije ta naše stařenka , tak se chystáme , že si z tama vezmeme kočičky .... http://www.kocky-hodonin.estranky.cz/
27. čer 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 ti nevím přesně, ale myslím že 10 dní přenášet nechají ale zrovna v sobotu mi ukazovala kamarádka fotku holčičky zas její kámošky. říkala že byla přesně na termín porodu. prý si v pátek ještě spolu volali a holčina jí říkala že se vůbec nic neděje no a druhý den jí poslala fotku :slight_smile:. prý to na ní přišlo v 1,00 hod v noci a asi to i zvládly rychle. byla pěkný ducánek, váhu nevěděla ale prý 52 cm a podle tvářiček to drobínek moc nebyl..takže ber to tak že se vůbec nic nemusí dít a pak to přijde z ničeho nic..kdyby jsi ale přenášela tak si tě budou hlídat aby to bylo v pořádku, není to nic k závidění ale musíme jim věřit :rolling_eyes:
27. čer 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek