• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@lebapa taky taková blbá noc. Chudiny holky ať je brzo přejde. My jsem měli psa a ten nám neustále utíkal. Před 2 měsíci taťka nadával kde ten pes zase je a našel Honzík za pískovištěm mrtvého. Honzík z toho tak špatný že měl šilenou noc a ještě tě mě někdy řekne že se mu po psovi stýská. Zatím o druhém neuvažujeme. Teď dělá Martin s taťkou plot do zahrady tak snad pak se pořídí pes.
27. čer 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 já to zjišťovala 3mega se splatností 30 let a roční fix je cca 15 tis měsíc. To je na mašlu ... zn. ideál je když se prodá byt a máš ještě našetřeno ... jinak se to nedá z běžných výplat realizovat ....to je pak jak šitý na toho exekutora :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. čer 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jeee tak takovej rychlej porod bych brala taky,me taky nic tedka není,ani na monitoru nic,tak kdyby to na me přišlo v noci a ráno by bylo mimi na svete,vubec bych se nezlobila..... :grinning: a jak píše hradilenka ,zachvíli je červenec,tak snad vydržíme a budou to krásný červencový ráčci..... :wink:

no nic,jedu pomalu taky neco delat,at pořád jenom nesedím u PC,sice se me už pere druhá pračka,včera jsem převlíkala peřiny,tak se me pere povlečení,ale jedu trošku neco žehlit,síce moc toho není,ale aspon neco pro dnešek udelám....ale jak je človek línejší,tak se me do toho 2-krát moc nechce.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. čer 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka ty jo 15 tis to je teda pálka,to bych jako pracující človek nedala s manželem dokupy a ne to ješte jako mamina s tím směšným rodičákem...

Ale holky spíš by me zajímalo,když je mamina na mateřský s druhým dítetem a tomu prvnímu jsou třeba 2 roky,tak taky dostává tech 7600 kč na 3 roky,nebo tam jsou i jiné přídavky,že třeba má už 2 deti,tak dostává víc?
27. čer 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no my máme na kocourky štěstí, měli jsme je vždycky po dvou, kočky lítaly všude možně a kocouři byli doma, ale tenhle truhlík extremě. no už se mi chce bulit taky. musím to brát tak že budu víc v klidu když nechám kočárek na zahradě, taky se šel ohřát do kočárku kamarádky, ale až když vyndali malou naštěstí. on by se sám určo nepral, to ten hajzl černej, obrovskej kocour, možná to byl i jeho táta. kamarád mi nabízel nedávno kotátko, ale do bytu a to nejde, léna je alergik a i kdyby tak by mi to doma neprošlo, ani zatím nechci, možná až budou děti větší..na odkaz kouknu, až baru přejde plačtivá.ona je taky milovnice zvířat, všeobecně. už ve školce si místo pohádek v knihovně půjčila třeba enciklopedii pro rybáře a museli jsme jí číst názvy..minule udělali akci ve škole, prodávali svoje výrobky, udělali vystoupení a vybralo se přes 4 tis., nakoupily se za to granule a pak si udělali výlet do útulku pro psy.zrovna jí to vyšlo na narozky tak z toho týden nespala..před i po.. :grinning: :grinning:
27. čer 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 to máš jak s dvojčatama, taky ti chodí jedna dávka pomoci, navíc ani ň, možná přídavky na děti, tuším na malé je to cca kolem 400,- kč, to ti pak chodí na každé dítě. co jsem začala pracovat tak nám všechno hned posbírali. ted ač jsou holky starší jsem nebrala nic, možná když už jsem na neschopence a ted na MD, tak to asi jo.každý 3 měsíce pak musíš na sociálku a zpětně dokládat příjmy aby ti to zas přiklepli na tři měsíce.
@hradilenka proto jsme nakonec i uvolili zůstat tady v baráku, pak ještě kvůli zdraví pavlových rodičů kdyby něco tak aby jsme si to nevyčítali. ale brali jsme si hypo 1,5 mega, za což koupíš starej barák a kde vzít na opravy další mega.. udělali jsme komplet vše, jen na plot nám nezbylo, ale ten zas tak nehořel, stávající není hroznej. Barák jsme zhodnotili min na 4,5 mega, kdyby něco tak je co prodat a pak z čeho pořídit jiné bydlení ...teda za x let kdyby jsme už byli sami. fin.poradkyni jsme řekli že můžeme 10 tis měsíčně, máme to tak nastavené i s pojištěním, samotná hypo je 8600,- ale taky budeme splácet do důchodu..pavlovi rodiče taky barák ještě spláceli, do převodu platili 300,- kč měsíčně, dneska to není nic ale když si to brali tak měl děda plat 1800,- snad po těch letech ta splátka taky pro nás bude tak směšná, jinak se to moc brát nedá, to je pak fakt na mašli
27. čer 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Tak holka je šikovná a asi taky mají Tvé holky takové to cítění ke zvířátkům ... to je moc dobře, já to mám taky od dítěte a zatím se mě to ještě nepustilo a asi ani nepustí ... počítám že na starý kolena budu mít na rameni kocoura a na nose bradavici :grinning: typická čarodejnice .... a kolem budou lítat ještě další kočky :grinning: :grinning: :grinning: to budou mít sousedi pak ze mě radost :grinning:
@tasmailla1 Bereš jen na jedno ... Ty by si to chtěla jak ti opálení čím víc dětí tím víc peněz :grinning: :grinning: :grinning: jen bereš pak přídavky na 2 děti ...
27. čer 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jj nejlíp na to byli ti co si vzali půjčku tak 3 roky před pádem komančů a měli to sepsané na 20-30 let ... po převratu platili suchý z nosa a barák stoupl na ceně 10ti násobně .... to nám se nepoštěstí neboj se :grinning:
27. čer 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no Bára chce ke koňům, jsem jí kdysi ve slabé chvilce řekla že tam můžou děti od 10 let, tak už se hlásila že se to blíží, a to jsou dva roky co jsem jí to řekla, chtěla totiž postavit stáj u baráku a nechtěla pochopit co je za problém když chce jen jednoho. no je to Bára..se nemůžu divit když jí dáme takové jméno, tu neuhlídáme..
no privilegia mají jen ti opálení, tam se vždycky nějaká ta skulinka najde aby měli z čeho žít když chudáci rodí už po základce :angry:
27. čer 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka hihi no já myslela,že se budu mít taky dobře,jak ty černý.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: proč jsou jenom brány ohledy na ně a ne na nás ostatní? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: asi se trošku přibarvím obličej a pujdu si to pak zařídit.....třeba to nepoznaj.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. čer 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jee kocour na pleci a bradavice na nose,to pak musíš hodit foto..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. čer 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když to tak čtu o těch barákoch a hypotekách tak my může být rádi že nám naši samy nabídli abychom zůstali bydle s nima. Jenom musím dát nějakou částku bráchovi. Tak naštěstí jsem měla připsaný barák po dědáčkoch a ten jsem prodala tak jsem dala peníze bráchovi. Přestavba která nás čeká na podzim bude stát asi tak 400tis. Musíme našim předěla přízemní. Z garáže udělat jednu místnost a novou kouplenu a záchod. My nahoře novou kuchyň a koupelnu. Naštěstí okna máme vyměněné před 4 rokama a fasádu jsem taky dělali.
27. čer 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
hihi tak jsem se tedka s manžou vrátila ze zahrady,pekne jsem tam lezla po čtyřech a plela,tak kdyby se miminko chtelo umoudřit a přišlo brzo mezi nás..... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. čer 2011 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ježiš tak to já padnout na čtyři, tak se z nich nezvednu.pěkně mě břicho poslední dobou tlačí, sesedá mi stále níž tak jsem ráda že jsem ráda, hlavně když mi ztvrdne a mám se s tím otáčet. mám to břicho hodně do špičky, pavel mi včera říkal že je to uplně jak když sním míč. jo kdybych to pak porodila a nic kolem nezůstalo, to by bylo prima..
27. čer 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no hihi,když já nemám zatím problémy,tak toho využiju,nic me na spodek netlačí,ani břicho nemám pocit,žeby mě sestupovalo,ale taky mám to břicho nejak hodne vepředu,ale padnout na čtyři,to ješte dám..... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. čer 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 padnout taky dokážu ale co pak :grinning: :grinning: . ty jo, taky se ti to teda krátí, si pořád říkám jak je to pár dní co jsem si tady s vámi začala psát a najednou bude konec měsíce. Dneska holky donesly ze školy kufříky z výtvarky a jedna tělocvik..si pamatuju ty konce školního roku, to bylo takové uplně jinačí, odevzdávání učebnic, pak dostat nové..ted teda hodně dostávají na začátku roku..no nedostávají, platíme, protože bývají formou pracovních sešitů a píšou do nich..ty jo holky, tak já budu mít doma čtvrťandu a sedmajdu a to je říjnovka tak šla o rok dýl..to je mazec.až půjde píďa do školy tak akorát ta menší bude vycházet, se minou..
27. čer 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa padnout to jo,ale pak nahoru aby te zvednul jeřáb... :grinning: :grinning: :grinning: no čéče neco me o tom povídej,jak to rychle letí,mne tech 9 mesícu uteklo nehorázne rychle..... :wink: :wink: :wink: jojo konec roku to mám ješte v živý pameti,odevzání knižek a hnedka dostat nový,občas vypadali knihy hrozne jak salát...no a pak pekne uklid třídy,drhnutí lavice,když byly počmáraný.... a donést domu taky výkresy,co sme za rok namalovali a poté se tím vyzdobila kadibudka.... :grinning: :grinning: :grinning:
27. čer 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa - ty jo, to strašně letí co? My jdeme v září do školky, nedávno se to narodilo, takový klubíčko a teď už je z něj takovej chlapák:slight_smile: Pamatuju si, jak byl manžel naměkko, když se Matýsek poprvé postavil - tak to komentoval pomalu se slzama v očích, že to miminkovský období skončilo. Přišlo mu to líto. A teď nás to čeká znovu :slight_smile:

Holky, dneska jsem nějaká mimo - šla jsem si dokonce v poledne lehnout s Matýskem (to u mě není moc zvykem, protože jsem pak zblblá ještě víc) a spali jsme skoro 4hodiny. Břicho dneska i včera v pohodě, ale v noci mě začaly brát šílený křeče do nohou. To je furt něco :slight_smile: Tak Matýsek začíná prohlašovat, že budeme mít malou Valinku (neteřinka Valérie - 5.měsíců, kterou úplně zbožňuje), tak nevím jak se srovná s bratříčkem :grinning:
27. čer 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava - ahojky, no ptala jsem se v Podolí, co se stane, když jim ten papír na jména dám až u porodu - tak by se prý prodloužilo vydání RL pro mimčo. Proto to chtějí dřív. To nějak nechápu, proč by se to mělo prodloužit, když se stejně bude dělat, až se narodí - v Budějcích jsem to odevzdávala až po porodu na šestinedělí a do 14 dní měl RL. Takže si myslím, že i tady se houby stane, když se to odevzdá až potom.
27. čer 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy já taky papíry se jménama dávala až u porodu....myslím, že to nemá vliv, protože RČ a vše přiřazují až je mimi na světě ani teď nemám papíry na jméno už teď.... :confused:
27. čer 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,já se teď vrátila z prohlídky porodnice a mám z toho moc dobrý pocit. Mají tam i ten plyn,takže určitě využiju,akorát jsem se nezeptala,kolik to stojí. Nevíte někdo aspoň přibližnou cenu? Ptala jsem se na ten por.gel a prý to maminy moc nevyužívají,jenom sem tam někdo. manžel mi řekl,pokud chci nadstandart,že by tam byl jeden den celý s náma. Ale uvidím,nic jsem nedomlouvala,až pokud bude jeden volnej,mají tam dva. Stojí to 400 a když nejsou komplikace,tak po třech dnech pouštějí,pátý den po císaři. S televizí by mi to rychleji utíkalo,ale uvidím,zase bych si na obyč pokoji mohla s někým pokecat. Záchod a sprcha je vždy pro dva pokoje,takže čtyři maminky. Ale dneska jich tam moc nebylo,na hekárně jedna a asi tři pokoje na šestinedělí,takže klídek,takhle bych si to představovala :grinning: Už se těším,od příštího týdne začneme malou přemlouvat :slight_smile: Hodně se mi líbí,že se miminka koupou v takové místnůstce hned u pokoje a ne jako v té druhé porodnici tady všechny v jedné koupelně,takové soukromější.
27. čer 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám vypsaný papír na jména a mám ho odevzdávat u porodu. Dostala jsem ještě z porodky hromadu papíru k vypsání. Je tam souhlas z hospitalizací, souhlas s případným císařem a ještě další dva papíry. U Honzíka jsem rodný list dostala ještě v porodce. Paní z matriky nám je roznášela. Tak snad to bude i tentokrát.
27. čer 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, tak dnes u kartářky ... krásna :slight_smile: samý pěkný věci mi řekla. Tak jsem celý den jak sluníčko :grinning:
@misi.21 u nás v porodce plyn není :angry: ale PA říkala, že kdyby tam byl tak to stojí pro jednu 2500 s tím, že když prodejchá víc, tak doplácí
27. čer 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojík
tý jo u nás maj ten plyn zatím na zkoušku zadara a pokud to půjde na odbyt tak ho koupí a bude to stát asi 200 na jednu 2,5tis je nějak moc ne ???? :sweat_smile: :sweat_smile: :confounded: a porodnický gel teda stojí přes 2 litry no :frowning2:
mimča se v obou porodkách unás koupou přímo na pokoji ve velkém umyvadle a závidím dvoulůžáky tady jsou i 3lůžáky a to už je dost no
27. čer 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup no u nás byl taky zadara na zkoušku, ale ta bomba prý stojí 10000 a stačí pro 4rodičky a někdy někdy ani ne... takže ho prý asi brát nebudou, že by na to nebyl odbyt, jako cena je to šílená.
27. čer 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Ahoj, pardon, ze vam tady lezu, ale zahledla jsem posledni prispevek a zaujalo me to, za rajsky plyn a dalsi utisujici prostredky, jako epidural se musi platit? Vazne? :confused:
27. čer 2011 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martja007 Ahoj, no epidural sev naší porodce neplatí, ale to už asi taky není všude pravda a ten rajský plyn nemáme prý kvůli té vysoké ceně.
28. čer 2011 v 06:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky přeju dobré ránko :slight_smile: U nás svítí sluniii :sweat_smile:
@dpetulinka Já slyšela že se za epi platí 1500,-
28. čer 2011 v 06:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka Achoj, no u nás ne, prý to jde vždycky napsat tak, jako že to "bylo potřeba" :grinning: takže je to zadarmo, nevím jen interpretuju co nám říkala PA
28. čer 2011 v 06:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Tak všude je to potřeba jen při císaři ... jinak ženský před 30 lety rodily bez epi a potřeba to nebyla :grinning:
28. čer 2011 v 06:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek