• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
ahoj holky,zatim se bojim se uplne mezi vas zaradit,ale jen jsem chtela vendulce:
vendulak: co to je za blbost,ze v tehu nespis leky na alergii?na bravam aerius,ten se normalne muze,
ale jaa se ho teda snazim brat minimalne,plus inhaluju symbicort a do nosa taky neco strikam.,nemel by to byt problem.ale je fakt,ze jsem to snizila a ted mam taky problemy a dost pokaslavam.obcas si dychnu ventolin,to podle me taky neublizi.
ale urcite lepsi brat maly davky,ze se destabilizovat ,a pak dusit a davat se nekolik mesicu dohromady

jo a neboj,za chvili zapusobi tehu hormony tak,ze se to zlepsi
4. pro 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukam jaky tam mam chyby,ma tam byt Ja bravam...
4. pro 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nety88 jenže nejlepší na tom je, že nic u něj neplatím, žádnej příplatek, když to čtu v diskuzích, co těhotný dr. přispívají, tak je mi z toho špatně, on sám říká, že je lepší i pro něj, když ten UTZ udělá, jistota je jistota
5. pro 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankapavol máme stejný termín, už si byla na kontrole?
5. pro 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr byla jsem minuly tyden,to jsme videli gestacni vacek,a pak jdu 20.12.
dr mi to predbezne vypocetl na 5.8.2011,ale ja mam cyklus 27 dni a ovulku tak 12-13 den,tak jsem is to vypocetla na driv:slight_smile:
jeste k tomu urcite i porodim trosku driv,s Olim jsem byla rizikova a rodila jsem o 3 tydny driv a to jsem
jeste byla rada,ze jsem tak vydrzela
5. pro 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankapavol já jdu 29.12., u nás ještě nebylo vidět srdíčko, jinak taky počítám, že budem v červenci, malá je o 5 týdnů dřív
5. pro 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mkr no to já jsem platila 2200 za nadstandart, ale nic nadstandartního tam není.. :confounded: normální klasika... jde jenom o to, že když si to zaplatíš, tak s tebou mnohem líp jednaj, snaží se ti vyjít vstříc s termínama prohlídek aj...Je to smutný, příjemný jednání by mělo být samozřejmostí.. :frowning2:
5. pro 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je normální, že je to už na mě vidět? :confused: Poslední týden mám vždycky na večer nafouklé břicho, ale dneska je to fakt extrém.. Koukáme na ten můj břich s přítelem a vůbec to nechápeme, vyskočilo skoro ze dne na den... Jako kdybych byla v nějakém 4.-5. měsíci. :grinning: Taky jste to měla některá takhle brzo vidět? Si neumím představit jak budu vypadat v 9.měsíci :sweat_smile:
5. pro 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nety88 jo,je to mozne,ze to jde videt,hlavne vecer :wink: Mne to pres ty špeky este moc videt nejde
5. pro 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nety88 Díky nety, snad se zadaří, neztrácím naději, když se povedlo jednou, musí i podruhé... a tobě taky přeji zdárné těhotenství bez potíží a hezký porod!
5. pro 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankapavol no já se taky neřadím mezi hubeňoury :slight_smile: .. tak jsem si říkala, že to uvidím až mnohem později :slight_smile: Je fakt, že ráno to není skoro poznat, ale večer je to pořádnej pupík :grinning:
5. pro 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitas to mě mrzí :frowning2: :frowning2: :frowning2: :cry: :cry: :cry: tak hodně hodně hodně štěstíčka a ať jsi brzo těhulinka a vše je v pořádku, krásné vánoce a užij si je se Simonkou do syta
5. pro 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nety88 jj večer to je vidět brutálně :grinning: a u nás druho maminek o to víc :zipper_mouth: jsem zvědavá zda to do vánoc utajíme :grinning: :zipper_mouth:
já chodím na soukromou kliniku tudíž péče nadstadartní viz ty utz, ale vše ostatní včetně skríninku, testů na cukrovku, monitorů se platí, ale mě se to furt vyplatí chodit do příjemného prostředí :slight_smile:
já jdu na další kontr. toho 13.12. páč teď nebylo ještě nic vidět jen prázdná dutinka tak se modlím ať tam za ten týden to miminko už je
5. pro 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup tak to jsem ráda, že ten večerní břich nemám jenom já :grinning: To už tam uvidíš pořádnou fazolku :wink: Já jdu až 21.12. protože jedem s přítelem na lyže. Trochu se toho bojím, ale doktor říkal, že můžu lyžovat - opatrně a hodně odpočívat. Tak doufám, že bude všechno v pořádku.
5. pro 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky můžu se přidat. Sice mám strašný strach o tom psát. Ale dneska jsem 7+0 tt. Doufám že na po třetí dojdem do cíle. :wink:
6. pro 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kate96 ahojky, vítám tě :wink: tak to ti termín taky vychází na konec července, jako většině :slight_smile: Určitě to výjde... všem nám to výjde :sunglasses:
6. pro 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata, já už mám pupík bych řekla také docela solidně vylezlý :slight_smile: jen jsem bohužel už od začátku těhu přibrala asi 6 kilo tak doufám, že je to miminko a ne jenom sádlo :wink:
6. pro 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a vy,co jste potratily v predchozich tehotenstvich,muzu se zeptat,esi se vi duvod?nejake krvacive choroby,rekli vam nejake duvody?
6. pro 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
mohla bych vás poprosit o hlasování na babyonline, pokud ano tak mi napiště a já vám pošlu odkaz
6. pro 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsem tu přes víkend pomalu nebyla, tak koukám, kolik tu přibylo nových těhulek...to je dobře, jen ať nás je, co nejvíc.. :wink:
Ohledně pupíku..já myslím, že ještě nic na sobě nepozoruju...je tedy fakt, že nejsem žádnej hubeňour, takže to bude poznat asi o něco později... :sweat_smile: ..ale už teď se hrozím toho, jakou bundu budu nosit, až mi to břicho naroste...asi si budu muset půjčit manželovu bundu... :grinning:
A jinak, jaký máte příznaky??a tak?..já si říkám, že krom zvětšených prsou pomalu nic...u dcery jsem měla jakoby furt žaludek na vodě, nemohla jsem si čistit zuby, to se mi zvedal kufr, strašně mi padaly vlasy...no a teď fakt nic... :sweat_smile:
6. pro 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky páni! :confused: Já nakoukávám jen občas a tedy nestíhám to tu :grinning:. Každopádně všechny nové těhulky moc vítám a gratuluji! :wink:
@jankapavol ano v těhotenství se antihistamika v žádném případě nesmí. Nebo určitě né v prvním trimestru. A řekli mi to tak dvě alergoložky. Nejdříve jedna, pak druhá a pak i doktorka na plicním :wink:. A hned v prvním těhu mi doktor v CAR strašně vynadal při první kontrole, že je beru, že ty se žádném případě brát nesmí a mám je okamžitě vysadit. Teď při druhém otěhu se zase hned ptali jestli je neberu. A doktorka na alergologii mi říkala, že pokud půjdeme zase na IUI a bude šance že budu těhu tak je mám vysadit už dopředu. Takže blbost to na 100% není :wink:.
A to je tedy 5 doktorů, dvě alergoložky, doktorka na plicním, dva gynekologové v CAR. A tedy já nemám žádný důvod jim nevěřit a něco do sebe cpát. Možná někdy si teď v něčem připadam až moc opatrná, hlavně asi díky strachu po předchozím potratu, ale tohle mi nepřijde jako maličkost.
No každopádně teď stříkám inhalátor a pro případnou rýmu mám spray do nosu. A je mi dobře. Občas si posmrkávám, ale to i když léky beru.

No a teď vás zkusím pořádně dočíst :grinning:.
6. pro 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
veve21:Ahoj, mě taky vůbec nic. Akorát mám žaludek jak na vodě, když mám hlad a to jsem pak mrzutá :grinning:
Jinak ze začátku mě boleli prsa a ted už je to v pořádku. Co se týče nevolností jako zvracení tak mě to naštěstí zatím postihlo jenom jednou, ale zato v práci :unamused:
6. pro 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup Díky, zup. Už jsem se z toho šoku dostala (doufám)... Hezké Vánoce!
6. pro 2010 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendulak vidis a ja dnes zrovna byla na alergologii a dr rikala,ze mi radsi misto aeriusu napisu zyrtec...tak ted prede mnou lezi na stole
6. pro 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendulak VKLADAM CLANEK:

Častým tématem v období těhotenství jsou léky. Základním požadavkem je vždy plná kontrola nemoci po celou dobu těhotenství. Hlavním nebezpečím je pro budoucí matku a její dítě nedostatečná léčba a stabilita nemoci. Toto pravidlo platí zvláště u těhotných astmatiček. Průduškové astma je nejčastějším vážným onemocněním v těhotenství. Postihuje 8,4% těhotných žen. Všechny běžné preventivní léky užívané u astmatu jsou po celou dobu těhotenství bezpečné. Bez omezení lze podávat především inhalační (vdechované) kortikosteroidy a běžné pomocné inhalační léky. Určitá omezení mohou platit pouze v začátku těhotenství pro antihistaminika, avšak antihistaminika druhé generace (cetirizin, loratadin) lze podávat v jednotlivých obdobích těhotenství bez omezení. Systémové (tabletové, injekční) kortikosteroidy se doporučují podávat pouze u těžkých astmatiček v případě ohrožení jejich života a života dítěte.

BTW,zyrtec je cetirizin,loratidine je tuším claritine
6. pro 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jůůů tu vás bylo, já se sem přes víkend nestala :slight_smile:
vítám Katy96 určitě bude vše oK :slight_smile:
a jaký jste měli víkend? u nás je krásně nasněženo a zima, kéž by to vydrželo do vánoc. V sobotu jsme byli s manžílkem v kině na Občanském průkazu a na véče, má narozky :slight_smile: a v neděli s dcerkou na čertech tak nám víkend utekl jak voda.
No mě nevolno taky není pokud jsem najedená nebo nedělám o uzeninách, prostě na určitá jídla chuť nemám ba je nemůžu ani cítit ale jinak to jde :slight_smile: díky bohu i když u NIkči mi bylo zle až dýl :zipper_mouth: a jsem teda unavená víc no, musím chodit po obídku s malou spát :grinning:
6. pro 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:

super, že je nás zase víc,

@jitas - je mi to strašně líto :frowning2: , přeji, ať se brzy zadaří a ž do dopadne, dej nám sem vědět :wink:

já mám žaludek na vodě a jednou i ranní nevolnost, s Martínkem jsem měla pravidelné ranní nevolnosti mezi 2-3 měsícem a přešlo to přesně v 1. den II. trimestru :grinning: , ale nějak nemám chuť na jídlo - k obědu sním jen polívku a víc už nic...teda má to i svý výhody - mám kilo dole...což je bohužel málo, páč po Martínkovi mi jich zbylo 12 :angry: ..tak jen doufám, že teď naberu míň (s Marťou to bylo 18kg :frowning2: )...no a když ne, tak se svět nezboří :grinning:

já chodím na alergologii na injekce a dr. mi jen snížila dávku - bylo to tak i u Martínka...mám alergii na kočky a projevuje se rýmou a dýchacími potížemi...ale říkala mi, že měli dokonce školení na téma těhulky a injekční léčba se přerušovat nemusí, miminku to nijak neubližuje... i když Martínek teda na průdušky trpí,ale to prostě může být buď jen nějaký to batolecí a do 3. let to přestane, nebo hold v genech to asi trochu má...teď s ním chodím do plicní poradny...jen nemůžeme na plavání a do velkých kolektivů, jelikož je prostě náchylnější a chytlavější :unamused:
6. pro 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta3 ahojky, já jsem na tom úplně stejně. Nemám vůbec chuť na jídlo a dole mám dvě kila. Zvracela jsem naštěstí jen jednou. Je to moje první těhu, teda první, co jsem se dostala takto daleko a určitě až do konce. Takže nevím, jestli mě to v druhém trimestru přejde. Doufám v to. Je to hrůza, už bych se docela i najedla a čekám na ty chuťě :grinning:
7. pro 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tý jo holky to vám nezávidím já baštím vše a s chutí :zipper_mouth: a taky jak to vypadá mám kilo na hoře brrrr, já nechci ještěééé a dr. mě zaškrtí jestli budu tak přibývat
7. pro 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak se zas hlásím po delší době.
U mě všechno dobrý, akorát bojuju s nějakou virozou :frowning2:
mě je dobře, nezvracím, ale mám pořád děsnej hlad, tak to asi pěkně nakynu, jím každý dvě hodiny :grinning:
asi sem nebudu zas tak často chodit, mám toho dost- práce, malá...
tak se všichni držte a vítám nové členky :slight_smile:
8. pro 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek