Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

Holky jste tu některá? 🙂 Já jsem se sem do těhu diskuzí nejdříve bála nakukovat, o jedno miminko jsme už letos na jaře přišli v 7tt. Ale dnes jsem po kontrole a vše vypadá v pořádku a přesně odpovídáme 8tt a tlouklo nám srdíčko x-). Na miminko jsme čekali dva a půl roku. A dneškem nás tedy i "propustili" z péče CAR k obvodnímu gynekologovi. Tak teď už věříme že bude vše jen a jen dobré 🙂. A nakouknu sem a tady červenec ještě vůbec nevidím 😃, tak snad se brzy nějaké nastávající maminky přidají 😉.
tasmailla1
31. led 2011
@zlatunka84 😃 😃 😃 😃 😃
zlatunka84
31. led 2011
@druidee jo jinak na preventivně používám rosalgin k vyplachování vnitřku je to dobré třeba i po sexu no doktor mi to doporučil a v těho to nevadí
druidee
31. led 2011
tabulka = řád 😃 (ale pouze na papíře, škoda že mi nejde udělat v šuplících) 😃
duppe
31. led 2011
@myschka já jsem se taky rozhodla, že se obejdu bez kočárku za 15 nebo i víc, vyhlídla jsem si jeden za necelých 7tis a to je myslím slušná cena za slušnej kočárek, který byl dokonce schválen ČOI 🙂

@druidee taky se chystám koupit tu spešl matraci pro mimčo a jinak vše po bazarech. Zrovna jsem natrefila na lehátko fisher price za pěknou cenu na MMB 🙂 takže ho dnes platím a snad brzo bude domča 🙂 Taky myslím, že kvalita rozhoduje nad kvantitou co se týče oblečení pro tak malé miminko, přeci jen má jemnou kůžičku x-) V tom má naštěstí moje mamča jasna, takže se můžu spolehnout na kvalitku 😉

@zlatunka84 už jsem se snažila poctivě mazat, ale zas jsem z toho nějak vypadla a už dlouhoooo nemažu, ale měla bych. Jenže já jsem četla, že poku má žena náběh na strie tak jim nepředejde ani mazáním :-| manximálně tím trochu zvláční pokožku, tak uvidím. Ale rozhodně vím, že já ty strie mít budu. Už teď je mám po rychlém zhubnutí v mládí... :-N
druidee
31. led 2011
@zlatunka84 rosalgin a výplachy vůbec neznám? teď jsem si poprvé v životě koupila nějaký intim sprcháč kvůli kyselině mléčné a tím to končí 🙂
@duppe tak doufám, že budeš s kočárkem spokojená, čoi je docela záruka 🙂 ten náš bude za 16tis bez vložné tašky a tašky ke kočárku,ale prostě z toho slevit nechceme.má dobré výsledky v testech spotřebitelů atd. věřím, že i do 10tis se najdou dobré kočárky, ale kamarádce jsem vozila dcerku v kočárku za 6tis a kočár pořád táhl do prava-takže rychle bolely ruce atd.v servisu jí řekli,že s tím nic neudělají :-| a jedinné co pomohlo na chvíli bylo, že párkrát chlap kopl do jednoho kola,no teď už jsem viděla, že má nový kočár... švagrové se zase malá v půl roce už nevešla do kočárku v zimním fusaku.. je to asi i o štěstí, ono i drahý kočáry umí být pěkný šmejdy..
Tyjo, strie už mám taky od asi 13let,kdy jsem se rychle vytáhla do výšky-pod koleny a na bocích.a jak pamatuju mamčino břicho-čekaj mě ty těhulkovské taky. Když mažu, tak i bříško masíruju peelingovou rukavicí na obličej, by se ta kůže prokrvila,ale jestli to pomůže,nevím-geny jsou geny.
myschka
31. led 2011
já s adu mazala jak blázen a do termínu ani jizvička a za 14 dní přenášení mi popraskalo břicho, že se mi chtělo brečet :-S teď mažu taky i když myslím, že už to nezachráním ale aspoň mám večer chvilku kdy si uvědomím, že jsem těhu když si tu hladim to břicho 😉
Já byla odhodlaná, že koupím kočár z druhý ruky ale naši se hned hlásili, že kočár zaplatí oni, že si mám vybrat jakej chci.
dpetulinka
31. led 2011
@druidee nestíhám všechno pročítat... ale určitě nejsi magor... já to mám stejně 😃 pěkně v tabulce a odškrtáváme a ještě mám tak zhruba plán kdy co chci koupit, protože bych ráda měla tak v dubnu hotovo, pak se bude zařizovat byt a já jsem jak chlap, nemůžu dělat dvě věci najednou 😃
druidee
31. led 2011
@myschka tyjo, vaši jsou borci 😃 my si vše platíme sami, ale tchýně už hlásila, že nám přispějě. to já s mámou měla hovor právě teď o víkendu a zuřim doteď 8-( - má problém s cenou námi vybraného a placeného kočáru a se vším,co není z bazaru :-S takže slyším jen kritiku.
@dpetulinka 😃 😃 ano, ano...časový harmonogram se mi v hlavě již také rýsuje (velký úklid, malování bytu...) 😃 no uvidíme, jak to vše bude ve skutečnosti.
ps: mému drahému dnes už došlo, že se bude malovat minimálně půl bytu 😃
zup
31. led 2011
@zlatunka84 bříško, prsa boky i stehna mažu od té dob y co vím že jsem těhu 🙂 ale bohužel to "stíhám " jen večer po koupání, používám Elasti Q když jdu večer do sprchy tak cejtím jak je vše ještě pořád pěkně mastné, takže to snad 1x denně stačí. Při Nikči se mi udělaly na břiše asi 4 strie až na konci těhu, nevypadalo to nijak strašně, ale jak břicho splasklo hrůza děs 😞 se to v podstatě roztáhlo po celém podbříšku 😞 nejhůř dopadla prsa na ty jsem kašlala a po porodu se nalili a šíleně popraskali 😞 a taky stehna a boky 😞 takže mažu raděj tentokrát vše, prej je potřeba hodně opravdu hodně céčka aby kůže nepraskala, výborný je prý šípkový olej na to 🙂
zup
31. led 2011
JInak samo že pokud máme k tomu dispozice že hold strie budou 😞
holky a bacha na ty levné kočárky 😞 bohužel cena odpovídá kvalitě jak píše @druidee i když ne kolikrát jde jen o cenu (bacha na V-crosy a podobné polské kočáry, často se rozbíjí vím to ze zkušeností kamarádek co je mají), já bych teď nejraděj prodala ten náš a koupila jetý ale kvalitní, ale smůla no, MM o tom nechce slyšet 😞 my máme Implast bolder, a teda má své nevýhody taky no a to byl poměrně drahý před těma 3 lety stál 12tis.
Ikea super tu vám závidím tady žádná není až moc daleko 😞 takže já skoro vše kupovala z netu a zaplatila si hezky poštovné.
a proti seznamu co pro mímo nic nemám taky jsem ho měla dokonce vypsané i kusy oblečení 🙂 takže směle do toho aspoň nic nezapomenete
dpetulinka
31. led 2011
holky vy mi dáváte, nejsem schopná to všechno přečíst 🙂 jsem dost hotová, je mi pořád na omdlení, na zvracení, bílá jsem tak, že se bojím kouknout do zrcadla, jen ty červený oči... už se těším ve středu k doktorovi, nejhorší je, že bych potřebovala teď co nejvíc chodit do práce a jsem jak mátoha.
Taky se bojím, že celá popraskám, mažu tak jednou denně večer, ale taky se občas stane, že jsem už strašně líná a vyprdnu se na to :-| si to pak budu vyčítat 🙂 zatím mám olejíček od saloosu na strie, více méně kvůli tomu, že mi voněl 😃 uvidím co koupím pak, protože za chvilku dojde. Hlavně já pořád nemám žádné bříško, tak mám hrůzu z toho, že to bude dlouho dlouho nic a pak bum, rozpraskanej nafukovací balón přede mnou. Snad malý plus pro mě je věk, když teda nenaberu 30kilo 🙂 uvidíme, jak si s tím ta naše kůže poradí.
No a co se týče kočárku... vybrali jsme camarelo q12 vyjde asi na 10tis. i s autosedačkou, což byl můj strop, je to taky polský kočárek, uvidíme no... snad bude všechno v pořádku, dražší si teď fakt dovolit nemůžeme.
@druidee můj drahý byl zase vcelku mrzutý, když jsem mu řekla, že si chci tu zelenou do ložnice a červenou do obýváku nechat namíchat, protože bych byla velice nerada překvapená výsledkem, jako u nás v pokoji, kde je z oranžové žlutá a ze žluté béžová a to mi všichni říkali, jak to bude strašně jedovatý 🙂 a s tou červenou si fakt moc zahrávat nechci, protože nechci aby byla moc tmavá, ale zas se bojím, aby nebyla do růžova 😃 a malovat znovu by se určitě nikomu nechtělo
werty
31. led 2011
S tím seznamem v tabulce je to super nápad 🙂 - můžu si tam dát rovnou i odkaz na vybrané věci a po tom 20tt nakupovat. Taky čekám, že nám řeknou, co to je. Jsem moc zvědavá.
Já mažu každý den břicho a boky, stehna a prsa mě zatím nenapadly. Asi to ještě rozšířím na ně 🙂. Už jsem se se striema smířila, ale chci proti nim udělat maximum.

Máte někdo problém s výtokem? Mě docela zesílil - bílý a někdy i průhledný. Ve čtvrtek mi dělali stěry, musím počkat až do pátku. Prý se to v těhu stává, ale mě se to moc nezdá. Jsem z toho dost nervozní.

@druidee dneska mi dorazily ty legíny z Aukra a tedy žádná sláva. Jsou děsně tenký a připadají mi docela malé. Kdybych je předtím "viděla" tak je asi nekoupím.... :-|
dpetulinka
31. led 2011
@werty já mám výtok, přesně jak říkáš, někdy průhledný a někdy uplně mléčný, doktor říkal, že to nic není, stěry mám v pořádku, prý je to normální, musela jsem začít nosit intimky, občas je to dost silné. A prsa určitě mazat i po porodu 😉
myschka
31. led 2011
@werty tá mám taky výtok a měla jsem i s Aduš, bílej ale prej dokud je to bez zápachu je to ok, je to jak je ta děloha hezky prosáknutá-slova doktora 🙂 je to znervoznující ale myslím že můžeš být v klidu 😉
myschka
31. led 2011
@dpetulinka jj prsa určitě mazat, hlavně jakoby ze spodu.
zlatunka84
31. led 2011
@zup aha tak to jako že céčko pomáhá proti popraskání? tak to musím koupit ne že bych byla tak posedlá striema ale je škoda pro to neudělat co se dá.....🙂
druidee
31. led 2011
@werty ahoj, to je škoda, možná na jaro/léto budou super-hlavně, jestli jsou pohodlné přes bříško 😉
Výtok čirý nebo mléčný ve větším množství k těhu patří, také jsem se ze začátku lekla toho množství. Bez slipovky se neobejdu.
Tak jsem se před vámi zastyděla a po asi týdnu se pořádně namazala-bříško, boky, prsa 🙂
@dpetulinka tak to budete mít doma pěkně barevné 🙂 popravdě, v kuchyni chci stejnou barvu,klasickou broskvovou a chci si ji také buď koupit nebo nechat udělat ať mě pak nechytá amok, že mám neonovou kuchyň 🙂
dpetulinka
31. led 2011
@druidee kuchyň nechám bílou, já původně chtěla červenou ložnici, nám je jedno v čem spíme, ale když tam bude mímo, tak aby to na něj nepůsobilo nějak agresivně. I do toho obýváku jsem právě vybrala takovou ne úplně šíleně výraznou, ale tmavou ano, zase bude jen na jedné stěně, protože když Ondra přišel s oranžovou, málem jsem vyletěla z kůže, už ne, potřebuju na příštích pár let trochu oddych od oranžové 🙂

tak jsem chtěla jít do sprchy a jelikož kluci zapoměli zamnout ohřev vody... není zrovna teplá, fakt mě štvou pchch :-S tak namažeme břuch na prasáka 😃 a vanu dáme ráno
micka1
31. led 2011
Ahojky všem tak jsem se snažila vás všechny dočíst. Dnes jsme měli špatný den. Měli jsem dnes pohřeb mé náhradní babičky. Byla to sestra mého děti a když moje babi i děda zemřeli tak tohle byla taková náhradní. Měla jsem obavy jak to zvládnu, ale celkem jsem se držela. Honzíka jsem měla sebou, ale v kostele a na hřbitově s náma nebyl to jsem měla zajištěné hlídání. Do toho Honzík onemocněl. Kašle jak tuberák a jak je plný hlenů tak zvrací. Zítra s ním pádím k paní dr. Tak uvidíme co mu napíše za léky.
S těma kočárkama je to dost ošemetné. Já jsem měla u Honzíka kočárek trojkombinaci Babysmiel defender výrobce Polsko. Byla jsem s ním velmi spokojená a navíc byl dost velký že se do něho vlezl Honzík v 1roce i s fusakem. Jakmile jsme ho přestala používat tak jsem ho prodala. Teď musíme kupovat nový, ale to musíme vybírat nějaký vysoký. Martin měří skoro 2 metry. Máme zatím vybraný HOCO Zaphyr nebo diamod ještě to musíme obhlídnou na prodejně.
Zítra jdu na kontrolu tak uvidíme jak se mimi má a jak nám vyrostlo. 🙂
werty
31. led 2011
@myschka @druidee díky za uklidnění. Už jsem si říkala, že za tím doktorem pojedu snad znova. Připadá mi to čím dál horší. 😞 Dneska jsem se musela i převlíknout. Musím počkat na výsledky a pak se s ním poradím.

Taky chci manžela přinutit vymalovat - dětský pokoj. Já sama se postarám o výzdobu. Už mám namalovaný jeden dětský obraz - bílou kočičku, vybraného mám pejska a rycbičku - vše akrylem (olej hrozně smrdí). Alespoň se doma zabavím. 😉
zup
31. led 2011
@zlatunka84 tak co u dr? jak jsi dopadla?

výtok mám holky taky to k těhu patří u niky jsem ho měla celý těhu :-p
látkových plen jsem měla hodně (poděděných) a asi 3 hezké obrázkové do kočárku a k dr., byla jsem ráda Nikča děsně blinkala
velikosti oblečení jsem měla 62 a 68 zbytek až postupně jsem dokupovala podle počasí a teda 56 jsem měla jen pár kousíčků a ještěže tak náš 4kiláček to neunosil navíc měla široký balení do 3 měs kvůli kyčlím takže 56 bodyna jsem nezapla (ona měla 52cm při narození)

mažu se taky preventivně i když se striema počítám ale tak mám dobrý pocit že pro to něco dělám 🙂
zup
31. led 2011
@dpetulinka červená je super barvička taky jí chci do obýváku na 1 zeď a na ostatní jemně kávovou spíš takové latté 😃DD a jak říká naše dula dětičky červenou barvu milují pže jsou na ní zvyklé z bříška, doporučuje se i po porodu použít červené osušky a přikrývky ale to jaksi v dnešních porodnicích máš smůlu no
myschka
31. led 2011
@micka1 já měla HOCO big food na zahradu a po lese, byl fajn, jen strašně uzká ta vložná taška a je dost těžkej ale jinak spokojenost. Ve sněhu se s ním super jezdilo ale na skládáno do auta by nebyl.
@zup já dávala Aduš červený ručník přes lampičku, a kamarádka má pletenou deku a malej si jí cpe přes obličej od malinka spinká s obličejíčkem v ní a je spokojenej.
@werty je ty si výtvarně nadaná?? já taky vždycky zkouším něco tvořit ale je to spíš o zábavě než že by to šlo prezentovat 😃 😃
zlatunka84
1. únor 2011
@zup ahojky děvčata no tak doktor tam včera nebyl nevím prostě bylo zavřeno přitom měli mít do 16hod. otevřeno ale v noci a včera večer se mi zase dělaly bouličky ...pěkně cestoval včera🙂 jinak co se výsledků týká tak tam volám jak včera tak dneska už od sedmi a nikdo mi to nebere už mě to pěkně s*** ... no nic trpělivost přináší ovoce nebo tak nějak 🙂 tak čekám 🙂 přeji všem krásné úterní ale hooodně studené ráno 🙂
jarca.macho
1. únor 2011
Ahojík holky, vy teda jedete, člověk se sem nekoukne pár dní a už ani Vás nemůže dočíst 😃 tak nahodím jedno téma, jestli jste ještě neřešili - kočárky. Máte už vybraný nebo vybíráte a mezi čím rozhodujete?
duppe
1. únor 2011
dobré ráááánčisko 😉

@druidee tedy koukám, že jsi pěkně sečtělá a tabulková, hezky to máš všechno zjištěné 🙂 jen závidět 🙂 a insirovat se. Jinak už jsem se inspirovala tou kačenkou v kouly, našla jsem ji na heuréce 😉

@zlatunka84 taky bych už chtěla cítit mimčo, jeeee x-) a dej vědět výsledky, hezky volej volej jednou ti to zvednou 😉

@micka1 tak se pochlub jakpak vyrostl mimísek 🙂

@dpetulinka
@druidee
@zup Holky, já vám tak závidím, jak jste nadšené z toho malování svých domovů...My bydlíme v podnájmu, sice budeme malovat, ale rozhodně v tom není takovéto správné nadšení jako když to děláš ve svém 😞 No ale snad jednoho dne konečně budeme i my ve svém 🙂
dpetulinka
1. únor 2011
Krásné únorové ráno 🙂 tak s lednem nám odešlo i sluníčko koukám 😞
@zup týý jo, vidíš, to mě vůbec nenapadlo a děkuju za typ, pořád jsem přemýšlela jakou barvu by měly mít ty ostatní stěny, šedá se mi moc nezdála, taková uplně světle starorůžová taky ne a latté je super 🙂 1* nábytek bych chtěla hodně světlý, tak jsem zvědavá co na to chlap, už je trošku mrzutej, že to musí bejt podle mě, ale hold... já v tom bytě budu trávit nejvíc času 😃 chtěla bych rodit ve Vrchlabí, tam člověk má dost široký pole působnosti, tak to ještě koupím dečku a osušku červenou, jéé a to by mě zajímalo jestli dělají i plínky červené 😃 super, tak teď zas budu cvok do červené 😃 já totiž chtěla do té zelené ložnice červené doplňky... no a teď, když mám novou informaci 😃... to se ze mě Ondřej osype.
@zlatunka84 tak hlavně že byly bouličky 😉 asi potřeboval jen nabrat sílu.
Holky já jdu nakoupit ubrousky květináče na nový kytičky a sehnat překližky na obrázky, ať to máme doma hezký. Jinak jsem si pořád říkala co do toho dětskýho koutu v ložnici, aby nám to ladilo a mělo tam to naše štístko nějaké obrázky, vybrala jsem krásnou samolepku, ale je hróóózně drahá, tak přemýšlím nad alternativou ]-(
dpetulinka
1. únor 2011
@duppe nebuď z toho špatná, my taky nebudeme malovat ve svém... taky jen podnájem, ale hrozně se těším až se přestěhujeme, v tom našem krcálku tady už to je k nevydržení. A snad, když to všechno dobře půjde, budeme se za tři roky stěhovat do svého. Já to beru tak, že tohle je první "moje" 🙂
tasmailla1
1. únor 2011
Dobré ráno holky... 😃 😃 😃
@zlatunka84 no vidíš..tak už ho cejtíš...tak je snad všechno v pohode.......tak tam pořád volej a volej,nic ti jinýho nezustáva....trpelivost ruže přináší.....jednou to zvednout musejí..... 😉 😉
tasmailla1
1. únor 2011
No my až vykukne sluníčko,tak budeme taky malovat ložnici asi na zeleno..ale to se ješte musíme dohodnout.....