• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
též pěkné ráno, tý jo holky a já bych ty poslíčky klidně chtěla zažít .-x abych měla aspoň trošku představu jaké to je rodit :zipper_mouth: asi jsem blázen co? ale já fakt nevím a už nikdy nepoznám jaké je to porodit dítě :frowning2: :frowning2:
6. črc 2011 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 jůůůůů super porod moc gratuluji a závidím :slight_smile: a co maličký? jaký je? kojíš? jak to zvládáte?
6. črc 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup no, nevim, jestli je oc stat. Vcera me posli uplne dostali... Myslela jsem, ze uz to musi byt ono, jaka to byla bolest - skoro 4 hodiny kontrakci po 7, 6, 5, ... proste nepravidelne... Od bolesti pomahalo jenom tancovani :grinning: Vypadala jsem jak blbec motajici se s tim sudem. No, a pak to zase preslo :unamused: Podle me je fakt nejlepsi ten odtok plodovky, to mas jistotu.

Jinak se pridalo brutal pichani v bocich... pry je to tim, ze se malej zavrtava.

Rikam si, ze takovy trenink je pekne naprd. Uz to budou tri tydny :confounded: a furt nic...
6. črc 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup já jsem taky poslíčky neměla, tak třeba to ještě přijde;) jináč pepíček byl při porodu obr, narodil se s váhou 4180g a 53 cm. ale pak nám váha během dvou dnů spadla o 400 g míň a musela jsem začít dokrmovat, páč laktace se mi skoro nerozjížděla. nechtěli mně kvůli tomu úbytku pustit domu, musela jsem je přemlouvat::slight_smile: takže s kojením je to boj. nejdřív se 20 minut snažím nakojit svoje mlíčko a pak musíme dokrmovat flaštičkou, páč malej nevytáhne víc jak 5ml. tak nevím, jak to dopadne, je to strašně náročný na přípravu, když musím dělat obojí. ted manžel i mimčo spí a já už se připravuju, jak za hodku jdu na zase na to. přebalit, nakojit, dokrmit.hrůza :fearful: :fearful: :fearful: :fearful: , ale krásná :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. črc 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 Ahojky tak to je príma, že jste už doma a máš to za sebou :slight_smile: Tak plodovka jak tak píšeš byla už na hraně a začínala se kazit co? Co ten epidural když píchali? Trefili se napoprvé ? Je to zavádění bolestivé? Já mám stále strach, že mi tam naruší nějaké nervy ... :confounded: Tak říkáš porod v poho až si dostala epi .... nedívala jsem se Ti ještě na profil ... tak mrknu až to dopíšu jestli tam máš fotečku malýho Pepči :slight_smile: Je hodný prcek malý? Jak to zvládáš Ty jako novopečená maminka?
6. črc 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 Na rozjetí laktace mi poradila včera jedna z rodiny co má malou homeopatika , tak třeba by si to mohla zkusit, ona taky neměla mlíko a pak se jí to rozjelo a v porosnici jí říkali, že bude muset přejít na UV. Jmenuje se to Ricinus communis 5 CH .... stojí to kolem 75,-Kč ... tak pokud by si chtěla je to v lékárně a tam Ti řeknou i jak to dávkovat
6. črc 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 ahoooj, moc gratulujeme k miminku a to jsi brzo doma, budete mít zrovna nádherně :slight_smile: teda pořád nic a pak najednou vid? no já si udělala taky výlet do porodky, ale asi mi to tam utli po pilulce takže zatím čekám až mě ty moje kontrakce znova chytí..včera teda mimi řádilo jak hrom, to jsem ještě nezažila, myslela jsem že mi fakt prokopne břicho, uplně jsem nadskočila leknutím i ono se asi leklo protože na chvíli přestalo.pak ale píchání v močáku, ani chodit jsem nemohla, asi už je fakt hodně nízko. ani nevím co mi tam monitor ukazoval, protože to natočili ode mně, na kontrole mi to lítalo i na 127 a to mi pak řekl dr. že to vidí na víkend a nic..no možná se jim do toho jen nechtělo když jsem akorát začínala 39 tt a kolem jsem byla bez problémů. hlavní že jste s Pepínem v pořádku..čekáme na fotečky :sunglasses:
6. črc 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jo, epidurál mi napíchli v pohodě, já ani nevěděla, že to píchá ansteziolog a že je to docela složitý. nebolelo to, jen jednou to tak divně zatlačilo, ale jako všechno se dá přežít, ale ty kontrakce ne. ty mně opravdu strašně boleli. jo a na to homeopatikum se zeptám, moc moc moc bych chtěla kojit. jo a pak teda ještě hrozně bolela ta nasgtřižená hráz, v noci poté. to jsem myslela, že bolestí neusnu, tak mi dali čípek proti bolesti a od té doby už mně to nebolelo a druhý den jsem si mohla i sednout. fotky zatím nemám poči, ale při nebližší příležitosti je sem vložím.pomalu si čtu, jak to zvládáte a úplně chápu, jak se cítíte, já jsem ráda, že jsem se tý váhy zbavila.
6. črc 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ženský, tak to jsou krásné zprávy o miminkách :slight_smile: já už se děsně těšim, až náš malej taky vykoukne, stopro čeká na ty největší pařáky.
@leia1 a laktační poradkyně by nepomohla? často bývají potíže s kojením špatnou technikou...to se mi to kecá, já vim, jen píšu, co řikala dula na předporodním kurzu a vlastně i spousta mých kamarádek, že jim s tim kojenim v porodce moc nepomohli. No hlavně aby se ti to upravilo a mohli jste si kojení itrochu užívat. Dobře, že je Pepík takové velké mimčo, má aspoň rezervy z bříška :wink: A dík za zkušenost s epidurálem, moc ho nechci, ale rozhodnu se taky až podle situace.
6. črc 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa teda tolik příznaků, že by si už člověk myslel, že to přijde a ono pořád nic. no sranda bude až to na vás všechny přijde a tady nikdo nebude :grinning:
6. črc 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka to jste se jeli podívat na tu malou Adélku jak jsi psala ne? a budeš si brát ty homeo před porodem?sice už to nebude na tak dlouho ale dobry třeba dva dny jestli to funguje.
holky tady bude krásně, taky bych nejraději někam ven, že jsou holky pryč tak to dávám, ale mít je doma tak by mi bylo hrozně líto že s nima nikam nemůžu, musela by babča. pavel se dal do vyklízení kůlny aby se tam mohl dávat kočár, dneska bude pokračovat a pojede s nějakýma sudama co tam byly k našim, těm se hodí, tak se svezu, posedím v altánu...doufám, určo zas bude pospíchat :confused:
6. črc 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 Na ty poporodní poranění je taky homeopatikum a prý jí to vůbec nebolelo, když je brala a jak přestala tak že to začalo ... na to je zase Arnica montana 9 CH ... tak jestli to ještě cítíš tak to zkus také. Na fotečky se těšíme :slight_smile:
6. črc 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 no právě, co kontrola u dr. tak vždycky hlásil důvod že se to blíží a pak to skoro utne. ale včera to byl mazec, kopance jak hrom, opíral se mi nohou o žebro a napínal se tam, říkala jsem si že ten vak v čem je to snad vydržet ani nemůže a jak je vidět tak jo a to mi do toho břicho začalo i tvrdnout. pavel už bystřil jestli něco tak jsem říkala že tentorkát jen tak honem nikam nepojedu..napařila jsem se do vany a utnulo to. S kojením to bývá trápení, Barča byla lenoch, ale rozkojila jsem se, jen po dvou měsících přestala přibírat zrovna když jsme se srovnaly, tak kojeni pomalu utlo. taky bych ráda tentokrát kojila co nejdýl
6. črc 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Nebyli jsme za Adélkou , ale malou Eliškou :grinning: Jo zkusím zítra jedu na ko tak si to tam hned koupím v lékárně ... budu užívat před porodem , během něj jsou taky homeopatika ... aby nebyly takové bolesti a pak po porodu na hojení a pak zase na to kojení , tak si koupím všechno , zase to není taková pálka a kdyby to pomohlo jen z 50 % tak se to vyplatí :slight_smile:
Já bych taky někam šla, ale zahradu nemáme .... :unamused: dala bych si tam pěkně citronádu .... kafíčko ,..... zákuseček :grinning: :grinning: :grinning:
Jo jestli chceš aby se Ti porod a kontrakce rozjely , tak mi říkala švagrová , zkusit čaj ze šalvěje ... vyvolává kontrakce .... já na to naběhnu až zítra večer .... protože datum 7.7. pokud možno nechci :sunglasses:
6. črc 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no vidíš, o těch homeopatikách slyším poprvé, to ti taky radila švagrová? A čaj z šalvěje, to taky neznám...teda, holky, co já se tady všechno od vás nedovim :wink:
6. črc 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava homeopatika mi poradila jedna z rodiny od manžela včera jsme za ní byli ... vzpoměla si malinko později, ale vzpoměla :slight_smile:
6. črc 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu udělat koláč z těch meruněk. co mužskej včera dovez...přijde na kontrolu velká rodinná delegace, tak abych jim měla taky co dát... ten zájem okolí mě fakt zmáhá, ale lepší teď, než aby se sem všichni nahrnuli, až přijedeme z prordky
6. črc 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava Za kolik prodávají meruně na J. Moravě? Nemáš náhodou zprávy? Chtěla bych na zavaření a na marmeládu .... :slight_smile:
6. črc 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to nevim, my máme naše ze zahrady, tak ceny na krámu nevim, ale zase to stojí tu cestu na naftě a práci, marmeládu a kompoty budeme dělat až tak za týden, až dozrají dva další stromy... to už ale dostane asi za úkol tchýně, protože porodit při zavařování by se mi moc nechtělo :wink:
@hradilenka můžeš mi, prosím, napsat ještě jednou ta homeopatika...co se dá brát před porodem? to na laktaci a na bolest jsem si už napsala, Ď
6. črc 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no to jsem celá já, ale že to bylo za holčičkou to jsem si pamatovala :slight_smile: doma už mě znají že všechny názvy popletu..kouknu, ale šalvěj asi nemám, koupím zítra...tu nepopletu, budu jak saxana - odvar z babského ucha :grinning:
jo jinak s těma sedmičkama, to asi nebude zas až tak horký, k ránu jak jsem se budila tak se mi vybavilo jak jsem to moje datum sem psala, jenže já jsem 8.7.1977 a to by bylo mega sedmiček, takže narodit se dítka zítra pořád jsou na tom líp jak já :sweat_smile:
6. črc 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,přeju krásne slunečné ráno,u nás hlásím taky peknej pařák,jenom co jsem byla na chvilku na balkonu a už tam dneska nevkročím.... :grinning: :grinning: :grinning:
@hradilenka jojo ja o tech homeopatikách přečetla na jiný diskuzi tady na koníkovi to psali holky,že to maj nakoupený a že jdou do toho a pak jedna jim tam psala,že je strašne zvedavá,jak to pak daj užívat prášky mezi kontrakcema,protože oni měli rozpis jak brát ty léky i počas porodu,tak nevím,jka to nakonec zvládli,já teda u porodu bych asi určo ty prášky popletla...
@leia1 jeee rychlej porod,taky gratuluju k miminku,no když píšeš o tom epidurálu,taky jsem pak rozmejšlela,že pokud by to bylo dlouhý a neotevírala bych se,že možná,ale říkám možná do nej pujdu.....
@lebapa hihi odvar z babského ucha... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no to máš peknéj počet sedmiček v narození..... :grinning: :grinning:
@misi.21 no jasne holka,musíme si o tom všem pokecat,a já teda jako radost z porodu,jak prožíváš ty,nemám,ono to přijde až bude mimi na svete,ale dovtedy to bude utrpení.... :confounded:

No u nás holky pořád nic se nedeje,nic necítím,žádný kontrakce,já určo pak budu ješte minimálne týden přenášet a nakonec me to vyvolaj.....fuj už ted mi je z toho zle.... :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
6. črc 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava to samé jako po porodu Arnica montana 9 CH pokud máš strach z porodu a stres tak můžeš brát ještě Gelsemium sempervirens 15 nebo 30 CH
@lebapa a jak se Ti žije s těma semičkama? :slight_smile: Tak tu šalvěj zkusíš jo? Já jí mám doma ... mám doma spustu bylinkových čajů ... jen jsem je v těhu nepila jinak je mám moc ráda.

@tasmailla1 Tak mi říkala , že pokud to chceš užívat při tom porodu, tak to rozpustit ve flašce ve vodě a popíjet během porodu , jinak se to dává pod jazyk .... ale říkala, že to by asi zapoměla , protože se to dává co 15 min
6. črc 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no já se do toho nepohrnu,budu mít jiných starostí u porodu dosti.... :grinning:
6. črc 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka to jsou názvy těch homeo, to ti povim..koukala jsem a šalvěj fakt nemám, samá máta, čaj pro těhu a většinou na sklidnění s meduňkou,tak musíme počkat do zítra..ty sedmičky no nevim, ale dětství nic moc, byla jsem fakt hodně nemocná a nevěděli proč, půlku jsem proležela v nemocnicích a po lázních..jako dítě jsem byla tak nějak zvyklá, ale pro mamku to muselo být něco a myslím že jsem si odnesla následky. nemocnice jako taková když jdu já tak mi neva, ale s dětma to je horší..Bára si vybrala taky samý šikovný věci, naštěstí s tou její povahou to brala v poho..nebudu psát co jí bylo, to sem teď nepatří ale prožívám to do extrému..jinak od puberty si myslím že už je to pořád lepší a teď s tím mimi je to uplně jak zázračný, neměla jsem moc šancí otěhotnět tak si říkám že to bude bojovník a i si s ním užijeme. asi to tak ale má být
6. črc 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Tak čajík dokoupíš zítra ... no a těma sedmičkama to raději nebudu pokoušet ... :wink:
6. črc 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 Moc gratuluju ke zdravému miminku a pohodovému porodu. (((-:
6. črc 2011 ve 14:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka na co že je dobrá tá šalvej?když piju maliník,tak ješte k tomu pít i šalvěj?a proč je tak blbá kombinace tých sedmiček?to je o zdravotním stavu,nebo jaký jsou ty deti?jako maj špatný charakterový vlastnosti,nebo co? :wink:
6. črc 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Ta šalvěj Ti vyvolá kontrakce ... když už chceš aby to bylo venku ... :sunglasses: Sedmičky to jsem slyšela že to není dobré v numerologii ... má to vliv na více věcí ...
6. črc 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

moc gratuluju k miminkům - trochu jsem dočítala...

zup - úplně tě chápu s tím, že si ani neporodíš své dítě, zase na druhou stranu si žekni, že díky za tu možnost císaře, v 16. století a i indy v minulosti, kvůli tomu, že císaře neznali zemřelo mnoho maminek a miminek...takže sice tozumim tomu, že tě to moc mrzí, ale hlavní je, že budete ty i miminko v pořádku

leio - ke kojení . já to měla s martínkem úplně stejně - tehdy tu a koníku fungovala annag a ta radila s laktací, když jí písneš Ip, snad Ti taky dokázže poradit,, ale nevim, jestli ještě koníkuje...jinak mi poradila jíst pískavici - řecké seno. Je to koření, hnusný jk pelyněk, ale myslím,že to tu laktaci fakt podpořilo, homeopatika už ti tu holky, psaly, pak pit meltu, černý pivo, kojo čaje... My šli s Marťou z porodky taky s dokmem a dokrmovanej byl celu dobu, ale kojila jsem částečnědo 8 měsíců...další věc, co mi radila, yl Suplementor, terý jsem si pak vpodstaě vyrobila sama, kdyby jsi chěla poradi víc, písni mi do P

jinak se mi osvědčilo mít vařenou vodu v termoce a z toho mu připravovat mlíko (bylo to rychlejší, než to vařit pokaždý...držím pěsti, ať se to nakonec rozjede a když ne, svět se nezboří...i když mi o mohli říkat, stejně jse občas depkovala, že jsem neschopná ...ae má to i svoje výhody - nezažiješ ubrečený hladvý dítě, když už nemášmlíko, jelikož prostě a jednoduše Um uděláš kolik potřebuješ :grinning:

my se mám docela fajn - Zuzka je zatím moc hodná a Martínek je celkem v poho, jen teď trochu teplotuje...tak snad to nepřetáhne na Zuzu...

těhulkám přeju,, ať s v rámci možností ty poslední dny s bříškama užijí a pak ať je ten porod co nejrychlejší a minkám, ať j miminka nezlobí a ať si ty mrńousky taky mo užívají, jelikož to hrozně letí.

6. črc 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak holky nevim, jestli to tu proběhlo, ale super jsou taky lněná semínka - ty by měly udělat miminku porodní cesty klouzavější . Já je dávala do čaje a pila ten sliz, dají se dát i do jogurtu, pudinku nebo je jíst normálně jak jsou...za sebe doporučuju, jedla jsem je i s Martínkem a oba porody docela šly
6. črc 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek