• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@lukava - no jo, na odpočinek se těším:slight_smile: Ale jak píšeš, využijeme to i na nákupy potřebných věcí do bytečku:slight_smile: Na Rako jsem se dívala, mají je hodně i v tom Siku, no máme jednoho favorita, tak tam ještě chceme zaject. Jinak dneska jedeme dojednat finálně ty podlahy - parkety a dveře do bytu. Zítra by měli měnit okna, tak o víkendu si chci object ty římské rolety. No v plánu toho mám dost, tak snad mimčo ještě chvilku počká :grinning:

Holky, já budu strašná tchýně- když to vidím teď......jak jsem špatná, když je na pár dní pryč..... Ale moje tchýně mi dala docela dobrou radu - vychovávat od mala kluky s tím, že je vychovám pro nějakou jinou. A to jí prý strašně pomohlo, když si nás pak přivedli domu :grinning: No uvidíme, jestli mi tohle pomůže :grinning: :grinning:
7. črc 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já se vrátila z města,jen jsme to prošly,mamina si nakoupila něco na sebe,dost teď zhubla,tak pořizuje nový šatník :slight_smile: To by se mi taky líbilo.
Jinak se u nás udělalo pěkný vedro,je dusno na padnutí,takže dneska už žádný výlety a tak celkově už se asi budu držet spíš doma,ven jen dopo,když je ještě příjemně.Teď hodím něco do pračky a skáknu nakoupit k nám do krámku a pak hurá vyšpíglovat byt,jak jsme furt něco dělali,tak nějak nebyl čas pořádně uklidit.Taky tady mám pár triček na vyžehlení,tak to hned udělám,aby se mi to tady nekupilo.
7. črc 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za chvilku vyrážím za Matějem do práce a jedeme na ty podlahy. Pojedu radši metrem, tam bude aspoň příjemně:slight_smile: Tak se tu mějte a držte se, páá
7. črc 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, vím,že jsou začátky složitý ohledně kojení, jenže jde o to, že i když si odsaju a sní dávku jako při umělým mlíku, tak zkrátka za den zhubne a pokud jí dávám umělý, tak nehubne,tak nevím co s tím, dětská mudr.má dovču, máme se s ní domluvit až v pondělí, tak hledám na netu jak dál.....no, uvidíme...
Je tu ještě nějáká nová maminka??? :confused:
Foto dodám, ještě jsme je sama ani pořádně neviděla :sweat_smile: je to malej uzlíček, malá měla o kilo víc, takže jsme byla v šoku a navíc i zavinovačka je nám veliká, tak jsme zaúkolovala okolí na koupi nějáké menší, protože tady v té se ztrácí,zapadává, nedrží jak má a to jsme ju u Mišky milovala......jinak s prdíkama válčíme už teď. což su nadšená teda :angry:
Tak se námholky už všechny rozpadněte :grinning:
7. črc 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já si tedka dávám po obídku ješte mega porci melounu,mnamy.....
@misi.21 no hele já už radší nikam nevylejzám dobrý dva tejdny,jenom k mudrovi a na nákup s manželem,bojím se,žeby me to nekde chytlo,tak to radši neriskuju. :grinning: :grinning: :grinning: ...já uklízela pořádne včera,i prala a žehlila včera,manža pak jenom vysál,takže pro dnešek jsem bez práce,jenom co jsem uvařila obed a zas pekne nožky nahoru.....
@ssimmikk vydrž prťka,vydrž,taky se rozpadneme,jen nám dej ješte trošku času,pak tady si budem podávat info,jak to máme skojením a s prdíkama všechny..... :grinning:
7. črc 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk asi máš to mlíčko slabý, báře to moje po dvou měsících taky nestačilo, přes den dobrý, ale večer brečela, pak jsem jí dala znova za hodinku nadlábnout a už to bylo dobrý..ale přestala přibírat, musela jsem začít přikrmovat..na lžičku jí to dávat jsem tenkrát byla asi lenoch nebo mě to nenapadlo tak netrvalo dlouho a kojit jsme přestaly.
dneska je tam dusno jako hrom, spala bych ale bojím se že zas v noci neusnu. volala jsem si jakou dobu s Lénou z tábora, je nachřapaná jako blázen, je astmatik a alergik, ale ted je znát že fakt prostydla, to je to poslední co by mi scházelo. prý musí pořád běhat, tak jsem jí dala kázání at mi pošle číslo na vedoucí at jí tak nehoní.jinak bych snad pro ní někoho musela poslat až se to narodí aby se vykurýrovala u našich a mohla pak k mimi. a to byla v zimě přes dva měsíce doma s kašlem, netušili od čeho to má, mysleli i na černý kašel..jen si to vybavím tak mám husinu,takže to fakt nechci..
7. črc 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy no hlavně až budeme mít děti dospělý tak si musíme na tohle všechno vzpomenout :grinning: holky možná víc tíhnout k mamkám, aspon já to teda tak mám, že spíš vím co si moje myslí a tak a spíš jdu na pokec, s klukama uvidíme, možná o to víc že to je jiný pohlaví si je víc hlídáme jako maminky, no jsem taky na sebe zvědavá..v dnešní době je jinak kolem a kolem pak jedno co máme za dítko, dneska se bát o oboje..nevěsta kluka zblbne a bude fuč :grinning:
venku je teda dusno jak hrom, dneska fakt max. něco pošourám po bytě, jen abych neležela, ani nevím co se mi chce
7. črc 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ty jo,dneska je tu pařák,dusno uplne na padnutí,to by mohlo přiníst nejaký ty bouřky,už to tady dlouho nebylo.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@msevy ale nene,pokud budu mít kluka ,taky nechci být tchýne jak vyšitá,ale je fakt,že stejne budeme my ty starší a mladší generace nás až tak nepochopí,ale semetrika nechci být,ani radit bych moc nechtela....ale to nikdy nevíš,jak se budeš chovat tak za 2O let.....a stejne si říkám,že lepší jsou tchýne od holek .,než od kluku,třeba moje máma je bezvadná na mne i na mýho manžu,zato jeho máma je na odstřel.... :grinning: :grinning: :grinning:
@lebapa jeee chudák Léna,tak si tam zavolala,at ji trošku šetřej?no ono ani to počasí nic moc bude od zítra a tedka jsem četla,že hydrometeorlogický ustav vydal výstrahu,že zítra maj přijít silný bouře s krupobitím,které zasáhne hlavne Moravu....
7. črc 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ona už byla za vedoucí at jí dá něco na nachlazení, má sebou jen svoje léky..jenže ona je truhlík, trochu jsem jí vyhecovala aby se nenechala odbýt a léčila se. no snad se z toho dostane za ten týden...ted jsem taky četla jak na moravě zas hlásí bouřky, no jsem zvědavá co z toho bude, ale tady určo něco přijde, je dusno jak hrom a v noci jak pršelo tak to bylo slyšet ale jinak to vůbec nebylo cejtit ve vzduchu. moje mamka se chová k pavlovi taky super, pořád do sebe šijou, ale je fakt že s našima bych taky nechtěla bydlet..dá se to když se bydlí přiměřeně od sebe..s pavlovou bydlet tak jako s mojí tak je to taky total v poho, ona měla supr tchýňku takže ví co nechce nikdy být, ale jak se bydlí dohromady tak to člověka kolikrát neba ať je to kdo je to..
7. črc 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak hlásím taky parno, děs, běs, blbě se mi dýchá.... byla jsem na procházce s hafanem a jsem úplně dodělaná. Jinak mám primitivní dotaz - do porodnice si mám zbalit dudlík - vyvařený a já zjistila, že nevím jak se to dělá!!! To ho mám celý včetně té plastové části hodit do vřící vody? Na jak dlouho? a To si ho mám vyvařit již teď, zbalit do krabičky, když ho třeba budu potřebovat za 3 týdny? Kdo ví?
7. črc 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 ahoj, no taky jsem chvíli dumala jak je to dneska s vyvařováním, abych nebyla jak za stara :slight_smile: já jsem teda dudlík i lahev vyvařila, koupila jsem nějaký spečloš sáček do mikrovlnky na zkoušku, zatím nevím jak to budu mít s kojením tak sterilizátor jako takový nemám, ale u holek jsem to dělala klasika v hrnci, balenou vodu a celý dudlík i rozebrané lahvičky jsem povařila tak tři minutky, pak nechala přirozeně oschnout.nemusíš se bát, dudlíku se nic nestane ani těm obrázkům na něm. určo si to vyvař než se někam budeš chystat, ale myslím že kdyby jsi pak poprosila v porodnici že by ti to taky vyvařily.ale je to asi zbytečný když to jde v klidu připravit. neva že to bude třeba tři týdny předem
7. črc 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa tak at se z toho vyléčí...ale je to teda pech být na táboře a nemocná,to si to tam teda moc neužije.....no jak jsme to psala o tchýních,tak jsou rozdíl jak moje a manželova,ale je fakt,že bydlet by nedelalo dobrotu i kdyby byly milionové.....
@mili01 já je vyvařila v celku ve vode,která vřela a nechala jsem to tam 5 minut a poté vytáhla,nechala uschnout a dala do krabičky,i když to je už 2 týdne,už pred odchodem do porodky je znova vyvařovat nebudu.....
7. črc 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa tos me tedka dostala,to se vyvařuje v balený vode?to já tam dala vodu z kohoutku..... :fearful:
7. črc 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jů, lemouna bych si teda taky dala, mám tady kilo nektarinek, ted už teda jen půl, už jsem jich přecpaná a pořád bych do sebe cpala něco šťavnatýho..už mi začíná být po nich těžko. Pavel je raději nejí aby ho v kamionu neprohnaly a mě to nedělá vůbec nic..možná jsem to taky nechávala i těch 5 min. postupně už pak možná míň a dudlika vyvařila pak už jen čas od času, ne jako lahve po každým krmení..jdu na ty pokojíčky, snad se u toho zabavím a uteče mi to odpoledne, potím se teda už teď jak hrom
7. črc 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa @tasmailla1 - děkuji za rady.. a to jste vyvářeli v balené kojenecké vodě? Je pravda, že my tady máme vodu docela tvrdou, tak asi by to fakt chtělo koupit kojeneckou... Občas se sama sebe zhrozeně ptám, když řeším takovéto "detaily" - JÁ BUDU MÍT DÍTĚ??? si přijdu nemožná a neschopná a to ještě ani není na světě...
7. črc 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no můžeš asi i z kohoutku, to co mi kupujeme ty obyč nejsou o nic lepší..ale my máme studnu, obecní vodu stále jen plánují..máme jí ukrutně železitou, je teda zničená vším možným, ale jak jsou prameny v poděbradech tak i něčím šmrcnutá teče i u nás, taky máme pramen s minerálkou co vyvěrá k pytí..ale doma co teče není pomalu ani na vaření..jinak co jsem zjistila při Báře že když se kupuje balená kojenecká voda přímo takhle popsaná na etiketě tak se ani pak převářet nemusí, jinak jsem všechnu převářela i když byla z lahve
7. črc 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 vyvářela jsem v normal vodě, koju jsem kupovala jen na sunárek. a vůbec si nepřipadej nemožná, takových věcí nad čím se člověk pozastaví teprve ještě bude..u toho prvního dítěte je to prostě tak že se na něm rodiče učí, to je uplně normal..na to se prostě předem připravit nedá..až to druhé jsem si "užívala" a neřešila už aby dělalo to a to..asi to bylo i tím že první byla raubířka a druhá pohodářek a já už byla připravená na to co mě všechno čeká..na to krásný i na ty starosti..no a u třetího po těch letech si připadám že začínám odznova :grinning: :grinning:
7. črc 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Děkuji za povzbuzení, ale předse jenom bych s Tebou měnila :slight_smile: Zkušenosti jsou na nezaplacení...
Jinak mě ještě napadlo - jaké máte brašny / přebalovací tašky na kočárek? Já ještě musím dokoupit, nejvíc se mi líbí Beapa, ale ty stojí kolem 2tisíc.... Co taková taška má vlastně splňovat?
7. črc 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no já mela kilo broskví a to padlo za 2 dny,tak dneska jsem se pustila do melouna a pulka taky padla jenom do mne...tak tedka se určo uchodím na WC..... :grinning: :grinning: :grinning: tak at ti uklid jede od ruky.... :wink: :wink: no až bude mimi na svete a já nedejbože budu muset delat umelý mlíko,tak potom jasne si budu kupovat tu balenou vodu,to z kohoutku chystat mlíko nebudu...jojo jak se kupuje tá balená,melo by to být na etikete napsáno,že se už nemusí převařovat,ale myslím si ,že nejsou takhle popsaný všechny,si myslím,že nekteré se musej převařovat,ale já pak buud kupovat tu,která se nemusí převařovat....
@mili01 jám vyvařovala ve vode z kohoutku...at si mimi zvyká hnedka od začátku....nebudu ho držet jak v bavlnce ve sterilním prostředí.....
7. črc 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 tašku mám tu,kterou jsem kupovala ke kočárku,mám 3-kombinaci,u toho byla i taška a jinou pořizovat nebudu...já si taky připadám,že nic nevím,ale od toho je koník,tady když se na neco zeptáš,holky ochotne pomužou...jinak bych to asi nedala....a až bude mimi na svete,tak si myslím,že stejne se na neco budu pořád vyptávat.... :wink:
7. črc 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 s taškou ti musí poradit holky, si myslím že ti hlavně musí vyhovovat aby se ti do ní dobře lezlo a něco se do ní vešlo, hlavně když půjdete k doktorovi a nebo na výlet..jinak je to spíš o vkusu.já mám od známe koupenou s kočárem,koukala jsem že tam mám přebalovací podložku a obal na lahev, ten je dobrý na zimu.jinak holky psaly že v DM mají pěkné tašky a koukala jsem i na www.pinkie.cz tam taky přidělávají další druhy. chystám se tam koupit pak najednou vložku do sporťáku a fusak na zimu. poslaly my taky tento odkaz holky tady a mám vybráno..do toho našeho hnědýho kočárku vybrala Léna žlutou podložku aby to nebylo tak smutný a i se mi líbily ty tašky, jen tam takhle není moc znát jak až je velká a má jen jednu kapsu. mě zas přijde tu co mám u kočáru obrovská na mě, tak jsem myslela že bych je střídala za čásek
7. črc 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Peti díky za email, budu to muset pak v klíídečku prostudovat :slight_smile:
7. črc 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa @tasmailla1 - tak my budeme mít Jane Slalom, kupujeme již používaný a paní mi psala, že taška je sice funkční, ale již nic moc estetická - tak si asi pořídím nějakou novou. Jinak to DM to je dobrý nápad, nějaké jsem tam viděla, ale moc nestudovala - děkuji, určitě se o víkendu kouknu. Originál Jané jsou taky moc drahé a ani se mi nelíbí :frowning2: jsem moc vybíravá asi... ty od Pinkie mi zas pŕijdou takové tenké šušťákové, design ok, ale chtěla bych něco, co drží tvar... chjó
Jinak když tady tak mlsáte, já od včera "spakovala" už skoro kilo nektarinek - mám tam poslední 3 a poškuluji, jestli je nechám být nebo ne :slight_smile:
7. črc 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 no v DM jseem tu tašku videla,ale nejak jsem ji nestudovala.....no jasne kup,to co se ti líbí a je podle tvýho vkusu....

@lebapa no já tu moji tašku jsem pořádne ani nestudovala,jak ji mám ke kočárku,to uvidím její funkčnost,až ji uplne naplním a třeba buud nadávat ,že je malá a nic se me do ní nevejde,v ní byla podložka na prebalování a pláštenka,ale obal na lahvičku nene,to si pak dokoupím,až to budeme potřebovat....
7. črc 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no právě, že nevím co dáll, ale dávala jsem jí ho přes den a shodila 40g, což je hodně, tak jsme musela začít dávat mlíko a te´d nevím zda dál to zkušet, protože nemá ani porodní váhu a pokud ještě shubne, tak to nebude vůbec dobrý, to mi řekli i v porodnici, jedna sestra mi říkala, že pokud to tak bude i další jeden den, tak že mám dávat jen umělý, aby neskončila ve špitále s hadičkou do žaludku, tak fakt nevím :frowning2: mlíko odstříkávám, mám ho stejně málo :unamused: chjoo, u Mišky to bylopodobný akorát, že jsme se u ní nerozkojila, tak že by měl celou dávku mlíka bez umělýho....comyslíš, že mám dělat? je mi líto nekojit, už te´d to nesu těžce, ale zase za každou cenu kojit taky nechci, aby byla ve špitále nebo něco....
7. črc 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem tady jen abych podala zprávu jak jsem dopadla na KO. Tak zítra mám nástup do špitálu , budu mít vyvolávání, dohodla jsem se tak s primářem. Navrhl mi to a já souhlasila. Tak se snad zítra malá narodí. Doufám že na mě ta tabletka zabere :grinning: Jinak váhový odhad máme 3,6 kg primář povídal + mínus 200g tak jsem zvědavá jak se trefil ... taky jsem zvědavá, jak to zítra s Jirkou zvládneme :sweat_smile: .
Večer se tady ještě ukážu, jdeme na večeři ... poslední ve dvou :sweat_smile: vlastně ve třech jde s námi hafan :grinning:
7. črc 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka tak doufám,že pak stihneš podat informace o vyvolání než půjdu já... Tak se zítra držte,určitě to bude v pohodě a budeš mít dobrej porod. Už se těším na zprávičky o malý. :grinning: Budu na tebe myslet a držet vám pěsti.
Teď už nepřibereš,tak se pořádně nadlábni :slight_smile:

Já jsem zvědavá,co bude v úterý nového u nás. Tak nějak jsem doufala,že už na kontrolu nedojdu :sweat_smile: Ale vypadá to že jo. Hýbu se o sto péro,chodím schody,ohýbám se a nikde nic. Bolesti při chůze v podbřišku a jako by mi cpala ručku ven :slight_smile:,takový píchání ,ale jinak vůbec nic a to už cítím takhle delší dobu,přijde mi hrozně dole a dr mě vždycky vyvedla z omylu,že je ještě hodně vysoko,tak já nevím. Já už chci rodit :slight_smile:
7. črc 2011 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no jestli by mi hubla tak máš asi to mlíko fakt slabý, skusila bych jí přikrmit, třeba tou stříkačkou nebo lžičkou a zítra bych zavolala dětskýmu, ten ti určo poradí co a jak.přeci jen je malá a každý úbytek váhy je znát.zatím bych jí přikrmila, třeba se ještě rozkojíš ale spoléhat jen na to by se asi bála ted honem..a do toho musíš být co nejvíc v klidu protože i to je znát na tom kojení..chjo, no není to jednoduchý
@hradilenka no prosimtě, co mi to děláš :slight_smile: takže malá že by byla na moje narozky? můžu teda plánovat naši akci s mimi na neděli, to je jasná, má být podle propočtů to naše dva dny po tobě :grinning: :grinning:
moc moc na tebe budu myslet a držet pěstičky aby jste to rychle zvládly holky..na véču jdete ve čtyřech když chceš brát psa, bříško se taky počítá :slight_smile: ty jo, tak to je mazec, já už chci taky, u mě se to po tom prášku celý stoplo, holky jak budete mít pochybnosti tak se hlavně ptejte co a jak.
mě už zbývá jen vytírání baráku..a to mě fakt neba, tatku máme pryč jo a ráno jsem ho poslala pro tu šalvěj říkám bud v obchodě, tam mají docela velký výběr čajů a nebo zajed do lékárny..takže samo že byl jen v samošce a že všechno mají jen ten co chci já ne..a v lékárně byli dneska jen dopol,tak jsem to sama nestihla
7. črc 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no to jsme na tom stejně, mě v sobotu dr v porodnici řekla že jsem na dva prsty a od té doby když nepočítám tu neděli tak pořád něco dělám a fakt nic..jak začnu chodit tak tlak a bodání do močáku jak blázen, vyjít si do města jako ty to bych nedala, jen fakt pocourávat kolem a v baráku.všechno prý připravený, jak mimi tak já a prostě se najednou nic nic neděje..v neděli mám první termín, dr. bude po dovolený až ve středu, už to vidím jak se tam v pondělí u sestry objednávám..jo ještě mě napadlo že děti si přinesly ze školy pytle na cvičení, že bych vytáhla švihadlo ?! :grinning: :grinning:
7. črc 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa tak švihadlo by mě asi zabilo :grinning: Mě každý říká,ať neblázním,že mám ještě dva týdny čas,ale asi nikdo nebyl těhotnej v tropech,teď začne teprve to správný počásko pro těhule,jestli mě z toho neklepne,tak mě už nesloží nic :grinning: Já mám podle MS 11.7 ale dr mi říkala od začátku,ať se podle toho neřídím,dostávala jsem to pokaždé jinak,ale říkám si,že se třeba sekla a do toho 11 porodím,pak mám podle UTZ až 24.
Je to krásný být těhotná,dlouho jsem si to přála a fakt jsem si to většinou užívala,ale už stačí,už se chci radovat z miminka :slight_smile:
7. črc 2011 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek