• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Ahoj holky, nakoukla jsem, jestli je tu nějaké nové mimčo a zatím nic :grinning: Ale nebojte se, bouřky by měly být skoro každý den, tak nějaká třeba pomůže :slight_smile:
Dlouho tu nebyla Pepsilight - třeba už porodila

Dneska bude nádherně, jedeme zase lítat po obchodech a shánět to, na copak nebude čas :slight_smile:
Tak zatím se tu mějte a držte se, páá
10. črc 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
@tasmailla1 já mám otoky po císaři horší než v těhu a to jsme si myslela, že víc už to nejde :sweat_smile: tak nevím, tohle jsme u Mišky nezažila...
@lebapa ty máš teda výdrž, taky jsme měla takový bolesti, záda mě chytaly a vše, ale vždy to přešlo :sweat_smile: mimi si dává teda pěkně na čas :slight_smile:
V noci tady byly blesky jako blázen, ale obešlo nás to a ani nesprchlo :angry:
10. črc 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk jee a ja se začla tešit,že po porodu to bude lepší a konečne obuju boty....no uvidíme,jaký to bude....
10. črc 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 uvidíš, jen říkám, jak to mám tentokrát já, oni mě taky hodně zavodňovali v porodnici, takže je možný, že je to tím... :wink: ale teda nohy mám mega a ruce jakš takš :sweat_smile:
10. črc 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska je teda den nuda. Dopo jsme byli pryč,ale teď se mi to nějak táhne,kdyby bylo aspoň něco v telce. Manžel šel na squash a já nemám do čeho píchnout. Ven se mi nechce,je tady hroznej hicák,stačilo mi to dopoledne,přišla jsem úplně mokrá... Psala ségra,ať přijedeme grilovat,ale nejsem magor ve 30°,bych tam zdechla.
10. črc 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky opet se hlasim po dlouhe dobe mam toho ted nak moc a nestiham :slight_smile:) jinak u nas stejny posledni kontrola byla ze jsem otevrena na prst ale nic se zatim nedeje tak mi zbyva jen cekat az se matyskovi bude chcit ven :slight_smile:) jak snasite ty vedra ?? ja umiram a co je vlastne novyho ???
10. črc 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight
@misi.21 to vedro je ohavný, jedeme se podívat na pouť :grinning: to bude otročina, skály nedopadli, porotže volal švagr, potřeboval s něčím pomoct na stavbě, tak tam Ondráš jel, tak půjdeme na labutě :grinning: mám nohy jak konývky a ruce nemůžu zatnout v pěst, je to príííma :slight_smile: kdyby ty mimasové vylezli, to by byla paráda, no ale pak si zase budeme stěžovat na jiný věci, že jo :slight_smile:
10. črc 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka jj mas pravdu ale ja ted umiram nohy o tech nemluvim pod prsama vodopad to jsem nikdy nemela :D tak se modlim at zase prsi a je trochu zima to mi vyhovuje a vyhne at jsou az bude malej na svete :slight_smile:)
10. črc 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no tohle léto bude hrozný celkově,aspoň pro mě. Pochybuju,že po porodu najednou začne tělo fungovat normálně,spíš ty hormony budou ještě víc rozbouřený. Takže já už netrpělivě vyhlížím podzim a léto si užiju až příští rok...
@pepsilight no už jsme si říkaly,jestli si ještě celá :slight_smile: vedra snášíme všechny stejně hrozně,je to na prd. V úterý jdu k doktorce a když jsou horka,tak je v čekárně úplně hrozně,dusno a hic a to jdu na monitor,takže ležet a potit se na tom hnusným koženkovým křesle a pak čekat na kontrolu,už teď jsem z toho na mrtvici,jdu na 12.50hod,takže ten nejhorší čas. Kdybych tím pocením aspoň zhubla,ale já furt přibírám :grinning: :grinning:
10. črc 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight to je jasný, když je pod mrakem a prší, jsem taky nejspokojenější :slight_smile:
@misi.21 to je pravda, ale zase si myslím plus pro nás, to léto a sluníčko přece jen na tu psychiku působí trochu líp, když pak mrzne a je děsný počasí, tak to musí být taky hrůza. Ale na podzim se těším moc, snad bude hezky, myslím že to už budeme všichni v pohodě, zvyklý a srovnaný a budeme si užívat těch barviček, podzim mám moc ráda.
10. črc 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no jeste jo mam 14 dni do terminu 1 termin je za nama tak cekame na ten dalsi .... s tim pocenim a hubnutim si me pobavila taky bych to brala hlavne ze je tam tem nasim malinkym cipiskum dobre v takovym vedru a oni se nas drzej jeste ke vsemu sem si ted nasla pekne velky strie dole na brise a svedi to tak nevim co s tim mam delat nevite?? kontrolu mam ted v patek na 8 rano to se da ale tu KO ma jeste dalsich 50 maminek no jo vybrala jsem si tu nejfrektovanejsi porodnici v praze :slight_smile: ted jsem tam byla podruhe a poprve na monitoru tám nejsou kosesinkovy kresla ale latkovy tak se to da jsou houpaci a me to tak libilo hned sem dostala sprdana ze malyho uspavam a pak mi sami rekli at se houpu :D jinak doktori nic moc vyrecny nejsou tak zatim mam blby dojmy doufam ze porod bude jinej a sestinedeli :slight_smile:
10. črc 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight mazat mazat mazat, se striema už nic moc neuděláš, ale aspoň nebudou tak hrozný, klíďo mazej pokaždý když si vzpomeneš :slight_smile: no aspoň chodíš na kontrolu do porodky, já až do porodu chodím ke svýmu dr jsem zjistila :grinning: až kdybych přenášela, tak by si mě převzali, takže vůbec nikoho z porodnice neznám, jen vrchní sestru a ta na sále už nedělá :frowning2: a tu bych brala hned
10. črc 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight máme stejnej termín,já mám první zítra,ale s tím nemám vůbec počítat,tak si říkám,že by se mohla dr splést a mimčo by zítra mohlo vykouknout :grinning: No uvidíme,jak to bude vypadat. Látkový křesla bych taky brala,aspoň by se mi tam nepotila prdel :grinning: :grinning: :grinning:
Zítra přijede ségra s malým,tak se ještě rozmýšlím,jestli si do pokojíčku nenechat ušít závěsy.že bysme skočili koupit látku. Máme tam světlí žaluzie a ty moc nesetmí,tak se musím ještě poradit s manželem,mi zase řekne,že vymejšlím blbosti :grinning:
10. črc 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka já taky nechodím na kontrolu do porodky,tam to až odrodím. Tak jsme se tam právě byli podívat a zjistit kam máme jít na příjem a tak. Chvilku jsme hledali,tak jsem teď klidnější,že vím hned kam pelášit. :slight_smile:
10. črc 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 proc ne zavesy mam taky ale prvni tydny bude malej na slunicku jen at si ho uzije a bude mensi pravdepodobnost zloutenky pak bude podzim a zacne se stmivat takze si myslim ze zaluzky stacej ale zalezi na tobe co se ti libi kdyz je tam chces tak je tam dej ty budes v pokojcku nejcasteji :slight_smile:)
10. črc 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight - ahojky a u jakého doktora jsi byla? Já tam byla v pátek kolem půl jedné, tak jsme se minuly :grinning: Chodím tam vždycky nějak na 12hod a to docela jde - není tam tak narváno.
10. črc 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 my jsme tam byli v rámci tý předporodní přípravy, tak jsem taky ráda, že vím kudy kam, ještě tak bloudit, to by bylo, no ale snad nás nepošlou jinam, to by byla teprv sranda...
10. črc 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy jejda byla jsem na 2 byla tam stazistka jmeno nevim ale predtim jsem byla u zackovy a o ty panujou takovy veci ze to neni hezky snad nas rodit nebude hrozne se modlim....jinak ja tam byla snad az do pul 1 protoze jsem musela podruhy na monitor malej spinkal tak jsem musela znovu.... pristi KO mam zase v patek 15.7 v 8 :00 tak se asi nepotkame pokud nebude malej zase hajat :D jinak bych se chtela zeptat prosim co si si zbalila do porodnice ?? mam uz sice zbaleno ale jestli mi neco nechybi diky :slight_smile:
10. črc 2011 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím vás zde všecny , moje milovaná manželka mě pověřila abych vám podal zprávu že se nám dnesv 0,15h narodil synek honzík 3,60kg a 50cm!!! :sunglasses: Na svět přišel císařem a oba jsou s mamkou v pořádku!! s pozdravem tatínek miminka :grinning:
11. črc 2011 ve 03:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jééé :slight_smile: všem strašně moc gratulujeme, hlavně že jsou oba v pořádku, přejeme zdravíčko a štěstíčko :slight_smile: tak do třetice kluk, to je paráda :slight_smile:
11. črc 2011 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jupííí....o fous a byl Honzík nedělňátko :wink: Tak ta buřina zafungovala :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: GRATULUJEME tatínkovi i mamince, ať je Honzík zdravé mimčo a má se k světu!!!!
11. črc 2011 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight takže taky Podoli? :wink: kresla maji fakt pohodlna, to je fakt. To budeš znát i sestřičku Drahušku, taková bělovlasá babča, co ti občas vynadá a občas utrousí "tomu vašemu miminku asi něco chybí, máte pro něj něco k jídlu?" ...fakt je s ní sranda :grinning: :grinning: :grinning: už se na ni i docela těšim, co zase bude povídat, další kontrolu máme taky 15.7. (monitor od 10h), už den po termínu :wink:, minule jsem tam byla jako ty v pátek na osmou, tak jsme se možná potkaly a ani o tom nevíme :wink: , fakt tam bylo děsně narváno
11. črc 2011 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa - super :grinning: gratuluju k Honzíkovi, ať se oba dva s mamčou dostanou rychle do formy!! :grinning: Tak další mimčo na světě :grinning: :grinning:
11. črc 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, mám chvilku času a potřebuju nutně poradit. hrozně bojuju s kojením, ale tak, že jsem z toho úplně vyčerpaná. chtěla jsem moc a moc kojit, jenže v porodnici se to vůbec nerozjelo a musela jsem malému začít dávat umělý mlíčko bebu. takže jsem půl hodky snažila kojit a čtvrt hodky\ dokrmovala.šílený, šílený. včera jsem se rozhodla, že se na to kojení vyprdnu, že už fakt nemůžu. jenže, co se nestalo, najednou se prsa nalily, jakoby\ se lekly, nebo co :slight_smile: a najednou mi naskočila teplota a začala jsem ledovat s tím, že to tím zastavím. na chvilku jsem jí sice srazila, ale dneska ráno mi zase bylo špatně. takže zase led a tentokrát jsem to odstříkala a poprvé jsem odstříkala plnou dávku, kterou miminko potřebuje, cca 100 ml.a co ted? mám ho začít zase kojit?mně se zdá, že jak mu totiž dtřídám svý mlíko a umělý, tak,že má problémy s kakáním. prostšě nevím, co mám dělat.holky poradtě mi, aby miminko netrpělo na koliky. jo a myslíte, že na to bříško mu můžu dát ty kapičky sab simplex? dali jsme mu zatím jen dvě kapky do mlíčka, protože se prostě nemůže vykakat. ale v návodu je napsáno, že to můžou až miminka od třech týdnů.malému je ted týden a něco, tak abysme mu to nějak nezhoršili.
11. črc 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa koukám na někoho bouřky zabraly :slight_smile:
Velikánská gratulace a Honzíkovi do života přejeme hodně zdravíčka... :slight_smile:
11. črc 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 já bych ho zkusila kojit,a uvidíš,jestli mu to bude stačit a třeba se srovná i to bříško.To by bylo super,kdyby ses rozkojila.To je zánět ne? Když máš teploty.Neuhnala si se někde? Měla to ségra a té řekli,ať kojí dokud to bude možné)myslím tím,že měla hrozné bolesti a tak),chvilku i přikrmovala ale nakonec vše v pohodě a kojí dodnes.Určitě to nevzdávat. S těma kapičkama nevím,brnkla bych doktorce,ať poradí,jestli můžeš dávat. Budu držet pěsti.
11. črc 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava,@pepsilight - ta babča je úžasná - taky Ti zvonila u břicha zvonečkem? :grinning: Tak vy tak chodíte takhle ráno - po polední přestávce je to rychlejší, stejně ale mi to tam trvá něco kolem 1,5hod - 2hod, než se dostanu ven... Takže si dát pozor na Žáčkovou - budu sledovat, kdo mi bude přidělen na porod - kdyžtak zažádám o výměnu :slight_smile:
V Podolí jsem dostala seznam věcí, mám zabaleny 2 tašky (malou na porodní sál a druhou mi Matěj přiveze další den na šestinedělí):
Na porodní sál: doklady (těhu průkaz, OP, karta ZP), 2x vlastní košile (pro porod je lepší dlouhé triko s krátkým a širším rukávem), přezutí vhodné i do sprchy, bavlněné ponožky, vlastní župan, osobní toaletní potřeby (vhodný balzám na rty), 2 ručníky, síťované kalhotky, YAL gel - pokud nebudeš chtít klystýr, pití (neperlivá voda, sladký kolový nápoj, hroznový cukr), partner: lehké pohodlné oblečení, přezůvky, potvrzení o zaplacení přítomnosti u porodu, relaxační hudba (CD,MC - mangetofon je na por.sále), prázdnou igelitovou tašku

Na šestinedělí: toal.potřeby, 2-3ručníky, vlastní noční košile, 2 podpr.na kojení, síťované kalhotky (z porodky dostaneš 2ks), hyg.vložky (od nich nostaneš 1-2balíky), vložky do poprsenky, Bepanthen krém

Pro mimčo: papírové pleny (od nich dostaneš 4ks), látkové pleny dostaneš bez omezení, hyg.čistící ubrousky, oblečení můžeš mít svoje, ale je k dispozici i jejich. Já si beru svoje až na odchod z porodky - proč si špinit svoje :slight_smile: Kosmetika pro mimča je tam taky k mání

11. črc 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leia1 - ahojky, určitě odsávej dál, i kdybys odsála malinko, tak to zase rozjede další mlíko. Na ty prdíky je Sab simplex super, ale zavolej svojí doktorce, jestli je můžeš dát hned - myslím, že tam ale není problém. Nahřívej bříško - super je polštářek z DM s peckama, masírovat bříško (ve směru hodin.ručiček), při nejhorším použít rektální rourku - ale tu moc doktoři nedoporučujou, aby si mimčo na to moc nezvyklo - pak může přestat tlačit samo, když zjistí, že tohle jde samo. S tou Bebou - to už jsem taky slyšela, že můžou být problémy s prdíkama, zkus se zeptat v lékárně na jinou značku mléka. Ale kojení bych zatím nevzdávala. Tak se drž!
11. črc 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 - ještě jsem si vzpomněla na kapičky Lefax - ty jsou už od narození, mastička na bříško Pupík a super jsou prý probiotické kapičky Bio Gaia (stojí sice asi 600,-, ale jsou prý skvělý) Jsou dvě velikosti 5 a 10ml - vezmi si ty větší, jsou prý za stejnou cenu. Stačí 5kapek denně a prý pomáhají zázračně - v diskusích si je hrozně chválí.
http://www.mimibazar.cz/…tografie.php - na těhle stránkách je prý seženeš levněji

11. črc 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se zkoušela podívat na ty stránky a nějak to nefunguje :angry: Ale v lékárně ty kapky určitě budou mít
11. črc 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek