• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@pepsilight já se taky rozhodla pro klystýr,i když mám v tašce i yal,ale radší pujdu do osvedčený metody.... :wink:
11. črc 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no já bych musela kdyžtak volat buď taˇku,nebo tchána,protože sanitka by mě odvezla do nejbližší porodnice a tam já rodit nechci...
@pepsilight u nás je taky jedno,jestli bouří nebo ne...
11. črc 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tý jo,jse se solidně přecpala,teď ležím v postýlce a koukám na telku,ale teda pěkně mě bolí břicho. Že já blbka nikdy nevím,kdy mám přestat :angry:
11. črc 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 a kde teda budeš rodit?koukám že si ze Ždáru,tak v Havlíčkove Brode chceš rodit?jojo to máš pravdu,záchranka by te odvezla jenom do nejbližšího špitálu...třeba já nijakej jinej odvoz nemám jenom manžu....takže si nemužu vybírat.....
11. črc 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak jsem zvedava jakej klystyr je prej se to da vydrzet ale ja nejsem ten typ co to umi ja kdyz musim tak musim a jestli to znate tak OKAMZITE !! :D jinak nevite co pomaha proti svedeni bricha uplne umiram ....
11. črc 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 to my k obedu meli uzený maso,brambor a okurek a tedka jsem si dala ješte dezert-kokosový řezy,tak taky bych se mohla nekam odvalit a možná si i schrupnout...:grinning:
11. črc 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jojo,chci rodit v HavlBrodě,tak snad to vyjde. Hrozně moc ženskejch si to tam chválí a jezdí tam rodit i z Prahy,Kolína... Tak uvidíme,jaký zážitek budu mít já...
11. črc 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no at se ti tam taky líbí a všechno at pak dopadne na 1 ,třeba u nás v Hradci je skoro pořád stop stav,protože sem chodej rodit Pardubičandy,jako kdyby nemeli svoji nemocnici,ale já nechci pak jít rodit do Pardubic,kdyby tady byl stop stav,ale asi nic jinýho by me pak nezbylo.....
11. črc 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa moc gratuluji k Honzíkovi :slight_smile:
11. črc 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight - ahojky, klystýr doporučuju na 100% :slight_smile: tomu gelu bych moc nedůvěřovala. Já, s mojí panickou hrůzou, aby tam nebyl nějakej trapas, že vytlačím taky něco jinýho než mimčo, jsem byla z klystýru nadšená :grinning: Takže jdu zase do toho. Jinak na to svědění - zkus si to namazat studeným krémem na strie, to by mělo pomoct.
Teď jsem se vrátila z Tesca - mají tam slevy 70% na oblečení, tak jsem tam nechala hned tisícku (hlavně pro Matýska nějaký trička), sháněla jsem ten rozdělovač suš.mlíka a nenašla jsem ho tam. Tak to zkusím zítra v DM, stejně tak i jednorázové přebal.podložky. To jsem úspěšná dneska nebyla. Že by bylo tolik těhulek, co teď rodí a vykoupily to?
11. črc 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moc se omlouvám, že vám lezu do Vaší již zaběhlé diskuze, ale ráda bych se vás jen na něco zeptala. Termín porodu mám už teď ve čtvrtek, no uvidíme, jak ta naše malá princezna k nám bude spěchat :slight_smile: . A proč píšu - včera a dnes se mi opakuje při chůzi taková zvláštní bolest břicha. Nejsou to kontrakce, nebolí mě podbřišek, ale je to takový pocit, jako bych cvičila na šikmé břišní svaly a teď je mám namožené. Zkrátka mě tak bolí střídavě na pravém a levém boku, po celé délce, od žeber až k pupíku. Tak si říkám, jestli to je tím, že mi za poslední dva dny kleslo dost břicho dolů, a skutečně mám ty břišní svaly natažené, anebo zda to může značit i něco jiného? Nechci zbytečně plašit, ale zajímalo by mě, jestli třeba některá nemáte podobnou zkušennost? K dr. mám jít ve středu, ale mám nutkání jít už zítra....ale nevím. Předem moc děkuji za vaše názory :dizzy_face: !
11. črc 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám že řešíte téma klystýr... holky jak já se na něj TĚŠÍÍÍÍM :grinning: Yal mám doma, ale už jen jednu lahvičku, protože jednu už jsem jaksi spotřebovala, neříkám že se mi neulevilo, ale myslím, že ten klystýr člověka prožene víc.
@msevy jednorázový podložky jsem kupovala v rosmannu, měli jedno balení po 10ks za 89kc a k tomu druhý balení zdarma, ale nevím jestli to tam ještě mají. A v tescu jsme byli o víkendu, ty slevy mě zničej :grinning: koupila jsem už něco většího, říkala jsem, že by byl hřích všechno to tam za ty peníze nechat, ale odolat a nekoupit ty všeljaký šatičky, to bylo na medaili. No a dnes jsem zašla do města, holky já musím porodit, nebo budu furt něco nakupovat, chyběl mi líh na pupíček a buničité čtverečky, tak dejme tomu... ale vzala jsem rosalgin měli na něj akci, tak jsem volala kamarádce jestli se nešábnem, je taky těhu a prý je to fajn na oplachy po porodu, na hojení, impregnace proti hmyzu na kočárek... zrcátko do auta, abych viděla na sedačku, protože ji musím mít vzadu, nejdou nám vypnout airbagy :angry: no a jako třešničku na dortu nebesa, nejdřív jsem myslela, že se bez nich obejdu, že nebudu utrácet, ale prostě... byly tam a byly tak krásný, tak jsem teď povlíkla postýlku, abych to mohla zkusit :grinning: děsný...
11. črc 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa velká gratulace k Honzíkovi ať vám dělá jenom samou radost. :slight_smile:
11. črc 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danissa ahojda, no podobnou zkušenost nemám, ale jako prvorodička :grinning: bych řekla, že to klidně asi může být nějaká předzvěst k porodu, mě teď zas tak pobolívá břicho jako bych ho měla otlačené. A bolí to pořád nebo to nějak přichází a odchází? Nevím, nevím, jestli se mrňous normálně hýbe a nic vám jinak není, asi bych z toho nebyla špatná, na druhou stranu jestli z toho máš divný pocit, tak bych jela, lepší stokrát zbytečně, než jednou pozdě...
11. črc 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danissa já myslím,že to patří k přípravě těla k porodu. Mě taky bolí břicho,ale zase jinak než tebe. Já myslím,že můžeš v klidu počkat do středy na kontrolu,třeba už se jí ani nedočkáš :slight_smile:
11. črc 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlásím že jsem dnes byli u dr tak Michalka dobře prospívá váží 3600g. Tak mléko už je asi definitivně pryč. Dnes jsem dosála 70 ml ráno a to si malá vypila hned a za hodinu byla zase hladná. Tak jsem to obečela a Martin mě vynadal co blázním. :frowning2: Dr říkala že mám koupit probiotika když je na nutrilonu a dávat ji přes den pít čaj nebo vodu. Na vodu se dnes moc nadšeně netvářila tak uvidím jak jí půjde čajík. :slight_smile:
11. črc 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danissa - ahojky, no můžou to být příznaky blížícího se porodu. Ale až to začne, tak to poznáš - buď odteče plodová voda, odejde hlenová zátka (krvavý hlen) nebo začnou bolesti břicha - nejdřív nepravidelně, ale pak začnou sílit. Dej si horkou sprchu nebo vanu a buď to rozjedeš nebo se to zastaví. Může to být i tím, jak Ti kleslo břicho. Počkala bych do středy na tu kontrolu. Kdyby se to nedalo už vydržet tak teprve potom bych jela
11. črc 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Vidíš, jak píšeš o té tvé bolesti, taky bych to klidně popsala, jako pocit "otlačeného" břicha. Jsem taky prvorodička a tak se asi více sleduju. A bolí to jen při chůzi, po chvilce chůze se to objeví, jak sednu nebo lehnu, tak už nic. Ale malá se hýbe, tak jak pořád, tak proto nechci dělat humbuk. Ale říkala jsem si, že za zeptání nic nedám... :wink: Vidím, že máš termín o dva dny později než já, no já jsem strašně moc zvědavá, kdy to bude.... poslední dny mi jaksi neutíkají.
11. črc 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidím že řešíte klystýr. Tak já jsem si raděli dala ten klystýr než YAL. U Honzíka jsem měla YAL a byl trapas na sále. Tentokrát jsem byla ráda za klasiku.
11. črc 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21
@msevy Moc díky za vaše názory. Právě, že kvůli tomu, že to pokaždé odejde, když si sednu nebo lehnu a včera mě to polevilo i po sprše, tak si taky říkám, že se to asi chystá. Počkám do středy, není to žádná nesnesitelná bolest. A ty začínající porodní bolesti - kontrakce - ty mají spíš charakter silných menstruačních bolestí? A spíše v podbřišku?
11. črc 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj...
já už dneska i myla koupelnu a dělala pár dřepů.abych spustila porod:slight_smile:.Mám ještě čas,ale už bych to měla ráda za sebou a navíc i okolí už by rádo:slight_smile:-ségra mi odjede ve čtvrtek na 14 dní a i švagrová-ta v sobotu a rády by viděly čerstvý mimčo.Ale nevím,cítím se dobře,nic nenasvědčuje porodu.Akorát mi odešla zátka,ale i to může trvat,než se porod spustí.

@danissa pokud to nejsou křeče a není to nic hroznýho,tak bych to neřešila.já mám taky pořád pocit,jako bych to přehnala v posilovně
11. črc 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak všem již novopečeným maminkám moc gratuluju a přeji, ať jsou miminka zdravá a mají se čile k světu :slight_smile: !!
11. črc 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 - právě proto jsem taky pro klystýr:slight_smile:
11. črc 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@danissa s těmi bolestmi je to asi těžké, myslím si že to každý pociťuje trochu jinak. No tak to už se nám to určitě chystá :slight_smile: já jdu na kontrolu taky ve středu, tak uvidíme, já už bych se ji klíďo brďo nedočkala :grinning: taky mi to už moc neutíká, člověk pořád přemýšlí nad tím, kdy to bude a jak to bude, viď? :slight_smile: ale už snad jen chvilku a bude to :slight_smile:
11. črc 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Díky, já taky myslím, že je to OK. Přeju brzký porod, pokud ti odešla zátka, tak myslím, že se asi brzy skutečně dočkáš :dizzy_face: .
11. črc 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danissa - no u mě to začalo, jako kdybych se večer něčeho strašně přejedla a začalo mě z toho bolet břicho. Ale vždycky to po pár minutách přešlo, za 20min znova a postupně to bylo silnější a po sobě. Ale já s tím počítala, mě odešla večer hlenová zátka, tak jsem věděla, že do 24hod pojedu :slight_smile:
11. črc 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01- jestli Ti odešla zátka, tak to většinou do 24hod přijde:slight_smile: Tak držím palce, ať je to ono a je to rychlý:slight_smile:
11. črc 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Taky bych se nezlobila, kdybychom to stihly ještě před kontrolou. Přesně tak - člověk už je celý nedočkavý a nejraději by ten svůj uzlíček štěstí měl už konečně v náručí :slight_smile: ! Tak uvidíme, třeba se nám to splní :wink:

A když vidím, že řešíte klystýr - sice to bude můj první porod, ale jsem taky jednoznačně pro, rozhodně ho chci, já mám totiž taky hrůzu z toho, že bych jim to tam při porodu pustila :confused:
11. črc 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@msevy No jsem zvědavá, jak to celé bude. Právě si říkám, že kdyby mi taky už konečně odešla zátka, tak bych věděla, že už to nebude dlouho trvat :slight_smile: . No každopádně, zatím stále nic, jen tady ty bolesti. Tak ještě budu chvíli čekat...
11. črc 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy do 24 hodin už to nestihnu,odcházela mi v sobotu v noci,možná to nebylo všechno,ale zátka to byla určitě.Někdo píše,že může odejít i týden před porodem,tak fakt nevím,co si vybrat.Zítra jdu k dr,tak uvidím,co mi řekne.

@danissa už jsem to tu i psala.Já jsem u prvního porodu klystýr nestihla,přijela jsem s kontrakcema po dvou minutách a z vyšetřovny jsem šla do sprchy a hned na sál.Bylo to brzo ráno,takže jsem byla v podstatě prázdná,ale i tak něco ze mě vyšlo a bylo mi to fakt jedno.A to jsem si to předtím taky neuměla představit.Ale samo,že klystýr je dobrý,jsem pro,ale i asistentka nám na kurzu říkala,že se nikdy nevyprázdníš úplně ani po něm.
11. črc 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek