• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@tasmailla1 ahoj,tak gratulace k malý... A rodila jsi teda nakonec sama,nebo ti to vyvolávali?? Já jdu na vyvolání zítra na 7h. :slight_smile: Ale pořát řeším,jestli to říct rodičům a sourozencům,nebo je nechet při tom,že mám jít až v pondělí,zatím jsme to takhle řekli,aby nebyli zytečně vynervovaný,ale mám strach,aby nám to pak neměli za zlý,že jsme jim neřekli pravdu. :frowning2:
20. črc 2011 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no jo manža byl u porodu a neskácel se.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no me v pátek přijímali k vyvolání,ale že jsem byla 40+4 a ješte k tomu prvorodička,tak řekli,že maj radší spontánní porod,než vyvolávaný,tak me dali nejakej prášek,ale ne přímo na vyvolání,ale aby se me deloha acesty připravili líp k porodu a že se v sobotu pak začne s vyvolávaním....no ten prášek me dali v pátek v 9 hodin a nic se nedelo až do odpoledne do pul čtvrtý,to začli kontrakce,ja blbka,ani nepoznala,že jsou to kontrakce :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: sestře jsem nic neřekla,jenom že me pobolíva břicho aže musím pořád na malou nebo na velkou,ale nic z toho nebylo,to me začala tlačit dole už pekne hlavička,tak me vyšetřili a byla jsem na 4 cm otevřená....tak me točili monito..řekli me,že mám zavolat manžoj ,at si přinese svačinu,at je v 17 hodin v porodce....no ale ty bolesti byly pořád věčší a věčší a v pul páte me řekli,at honem zavolám manžela,když me vyšetřili,byla jsem na 9,5 cm otevřená,tak já volám manžoj,který me ješte schánel na benzínce vodu,at honem přijede,že me prasknou vodu a začne hnedka porod.....chudák,ješteže byl na kole a benzínka je hnedka vedle špitálu,tak za 20 minut byl v porodke,rychle se převlíknul,praskli mi vodu v 16.55 a v 17.19 byla malá na svete.....jak to bylo rychlý,tak me ani nestihli vyprázdnit,tak ale nehoda na sále se nestala,protože od rána,jak človek mel strach,tak jsem mela kvalitní prujem.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2011 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy Tak uvidíme na to příjdeme, že tady nebudeš :grinning:
V jaké barvě máte tu jídelní židličku? Já zvažovala tu žlutou
20. črc 2011 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 No tak vidíš paráda :grinning: :grinning: :grinning: porod jak z učebnice :grinning: :grinning: :grinning: jak si byla spokojená s porodníkem a sestrama a tak?
20. črc 2011 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 no vidíš to a to ses bála,že to bude dlouhý. Takovej porod by chtěla každá... :wink:
20. črc 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Kolik si nechala v porodce kg? Já 8 a doma jsem sundala další 3 ....
20. črc 2011 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka - :grinning: v modré
20. črc 2011 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no jak zistili,že jsem sestra,tak byly jak míliusové,velká péče,pořád se chodili vyptávat,jak se mám atak.....porodník byl bezvadnej a setry taky,nemužu říct křivýho slova,fakt pomoc veliká i opora v manželovi byla k nezaplacení,u porodu jsem mela 4 porodní asistentky,doktor a destká sestra,muj manža,no proste plnej sál.....ten porrodník sme se ješte predtím bavili,znám jeho tátu-taky doktor,a on zase,že na našem oddelení má taky strejdu,byl to jeden z našich doktorov,tak jsem byla ráda,že práve on me bude rodit,no proste mladej,příjemnej mudr....no nic malá me tedka spinká,jedu neco šolichat,zítra k nám přijde pediatrička na preventívku....
20. črc 2011 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no dole mám 9 kil,takže me ješte schází schodit tech zbylejch 19,ale je to teda úleva bez toho pořádnýho bubínku,tím nechci říct,že bych tedka břicho nemela,ješte tam je pořád,jak kdybych byla tak v 5 mesící,ale dobře se i dýchá,no proste paráda.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale nožky ješte oteklý mám a mudr v porodce říkal,že to muže bejt i celé šestinedelí....
20. črc 2011 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jeee no tak to ti držím palce,at to zítra zmákneš,no já to našim řekla,že jedu na vyvolání ,ale když me řekli v porodce,že to místo pátku nechaj na sobotu,tak jsem to psala segre a rodiče o tom vedeli,že nemaj čekat,že bude miminko už v pátek...a pak to teprve bylo překvápko,když jsem jim pul hodiny po porodu volalla,že se nám narodila holčička...máma brečela do telefonu,segrin přítel, jsem ho slyšela,jak tam říkal "a jedu koupit šáňo"....no tak to oslavovali....a manža?ten to taky pekne oslávil,po porodu se vrátil na tu akci,co meli z práce a pak me v sobotu byl navštívit ve špitálu,málem to neustál,bylo mu pekne blbe a pro velkej uspech si oslavu a grilování pak v sobotu užil s kamarádama a to mu v nedeli taky bylo pekne blbe....a včera přišla segra s přítelem se kouknout na malou a tak zase opet vypilo se šáno....manža už říkal "a dost,už mám játra jak pinpongové míčky",ale to me tohle žily netrhalo,to se muselo oslávit a pořádne,i když tych oslav bylo víc,ale já netrpela,to manža....
20. črc 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no já malou mela v noci v zavinovačke,jen přes den se jí v ní moc nelíbí...a dekuju za gratulace.... :wink:
20. črc 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy no zítra přijde pediatrička k nám na prohlídku,tak to kojení s ní musím prodiskutovat....lechtání pod bradičkou delám,jen prisát se nemuže,ale to je i tím,že se pořád jenom zlobí,když ji chci nakojit,to spustí takovej pořádnej řev....no odsávat budu taky,odsávačku mám,tak jsem zvedavá,jak to pujde,ješte jsem to neskoušela,ale v poordce jsem to vždy jenom rukou odsála do kádinky a pak stříkačkou dala malý....pod tlakem si to pekne z tý stříkačky nasála,že jsem ji to tam já nemusela dávat....já taky pořád prsa prohazuji....
20. črc 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné ránko všem :grinning: hlásím se, stále 2v 1...horší je, že za chvilk ujedem na kontrolu do budějc ,takovou dálku a pochopitelně mám ty žezavé bolesti v podbčišku...vubec nevím, jestli raději nemám volat doktora, že nepřijedem a že to zvládnem v krumlově v nemocnici, třeba by mne tam vzali na monitoring, co myslíte? představa jak pojedem pořez ty kanály ,a to auto bude hopsat, ty bolesti nerozdějchám :unamused:
20. črc 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight ahoj, je to normální. jak jsem ležela v nemo před císařem, také jsem se jedno ráno probudila s překvapením (a těšila, že je to plodovka a ono prd :grinning: :grinning: :grinning: )
@lebapa jo, tak to mě mrzí, že nejen já mám blbé zkušenosti se sestrama z porodky... některé by zasloužili doslova přes držku :rolling_eyes:
20. črc 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk kapičky určo zabraly tak, že se malý po x dnech bez problémů vykakal (bez pomoci). prdíky ustaly tak na 40%.. tím, že to nezlobí tak permanentně. ale když to zlobí, tak hodně.. ale dnes malý lépe spal a já také..
20. črc 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@druidee tak to mě těší i za tebe, je fakt, že co máme ty kapky, tak malá taky líp kaká, má to řidký, žádný tuháče :sweat_smile: kolik stojí ty bio gaia?
20. črc 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Tak to jsem ráda, že je i maličké líp!! :slight_smile: česká cena bio gaia je 654,- :stuck_out_tongue_closed_eyes: na Slovensku jsou za polovinu a v Polsku ještě levnější.. :sweat_smile:

Holky, jak poznáte, že příkrm dítěti nesvědčí? já malého krmím od začátku Nutrilonem, páč ho dostával v porodnici a naše dětská mudr nám řekla, že je to asi ten nej UM a že by se to nemělo moc střídat, ty druhy UM. ale koukám, že hodně krmíte třeba Bebou, nebo i střídáte...?

Holky, malej se na mě dnes poprvé usmál :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a nebylo to omylem. už pár dnů projevuje hezky radost (hehe i vztek) jů, letím to zapsat do kalendáře a pak vařit oběd. papa zatím

@tasmailla1 Marti ještě jednou OBR gratulace a zdravíme Šárinku :wink:
20. črc 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a už jedeme na látkových téměř pořád, malému jsem dnes dala i flísáčky, tak je v tom jak méďa Kulička :grinning: :grinning:
20. črc 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké dopoledne holky, no co to tu vidím, konečně se nám přišla pochlubit @tasmailla1 - moc a moc gratuluji k Šárince!! Hlavně, ať je zdravoučká, ať se jí na světě líbí a i to kojení, ať brzo vychytáte :slight_smile: Týýýý jo, takovej rychlej porod na prvorodičku, to je nádhera :slight_smile: !! Velká gratulace :slight_smile:
@dpetulinka Hodně zdaru při dnešní kontrole :slight_smile: !! Já jdu na KO zítra, tak si taky říkám, že by mi toho Hamiltona mohli zkusit udělat, uvidíme.

Jinak já měla dnešní noc naprosto šílenou. Celou noc mě tvrdlo břicho, až mě to budilo, pořád jsem byla na záchodě. Tak už jsem si říkal, že se to musí rozjet, ale ráno, jako když utne. Prostě nic, už mě nic nebolí. Takže jen poslíčci, ale díky za ně :slight_smile: . naše malá chce být prostě vyvolané nedělňátko :wink:

Nestihla jsem všechno dočíst, ale všem přeju hezký den, maminkám hodné a spokojené dětičky :slight_smile: a těhulkám, co je čeká KO, ať je všechno v pořádku a hlavně holky - ať už konečně rodíme :grinning: !!
20. črc 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy jen me tu nech ja si poradim :D

jinak holky ja mela noc opet nevyspala asi jsem v noci mela lehounky poslicky zada a bricho ale podle me je to z toho vcerejsiho uklidu jsem to asi prehnala....a uz zase nemuzu spat dneska k nam ma prijit maminka na obed budeme mit kure a asi udelam tiramisu at se nabastime kdyz uz teda nic :D
20. črc 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee já myslím, že je jedno jaký mlíčko mu dáváš. mně nasadili v porodnici tu bebu a ted mu to měnit nechci. pije to, kadí jakžtakž normálně, i když někdy je boj s prdíčkama, ale to asi je u všech dětí.
jináč látkovky mu taky dáváme, teda ne pořád, ale je to pro něj vždycky úleva, není nikde otlačenej a vypadá strašně srandovně. akorát si říkám, jestli to pro něj není moc těžký, ale až povyroste, bude to lepší :wink:
20. črc 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight Tak to jsme asi spaly - nespaly hodně podobně :wink: Mňam tiramisu, zase ty chutě, musí taky něco sladkého vymyslet :slight_smile:
20. črc 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danissa jeee pardon to jsem nechtela vyvolavat chute :D njn mam pocit ze se nedockam vsechny neco boli me az dnes a jenom tak malinkato a ted nic
20. črc 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee v polsku jsou ty kapičky taky levnější? My to máme kousek, tak to by bylo super. To je úžasný že pomohli,
@tasmailla1 jé já ti ten porod tak závidím :slight_smile: taky bych to nějak tak brala :grinning: moc se těším na fotky, jaká je beruška :slight_smile: kojení se určitě rozjede, hlavně když máš mlíčko, to je super.

jinak teda hlásím, že na kontrole doktor konstatoval, že není možný abych do pátku neporodila, ale kdyby přece jen náhodou ne, tak ať ve středu přijdu a pošle mě na vyvolání :grinning: ach jo ach jo ach jo, tak uvidíme no. Jdu dělat sekanou
20. črc 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no tak uvidime se budeme tesit jsem zvedava kdy ... :slight_smile:
20. črc 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem se krásně prospala, břicho mě bolí pořád - teď se to trochu zklidnilo, ale od noci mě tam bolí, jak kdybych to měla dostat. Záda zatím nic, tlaky taky ne, tak čekám na odchod zátky nebo vody...... :slight_smile: :slight_smile:Jinak uvidím, co mi zítra řekne dr.na KO.Dneska se nikam nechystám, budu se válet doma, ven už mě nikdo nedostane. Včera jsem šla nakoupit a několikrát jsem se musela zastavit, rozdýchat tlaky, pak mě naštěstí vyzvedával Matěj, i když to máme jenom přes park, tak to bylo náročný.......
20. črc 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight ahoj, jj, prý tam jsou ještě levnější než na Slovensku (ale o kolik, to netuším), kupoval je tam přítelův kolega. zkuste to tam :wink: Probiotické kapky Bio Gaia.
20. črc 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak něco trochu mimo - stav na FB - hlasování o Míšovi nebo Vojtíškovi = 9/10:slight_smile:) Je to těsný........ale prča, jak tam diskutujou, co by bylo lepší:slight_smile:))) No, nakonec si to rozhodne stejně tatínek, já tenkrát trochu prosadila Matýska, tak teď to má na triku on:slight_smile:
20. črc 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@druidee já u Mišky byla nucená UM změnit, začínaly jsme nutrilonem, po něm měla furt hlad, dobrý mlíko to asi moc není, protože co slyším z okolí, tak od něj každej utekl....já bych taky řekla, že nutrilon hodně uspěl díky reklamě a že jich nemá málo aa to je tak vše, koukala jsem na složení mlíka každý je trochu jiný, dočetla jsme, se, že některý dítku třeba ani nechutnají, u Míši jsme přešla přes Hami atd. a skončily jsme na Bebě a prdíky ti stejně nepoleví, s tím nepočítej, pokud naně dítko trpí, tak trpět i bude....teď jsem niky koupila Nutradefence mlíko a zatím pohoda, prvně jsme si myslela, že jí nesedí, tak sjme koupila Hami, ale to mi blinkala, tak jsme se vrátily k Nutra a zase pohoda, ale že by některé z holek polevily prdíky nebo něco po změně mlíka, tak to ne, Mišku žádný nenasytilo kromě Beby a taky mi vyhovovala cenově :slight_smile: taky jsme teď přemýšlela, zda nemám i Niky dát na Bebu, nevím, ale pokud chceš zkus koupit menší balení a vyzkoušej to, třeba pocítíš nějákou změnu k lepšímu.....jinak v porodnicích dávají hodně Nutrilon, protože oni to dodávají....co dáváš mimi za čaj? Jinak myslíš, že ty kapky budou levnější i třeba v Rakousku? To je teda pěkná pálka, ale kdyby pomohly, tak to dám :wink: na jak dlouho ti to balení vyjde? Dává seto do každýho jídla?
20. črc 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy jééé, ty máš na FC hlasování o jméně? Hoď odkaz, já chci taky hlasovat :sweat_smile: :grinning: a můžu i za Mišku a Niky? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek