• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@tasmailla1 no vybrala jsem toho hromadu,je toho dost do modra,ale kdoví co budu potřebovat. Nechávám si i něco růžového,pak kdyžtak vyřadím. Já si myslím že holka v modrém nevypadá blbě jako chlapeček v růžovém :slight_smile: Ono nám i to těhotenství rychle uteče,za chvilku půlka pryč...
Tchýně mi říkala že potřebuje vědět co to je kvůli nakupování,tak jsem jí usměrnila,že se mi líbí neutrální barvy jako zelená,žlutá,oranžová... Růžová se mi na holčičkách líbí,ale nemusím mít všechno.Ještěže ten kočárek bude zelený :slight_smile:
2. únor 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jsem moc ráda,že toho nemusím kupovat tolik...
2. únor 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ty jo,tak to máš dobře,hele nemáš ješte jednu sestru,co by me taky dala nejaký hadříky???? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no přesne já taky vybírám neutrální barvy...zelenou,žlutou,oranžovou,červenou a tak....holke ,když dáš tu modrou,tak se nic nedeje....a co si myslíš,že to bude?Máš nejaký tušení?já vubec žádný,jenom mne furt říkaj,že to bude určo kluk....to je dobře,tak pak ti stačí koupit ty dražší věci..kočárek..postýlku atd....
2. únor 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj, tak jsem přifrčela od doktora, všechny výsledky jsou v pořádku, sestřička mi vzala krev na vady, tak snad to bude taky dobré. Máme krásné fotky z ultrazvuku, na jedné nám mává, jsou tam krásně vidět prstíčky :grinning: už je to velikán, máme 14cm :slight_smile: ale ještě vůbec nebylo vidět jestli je to holčička nebo chlapák :slight_smile: nevadí, příští kontrolu máme 2.3, tak třeba se dozvíme víc :slight_smile:
2. únor 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka gratulace veliká,že je vše,jak má být...ty jo,tak to je už veliký......ani se nenazdáme a bude to na světe....jsme zvedavá,jak to naše je veliké,ale to se dovím až 15.2....ty bláho,to je dobaaaa
2. únor 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 náhodou mám ještě jednu :grinning: Mají prcky dva měsíce od sebe,takže toho budu mít opravdu hodně a nemusím kupovat ani takové věci jako autosedačku,hrací lehátko,hrazdičky,potom chodítko,kolotoč na postýlku atd... Vše je používané pár měsíců a většina jako nové.
Já si myslím že to bude chlapeček,nevím proč,ale už od začátku.. Manžel kdyby si mohl vybrat,tak holčičku,ale je nám to jedno,jsme rádi že jsme po dvou letech těhu :slight_smile:
2. únor 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ty jo,tak třeba to vyjde a budeme mít obe chlapečky..... :slight_smile: :slight_smile: jako me je to jedno,ale teda víc bych si přála holčičku...ale když bude kluk,tak se předsi svět nezboří....u nás v rodine by to byl první kluk snad po 4 generacích.....to by se babička pořádne vyřádila.... :grinning: :grinning: :grinning:
2. únor 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka 14cm,to už je krása :slight_smile:
Holky ptala se vás dr. na vývojové vady ze strany manžela?? Mě hned zarazila sestra,že to není potřeba a pak jsem to zkoušela u doktorky a ta hned taky že od manžela nechce vědět...Že jen z mé strany.
2. únor 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 můj taťka vypsal odměnu 5000Kč na holčičku. :slight_smile: Jsme tři holky a dvě už mají kluky. Děláme si z něj srandu,že si holek za těch třicet let užil dost a dost :slight_smile:
2. únor 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no mne se na vývojové vady ze strany manžela neptali....no u vás se to hezky prostřídalo,když holky meli deti kluky.....tak co ty víš,třeba budeš mít holku.....
2. únor 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: holky odměna ta vnouče je super :grinning: :grinning: :grinning:
a u nás to byla strašná sranda prvně, U Míry v rodině se už 40 let nenarodila holčička a když jsme jim volali, že my budem mít Adélku tak reakce byla: " Holčičku?, Jak to?, :astonished: :grinning: :grinning: , a vypadá to, že i tentokrát :grinning: :grinning:
2. únor 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka jé tak to mám radost:slight_smile: fotečky vždycky potěší:slight_smile:
2. únor 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jojo,třeba překvapímě. Nám totiž každý říká že taky budeme mít kluka,ale spíš to berou podle sester... Všichni jsou hrozně chytrý :slight_smile: Jestli to bude holka tak jí docela lituju,protože si bude muset hrát s autodráhou,je to manželův sen koupit dítěti autodráhu a hrát si spolu a je mu úplně jedno co to bude :slight_smile:
@misi.21 Ahoj, sorry že se vám míchám do diskuze.... Ale jestli něco v manželově rodině je, tak bych si prosadila doporučenku na genetiku...přeci jen, člověk nikdy neví a na specializovaném pracovišti to posoudí lépe. Já byla včera na tripple testech a právě jsem jim říkala, že manželův brat je postižený chromozomální vadou, a že bych chtěla poslat někam na genetiku. Tak mě hned dala žádanku do Gennetu a tam jsem se šla rovnou obědnat. Jdu tam 15.2. abych už měla výsledky tripple testů a zároveň mám donést švagrovu zdravotní dokumentaci k vadě (zkrácený 5tý chromozom, syndrom kočičího křiku, vcelku vzácná a ne moc rozšířená vada), s tim že na té konzultaci si o tom pohovoříme a nejspíš mi udělaj rovnou i plodovku, protože si rovnou rezervovali místnost se sonem a upozorňovali mě, ať si další den zařídim volno. Takže záleží, jestli máte v rodině manžela něco vážného, ale pokud jo, určitě bych se ozvala :wink: Jinak z mojí strany vše v celé rodině v pořádku.
@inkana no manželův bratr má špatně vyvinutou ruku,na jedné má jen tři prsty...
2. únor 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkuji :slight_smile: no mě ať se ptá na co se ptá, tak ho vždycky zajímají jen informace o rodině z mojí strany, díky bohu ani z druhé strany není nic špatně.
2. únor 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no tedka kolegyne říkala,že její manžel koupil oboum dětem.holčičkám k vánocum taky autodráhu..tak já se nedivím....a prej si s ní dokážou obě pěkne vyhrát... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. únor 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás taky ani z jedný ani z druhý strany nic vážnýho není,bohudík....
2. únor 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no tak to bych asi šla na genetiku...oni tam dělaj i hodně dobré a hodně podrobné ultrazvukové vyšetření, když to je na nějakou vadu, která je případně na utz vidět... Aspoň budeš vědět co a jak...případně jít jen na tu konzultaci, kde se dovíš určitě něco nového... ta vada co má mojeho manžela bratr je naprosto hrozná... v podstatě agresivní batole, které nemluví, samo nejí, jídlo jen mixované a krmit, používá plíny... a to vše ve velikosti menšího dospělého člověka..... vždy když ho vidim, tak jsem rozhodlá, že já chci zdravé dítě....takové ne,...takže u mě je ta plodovka jasná...hlavně manžel měl v podstatě zkažené dětství, ve všem se bralo ohledy na menšího postiženýho bratra, takže žádné rodinné dovolené, nebo nějaké větší výlety s celou rodinou, vždy jezdil jen s tátou někam...tchýně se od něj nemůže hnout...po 35 letech si od něj odpočala na 3 dny, když nám jela na svatbu...fakt bych to takové nechtěla... proto mám jasno...
2. únor 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ono i kdyby mi řekli že nebude mít prst,tak s tím stejně nic nenadělám. a ten brácha má už dítě a všechno OK. Není to nic hrozného jako nějaká jiná vada,ale překvapuje mě ,že se zajímají jen o mě... Nám pak spočítají prstíky a je to,víme na čem jsme...
2. únor 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inkana příští týden jdu na kontrolu,tak se s ní domluvím co a jak... Určitě chci vědět na čem jsme,ale to ty máš teda větší starosti...
2. únor 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Tak u mě je to buď a nebo.... ale popravdě, kdyby měl mojemu mimču chybět prst, tak to neřešim, protože bych si ho určitě nechala... je to jinak normální zdraví dítě...ale co vídám u tchýně určitě nechci. ALe věřim, že budu mít mimčo zdravé a vubec všichni tady :wink: Zasloužíme si přeci zdravá miminka, když se na ně tolik těšíme :dizzy_face:
2. únor 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 přesně tak, já bych asi kvůli tomu na genetiku nešla... tak bude mít tři prsty nemyslím se, že by kvůli tomu měl nějak míň kvalitní život.
@inkana není to jednoduché, to určitě ne, to je pak na každém jak se rozhodne, ale ani genetické testy nejsou 100% a nakonec to mohlo být zdravé dítě, ale jak říkám, to je každého věc. Já jsem vystudovala sociální vychovatelství a pečovatelství a vím, že to s postiženými není žádná legrace, že je to nesmírně těžké pro rodiče, také jde o to o jakou vadu se jedná, ale... já bych to nechtěla vědět dopředu a jelikož vím, že na potrat bych nešla, pokud by se nejednalo o nějakou poruchu jako je třeba Anencephalus, kdy dítěti chybí mozková část nebo jiná vada u které je jasné, že dítě po narození nemá žádnou šanci na život, protože porodit mrtvé dítě musí být strašné, ikdyž i to se může stát, aniž bychom o tom dopředu mohli vědět. Nad tím je ale lepší nepřemýšlet. Obdivuju všechny rodiče, kteří mají postižené děti, jsou to obrovští bojovníci, ale i takové děti přinášejí radost a existují denní stacionáře, kam se chodí, jako do školy, měli jsme tam i postižené nechodící, nebo i stacionáře, kde se nějakou dobu o dítě postarají, aby si pečující osoba odpočinula. Není to jednoduché, ale já bych na potrat kvůli doměnkám nešla, to jen tak abych přispěla svou troškou do mlýna :slight_smile:
2. únor 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inkana já bych to taky neřešila,protože si myslím,že když se stím dítě narodí,tak s tím i vyrůstá a naučí se všechno normálně,mnohem horší kdyby o prsty přišlo dítě třeba ve školním věku nebo tak... Pro mě je důležité,aby třeba nemělo nějaké mentální postižení,jak píšeš. Tohle je taková drobnost,se kterou se dá v pohodě normálně žít. Ale ráda bych to věděla.
2. únor 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inkana ale jak říkáš, doufám, že budeme mít všichni zdravé děti, je to to největší štěstí, co člověka může potkat
2. únor 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka No manžel byl celé dětsví odstrkovanej kvůli mladšími postiženýmu bratříčkovi.. v podstatě to mamce zazlívá dodnes.....manžel rovnou řekl, že postižené dítě by šlo okamžitě do ústavu, protože už půl žovota zkaženého měl a znova to zažít nechce. Takže to beru tak, že radši pujdu na amnio, tam je výsledek 100% jasný. A budu si užívat zdravého miminka...je mi jen 24...tak myslim, že mám dost času mít zdravé dítěm, možná kdyby mi bylo 35 a víc, tak bych chtěla aspoň nějaké dítě a bylo by mi jedno jaké...ale jak vidim švagra z tchýně, jsem si jistá, že takové dítě bych nechtěla...bohužel. Kdyby aspoň trochu víc vnímal svět kolem sebe....říkal mám nebo tak něco...ale on e v podstatě skoro ležák ve svém vlastním světě....jen má 5O kg a je velkej... a teda umí šťípat a kousat, že má člověk měsíc modřinu...já mám jasno, možná se to někomu může zdát hrozné...ale nechtěla bych přijít o manžela, jen proto, abych si vydupala péči s takhle postižené dítě...které k tomu všemu sama nechci....něco jiného je, nic netušit a když se dítě narodí...ale když mám možnost testů a je to v rodině....tak neváhám. Chci zdravé miminko
2. únor 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka já bych jenom chtěla,aby udělal pořádně utz a bylo by. Pojedeme na 3D a tam bude jistota,takže já se tím nijak netrápím,ať je to jek chce,stejně to neovlivním. A když vidím švagra,e mu to nevadí při práci a vůbec v životě...
2. únor 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inkana nevím jak bych se zachovala já,protože mě doktoři řekli,že přirozeně neotěhotním,byla jsem na umělém oplodnění které nedopadlo a já byla na prášky. Pak jsem odmítla další pokus a otěhotněla jsem nečekaně... Takže pro nás je to zázrak a kdybych se dozvěděla že čekám těžce postižené dítě,tak nevím... Nedokážu si to představit ani finančně ani psychicky... To každý pochopí,až se ho to týká.
2. únor 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toto je hrozná téma,ale patrí k životu,žádná z nás si to nechce připustit,ale co když se to stane?Taky nevím co bych delala,vzít bych si to nenechala,stejne by už na to bylo pozde...ale co po porodu???přesne dokud človek do toho nespadne,tak neví,jak by se zachoval...ale já radši o tom nebudu ani přemejšlet.....a v duchu budu doufat,že vše bude OKKKKKK................................ A tak doufám,že my všechny na tom budeme úplně stejne.....
2. únor 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Holky, my budeme mít zdravá miminka! I když je fakt, že se taky moc bojím....Ale věřím, že vše bude v pořádku. :slight_smile:
2. únor 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek