• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@kristynkamazlik
@pepsilight - holky, já už mám taky ve jménech pěknej guláš. :grinning: Ale jak jsem psala, jak pořádná celebrita budu jméno rozhodovat ještě v porodnici - a to možná ještě po pár dnech :grinning: :grinning: No tak jsem zvědavá, kdo z nás pojede dřív:slight_smile: Dala jsem si pěkně teploučkou vanu a padám do postele. tak zítra páááá
22. črc 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no u nás se to kojení tedka zlepšilo,protože používame klobouček a malá krásne saje...nemám predstavu,ale jak dlouho kojíš?v porodke nám říkali každe 3 hodiny kojit pul hodky-15 minut na jedno a 15 minut na druhý prso,v noci ne,jneom kdyby se vzbudila....a já nevím tedka či je to málo nebo hodne,když byla u nás doktorka ,tak máme váhovej ubytek,tak doufám,že dos tředy,kdy jedeme na vážení,to doženeme,aspon neco....a když me takhle pekne pije,tak nemusím odstříkavat,že ne?jenom,kdyby nechtela a odmítala mi prso.....tak dle pediatričky naširoko balíme,takže chudák malá,ale zatím to zvládá dobře,takže je takhle zabalená i v noci.....

Jinak holky preji krásný ráno....malá v ncoi se jenom jendou vzbudila na papu a pak spala do pul pátý,to se me zamlouvá....maminky,co už máte miminka,potřebuju radu-malá má kopřivku po bříšku a já tedka nevím z čeho,nic takovýho špatnýho jsme nejedla,co by ji uškodilo,spíš si myslím,že to má po kosmetice-používame sebamed a v porodke sme meli veledu a tá nám vyhovovala líp...tak ji asi koupíme,tedka stejne ji radší budu koupat v čistý vode...nebo myslíte,že máme zajít na pohotovost?
23. črc 2011 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Ahojky jestli má puchýřky, tak naše malá je měla také ... ale osypala se druhý den v porodnici. Prý to může být v čem pereš ( málo vymáchané ) , jídlo, kosmetika, vzduch , změna prostředí, co jíš. Nám se to ztratilo po příchodu domů asi za 2 dny. Tak si myslím, že to bylo buď tím prostředím a nebo tím prádlem v čem to prala ta jejich prádelna. Všichni mě uklidnili, že to mají všechny mimina ... říkaly mi to i maminy na oddělení co už měly druhé dítě .... že u prvního to měly také a teď znova. Tak nepanikař .... ! Zkus se nad tím zamyslet ... čím by to mohlo být ....

Ahoj holky .... no konečně tady svítí sluníčko ... i když tedy pěkně zubaté .... je tam pěkná kosa :unamused:
23. črc 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka no já si myslím,že je to spíš kosmetikou,protože to v špitáli nemela,no vydržím a když se to nezlepší,tak navštívime mudra.....
23. črc 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné ránko hlásím :grinning: stále 2 v 1 ale urvaná jako p...e :grinning: od pul čtvrté jsme nemohla usnout, bolest trošku horší než při menzes a ta stále pokračuje...si říkám, že jsou to asi poslíčci, takže jsem v klidu :wink: :wink: :grinning: jak se spinkalo vám všem?
23. črc 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, taky se hlásím 2v1 - noc byla bez problémů, včera jsem si dala horkou vanu a asi to všechno zastavilo. Vzbudila jsem se zase kolem 6hod a usnula tak za 2hodky, ale zato spala až do půl 12 :grinning: :grinning: Občas mám trochu bolest v podbřišku, ale není to tak jak předevčírem. No jedeme se mrknout do Ikea na ložnice a ještě omrknout dveře. Tak přeju všem hezký den :slight_smile:
@kristynkamazlik - vidím to u tebe do zítřka :grinning: :grinning: to tapetování tomu asi i pomohlo ne?
23. črc 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky ja se taky hlasim dneska snad 3v1 nak me tlaci zaludek ale zatim se da ..... jinak noc super krasne jsem se vyspala venku krasne tak dneska honem ven at si toho krasnyho pocasi uzijeme :slight_smile:))
23. črc 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky.Hlásím se zpět z porodnice.Nedočítám,jen gratuluju maminkám a držím pěsti těm,co jsou 2 v 1.Druhý prood byl o dost lepší,celkově jsem daleko víc fit,jen emoce si dělaj,co chtěj.Dneska jsem na nervy,že tu mám po příjezdu z porodnice plno práce,nevím,co dřív.Po těch několika dnech přvážnýho ležení toho mám po chvíli plný zuby.Motá se mi hlava,jsem unavená,že bych spala ve stoje.Ale pak se podívám na ta svoje dvě zlatíčka-Šimonek už je taky doma a pořád malou okukuje, a vím,že to stojí za to.Jen je to dost náročný ty první dny a týdny.
23. črc 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestlio máte přístup na Facebook,tak je tu odkaz na fotky
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1667876076741.64898.1832512649
Nevím,kdy je dám sem,musím si je zkopírovat od manžela a teď jdu zase něco dělat,ať s tím tady pohnu
23. črc 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Gratuluju k holčičce :slight_smile: Na uklízení se vyprdni a odpočiň si .... taky jsem byla ze začátku KO , ale už se to zlepšuje , tak jsem dneska gruntovala. Práce neuteče ! Je fajn, že 2 porod si měla lepší jako ten první .... já doufám, že ten druhý bude jako ten první :grinning: . Na FB nechodím, tak si počkám až dáš fotečky tady .... :sweat_smile:
23. črc 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka kdo je chce tak koupím. Můžu tam zajet v pondělí a v úterý odeslat. :slight_smile:
My si dnes užíváme jsou tu slavnosti byli jsme na jarmarku a na kolotoči za chvilku vyrazíme znovu. :slight_smile:
23. črc 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 vhtěla jsem se pokochat fotečkama na facu, ale nechce se mi to otevřít :unamused: ale určo dám na rady, po porodu hned neuklízet a odpočívat, ikdyž nevím nevím, jsem takovej ten blázen, že každá věc má svoje místo a jakmile přítel něco někam přendá nebo posune, už po něm jdu a vše načančávám :grinning: :grinning: jinak děkujem za pěstičky, myslím, že už jsme tu asi jenom 4 těhule :grinning: :grinning: :wink:
23. črc 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy ne kočičko já sito nechám až na středu :grinning: až po tobě :grinning: ikdyž bolí mne z toho tapetování záda jako p...e , až bude čásek, hodím na facebook fotku tapetování jak z ložnice medu pu tak z obyvaku :wink: :grinning: opatru jse a nepřeháněj to s tím lítáním v ikee, ikdyž strašně moc závidím, jak já bych zařizovala byteček a nakupovala a ....
23. črc 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 jeee další mimi na svete,tak gratuluji mammko......no jak píšeš,človek přijede z poorodky a muže uklízet,to jsem mela taky tak,hnedka druhej den po propuštení uklidit byt,protože pak řpijela pediatrička k nám,tak at sem se nemusela stydet za bordel......

No jo holky ,už vás tu moc nezbejvá,tak šup-šup,at sme brzo všechny mamkami.... :wink: :wink: :wink: :wink: Dneska jsem chtela jet venku s malou na prochajdu,i když je hezky, sluníčko,ale docela vítr,tak sme doma.....šak ono přijede lepší počásko a my si pak procházky užijeme plnejma douškama....
@hradilenka hihi no já taky doufám,že ten druhý porod bude jak ten první....ráda bych si ho zopákla.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. črc 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já ani tak nemyslela uklízení,ale spíš vybalit tašku,dát prát prádlo.Do toho Šimonek něco chce.Musela jsem si to tu přeorganizovat,přerovnat a ono to s nízkým tlakem a únavou není moc jednoduchý.Ale už je mi líp a snad to bude lepší a lepší.
23. črc 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 nezávidím a chápu, tohle nás čeká, kort nás prvorodičky :grinning: člověk to má doma načančaný a pak praxe bude uplně jiná :grinning:
23. črc 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. črc 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
23. črc 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky dneska je tak krasne trochu zima ale krasne dneska mi nak tvrdne bricho ale neboli to takze se to da ... :slight_smile:)) a co vy co delate ? me ceka pouklizeni i kdyz tady mam vsechno nalesteny ale co kdyby tak at nejdu z neceho nedodelanyho ze jo ?
23. črc 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak holky,ten můj porod byl docela překvápko.V úterý jsem šla ráno do poradny,kde mi dr.řekl,že to vypadá hodně dobře.Nález jak po několika hodinách porodní činnost.Můžu rodit ten den,nebo ale i za dva,tři dny.Pak jsem jela na monitor,kam jsem měla jít v den porodu-měla jsem termín podle MS.Na monitoru se ale doktorům nezdála srdeční činnost malý,že má moc rychlý srdíčko.To bylo asi poledne.Tak mě přijali,že to budou sledovat a případně vyvolávat.Jenže na dalším monitoru už jsem začala mít kontrakce(ráno mi v poradně udělal Hamiltona).Tak to popohnai čípkama,dali klystýr,pak sprcha.Pak na hodinu na hekárnu,než začnou účinkovat ty čípky.Tam jsem si četla,nic moc mi nebylo.Pak mi ve tři píchli vodu,šlo to rychle,kontrakce jak blázen.Ve čtyři na sál,ještě nějaký blbnutí,aby to bylo co nejpřipravenější.Doktor přišel kolem 16:45 a v 16:57 byla malá venku.
23. črc 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 hihi taky koukám rychlej porod,první kontrakce v 15.30 a malá byla venku v 17.19...natože jsem prvorodička,to byl teda fičák.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a malá je krásnoučká....
23. črc 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ty jo,to byla rychlost..to budeš msítní rychlostní přebornice:slight_smile:
23. črc 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holkýýý, já teda nevím, ale asi musím vše obsrat :frowning2: dnes jsme koukala na jizvu po CŘ, protože mě na pravé straně pálela, koukla jsme a mám tam bulku, tak jsme to jemně zmáčkla, vyteklo cosi bílýho aˇzabrvenýho krví, tak přemýšlím co s tím,a le to bude asi chtít mudr.....tak asi v pondělí ke své mudr.nebo jet zítra do Břeclavi? Bože, snad mi to nebudou znovu kuchat :cry: navíc doma mám Mišku a NIky, já už to nedám :frowning2:
23. črc 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy ptala ses, jaké to bylo v podolí, promiń, že píšu až teď, měla jsem potíže s tvrdnutím prsů, tak jsem nedělala nic jiného než masáže a odsávání ... porod fajn, netlačili na mě, přála jsem si přirozený porod, tak mi dali dost času na tlačení, hráz byla ale moc pevná, tak došlo na nástřih, ale dá se to vydržet ; )
jinak co se týče porodního sálu tak ten je super, čistý, velký, vybavený, wc, sprcha, míč, žíněnka na zem... akorát mi tam byla trochu zima po porodu...z únavy a ze všech hormonů a tak, už jsem se neměla čím víc přikrýt...říkalo to víc mamin, tak si třeba vemte na sál s sebou ještě deku nebo teplý župan, místa je tam na věci moře a manžel tohle pak odnese hned po porodu
tašku máš už určitě sbalenou, jen potvrzuji, že tam je fakt málo věcí, co ti dají - jeden balíček vložek batist a čtvery jednorázovky FAKT nestačí...mimčo zabalí do zavinovačky, dostane jednu košilku a dvě látkové plenky na zabalení... kdybych to věděla, vzala bych z domu něco na oblíkání navíc, jedna košilka na tři dny mi připadá fakt málo, když si třeba mimi ublinkne apod, jo a na šestinedělí víc ručníků, třeba dva na prsa a a dva na spodek....jo a něco k jídlu, večeře jen dva krajíce chleba s taveným sýrem je pro mě osobně fakt málo, teplé jídlo je jen oběd... já potřebovala hlavně hodně jíst a pít, abych načerpala sílu
@pepsilight
23. črc 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava super ze jsi to napsala moc dekuji pribalim par veci navic..... jinak jak se ti dari ?? krom tech prsou koukam ze hodne maminek ma problem z kojenim tak se zacinam bat co bude .....ale je fajn ze porod jsi mela tak jak jsi chtela a splnily ti tvoje prani doufam ze za me nebude stop stav nebo neco jinyho :slight_smile:)
23. črc 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava - moc díky za info, teplejší župan si radši ještě zabalím. O těch oblečkách jsem už slyšela, tak jsem dobalila něco málo do tašky. Tak to jsi měla dobrej porod a teď hlavně, aby se upravilo to kojení.
@pepsilight - na stop stav jsem se ptala, tak zatím to nehrozí, v posledních dnech měli 13porodů denně, maximum je 20 porodů. Kdyby byl stopstav, tak jenom pro ty, kdo tam přijedou jenom rodit a nechodí tam do poradny. Tak nás by se to netýkalo.

Odpoledne mi začalo tvrdnout břicho, trochu kontrakce, ale teď je to zase v klidu. No, do pondělka to asi nebude, i když Matěj s tím docela počítá :grinning: :grinning: Už je nás tu fakt málo.... :slight_smile:
23. črc 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Ahojky , nemáš to v tom místě kde si měla drén? Raději si nic nemačkej a zajdi s tím i na gyndu do Brna do špitálu ať se Ti na ton podívají .... snad budou milejší jak při řešení porodu KP. DRžím palečky aby to bylo oki !!!
@petrunka01 Malá je moc hezká .... :sweat_smile:
24. črc 2011 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka ahoj, jj, tama byl zavedenej drén....víš proč to je nebo spíš co to znamená? Já z toho ani nespím :frowning2: zajedu si dnes do Břeclavi, tady nepůjdu....chjooo
24. črc 2011 ve 04:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk - promiňte, jen nakukuju, ale viděla jsem, že smutníš... Nevím, jak přesně to vypadá a jak je to velké, možností je několik... Nemůže se třeba stát, že ti leze nějaký steh? Nebo je zánět jen v tom místě po drénu.. Na kuchání to určo nebude, neboj! Každopádně si s tím někam sjeď, ať ti na to juknou.. Zatím sprchuj - čistou vodou, měj na to zvláštní ručník - aby jsi nepřišla do kontaktu s prsama, pořádně si umyj ruce - kvůli miminku..
Možná budeš jezdit na převazy....
Mně se udělala boulička po operaci žlučníku a vylezl mi vnitřní steh...Hlavně neplač - změř si teplotu a sjeď si s tím nejspíš na gyndu - můžeš i ke svému gynekologovi...Nebo si mu i nejdřív zavolej a on ti řekne co a jak.. Kamarádka rodila v listopadu a vím, že říkala, že jí to trošku taky hnisalo, tak chodila ke svému gyndaři na převazy..
A omlouvám se, že jsem vám sem vlezla..
24. črc 2011 v 05:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy no abys jeste nejela ty :slight_smile: u me zadna novinka furt beze znemy akorad se mi dneska spatne spalo a nemuzu uz usnout tak jsem zvedava do kolika budu jeste cumakovat nez zase zaberu... s tim stop stavem jsi me trochu uklidnila bala jsem se ze nas neprijmou a ted se bojim ze kdyz tam pojedu zrovna ja tak budou plny saly :D

jinak asi nam porodila petulinka protoze uz tu neni 2 den tak ze by uz ?? :slight_smile:
24. črc 2011 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek