• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@hradilenka hm, mohlo by jít konečně pršet někam jinam. už mě to fakt neba :sweat_smile:
27. črc 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee Pošli ty mraky na slovensko a máš klid ... :grinning:
27. črc 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka jak tam čtu tvůj porod, tak jsem si vzpoměla na svůj, jak do mě strčili ruce a tahaly i malou ven, fuj, brrr

Holky, kde bydlíte, že u vás prší? Se chystám s holkama ven :sweat_smile:
27. črc 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady je modro :slight_smile: ale na procházku se chystáme až zítra :wink:
27. črc 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk střední a východní morava :angry: .... tady ty mračna stahují kopce :rolling_eyes:
27. črc 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se hlásím mezi šťastnými maminkami :slight_smile: Taky nezvládám dočítat, ale snad se brzo zorientuju, jak to tady vlastně je s čekatelkama a už maminkama :wink: .
22.7. ve 3:55 jsme na svět přivítali naši nádhernou Sofinku, váha 3 830g a 53cm, pěkný kousek jí je :grinning: . Porod přišel nečekaně rychle. Ve čtvrtek 21.7. mi třikrát natáčeli monitor, na tom třetím už byly vidět kontrakce, ale já téměř nic necítila. Planý poplach jsem si říkala. To bylo okolo 19:00hod. dr.mě ještě prohlídla a byla jsem otevřená pořád jen na prst. Tak jsme odjeli domů. Ovšem už po cestě domů mě začaly pravidelné kontrakce po 6 minutách, ale nic moc silné. Šli jsme ještě na pizzu, pak jsem si dala doma teplou sprchu, a to se potom rozjely kontrakce po 4 minutách a už teda docela bolestivý. Takže ve 22:30 zpět do porodnice a už to šlo ráz naráz. Začala jsem se rychle otevírat, kontrakce sílily a sílily. V 1:00 mi píchli vodu, ve 3:00 mi daly oxytocin na prodloužení kontrakcí a ve 3:55 už jsme slyšeli hlas naší Sofinky :slight_smile: . Epidurál jsem neměla, tatínek byl u porodu a myslím, že díky němu jsem to zvládla tak dobře, jak jsem to zvládla. Byl úžasná podpora! Takže takto v kostce k porodu a jak bude chvíle, tak přidám fotečky. Jinak malá má dnes již 4kg :slight_smile:, kojení nám krásně jde, malá se budí po 3 hodinách, je to zlatíčko a miláček největší :dizzy_face:!!
Holkám čekatelkám přeju brzký a nekomplikovaný porod, všem novopečeným maminkám moc gratuluji a těm, co už jsou tu maminkami delší dobu přeju hodné a spokojené dětičky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. črc 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@myschka Teď jsem dočetla tvůj popis porodu, no chudinko, zní to jako příběh z hororu, musela sis teda pořádně užít. Tak hlavně, aby byla málá zdravé a spokojené miminko a vynahradila ti všechny ty strasti, které sis prožila.
27. črc 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Valašsko...furt se to tu točí okolo Radhošťa :rolling_eyes: a na ten vidím z okna :wink:
27. črc 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danissa Moc gratulujemeeeee! Sofince přejeme spoustu zdravíčka a radosti. Supr, že vám to vše tak dobře klape!! :slight_smile: těšíme se na fotky :dizzy_face:
27. črc 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danissa Také se přidávám ke gratulantům a blahopřeji k malé Sofii ... ať je hodňoučká, zdravá a dělá Vám moc radosti ! :wink: :sweat_smile:
27. črc 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee
@hradilenka Moc děkuji za gratulace :dizzy_face: :dizzy_face: . Mám dotázek - chtěla jsem si tady v nastavení změnit údaje o těhotenství a dětech a hlásí mi to chybu, žeprý stránka neexistuje. Dělá to tak i vám, nebo se do nastavení normálně dostanete?
27. črc 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danissa to nevím, mě to funguje. ale občas vypadne celý koník.. zkus to později, možná to už půjde. pokud ne, písni adminovi :wink:
27. črc 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danissa Já si myslím , že je to jak píše Vlasta , zkus to později ... pokud by to nešlo ani třeba zítra, tak je chyba jinde.
27. črc 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danissa milá maminko, moc vám gratulujeme k sofince i k podanému výkonu, ať vám dobře papá i spinká a dělá jen radost!
28. črc 2011 v 01:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj mamky a čekatelky... náš brouček se mi tady chudáček svíjí a usedavě pláče...tatínek je poklad, že si ho vzal a musím chválit i hacku - látkovou kolébku, ve které se většinou zklidní...psaly jste tu o tech kapičkách na prdíky, které to jsou ty fakt ozkoušené, ještě se nám asi na jazyku udělala moučnivka, tak zítra pro recept k mudr...snad nám napíše něco lepšího než genciánku
28. črc 2011 v 01:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava ahoj, druide má pro malýho bio gaia, ale jsou až od měsíce, já dávám malé Infacol-od narození, hodně pomáhá termafonek :wink: zkus nošení na tygříka....jinak není nic co pomůže úplně, asi si to naše zlatíčka musí hold odtrpět :frowning2: ale snad najdete něco co alespoň uleví :wink:
28. črc 2011 ve 02:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk dík moc za rady, zkusím nahřát pytlík s rýží, ušila jsem ho místo toho s peckama od třešní...rýže byla jaksi dostupnější, mně na prrsy to funguje skvěle, tak snad pomůže i malému... jak se hojíš po porodu a kojení? zadařilo se nakonec?
28. črc 2011 ve 04:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky ... tak u nás bude snad dobré ráno .... svítí sluníčko jupííí to je ten den hned lepší :slight_smile: Malá spala celou noc jak dudek a já také ... no asi ta malá bude fakt po mě :grinning: i když tatínek si taky rád pospí když může .... Tak po kom tedy je....? :confused: ..... :grinning: :grinning: :grinning:
28. črc 2011 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky u nás to vypadá také slibně, trochu mlhy po dešti a do toho krásně svítí sluníčko :slight_smile:
@hradilenka malá vlasatá princeznička Nikča je prostě vaše :grinning: :grinning:
náš Honzík je taky dost spavej, na kojení v noci ho musím budit. jak to děláte vy, když maličká spí? budíš ji nebo ne? Bych ho nechala i spát, ale děsně se mi nalévají prsa :stuck_out_tongue_closed_eyes: a moc se mi nechce odstříkávat
28. črc 2011 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava V porodnici říkali budit ... to bylo asi tím, že měla ten váhový úbytek a aby se mi rozjelo mlíko, ale tady DD říkala, že nebudit ani přes den, že se vzbudí sama až bude mít hlad, tak nebudím .... dneska spala jak belinda říkám celou noc. A je to fakt když to tak vemeš, v přírodě se taky zvířátko nají až má hlad ... a nikdo ho nebudí ... tak je to tak asi přirozené, tak to tak dělám... ze začátku než jsme šli DD tak jsem budila ... a malé to taky moc nevyhovovalo ... než jsem jí probrala tak to trvalo ... jak byla ospinkaná. Tak zkus nebudit ,., vždyť Ti dobře papá ,.... a mlíko se reguluje podle toho jak mimi jí samo ... já neodstříkávám ....
28. črc 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak u nás noc nic moc. Míša byla zvyklá spinkat v košíku a včera jsem ji uložila do postýlky. to se ji moc nelíbilo. Budila se každí dvě hodiny a pokaždé jsem musela udělat mléko aby se najedla. Musíme to nějak vydržet než si na postýlku zvykne. Přes den toho moc nenaspí dopoledne tak hoďku a odpoledne jsem ji dala do kočárky na balkon tak spala skoro 3 hodiny pak si ještě dá šlofíka tak kolem půl6.
Dáváme už skoro týden ty kapky bio gagia a pomáhají nám. Přes den ještě občas dávám sabsimplex. Dnes musím do města a moc se mě nechce. Ještě vyřuzujeme přídavky na Míšu tak musím z papírama a ještě Honzíkovi uzvařít pojištění na dovču.
28. črc 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@danissa gratulujeme a přejeme jenom samé radosti :slight_smile:
28. črc 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@micka1 To dostanete nejaké přídavky na dítě? My nic ... mojemu jsem říkala raději se zeptej jestli máš na to nárok ... aby se zbytečně nevyplňovaly papíry ... no měla jsem recht .... 0,- Kč :grinning:
28. črc 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka taky mi připadá, že když Honzíčka budim, že je pak akorát rozmrzelej a stejně toho moc nevypije, tak raději najedu na metodu, "hochu řekni si sám" a uvidíme, jak to bude fungovat, v porodnici mi právě taky říkali budit a krmit každé tři hodiny, intuitivně se mi zdá, že je to nesmysl... přesně jak píšeš... v přírodě to tak nefunguje, tak proč to lámat přes koleno, že jo? :wink:
28. črc 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se mi zda, ze bude dalsi mimco... pepsilight uz tu dlouho nebyla a vcera psala neco o plodovce
@pepsilight tak co holka? jak to vcera dopadlo? si říkám, jestli už s msevy nejste spolu v Podolí :wink:
28. črc 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava další bojovníci s prdíkama.. u nás ty bio gaia zabíraly, ale poslední dny malý né a né pořádně odříhnout i kdybych ho hlavou dolů věšela a pak je to tu zas.. taky je od včerejška spavý a pije tak na 3x, protože ze spánku pořád tlačí a svíjí se, chůdě.. tak mi pak u jídla do 5minut vytuhne a ne a ne ho vzbudit. a jak tlačí a cvičí tak ublinkává dost a pak i zvrací i natrávené mlíčko.. Jo, také se mu líp a klidněji spinká v houpačce nebo v lehátku, kde je pěkně skrčený. ale bojím se ho tam nechávat přes noc-to je fakt zásadně v postýlce vedle nás..
Také nám říkali budit po 3 hodinách, ale je to fakt blbost-asi je to jak píše Marťa-hradilenka, ze začátku, než se člověk rozkojí.... jak píšeš "řekni si sám" je nej a přirozené :slight_smile:

Dnes je tu přírodní úkaz!!!!! modrá obloha a slunce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning:
28. črc 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, hlásím u nás dneska asi vařák. včera jsem se byla 2x projít s kočárem, musím se sebou něco dělat. večer jsem ještě žehlila a měla jsem toho pak docela dost. honzik se v noci nenechá ošidit, kojím jen z jednoho prsu, kloboučky začal odmítat, tak druhé odstříkávám, ale za 5 min je hotovo, jen to blbnutí kolem a hodina vždycky uteče a další hodku už je mladej zas vzhůru. Horší to bude ale v září, až budu muset do toho vstávat na budík s holkama do školy.
@hradilenka no s přídavkama taky moc nepočítám, i když my už máme tři děti. Co jsem nastoupila do práce tak jsme okamžitě ztratili nárok, podle státu už jsme asi bohatý a to se manželovi do toho ani nezohlednovali diety z práce a základ nemá nic moc. Nevím jestli to ted budu zkoušet, no možná když se to s holkama sečte že by to něco dělalo. kdysi mi paní řekla že máme nárok i na sociální, když mi to pak na podruhý vypočítali na 120,- kč a každý 3 měsíce musíš lítat s papírama z práce na sociálku tak jsem se na to vy..
@myschka Gratuluju k Elince, no teda zvládla jsi to, klobouk dolů. Byla jsem na tom podobně, ale mě se ani neptali a když se po oxytocinu nic nedělo tak jsem šla rovnou na císaře..no rovnou. Bolesti jsem měla od rána a kluk byl po půlnoci. ale taky mi děloha zůstala nahoře, pořád se čekalo až mě začnou kontrakce po celém břiše a já je stále měla jen dole..a píchnutí vody? to dělal na 2x, vůbec mi tam nemohl dosáhnout, tak si dr. došel pro čelovku, sednul si ke mně a pak jsem si říkala že jestli po tomhle tou samou cestou má jít dítě ven tak to bude mazec. ani jsem se neotvírala, pořád jsem byla na dva prsty, tak mě pěkně pomordoval už tím. A to jsem u holek byla otevřená raz dva. Ještě že jsem předem netušila co bude, že budu rodit a pak mi to budou stopovat a zvládneme i císař. Malýmu pak začínalo habrovat srdíčko tak to byl pak fofr.
28. črc 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, gratuluju k dalšímu miminku :slight_smile:
Já měla šílenou noc, od půl jedný po osmi minutách poslíci do půl čtyři, myslela jsem že už je to tu, jenže pak se to znepravidelnilo :frowning2: což trvá do teď. Já snad ten porod nepoznám :grinning:
28. črc 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kdo dokrmujete Bebou, od dneska mají v kaufu Bebu z 249,- na 159,- kč, poslala jsem tam chlapa, ale zjistil že je to až od Beba 2 a 3, 1 nechali normal cenu- v letáku píšou jen víc druhů. I tak mi dvě krabice koupil, je to sice od půl roku, ale min. trvanlivost to má ještě rok.
28. črc 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka na Honzíka zatím dostávám, ale uvidíme jak to bude teď. Martina jsem přidala do posuzovaných osob tak zatím nevím jak nám to vyjde. To papírování je šílený.

@lebapa to je naprosto normální že ve slevě je až 2.
28. črc 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek