• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Taky jsem zažila nemocných postižených lidí a to byla teda makačka,i když byly vždy hospitalizovaný s rodinou,která o nej pečovala,díky bohu,protože si kolikrát človek nevědel dát rady.......
2. únor 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Pozdě není. Švagrové zjistili rozštěp páteře až po 20tt a ve 23tt byla na přerušení...My byli na genetice před těhu a ta nám dopadla dobře. Rozštěp prý není dědičný - chce to jíst listovku a k uzavření páteře prý dochází 24-28 dní po oplodnění. Já jim vitamíny asi 2 roky. :slight_smile:
2. únor 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 není to hezký téma a je fakt že jsem se až zarazila, jak počítám s tím, že budu mít zdravé dítě... Jenže do toho člověk úplně tak nevleze a věřím že po porodu to musí být hrozné než si to člověk uvědomí, smíří se s tím... uf, nechtěla bych to zažít, ale ono... kdo by chtěl. Nemáte někdo něco veselejšího? :slight_smile:
2. únor 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejsem si jistá, ale na utp můžeš jít do 24tt
2. únor 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no asi by to chtelo veselejší téma....
2. únor 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se nejvíc bála NT+ a když jsem vděla prcka jak tam sebou mrská a celý UTZ vyšel dobře,tak jsem byla hrozně šťastná,výsledky krve se dozvím příští týden,ale nikdo nevolá,tak snad je to OK... Ale je fakt,že se budu bát až do porodu,a po porodu nanovo :slight_smile: Ale to už s miminkem v náručí. Tenhle týden vybereme barvičku do pokojíčku. Teď tam máme pracovnu a když jsme malovali před rokem,tak jsem si prosadila krásnou fialovou na jednu stěnu,ale teď se nám do pokojíku nějak nelíbí,takže malujeme znovu...
2. únor 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, radši na to nemyslet...já o tom sice mluvim, jako by mi to bylo jedno...ale já si tak nějak vnitřně nepřipouštim, že by mimčo nebylo zdravé. Prostě v něj věřim, ale taky chci mít jistotu a manžel dvojnásobnou. Bohužel v tom žil a prostě když má možnost volby, znova to nechce..ale už má 2 děti z předchozího manželství a obě jsou zdravé...tak proč bych sakrá já měla mít smůlu. Takže všichni budem mít krásná zdravá miminka. A těch strachů a obav o děti se už nikdy nezbavíme....to už je do konce života....já se vlastně o malého drobečka u mě v bříšku bojim už od té chvíle, co jsem našla // na testu. A budu se o něj bát pořád.....teď si člověk říká, jak si oddechne, až se prcek narodí a bude zdravej...ale pak se bude bát pořád něčeho...aby se prcek neopařil, nespadnul na hlavu, nespadnul někde ze schodů, později aby ho nepřejelo auto, neunesl nějaký úchylák, pak by nezačlo fetovat...pak aby bylo naše už velké miminko šťastní v životě se svojim partnerem.... a tak dále. Vidim to u mojí mamky, pár let tam nebydlim, na střední škole jsem byla na intru...takže mimo domov už do 15 let... a pořád se o mě bojí, teď tuplem, když jsem těhotná....abych nenosila něco těžkého, abych se nenervovala...aych byla v pořádku já i miminko...to je prostě uděl matek, radovat se ze svojich dětí, ale celý život se o ně bát. :dizzy_face:
2. únor 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už bych chtěla nakupovat!!! Jen mi to pořád připadá brzo. :slight_smile: Jen jak jsem doma a na netu, tak mi to nedá :slight_smile:.
2. únor 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@inkana tak, tak, bát už se opravdu nepřestaneme :slight_smile:
2. únor 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werty no je brzo,ale zase na druhou stranu budeš kupovat všechno dvakrát a když to pak necháš na jednou,tak to bude pěkná pálka. Já si postupně vybírám co koupit a pak už jdu na jisto a asi začnu po kontrole... V půlce března je v Brně dětskej veletrh,tak taky spoléhám,že toho dost vyberu tam.
2. únor 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Já taky zatím jen vybírám a snažím se udělat přehled, co je doopravdy třeba. Jak vybírám, tak občas narazím na něco, co se mi moc líbí - zatím odolávám. :slight_smile:
2. únor 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werty já už koupila pár hadříků,ale jen tak pro radost.
2. únor 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Mě se občas stane, že narazím na něco pro dvojčata na bazárku a je to pěkné (takových věcí moc není) a pak řeším dilema. Připadá mi to brzo, ale seženu to potom.......? :slight_smile:
2. únor 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werty spousta holek začíná nakupovat hned jak zjistí že jsou těhu,tak myslím že ty v půlce 4 měsíce už taky můžeš. Když se ti to líbí... Vždyť nechceš koupit celou výbavičku,ale jen pár kousků,ne?
2. únor 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda, to je témat :grinning: jak se dnes máte? bomba odkaz ten na nažehlovačky a nálepky, asi rozšířím řady zákazníků :slight_smile: odměna na vnučku? :grinning: :grinning: :grinning: to je hezké.. u nás už padly sázky v rodině a nebo každý si je jistý svým proroctvím - je to tak 1:1 holka kluk :grinning: přebalovák také nevím, jestli nutně potřebuji. buď tu desku na postýlku, nebo už hold ten na kolečkách-vešel by se nám tak tak vedle postýlky.
Co se týče nákupů, tak jsem dokončila plenkovou výbavu a zatím končím, dokud nám neřeknou pohlaví :slight_smile:

co se týče vad atd...nebudu to už rozebírat, jen se chci zeptat, zda někomu z vás dělali i test na toxoplazmozu??
mě totiž ne a myslela jsem, že by to měl být standard... ? už jsem četla že riziko nákazy je jen od koťat a z čiči záchodků, a kdo toxo.měl již před otěhotněním, tak není pro plod nebezpečná. Ale třeba naše babi má 15letého kocoura po sousedce a ten už je hodně hotovej, no je to už kocour-kmet a podle toho vypadá a já nevím..
2. únor 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 :slight_smile: je to jen pár "objevů". Jen jsem si předtím pořád říkala, že až po 20tt a teď mi to nedá. Raději bych ale přeci jen věděla, co to nejdřív bude :slight_smile: Aby se líp ladili barvičky.
2. únor 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee tak to mě nedělali,,nebo o tom nevím,ani jsem o tom neslišela.Mě vždycky vezmou ´´litry´´ krve a řeknou uděláme další testy a já se dozvím co mi to vlastně testovali až mi říká výsledky...
2. únor 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@werty s tím já problém nemám,protože vše co koupím bude neutrální a vím proč. Sestře řekli holčičku,a když porodila tak říkají´´Vítej na světě Gábinko´´ a sestry a dr se začaly řehtat a ukázali jim pindíka. Tak je to Filípek a drandí si to ve fialovo-růžovým kočárku :grinning: A to nemluvím o tom,co dostali růžového oblečení :slight_smile:
2. únor 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 chůdě Filípek :wink: to se teda doktoři pěkně sekli. také mám vše v neutrálu, jen pár bundiček modrých-to holčička snese :slight_smile:
@misi.21 nějak si s tím ale nelam hlavu, je to jeden z dalších strašáků, má se to dělat při prvním odběru krve, co se dělá těhulkám, i v těhu průkajdě je na to kolonka. ale jak už tady padlo, čím víc rizik víme, tím víc jsme nervóznější a bojíme se a přitom budou mrňata naprosto zdravá :wink:
2. únor 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee taky si myslím,že me nedelali,nebo nevím,že by mi delali ty testy na toxoplazmozu..já teda nevím,ale mne nikdy neřekli,co me budou nabírat...vždy jenom dr řekl sestře udeláme náběry a udelali a bylo hotovo...jsem zvedavá,naposledy me nabírali asi 6 skumavek,tak jak to dopadlo se dovím až v pulce unora..ale zas kdyby neco bylo špatne,tak me kontaktujou hnedka,ne?
2. únor 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 též mi nikdy neříkají, na co berou krev-vždy jsem to vyčetla z papírů nebo z průkajdy :slight_smile: kdyby se něco dělo, myslím, že by Ti určitě dali vědět hned.
mě se ani můj první gynda doktor neobtěžoval říct, že výsledky vůbec jsou a na dotaz jestli už jsou a jestli dobrý mi jen odkýval hlavou :wink: ale když mi to takhle udělal i s výsledky genetiky, tak už jsem odešla do jiné ordinace (ale to nebyl jedinný důvod) :wink:
2. únor 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jee tak to je dobrý s tím Filípkem,to jsem se tedka na tom dobře nasmála...no hold i lékaři jsou omylný....ale to pak naštve dostat a kupovat všechno v ružový.... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. únor 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee no já sice prukajdu už mám dávno,ale zatím me do ní nic nepsali,jediný razítko co mám,je od zubaře...takže to stejne nikde nevyčtu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Já naštestí mám supr doktora,co se týče správaní vuči pacientkám...to je takovej dobrák od kosti...ale co me štve na nem je to,že pro nej není jako duležitý mi něco zdelit...třeba naposledy jenom řekl,že placcenta je posazená hodně nízko,ale třeba už neřekne,jakej je velkej mimísek,jak se má,či je vše v pořádku a tak....ale asi když me to neřekne,tak je vše v pořádku.....to se ho pak musím zeptat na vše,co mne zajímá...
2. únor 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee testy na toxo jsou současti těch prvních testu co kontrolujou i syfilis a HIV, teda aspoň v Plzni, ono s tou toxo není tak horky, většina z nás se s tím už setkala a pak máš protilátky. Pokud se nebudeš muchlovat s každou toulavou kočkou je to v poho. Já to řešila v prvním těhu pač jsem doma měla tři kočky :grinning: postelovky :sweat_smile:
2. únor 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ty nemáš nic v průkazce?? Já jí mám popsanou ze všech stran. Ani zápisy z poradny??
2. únor 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ségra koupila naštěstí růžovej jen kočárek,ale i tak. Dostala toho fakt hodně.
jako je fakt,že já s kočkama vubec nepřidu do styku..žádnou nemáme,ani jsem se se žádnou nemuchlovala...takže snad toxo nemám.....
@myschka no nemám tam nic,protože všechny kontroly z poradny mě tiskne jen na papír a ten mě dá,ale do prukazky zatím nic nepsal.....ale tých papíru mám zatím asi 3....ale výsledy tam třeba nemám....
2. únor 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem tak jsme zase měli jednu probdělou noc s Honzíkem. Moc jsem toho nenaspali. Neustále se budil kašlem a pozvracel celou postel. Tak jsem ve 2 v noci převlíkala. :frowning2: Přes den se to celkem dá. Doufám že už konečně zaberou léky a aspoň trochu se vyspíme. Martina jsem posílala spát do pokojíku, ale nechtěl že raději bude s náma. Ještě že má odpolední a ráno se trochu dospal. Honzík teď usnul tak mám chvilku klidu a rychle jsem aspoň vytřela a umyla nádobí.

Holky jestli můžu radit tak moc těma vrozenýma vada a mentální poškozením moc nepřemýšlejte. Mám s tím zkušenost když Honzík měl vrozenou vadu nohy a vadu srdíčka. Naštěstí to byli vady které se dali odstranit. Nohu má sice o jedno číslo menší než druhou a vytočený palec, ale dá se s tím žít. Srdíčko je už docela v pořádku. Pokaždé když jdu na UTZ tak se dr podívá jestli je všechno v pořádku. Na velkém UTZ teď pořádně zkontrolují srdíčko tak snad to bude dobrý a nohu taky. Ta vada nohy ale nemusí být vidět. U Honzíka jsem to nevěděli že tu vadu má a zírali jsem když se narodil. Myslím že jsem se s tím srovnala líp když jsem to nevěděla že ta vada tam je než kdybych to věděla dopředu. Teď už je to všechno dobrý a my jsem za to rádi. :slight_smile:
2. únor 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
já konečně ukořistila razítko od zubařky a chystám se na plicní :rolling_eyes: , už sem pověřila mamku ať mi vyzvedne kartu od obvodačky a objednám se na tu blbou internu
2. únor 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek