• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
ahojík :slight_smile: my dnes měli žemlovku, madam mi to hodila na hlavu :frowning2: ale já i MM jsme si pochutnali a novina ráno mi volala ředitelka z jedné MŠ že se jim uvolnilo místo a že mi vemou NIkču jestli chci :slight_smile: tak to asik zkusíme a uvidíme jak to veme, je teď děsnej maman a nechce se jí teda
1. srp 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pepsilight držím pěsti štěstí :wink:
@zup tak vidíš, nakonec ti jí do školky vezmou....taky jsme zvědavá, jak to bude malá v záí brát, je to pro ní moc změn :confused:
1. srp 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight
@akrimala
těhulky naše poslední tfuj tfuj tfuj ať to dnes dopadne, je krásné datum :slight_smile: přeji hodně štěstíčka a ať je to rychlé
1. srp 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no však se toho děsím :zipper_mouth: už jsem se smířila s tím že nepůjde a dokonce si i "namluvila" že to pro ní bude lepší že na to není vyspělá, no a teď dnešní šok :zipper_mouth: ale tak zkusím to, vzdát to můžem kdykoliv
1. srp 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka tak si odpočiň. mě se přes den moc spát nechce, ale jako nevyspalá nejsem schopná doma pořádně nic udělat.

Holky, koupete každý den? já teda 2-3x týdně a jinak otírám vlhkou žínkou..
1. srp 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk tý jo tak to jsem ráda že to břicho po císaři nedělá problémy jen mě, jsem z toho už byla taková špatná, pže při 1císaři jsem jela z porodky jak kdybych na žádné operaci nebyla a teď toto, ještě stále nemůžu spát na levém boku ani přes něj kloudně vstávat :frowning2: a břicho na omak (nad jizvou) stále palčivě bolí
1. srp 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee já koupu každý den, ale spíš jen kvůli režimu který stejně zatím nenastal :zipper_mouth:
1. srp 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup tak ať to s tou školkou zvládnete!! hlavně teda m alá :slight_smile:
co se mi ještě stalo po císaři je ta věc, že jsem druhý den po návratu domů musela na poštu-jeli jsme autem, nachodila jsem tak max.300metrů pěšky. vrátili se domů a ouvej, bolest jak sviňa a nad jizvou boule. tak znova do města k doktorce.. a ta mi vynadala, že jsem se po císaři moc rozběhla, že se mi tam tvoří vazivo a zůstane mi tam boulička.. ale prý by mě to nemělo bolet. bolelo to jako sviň ještě pár dní, že jsem už brečela i nervama, že nemůžu k malému ani vstát z postele, pak už dobré..
1. srp 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup no, také jsem nad tím přemýšlela- koupat každý den kvůli režimu.. ale nevím, páč malý má teď hodně rozházené i jídlo..někdy si řekne za 2hoďky, pak třeba na to 2x po 5hodinách.. tak bych ani nemohla koupat ve stejný čas.
1. srp 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj děvčata, tak si vás zase nestíhám ani pořádně číst. ale nadhodím téma k diskusi. co očkování? co budete očkovat? normál hexavakcínu, že jo. pneumokoky. a ted nevím, zda máme i nepovinně naočkovat rotaviry.máte zkušenosti? ráda si poslechnu.díky :wink:
1. srp 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup nám na schůzce ve školce řekli, že někdy dokáží děti pořádně překvapit a je vše právě opačně, než si rodiče myslí, doporučili nám dávat první týden nebo dva jen na dopoledne a pak i na odpoledne, což si myslím, že je dobrý, Miška teda skončí v logopedické třídě, musíms e na to jít v září domluvit s ředitelkou, tak snad to bude ok, někdy se prej dětí adaptují i tři měsíce než si zvyknou do školky chodit :astonished: :unamused: no oni říkají, že když máš u druhýho dítka císař, tak je to pohul a to jsme si teda užila, skučela jsem skoro celý den bolestí a to doslova, včera mi začla tést krev zase z druhé strany jizva a z té pravé taky zase cosi, tak už nevím, už mě to nebaví :angry: vydrž, bude líp, nejhorší pro mě byl pohyb v nocinebo ráno, ale přes den, dkyž sjem se furt hejbala a lítala kolem holek, tak jsme to už ani nevnímala :confused:
@druidee mně teda doporučovali po císaři co nejvícx pohybu, aby nebyla embolka atd.a po příchodu dom i v porodce jsme byla furt v pohybu, žádný ležení třeba 14dní ještě doma atd. :sweat_smile:
Jinak nad koupáním jsme taky\ dedukovala a nakonec jsem se ujistila, že budu koupat každý dne, někdy teda jen ve vodě, někdy mydlinkáme, ze začátku to bylo těžký, někdy jsme koupala třeba až v 21.30hod, ale teď to trochu ustalo a většinou to vychází do 20.30hod.nejpozději, že á večerní dávku mlíka,takže se to trochu už reguluje, běkdy vykoupeme, nají se a hend spí a z toho nechce spát, ale i tak jí dám do postýlky, rožnu solnou lampičku, zatáhnu nebesa a malá kouká, usíná poslední dobou sama, tak snad to tak zlstane :wink:
1. srp 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 hexavakcína je jasná, pneumokoky nechám taky, to má i Miška a rotaviry nevím, každej na to má úplně jinej názor :confused: manžel říkal, že by to nechal a já furt váhám, ale tak uškodit by to nemělo a pokud to jen trochu pomlůže, tak by to bylo super, Miška průjmy měla a někdy teda hodně, první hned po měsíci a to jsme musely vysadit i mlíko, nešlo to ničím zastavit, tak nevím,,,,taky ráda přečtu názory :slight_smile:
1. srp 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no právě. v nemocnici jsem toho naběhala mnohem víc, než ten den.. také doporučovali hodně pohybu.. tak nevím. ale jsem zvyklá už z těhu, že doktoři holt musí mít vždy pravdu, i když mi každý tvrdí opak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Asi teda začnu také koupat každý den. malý to zbožňuje a většinou je to takové relaxující pro všechny.
Jů, také máš solnou lampičku u postýlky? my také. je to hrozně příjemné světlo! učím malého, že když svítí, jde se spát...:slight_smile:
1. srp 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leia1 ahoj, my nakonec usoudili, že rotaviry očkovat nebudeme. tak nějak jsme si řekli, že průjem je pro dítě nebezpečný, ale v podstatě pokud by na to přišlo, může se to řešit u lékaře, než zbytečně zatěžovat organismus prcka preventivní vakcínou... Jak řekla moje kamarádka "na strachu o děti se dobře vydělává" jinak pneumo a hexa dáme. :wink:
1. srp 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee jj, máme solnou, není to světlo ostrý a je totakový uklidňující, možná proto iví, že půjde spát, protože jí používáme jen při usínání a v noci :wink: malá má taky rádakoupání a je většinoupo něm příjemně naladěná, já to beru podle sebe, že se ráda akždej den sprchnu :grinning: já teda pohybu mám až dost a to jak sjem byla na pohotovosti, jak mi ta jizva tekla, tak mi řekli, že je dobře že mi to samo vytelo a prasklo, prootže by se mi v tom museli hnípat, takže něco na tom bude :slight_smile: kamoška po císaři 14dní doma jen ležela a to mi teda nepřijde moc normální, nevím, já neumím jen ležet a nic nedělat a nejlepší je, když mi řekne, že jí manžel musel dávat mimi i na kojení, aby nevstávala, to už je moc :grinning:
1. srp 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee někdy se ale průjem těžko řeší :frowning2:
1. srp 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk také si nedovedu představit jen 2 týdny ležet a skákejte okolo mě.. to je divný :sunglasses:
no, každopádně mám z nějakého důvodu památku-bouličku na břiše. :grinning:
S tím průjmem je fakt, že si to nedovedu představit, a nechci to zažít, jak moc je to pro dítě vyčerpávající. ale zatím jsme se rozhodli takto...
1. srp 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee jansý, rozhodnutí je na každým, já se docela příkláním k tomu očkovat, nevím, zažila jsem tzo u Mišky, a dkyž už ti hrozí špitál, protože nic nepomáhá, tak je to špatný, pít nechce, jíst nechce, njn :unamused: dřív očkování nebylo, ale taky nebylo tolik nemocí co je teď :rolling_eyes: no já mám takovej úsměv v podbřišku a na každé straně dírku do břicha a červený fleky, takže jakokdybych tam měla úsměv a tvářičkama :grinning: se směju,a le spíš je mi do pláče, když to vidím :unamused: po Mišce mám památku dole a po Niky v podbřišku :sunglasses:
Někdy mám takovou chuť se s manželem manzlit-sexíkova, ale ta bolest jizvy a moje krásný tělo po dětechmě ryhcle zklidní a odradí, tak nevím, jak se jednou dopracujeme k tomu sexuálně žít :grinning:
1. srp 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk
@druidee Já teda taky rotaviry očkovat nebudu, sem si nadávala s Aduš když onemocněla a byly jsme spolu na infekčním a tam mi doktorka řekla, že je tolik kmenů, že jim tam končí i očkovaný miminka a, že sama svojí dceru nenaočkovala. nebudu očkovat vůbec nic navíc, jen ve třech letech žkoutenku a zvažuju to TBC pač Pklzeň je plná rusů a úkáček a to nemluvím o mongolech atd a tam všude tubera pořád je a člověk je potkává v tramvaji neo v tescu běžně.
1. srp 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk ty už máš roupy :grinning: :grinning: to já teda nemám na sex ani pomyšlení, vypadám opravdu děsivě tak se nemusím bát, že by Míra naléhal :sweat_smile: :grinning:
1. srp 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka no manžel taky nenalíhá a pochybuju, že bude,dkyž mě vidí, já nechc ještě sex, to ani náhodou, to je spíš myšlenkový než abych to fyzicky uskutečnila :grinning:
Ano taky jsme slyšela, že je moc kménů infekce a že nemusí očkování ponoct, ale Mišce pomohlo očkování proti pneumokoku a tak věřím, že by mohlo i tohle,nevím :fearful: jinak TBC si musí člověk vyžádat, aby malou naočkovali nebo jak to teď je? Se žloutenkou je to podobně, mně od toho každej odrazuje i mudři, že pokud nejezdíme do cizích zemí, tak to nemá smysl, že ta klasická je vjakýmsi očkování už daná :astonished:
1. srp 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka
@ssimmikk nojo, Plzeň je dost multi-kulti :sweat_smile: .. žloutenku také pak chceme nechat očkovat.
Jinak u nás doma přítel naléhá a stříhá metr, počítá vteřiny... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: byla jsem dloooouho pryč...
asi jsem už určo psala, jak sexy jsem se vracela z porodnice, po 6týdnech domů????? :grinning: měla jsem 7svorek-po nich zůstaly ještě stopy, dren-po něm dírka, že a hematom pod celou jizvou až ke stydké kosti, jakoby mě tam kopl kůň. :grinning: v loktech, zápěstích a na rukách rozpíchané modrozelené fleky, občas i do fialova.. prostě jak fetka :grinning: to jsem v porodnici po císaři opuchla na nohou, tváři a krku, měla jsem vyrážku a sama ze sebe hodně depku...
No, trochu mám obavy, jak to poprvé půjde...??? :sweat_smile:
1. srp 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee o jaké žloutence je tu řeč? Mudři ve špitále říkali, že na tu špinavých ruk, že to je v jakýmsi očkovaní či co a že na tu druhou se očkuje jen když někdo jezdí do těch rizikových zemí jiank je to zybtečný, tak teď moc nerozumím tomu o jaké se mluví :sweat_smile: neboj, taky vypadám strašně sexy a to i měsíc po císaři :dizzy_face:
1. srp 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
nj, dnes je Niky přesně měsíc :grinning: ty br´do, to letíííííííííí
1. srp 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vidím že řešíte očkování my budeme očkovat pneumokoka určitě a rotaviry zvažujeme. U Honzík je naočkovaný prevenarem . Dr nám to doporučila když mě zápal plic od té doby zápal plic neměl. Holky máte děti naočkované na TBC??? Po mě chtěli v porodce vyplnit nějaký dotazník ohledně TBC a podle toho se dr rozhodovala jestli naočkují nebo ne. Míša naočkovaná není.
@zup uvidíš že školku zvládne. Honzíkovi to trvalo asi tak týden. Ze začátku chodil na 5 dní v měsíci a jak mě 3 roky tak začal každý den. To byl týden ve školce a onemocněl. Já jsem byla na mrtvici že si trochu zvyklnul na školku a je marod. Pak jsem ho vedla úplně z hrůzou že bude řvát a on mě překvapil a šel úplně v pohodě. Teď přes prázdniny mu školka evidentně chybí. Už se do školky těší, ale nechce tam spát tak zase bude chodit jenom do oběda.
1. srp 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míša má dnes svůj den přes den toho moc nenaspala a teď je protivná až hrůza. Můj nerv. :frowning2: Doufám že bude spát v noci. Musím konstatovat že nás teda za chvilku sní i s botama. Je to takový malý otesánek. Přes den jí každé 3 hodiny vypije 70-80 a večer 110ml. V noci se budí 2-3. Zkoušíme teď ten poslý nutrilon. Zatím to vypadá že jí půjde. :slight_smile:
1. srp 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Davídek mi v noci vstává 2x, takže zatím pohoda. Mlíka mám taky dost, ale nervy na pochodu.... Matýsek je zlatej bráška, pomáhá koupat, přebalovat, je šikulka. Ale ZLOBÍ a jak. Občas mám sto chutí ho seřezat na jednu hromadu, ale je mi jasný, že bych to všechno akorát zhoršila. Je strašně citlivej, hodně věcí ho rozbrečí a to ho ještě další změny čekají. Školka, stěhování. Mám strach, aby to zvládnul.
Jinak podlahy neschnou tak jak bysme potřebovali, takže prkna budou pokládat až v posledním týdnu v srpnu. Tzn. že se nastěhujeme až na konci prázdnin a to bůh ví jestli. Pak nemám mít nervy na pochodu. Ve středu sice odjíždíme k našim a zůstáváme tam s dětma asi 14 dní, ale pak až se vrátíme, tak bude už Matěj v práci a já sama v malým bytě s dvouma prďolama. Už teď se toho děsím.......
1. srp 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 no já Niky naočkovanou na TBC taky nemám, taky jsme vyplňovaly dotazníkv porodnici, ale ráda bych jí na to očkovat nechala, ale asi nevíš jak to je, zda si jde o to očkování říct, že? jak půjdu k mudr., tak se musím zeptat, jinak Mišku mám taky na pneumokoka Prevenarem a teď dávají jakousi vakcínu, není to Prevenar, má to prej širší řadu nemocí v sobě, u Mišky jsme to platily, teď je to zdarma...myslím, že se ta vakcína jmenuje Synflorix :confused: ty máš Honzíka očkovanýho proti žloutence co se dává zvlášť? Teď jsme to tady s holkama probíraly a nějak se do toho asi zamotaly, protože žloutenka jako taková je prej součástí jakési vakcíny co je povinná a ta co se očkuje navíc je prej dobrá jen, když člověk jezdí do zemí, kde je to rizikový, tak mi to byo teda řečený :confused:
Jsem zvědavá, zdavás Nutrilon zasytí, když jste takový jedlíci, já ho zkoušela u Míši a to řvala hlady co hodinu :sweat_smile: kvůli tomu jsme jí pak převedla na bebu a byl klid :wink:

@msevy neboj, ty to vše zvládneš, Matýsek je šikulka,uvidíš, že tě překvapí :wink: u nás je to s tím pomáháním a zlobením stejný, ale na zadek už jse teda Mišce dala, zrovna včera a to jsme teda pak i obrečela :zipper_mouth:

Jinak mě dvě noci vstávala Niky jen jednou,a le dnes v noci každé 4hodiny, takže je to jak kdy, někdy jen dvakrát... :slight_smile:
1. srp 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk - tak to máme stejný - před chvílí mě Matýsek tak vytočil - dělal bordel v postýlce a nechtěl pochopit, že takhle akorát Davídka vzbudí, že jsem mu prostě dala na zadek. A jak to dopadlo u mě? Ořvala jsem to. Že to tu nezvládnem, až bude Matěj v práci, apod.......

Mám nějakou bolavou náladu, tak jdu radši spát- snad to zítra bude lepší. Zdravím všechny mamči a těhulky - dobrou noc
1. srp 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nás udělalo sluni kuk .... jsem zvědavá jestli to vydrží .. chtěla bych jít s malou ven .... dlouho jsme venku nebyli .... stále tady prší. Musím počkat na pošťáka , mají mi přijít náušničky.
Jak tak tady čtu poslední řádky, tak máte problémy s dětičkama ... no není se čemu divit ... najednou už nemají tu svou maminku jen pro sebe .... naše psice taky zhlíží .... že už není jen ona na mazlení, ale tak nějak se to snažíme rozdělit ... a uspokojit všem jejich potřeby :grinning:
Holky , taky Vás tak bolí krční páteř? Já to mám z kojení vím to .... navíc jsem s ní měla problémy i před těhu ... mám z toho pak migrény :confounded:
2. srp 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek