• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
Ahoj holky, tady taky svítí sluníčko....

Mám na vás dotaz, když se malá narodila 1.7.nevíte někdo terý den přesně končí šestinedělí?
2. srp 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk proti TBC unás očkují na plicním v nemocnici. Honzík má očkování na žloutenku jenom to základní.
S tím nutrilonem ještě zkoušíme co a jak. Zatím jí každé 3 hodiny a vypije tak tu 90ml.

@msevy z toho si nic nedělej. U nás je to dost podobné. Já to taky potom někde po tajnu obrečím. Musíme doufát že se to čase zlepší.
2. srp 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,opet se hlásím po dlouhý dobe,vubec nic nestíhám a to pomalu ani navařit,o víkendu to jde,malou pohlídá manža,ale takhle v týdnu ani nemám chut neco vařit....po 13 hodine jedeme s malou na zvážení,tak jsem zvedavá ,kolik za týden sme přibrali,jinak s malou to zatím docela jde,v noci se vzbudí tak 2 krát,naposledy tak kolem 2-3 hodiny a to potom je vzhuru tak do 6 hodin,no fakt mazec,já nad ní klimbám a jí se nechce spát,oči má jak angora....kojení zatím taky jde,ale občas se s klouboučkem pekne hraje a nechce sát,to už málem u toho pěním...a co se týče prdíku,taky každý večer pekne trpíme,jak hezky sčervená a snaží se to vypustit ven,zatím používame jenom infacol,nejak ten polštářek s jádrama třešní nepomáhá,ani pupík teda nic moc....já už se teším,až překleneme 3 mesíc a snad bude líp,jinak si to tedka vubec neužívám....a to zas pro velkej úspech jsme byly včera na gynde a znova me šili hráz,já už se z toho picnu,už po třetí ji mám sešitou,tak doufám,že tedka to už bude nadobro a konečne se to shojí....bolí to jak čert a už nemám na to náladu tam pořád chodit....
2. srp 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, děkuji za názory na to očkování. Asi dám na vaše rady a na ty rotaviry se vyprdnu.Malej nám ted onemocněl soborickou dermatitidou nebo co to je, je celej osypanej,chuděra malá. jenom doufám, že na to něco pomůže a už se mu to nevrátí.řeknu vám, že co je malej na světě, tak se o něj pořád jenom bojím.
jinak je super, že sem dáváte fotky vašich miminek a taky vás. aspon člověk vidí, s kým si vlastně píše :slight_smile: bylo by fajn, kdybychom se mohly všechny někdy sejít :wink:
2. srp 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Ahoj, zrovna jdu hledat to samé. včera jsme to řešili s mojím-malý má dnes přesně 6týnů :grinning:
já se přiznám, že ty žloutenky si pletu.. žákladní je očkovaná, můj přítel je očkovaný i proti té horší. chceme později cestovat a člověk nikdy neví, co či koho potká. proto jsme uvažovali o očkování žloutenky..
Jinak počasí můžeme jen závidět. tady stále mlha, šedo...
@tasmailla1 Ahoj, pak se pochlub, jak malá přibírá :wink: no s tou hrází je to mazec :fearful: tak dotřetice...už to bude ok! :wink:
u nás mastička pupík také zázračně nepomáhá, ale stále mažu-říkám si kdo ví, jak by bylo bez ní... polštářek jsem koupila teď o víkendu, vydrží teplý déle jak ohřátá plena.. no, také bojujeme. někdy víc, někdy pohoda.
2. srp 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 Chudero je mi Tě líto jak s tím vstáváním a klimbáním, tak s tím šitím spodku :confounded: Všimla jsem si , že si tady dlouho nebyla .... já musím udělat ťuk ťuk ... malá je moc hodná a furt spí ... vzbudí se , přebalím jí, pak popapká a jde zase hají ... Takže pohoda ... včera šla spát o půl 11 a ráno se vzbudila až v 5. Tak to je skoro každý den , jen někdy když se málo napije večer, tak to dohání kolem 3.h. Takže stíhám prát, žehlit i vařit a uklízet .... je bazva že jí nic nevzbudí ani když dělá rachot pračkan ( mám jí v kuchyni v lince, ale při ždímání je to mazec ) ani když zapnu vysavač a nebo jde hlasitěji telka ... zatím je to fakt bezva ... jsem zvědavá kdy se to otočí :grinning:
@leia1 Na ty rotaviry dává VZP 500,-Kč Z5 .... pokud si zakoupíš všechny dávky naráz u doktora ... musíš si ,ale vyzvednout na to poukaz přímo na VZP, kde Ti to dr potvrdí a Ty to pak zaneseš Z5 na VZP a tam Ti proplatí 500,-Kč. Jinak nedají nic. Ale záleží u které si pojišťovny s maloškem.
S tím setkáním ...to asi neklapne ... jsme z celé ČR :grinning: a tolik lidí se nikdy nedomluví na jeden termín a navíc je to fakt dálka :wink: Ale bylo by to zajímavé ... :sweat_smile:
2. srp 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka já měla odrované záda v porodce z kojení-nebylo se kam opřít ani na minutu.. zkus kojit vleže. uleví se.
Naše dítko začíná být pěkně mrzuté, už potřebuje spoustu společnosti.. tak přestávám stíhat. plive dudlíka, jen aby někdo přišel a dal mu ho.. včera jsme ho už (po čtvrt hodině běhání za ním co minuta) nechali chvíli vyřvat, pak jsem přišla, vysvětlila jsem mu přísně o co jde, poslouchal, přestal řvát a od té doby byl ok :grinning: :grinning: :grinning: zkokuší :grinning:

No, zkusili jsme přejít z nutrilonu na nutrilon premium, je v tom jen malý rozdíl.. ale zatím si nejsem jista, zda to byla dobrá volba..uvidíme dál. tu bebu jsem nestihla koupit.

A asi rezignujeme a pořídíme hrací kolotoč nad postýlku, kt. jsme původně nechtěli :sunglasses:
2. srp 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak u nás to se sluníčkem nevypadá nic moc. s očkováním jsem uplně vedle, pořád se to mění, u holek to bylo taky jinak u každé. na tbc byly očkovaný obě, v porodce jsem taky podepisovala ten papír a mám se pak domluvit s dr. když budu chtít očkovat.ještě jsem nad tím nepřemýšlela, nechám si u něj poradit.
@tasmailla1 co ti to provádějí? jakto že tě pořád šijou? to musí být něco teda a holky to bolení po tom císaři taky, naštěstí já se hojím docela dobře. Byla jsem i na delších procházkách, včera jsme na jedné zmokli, to jsem toho měla teda pak dost, přeci jen jít rychleji delší trasu na to to ještě není, ale hlavně to promoknutí, byli jsme durch.
2. srp 2011 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 nevím, jak se to léčí, možná něco bude na netu, nebo poradí v lékárně. snad to brzo ustoupí!
Taky se pochlub fotkama toho vašeho zlatíčka :dizzy_face:
setkání je dobrý nápad :slight_smile: , možná až prckové poporostou a my všechny se dáme dohromady s režimem a vším... ale domluvit se všechny tady jak píše Hradilenka, to bude umění :grinning:
@hradilenka to je teda fakt zlatíčko ta vaše malá! Jindru už to přechází a potřebuje společnost :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale u vysavače mi krásně usíná. a zvuky domácnosti ho nijak nešetřím. nemám ráda, aby se nesmělo ani pípnout, když dítě spí.
2. srp 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa no, já se první týdny taky musela brzdit. byla jsem zvyklá chodit hodně svižně, ale po císaři jsem po pár metrech hodně ráda přešla na tempo želvy..
2. srp 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee v leže mě to neba :grinning: :grinning: :grinning: Já kolotoč zatím ještě nezapínám ... ale zapínám drncání a muziku na lehátku a to jí uspává :slight_smile:
2. srp 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka přiznám se, že mě to vleže taky moc nebavilo. hlavně než jsem se naštelovala tak, abych ležela pohodlně a né v křeči, to byla věda :grinning: ano, tak to s lehátkem děláme stejně. malý to vibrování miluje! ale taky ten účinek už přestává působit.. :grinning:
2. srp 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka teda ty máš ale boží dítě, že ti takhle krásně spinká. to pepíček je pěknej brůča a když má svůj den, tak je to fakt o nervy :slight_smile:
@druidee s tím kolotočem jo, tak já myslela, že je na nic, jo. my ho podědili a vlastní jsem si kupovat taky nechtěla. no a zkusila jsem mu ho dát na postýlku a on se na to kouká, usmívá a ručičkama se snaží do těch hraček bouchnout. docela je šikovnej a vyhraje si s tím aspon na půl hodky a my máme klid. no a hlavně je nádhera se na něj dívat, jak je spokojenej, tak to určo vyzkoušej.
@tasmailla1 ta hráz, to je teda peklo. to vůbec nevím, proč se ti to nechce hojit. tak pevný nervy a at je ti co nejdřív líp :wink:
2. srp 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nám přišly náušničky ... objednala jsem patery abych si mohla vybrat a nejhezčí jsou srdíčka .... pošťák mi říkal co v tom máš .... nic to neváží a tolik peněz to stojí :grinning: :grinning: :grinning:
2. srp 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee no všeho dočasu že? Pak musíte vymyslet něco novýho :grinning:
@leia1 No jak říkám ťuk ťuk zatím... já si myslím, že nám to pak vynahradí :grinning:
Nic jdu tu naší malou trošku probudit nakojit a mažeme ven dokud je tady sluníčko :slight_smile:
2. srp 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.
Taky se hlásím po čase.Bohužel se u mě nic moc k lepšímu nehejbe.Kojení pořád hodně bolí,i když jedna strana už se asi pomalu hojí,druhá je pořád šílená.Nevím,prostě asi neumím kojit svoje děti,u Šimonka to bolelo taky šíleně.Přitom i myslím,že se nepřisává špatně,už fakt nevím.Navíc ani malá moc nepřibírá.Uvidíme ve čtvrtek v poradně,jestli přibere víc.Nechci kojení vzdávat,ale jestli nebude přibírat,tak prostě najedu na příkrm,i když je to otrava a děsně drahý.
Kolotoč nad postýlkou máme,ale pustila jsem ho jednou a nic moc.Šimonkovi se to líbilo,usínal u toho,ale Kačka se spíš bojí.
2. srp 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jů ty jsi se do toho pustila ve velkým. tamty naušničky budeš mít na výměnu nebo je budeš vracet? no kolotoč my nemáme, chci koupit něco hracího. Honzíkovi byly včera tři týdny, do lehátka ho dávám jen na chvilku a dneska už začal koukat na zvířátka. je v tom spokojenej a já se stihám aspon nasnídat. usul na tatkovi, poslala jsem ho at mladýho dá do postýlky a bylo po spaní. tak se docucnul a ted jsem ho do toho lehátka na chvíli zas dala a kouká.
2. srp 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 jejda, drž se, bude dobře :wink: zkus koupit termafonek, mně ty jádra a takový ty jiný nahřívadla nějak nedrží, na termafonku si malá občas leží nebo jí ho dám na pupík, když leží na zádičkách nebo jí chovám a je hned líp :wink: co zkusit kapky babycalm, když Infacol nezabírá, ale když ho dám do mlíka, tak všechny bubliny vyšumí, je to jak šumák :grinning:
2. srp 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 teda,to jsou taky radosti.Mně teda trochu pobolívá podbřišek,jakobych měla namožený svaly,ale není to nic hroznýho,přes den si toho skoro ani nevšimnu.Kačenka naštěstí zatím docela spí.Přes den skoro pořád a v noci jak kdy.Taky má noci,že je vzhůru dvě hodiny i dýl,ale většinou po kojení se nechá uspat.Akorát to kojení trvá klidně 45 minut,pak uspat,takže je to na hodinu minimálně.Blbý je,že bych ji nechala spát a asi by spala,ale je malinká,tak ji mám na radu dr.budit i v noci,což je dost hrozný.
2. srp 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
co se týká očkování,tak nevím.Šíma má navíc jen žloutenku a meningokoka.To po dohodě s dr. před nástupem do školky.Teď přemýšlím o pneumokokovi a ty rotaviry nevím.Umějí udělat pěknou paseku,ale zase nejsem zastáncem moc velkýho očkování.
Budu muset kouknout po nějakých náušničkách.Domluvím se s dr.kdy bychom uši píchali,nebo možná se spíš zeptám na to nastřelování.Docela se těším,až se budu koukat po náušníčkách,aby byla ta naše holčička nejkrásnější:slight_smile:
Jo,ještě krvácíte?já jsem teda dneska 14 dní po porodu,takže pořád jo,ale už mě to nebaví.U Šimonka jsem krvácela celý šestinedělí,ale teď by to mohlo být míň,když jsem neměla ani zdaleka takový poranění.
2. srp 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 já jsem byla potrhaná jako prase a jsem 12 den od porodu. Krvácím čím dál míň,už to většinou není ani krev... Pokud to takhle půjde dál,tak to za chvilku přejde úplně.

Dneska jsem si zkoušela starý rifle,co jsem nosila před těhu a světe div se,hned jsem v nich vyrazila na prochajdu :slight_smile: Sice trošku škrtí,přeci jen mám ještě 6 cm navíc,ale kila už mám všechny pryč,tak doufám,že to takhle půjde dál a zhubnu ještě aspoň 10 kilo :grinning: Ten obr špek holt budu muset vycvičit,no,sám se neztratí :zipper_mouth:
2. srp 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 ty jo,to tě lituju s tou hrází,já se naštěstí ssnad hojím dobře. U nás zase pořát boj s kojením,dneska přijde laktační poradkyně a uvidíme,co poradí a jak nám to půjde... V noci taky vydrží být vzhůru třeba dvě hodiny... A vůbec ji nezajímá,jak já bych spala...
2. srp 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 já už teda taky krvácím míň,ale při kojení a stresu se to rozjede zase víc.Tyjo,to jsi dobrá,že zapneš starý džíny.Já se obávám,že budu muset kupovat nový.Po Šimonkovi jsem taky měnila šatník,i když jsem zhubla,boky se mi rozšířily a zpátky to už nešlo.
2. srp 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Tak náušničky vyberu jen jedny ( stejně je necháme malé zamknout tak střídat by nešly ) a zbylé co se nebudou líbit vrátím. Stejně je to jako se vším co objednáváš z netu ... na fotce dobrý a ve skutečnosti se moc nelíbí. Mi se z těch 5 líbí jen dvoje ... a přitom na fotce byly krásný. Ještě jdeme tady do zlatnictví , měli mít zboží.
2. srp 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOLKY DALSI MIMI ....vzkaz od pepsilight pres msevy az k nam: "dnes ve 12.11 se nam narodil Matysek s vahou 2740g a miry 51cm jsme stastny a unaveny, voda praskla vcera, porod az dnes, hodne sita, porod narocnej ale za to stesti to stoji. mejte se krasne stastny rodice"
2. srp 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@lukava moc gratulujeme :slight_smile:
2. srp 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no super, gratulujeme moc, to je dobře, že už to mají zasebou.

Holky já jsem zoufalá z těch prdů :( malá tlačí o sto šest a prostě ji to nejde, nic nám nepomáhá :(
3. srp 2011 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava Také vyřiď gratulaci ... :slight_smile:
@dpetulinka Ahojky , včera naše řvala taky jak tur .... pak jsme to vyřešili teplou koupelí a přiložením elektrické peřinky na pupík a byl klid .... ve vodě si dělala prdíkama vířivku :grinning:

Ahoj holky , tak snad dneska bude slunečno. Tady to zatím tak vypadá. Dneska se za malou staví teta a babi. Tak to tady musím malinko zkulturnit .... :slight_smile: a peču jim štrůdl teta ho má ráda :grinning:
3. srp 2011 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jsem úplně v prdeli z toho kojení. Včera tady byla laktační poradkyně a s ní to šlo,ale jak jsem na to sama,tak se s malou akorát peru,ona pláče,já jsem z toho na nervy,řvu taky,no děs :frowning2: :frowning2: Přemýšlím,že bych jí dala flašku a UM,vím že je to škoda,když mám dost mlíka,ale třeba by byla malá klidnější a já bych se konečně dala taky dokupy. V noci je to nejhorší,skoro vůbec nespí,nají se,dám odkrknout,položím jí a je řev dokud jí zase nepřiložím.takhle to dneska bylo od 20 do 2h. Říkám si,jestli by to nebylo lepší,kdyby se najedla z flašky najednou. Přeci jen je to pro ni jednodušší,než sát ode mě. Fakt si nevím rady. :cry:
Holky co jste na UM,je dítko klidnější,než když jste kojily??
3. srp 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 Ahojky nevzdávej to ... musíš jí umět dobře přikládat pak to půjde a nebo v čem je problém? Když tam byla ta paní a šlo to a jak si sama tak to nejde ? V čem to je? UM bych volila jako poslední variantu ... Svý mlíko máš nejlepší je zadarmo a stále ohřáté .... když tak zkus paní ještě zavolat aby Ti s tím pomohla ... pokud je mlíka dost ... nebo neutatá to z prsu? Držím palečky aby to bylo oki ... !!!
Kdy nám tady malou prdelku ukážeš?
3. srp 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek