• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@hradilenka Já vím,že je to v té technice. Včera mi ji k prsu pěkně naštelovala a hezky sála,ale já ji tam sama asi dávám blbě nebo co,protože to cítím(bolest). Jestli se do konce šestinedělí nezblázním,tak už mě nepoloží nic. Nejhorší je,to jak pije. Na 3x i vícekrát na jedno kojení. V noci se nechce pořádně přisát a když už se přisaje,tak usíná,takže ji budím ,pak se pustí,dám ji odkrknout a když ji položím,tak je zase řev. Vůbec neusne,dneska až k ránu...
3. srp 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jsem na tom pofobně.Některý kojení je dobrý,jindy to bolí děsně a malá stejně netahá.Taky už nevím,co dělat a jak.Taky mě přepadají myšlenky na flašku,ale je to fakt škoda.Zkus ještě vydržet,já taky ještě bojuju,i když síly docházejí.Zítra jdeme do poradny,tak uvidíme,jestli to má nějaký efekt.Ale zase nejsem zastáncem kojení za každou cenu.Když to nejde,tak to zkoušet,to jo,ale n donekonečna.Je potřeba,aby maminka byla v pohodě,jinak nemůže být pohodové miminko.To,co popisuješ,mi dělá malá taky.U kojení spí,položím ji a začne brečet,dokud ji nedám zase zpátky.Pak párkrát zatáhne a je zase tuhá a tak pořád dokola..
3. srp 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jak kojíš?zkoušela jsi boční polohu?prý je nejlepší pro špatně se přisávající děti.Já to teď zkusila poprvé a šlo to krásně,přisála se ukázkově,i když to pořád bolí.Mám totiž uprostřed bradavky vysloveně kráter.fakt díru...Máčím v řepíku a mažu genciálkou.Na druhým už je to lepší,i když pořád ne dobrý
3. srp 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21
@petrunka01 holky mrkněte se tady na ty odkazy .... mi to poslala švagrová a dost mi to v kojení pomohlo ... ze začátku to byl fakt mazec a pak to už šlo. Tak třeba Vám to taky pomůže ....
http://ona.idnes.cz/kojit-muze-vetsina-zen-proc-to-ale-zvladne-jen-kazda-pata-pk7-/deti.aspx?c=A100729_104426_deti_pet

http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/kojenec-a-batole/17947-20-otazek-o-kojeni

http://www.detiamiminka.cz/techniky-kojeni.html

http://www.kojeni.net/technika.php tady máte i video tak se na to mrkněte ....

http://www.babyonline.cz/porod/predporodni-priprava/bradavky.html

Tak snad Vám aspoň malinko pomůžu ... dejte pak vědět jestli to zabralo .... :wink:
3. srp 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 Tak boční jsem nezkoušela,tak dneska vyzkouším. Pak mi spí třeba 3 nebo 4 hodiny. Takže napitá je dost,ale fakt za strašně dlouhou dobu. Snad se to co nejdřív srovná. Dneska jdeme k dr pro kapičky do očí,furt jí to dělá neplechu. K našemu dr jdeme až 15,má dovolenou,ale malá přibírá dost,jen je to pro mě prostě strašně náročný a ještě k tomu ty poblázněný hormony,ach jo.

Jinak musím zaťukat my na prdíky zatím moc netrpíme,je fakt že toho moc nejím,aby náhodou,ale dávám ro jistotu kapičky espumisan a četla jsem u jedný holky,že pomáhá mastička z tymiánu od firmy JUST,takže jsem nelenila a našla na jejich stránkách zástupce v našem městě a koupím ji,a´t stojí co chce,asi to bude pálka...ale hledala jsem na netu a hodně maminek ji moc chválí,akorát se s ní musí opatrně,aby nebyla nějaká reakce.
3. srp 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mě asi hrábne, tak jsem se radovala, že malej konečně spinká delší dobu, jenže pak má zase obr hlad a nakrmí se tolik, že to až vyblinká...no včera a předevčírem ráno úplná šavle, dneska jsem ho zase budila a zatim to v něm drží, noc byla ale pekelná, prdíky jsou fakt drsný, trošku pomohla masáž bříška, vykakal se, ale zase si i ublinknul...no prostě to jde horem dolem, ale naštěstí za minulý týden přibral, takže zatim neplašíme, ale přibral méně než minule, teď jsem si udělala fenyklovo kmínový odvar a nic moc teda, ale jestli mu to pomůže, jsem ochotná udělat všechno, dneska vyšlu manžu koupit ty probiotické kapky biogaia, koupat se zatím bojíme kvůli pupíku, tak otírám jen žínkou
@hradilenka ale takovou výřivku jako má malá nikol bychom teda fakt brali
3. srp 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

@misi.21 a co si odstříkat, odsát a dávat z flašky? Nevzdávej to, dám 2500kč měsíčně za mlíko a kdž člověk někam jde máš starosti, abs měla teplou vodu atd. :confounded:
3. srp 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ahoj, heled, já s kojením bojovala dva týdny, přesně, co ty.akorát, mně se pořád nechtělo rozjet mlíčko, pořád bylo málo a malej řval jak tur hlady, pak jsem brečela i já. k tomu ta šílená únava, z toho, že jsem se vůbec kvůli malýmu nevyspala a pak jsem to vzdala. říkala jsem si, taklhe to může trvat i měsíc, já budu vyřízená, nervozní, tak že chic radši klidný miminko a já abych se dala dohormady. no obrečela jsem to stejně, ale ta psychika moje mně hodně ničila. při tom kojení se ti vyplavujou různý ty hormony a já si připadala, že ty hormony ze mně rovnou lítaj. no a ted je nám oboum dobře. vlastně pepíček řve hlady pořád:slight_smile:ale já vím, že když mu dám, tak mu dám tolik, kolik potřebuje.
ale jestli mlíčko máš, tak to ještě zkus. ono totiž pak taky trvá než se toho mlíčka zbavíš. mně to trvalo asi tři dni. a to mi to začlo tvrdnout, taky žádná sranda.já jsem si vybrala spokojenost miminka a sebe před nervama a stresem.já bych se z toho asi zbláznila jinak :confounded:
3. srp 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava musíte si jí vyrobit :grinning: teplá voda hýbat nožkama .... to bude whirpool :grinning:
3. srp 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 mám stejný pocity,ráda bych kojila,ale teď mi prostě přijde,že to nejde... Zkusíme dneska tu fotbalovou polohu a přetrpíme další noc,ale nevím jak dlouho to ještě vydržím. Nikdy bych nevěřila,jak strašně je to těžký.Myslela jsem,že největší problém bude,abych měla mlíčko.
3. srp 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka my skoro neprdíme, pokaždý je z toho hovínko... ale je to šílený, je možný aby u toho měla zvýšenou teplotu?
3. srp 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 mně taky nenapadlo, že to bude takový psycho.hlavně pepča se narodil 4kilovej a mojich 15ml mu fakt nestačili. no a kombinování to s příkrmama, to bylo taky pěkně debilní. malej věděl, že z mých prsů toho moc nekápne, tak u toho pořád řičel, pak když to začlo, tak se hodně snažil sát, ale nestačilo to, no pak ten příkrm a celý to trvalo skoro hodinu. a za hodinu měl hlad zase. no na mašli.
ale říkám si, u druhýho miminka si objednám poradkyni už od začátku, i do porodnice, když to půjde a prostě to zkusím znova a líp.
tobě držím, ať se z toho nezblázníš a mimčo začne pořádně pěkně tahat. snad to zvládneš :wink:
3. srp 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava koupat bych se nebála, my koupeme normálně a pupík už máme prakticky zahojenej. Je to neskutečně opakující se maraton... každou hodinu chce k prsu, nevím, příjde mi že mlíka mám dost, že se nají... pak má škytavku tak si ublinkne a pak začne řvát, že ji bolí bříško teda já si myslím, nakonec to vyřešíme teploměrem nebo se vykaká sama, ale řev většinou nepřestane a jestli jo tak maximálně na hodinu. No a teď měla 37.8 přijde mi to hrozně moc, je teda pravda že strašně řvala, když jsem ji měřila, te´d je v klidu, změřím znova a dyžtak zavolám asi doktorce jestli nemáme přijet
3. srp 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Tak s tou teplotou Ti neporadím ... naše malá zatím teplotu neměla ... zkus doktorku ... naše taky udělá prc a je i v plince nadílka :grinning:
3. srp 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka v porodce mi říkali,že teplota ze zadečku 37,5 je OK,tak zkus změřit znovu,myslím že je to ještě v pohodě...
Holky už aby bylo těch 6 týdnů za náma a ten režim se upravil,budeme doufat,že k lepšímu...
3. srp 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak u nás dneska bude hican. chystáme se do Kolína, musím do práce a pozařídit nákupy.
jak se tady bavíte o kojení, u nás to je taky boj. zkoušeli jsme kloboučky, dva dny to šlo, pak jsem měla mlíko víc na sobě než vypil. nakonec jsme se ustálili na tom že z toho jednoho nejdřív nakojím, druhé si odsávám a dokrmuju bebou. Docela jsme to už i vychytali, ode mne mu to trvá už jen chvíli a i odstříkáno mám max do 10 min. tím jsem aspon zjistila že kojit z obou by mu ode mne nestačilo, většinou si musím to jedno odstříkat na 2x aby mu to dalo dávku. takhle mám jistotu že se ode mne napije když jsou ty vedra a z lahve at odstříkané nebo bebou se dojí.probírala jsem to se sestřenkou - dětskou zdrv. sestrou a říkala že to tak jako já děla hodně maminek. no klobouček stále nosím v tašce kočárku na sichr, třeba i časem odstříkávat nebudu muset. ale je to fakt škoda ukončit kojení, jen bez toho odsávání to prostě nejde. u holek jsem tohle neznala, ale to jsem je kojila jen chvíli, báru 2 měsíce, lenku vůbec snad jen tři týdny, byla to jak píšete, věčně jsem kojila a pořád byla hladová. ale přibývala..chápu vás že jste zoufalý, na to se nezapomíná byla jsem na tom stejně. ještě mě napadá aby se mimi chytilo si trochu mlíka odstříknout, ten náš raubíř se nechce chytat až když se mi bradavka stáhne a teče to samo, je to pěknej lenoch :slight_smile:
3. srp 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme volali doktorce a chtěla abychom radši přijeli, už jsme zpět. Nic nám není, jen ty prdy, všechny kapky máme dovolený i když to prej nemá ráda :grinning: ale prej má to bříško strašně nafouklý :frowning2: ke všemu moc neodříháváme, ach jo :frowning2: v pátek se tam máme ještě radši ukázat.
3. srp 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no tak aspon jsi klidnější a víš proč pláče. držíme pěstičky aby se jí brzo ulevilo. s tím odříháváním mi poradila sestřenka ať mimčo třeba dám z ramene dolů a pak zas nahoru, že tou změnou polohy že se to může uvolnit. naštěstí Honzinovi jdou prdany i odkrkávání dobře, snad si to nezakřiknu, jen občas se pokroutí. ale na prdíky hodně pomáhá když ho nechám rozbalenýho a může si procvičit nožičky. hodně pak i kadí, bohužel i až na maminku :fearful:
3. srp 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak tu pročítám jak bojujete s prdíkama, no Davídek taky poslední 2dny s tím bojuje, ale zatím pomáhá Lefax - to mi poradili v porodnici. Nebrečí, jenom fňuká a tlačí, před každým kojením mu trošku stříknu do pusinky a pak to zapije mlíkem. Zatím to docela funguje.
Ale s Matýskem máme trochu problém. Začal se v noci počurávat. A to ho ještě když jdeme spát budíme na nočník a stejně je ráno mokrý. Od tý doby co jsme přijeli z porodnice, tak je to skoro každou noc. Hubovat ho nemůžu, aby z toho neměl trauma, prý by se to časem mělo srovnat, že je to asi i tím vypětím. Ale mám strach, aby se pak nepočurával ve školce.
3. srp 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
budu zlá, hodně zlá... volala jsem na sociálku, jak to vypadá se znova zasláním nemocenské, co jsem nestihla vyzvednou a proč mi ještě nedorazila mateřská. a paní mi řekla, že vůbec nedostala papíry od mého zaměstnavatele a byla v šoku, že jsem už v červnu porodila! ta moje šéfová je taková pipina a to jsem chtěla napsat horší pojmenování!
3. srp 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak ahoj holky, konečně je tu počasíčko slunečné :dizzy_face: sice mě od rána ničí migréna a nevyspání, ale člověk fungovat musí.. v noci jsem přítele vykázala spát do obýváku, jelikož jsem už neměla nervy na jeho chrápání. stačí mi vstávat k malýmu.. jdu krotit ten hrozný nepořádek, co vládne našim bytem. snad vás dočtu večer.papa a krásný den všem :sunglasses:

3. srp 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holk, jak vás čtu, tak je mi tak ouvej :frowning2: vím o čem mluvíte, málo najezený dítko jsme zažila u Mišk, řvala mi co chvíla hlady :confounded: nakonec jsme skončily úplně na UM...a teď k prdíkům, my míme už 4dn relativně klid, ťuk, ťuk!!! Koupila jsme bebu sensitive, dáváme Infacol, čajík pro celkovou pohodu-přidávám občas i kmínovej odvar a pokud mrčí, tak termafonek, řekla bch, že nám hodně pomohla ta beba, u prvního balení se to zmírnilo, u druhýho ještě víc :wink: ale uMišk nám tenkrát nepomohlo nic, ale je fakt, že takový mlíko za ní nebylo, to jsme si odtrpěly do půl roku :frowning2: přeju vám, aby jste přišl na něco co vám pomůže, je to velká úleva a člověk začne zvládat i domácnost :confused:
3. srp 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa zkusíme, děkuju. Teda představa že ještě někdy budu zvládat domácnost mi příjde jako něco nadpřirozenýho :grinning: koupili jsme baby calm a uvidíme co to s tou kočkou naší udělá. Nechala jsem ji chvilku rozbalenou a dvakrát si prdla, obří úspěch, ale brečet nepřestala, tak jsem ji vzala do klubíčka a usnula na chvilku, za chvíli se vzbudí na krmení, teda měla by, ale jestli ji nebude bolet bříško tak by mohla spát dýl, od čtyř je prakticky vzůru to je jen pár minut co vždycky usne :frowning2: bože mě je ji tak líto, pak už brečím s ní, to na mě zas nastoupí Ondra že nesmím, že nebudu mít mlíko, no je to u nás veselý :slight_smile: ale nejsme jediný, já vím.
@ssimmikk do půl roku? Tos musela mít ocelový nervy, mě děsí představa, že to bude trvat ještě minimálně dva měsíce. Upřímně... mám pocit, že si v životě druhý dítě nepořídím, protože tohle mě zabije
3. srp 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka jj, do půl roku a to přesně, pak to ze dne na den přestalo, ale neměla to celý dny, trochu pomohl babycalm, chytlo ju to vždy nejvíc večer a plakala bez přestání tři hodiny, někdy i déle, je to záběr na nervy, já vím, ale musíš vydržet, já jsme chvílema myslela, že už jí tam, nechám a půjdu pryč, pakse to ve mě zase zlomilo ve smutek a brečela jsme s ní, takže tyhle pocity dobře znám :frowning2:
3. srp 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byli u dr s těma očíčkama a maáme 5x denně kapat kapičky,což je nadlidský úkol,ale prostě musíme. Nevěřila bych,jakou má takový mrně sílu. Pokud to za týden nebude dobrý,tak musíme na oční,jestli to nejsou ucpaný kanálky,ach jo...
3. srp 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jednu výhodu to všechno špatný ale má. Mám už o 1kg míň než před těhu...
3. srp 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 držíme palečky, ať to zvládnete. Jo tak to chápu, já se vážila včera a už mám o dvě kila míň než před těhu, sice jsem rozklepaná jak sulc :grinning: až jsem si říkala jestli ta váha neukazuje blbě, no ani z toho ale nemám radost, radši bych měla sto kilo a spokojený miminko.
3. srp 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
mimochodem ... už nikdy bych si nekoupila kojící podprsenky...nikdy nebudu tak trpělivá na to abych rozdělávala to zapínání, prostě ji stáhnu a kozenu vytáhnu, jako u každý jiný podprdy :grinning: vyhozený prašule u mě teda.
3. srp 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dpetulinka no já doufám,že se to začne brzo obracet a spokojená bude. Teď krásně spinká,přes den je to v pohodě,ale ty noci. No uvidíme,jak to bude dneska,zase bych brala jednu noc klidnou,abych si odpočinula. Ty očíčka jsou na prd,doufám že se jí to spraví,taková malinká a už s ní musíme lítat po doktorech,chuděrka malá moje. Nejhorší je,že má hroznou sílu. Pere se a nechce si tam nechat kápnout. Dneska se to manželovi podařilo,tak jsem ráda,že na to budeme do neděle dva,pak už jde do práce,tak se s tím musím poprat sama.Snad to zvládneme.
Jinak dneska jsem v hrozným stavu,furt se mi chce řvát. Snad to taky brzo přejde. A já si myslela,jak jsem byla v těhu citlivá.
Jinak dneska jsem dostala odvahu podívat se na šití a stejně jsem tam nic moc neviděla :slight_smile: Už to skoro ani nebolí,jen když si sednu na něco tvrdého.

Je tady ještě nějaká těhule???
3. srp 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka já jsem s podprdama spokojená,dneska jsem měla venku pod tričkem svojí starou a bylo to bez problémů,každý mi tvrdil,že v podprsence s kosticema nevydržím a jde to. Kójo jsou supr na spaní,ale jak mám hodně mlíka,tak je mám věčně promočený a nestíhám prát,asi musím ještě jednu dokoupit.
3. srp 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek