• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
ahoj mamky jak se máte?
4. srp 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 tý jo to je šílené s ítm šitím :zipper_mouth: to už jdeš snad po 3tí ne??? to mi řekni toto, a je to velkýho rozsahu, nešlo by to aby se to zahojilo samo?
tý jo malej tu střílí do plínky chůdě moje malý se u toho celý kroutí, ale je statečnej nepláče jen zakručí a spí dál, já už nevím co jíst aby ho to netrápilo chjo
čajík mu dávám ten pro mimi od uk 1-týdne s názvem aby bříško nebolelo, ale vypije strašně maličko jen a dávám to většinou když škytá
MM bude doma ještě týden a pak taky frčí do práce, mám už trošku ponorku nejsem zvyklá že by byl měsíc doma tak uvidíme jaké to bude až půjde pracovat :zipper_mouth:
4. srp 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 téééééda ta maličká na sebe nechá čekat, to bude princezna krásná vlasatá, držím pěsti ať už s tím něco podniknete :slight_smile:
4. srp 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla teda to je mazec, to si opravdu užíváš. Nepříjde mi normální aby se to takhle opravovalo natřikrát :unamused:
Nám taťka jezdí po třech dnech na přespání a cca co sedm dní na dva dny volna. Jinak je taky počád v práci a domů ani nejezdí pač dělá 85km a výplatu by projezdil :frowning2: No teda zatím zvládáme v pohodě, Adélka je přece jen už velká a zabaví se a hlavně i pomůže.
@mili01 dočkáš se :wink: úplně ti rozumím já se taky načekala
4. srp 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky dobré ránko .... u nás asi bude hezky . Malá šla spát o půj 11 a vzbudila se v 6 .... tak jsme už obě po snídani :grinning:
@tasmailla1 Tak asi soudruzi v rusku udělali někde chybu ne? :confused: Řeknu Ti že to je děs .... někdy si říkám, že náš veterinář šije líp jak doktoři v kroměřížské nemocnici .... :grinning:
5. srp 2011 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,jsme od půl páté vzhůru a malá né a né usnout. Přes den spí krásně,ale rno a v noci je to boj. večer usnula v 7,vzbudila se po 10 a usnula až o půl druhý. Hned jak zabere,tak jdu spát s ní.Nejhorší je,že celou dobu papá,budu jí dneska vážit,tak jsem zvědavá,kolik přibrala.
Holky ona pije z jednoho prsu,když je úplně měkký,tak dám z druhého a ona ho vysaje taky. Nepřijde vám,že mám málo mlíka??Jako prsa se nalijou a ztvrdnou,ale všechno to vypije.
Manžel jel na Moravu pro víno,tak jsme sami.
5. srp 2011 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, u nás hlásím taky slunečno, no je to ob den, včera to bylo jo a ne,takže dneska se vařák dal předpokládat :unamused:
@misi.21 a nemáš odsávačku že by jsi si jednou zkusila odsát? já jak kojím jen z jednoho tak si myslím že co odstříkávám tam mám mlíka o malinko víc, taky mi to jedno vysaje a pak dávám bud to odstříkaný, ale to většinou mi dá dávku na 2x a nebo bebu.nějak se mi stále nedaří "udělat" u sebe víc mlíka. když odsávám častěji, tak tam mám prostě jen trošku
5. srp 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no tohle je psycho když ti naši chlapi musí za volant, ten můj měl už schýzu předem že zas příjde o to jak roste. Jak je ten odjezd poprvé tak je to těžký, příště ale už bude Ondra v pohodě, to víš je to pro něj taky nové a hlavně teď jste opatrovali společně a určo to bere i tak že v tom starání musí nechat tebe samotnou. ale příště to už bude fakt lepší.
Já mám toho mýho teď 14 dní doma, je v půli dovolený a už včera říkal jak by se potřeboval v tom kamionu projet, že by stačilo kousek, že by se rychle nabažil :slight_smile: no do práce se mu nevyplatí jet, jezdil by pomalu zadarmo kolem baráku, ted mají celozávodní.
Čaj u plně koj. dítěte si myslím že není potřeba ale častěji se přikládá aby se mimčo napilo toho předního mlíka, asi to záleží na mamince jakou variantu zvolí
5. srp 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem tu zas jen na skok, nestíhám dočítat. Snad už se hýbne ta záležitost s mojí šéfkou :rolling_eyes: prý jsou ty papíry u účetní. Tak co je to za účetní, když neví, co s nimi???? :angry:
Včera jsme byli na té prohlídce, vše ok. Potkala jsem tam jinou mami, šli také na šestinedělní prohlídku a její maličké plakalo kdykoliv, když nebylo v její náručí (i v kočáře atd) a tak je to prý od začátku... !
Tak jsem si uvědomila, jak úžasně hodný Jindříšek je - usíná sám, umí ležet sám, s prdíky bojuje bez pláče, když to jde... je to fakt miláček!
Jdu něco vymýšlet na oběd, pak vyrazíme ven..využít to modro a teplo :slight_smile: mějte se krásně a miminečka ať jsou zdravá a spokojená :dizzy_face: všechny zdravíme :slight_smile:
5. srp 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tasmailla1 holka, ty si užiješ... to je mi líto. to neumí doktor šít, nebo čím to je?
@mili01 Miriam se u Tebe moc líbí :grinning: máte výdrž, holky..

PRDÍKY: Jinak prý existují ještě jiné probiotické kapky než Bio Gaia a stojí 150kč a jsou v podstatě to samé. název jsem zapoměla, ale v lékárně budou vědět!
5. srp 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa asi máš pravdu, je to o zvyku, nedá se nic dělat, je to jeho práce, tak to musíme zvládnout. Těšíme se že nám dnes přijede.
@druidee Nikdy by mě nenapadlo že to co mi v životě nejvíc bude vrtat hlavou budou prdy :grinning:
5. srp 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
pročítám vaše problémy s kojením, tak přidávám pár tipů na podporu tvorby mlíka. Pracuju totiž v lékárně, tak jsem si zjišťovala kde co a první dceru jsem kojila díky tomu rok.
http://www.dotek-prirody.cz/laktofyt-bylinny-sirup/detail-13-334.html tenhle sirup mám vyzkoušenej, fakt funguje, chuťově dobrej. Obecně je dobrá jestřabina lékařská, takže si pohlídat čaj, aby tam byla.
http://dafoserena.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1205908
jestřabina je taky v granulovaným čaji od Hippu
http://www.babylekarna.cz/dnn/productdetail/cid/129/category/pro-maminky/pid/26140/productname/hipp-caj-pro-kojici-matky-200g pro vystřídání chutí a obměnu pitnýho režimu :slight_smile:
JInak jsem do sebe ládovala i nealko pivo, taky mi pomáhalo na zvýšení tvorby mlíka, asi ty béčka v něm...
Jsou dobrý polívky jak vývary, tak jíškový, jednak jako tekutiny a na kvalitu a kvantitu mlíka též.
Ale úplně nejvíc účinný jsou homeopatika Ricinus communis 5Ch, už to tady někdo psal. Důležitý je to ředění 5CH, zelená tubička, dávkování obvykle 2krát denně 5 kuliček, ale při nedostatku mlíka lze zvýšit až na 4krát denně, dá se opravdu dlouhodobě, často, neškodně. Já jsem si tím startovala laktaci uprvní dcery po císaři a kojila jsem hned třetí den, teď jsem rodila normálně, dala jsem si tři dávky a druhej den jsem měla mleziva, že ho Vojtík blinkal. Od tý doby jsem ho zatím nepotřeobavala, ale časem se zase bude hodit.
V noci se tvoří mlíka nejvíc, tak je dobrý i často přikládat, u nás je spíš opačnej problém, po spací dceři mám doma chlapa nenažrance a dýl jak tři hodiny bez jídla nevydrží a to ani v noci.
Prdy ho taky trápí, dáváme BioGaiu, levnější verzi teda zatím v lékárnách neznám, důležitý je skladování v ledničce, někde si je holky nechaly posílat ze Slovenska, ale nevím, jestli byla zaručená ta přeprava v ledničce.
Pak nám docela zabírá Infacol a olejíček na bříško od Weledy. Držím palce, aŤ to jde hladce!
5. srp 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zup jééé, od jaké firmy ten čajík je?
@druidee já jsme koupila probiotický za 120kč, je ot prej to stejný, jsou to takový oválný tabletky a ten obsah vysypeš do mlíka, nemyslíš ty?
5. srp 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk asi to budou ony, jak píšeš :slight_smile: .. poptám se pak v lékárně, až dobereme Gaiu..
@dpetulinka :grinning: asi je nás víc, kdo to netušil... :grinning:
5. srp 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee laktobacílky baby nebo jak se to jmenuje, jsou v takové pixle a jsou od narození myslím.... :wink:
5. srp 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak jsem ted malou zvážila a za týden přibrala 210g,takže mlíčka je asi dosti :slight_smile: jen je to prostě jedlík. v 15 dnech máme o 110g víc jak porodní váhu a o 390g víc než váha při propouštění....netuším,jestli je to moc nebo málo,ale jsem ráda,že přibírá. ted´ papká,tak mám zase na dvě hodinky minimálně program :slight_smile: Zapékám cuketu,tak nevím,jak to všechno stihnu. Dítě u prsu,trouba zapnutá,brambory potřeba uvařit,no jo no. malá v 8 usnula a já spala dp 12 s ní :grinning: tak všechno doháním ted´. Tak jsem nabrla síly na noc.
5. srp 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myschka
@druidee
@zup V pondělí v 8:00 nastupujeme do nemocnice i "s baťohem". A pak uvidíme, jak dlouho to bude trvat.... ale už nemůžu. Byla jsem autem, je to max 10 minut cesty, ale v tom vedru mě to úplně skonalo. Cestou z kontroly jsem se ještě stavila na nákup, tak to byla konečná :grinning: Jinak dnes nás bylo na monitoru asi 5, z toho 4 po termíně. Sestřička z nás šílela, prý co děláme, že nerodíme... tak mi to řekněte....
5. srp 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 tak budu držet palce ať je to rychlovka :wink:
5. srp 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terkytka díky za typy, sirup snad seženu, teď piju koju čaj od lerosu, jeřabina tam taky je, ten od Hippu jsem taky měla. chuťově je výborný, jen mi nepřijde že by byl na 50 šálků, píšou tam 4 lžičky na hrnek 2x denně a nevydržel mi ani týden. no asi jsem dávala ty lžičky moc plný :sweat_smile:
@mili01 no tak v pondělí na tebe budu myslet, ale taky se může stát že se vypravíte už o víkendu, no budeme každopádně držet pěstičky pro štěstí a jak píše myschka aby to byla rychlovka :sunglasses:
5. srp 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 Taky držím palošky :sweat_smile: hlavně ať to máš rychlý ... :wink:
5. srp 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky tak sme dneska dorazili domu uz jsem taky MAMINA a muzu si taky povidat o kojeni i kdyz se teda neradim mezi cervencovy :D mam takovou radost ze to neni mozny taky tak brecite ??? ja strasne v porodce kdyz malyho brali na testy atd nebo jak jsem volala s pritelem tak dest slz snad to prejde.... :slight_smile: jinak nejlepsi zasluhu ma muj pritel byl neuveritelnej a jsem tak hrda holky fakt jsem ted plna emoci
5. srp 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pepsilight Ještě jednou Ti moc gratuluji k Matýskovi ... ať je zdravý a dělá Vám jen samou radost :sweat_smile: :wink:
5. srp 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight moc gratuluji a přeji oběma hodně zdravíčka!
@hradilenka
@lebapa holky děkuji za podporu... je to šílený... a ty telefonáty a sms jsou na nerv.. ne, ještě nic :confounded:.. no jdu se natáhnout na pohovku, přítel má noční, tak to nějak musím zvládnout sama... asi nemá smysl se stresovat... hezký večer všem maminám :slight_smile:
5. srp 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight - ještě jednou strašně moc gratuluju!! jo, hormony taky šílí.......2 dny po návratu z porodnice jsem probrečela a vlastně ani nebylo proč.:slight_smile:
5. srp 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, těhulky i maminy, 27.7.2011 se nám narodil plánovaným císařem Adámek, v 38. týdnu, 2760g a 48 cm =) byl to mazec, ráno jsme měli být v pořádí první v 9 hodin na sále, ale 4 miminka nás předběhly, nějaké erupce na slunci či co, rodilo se o 106 :grinning: :grinning: v pul deváté mi dala infuzi, cevku, brrrr to byl hnus, no klepala jsem se jak ratlík, když vás na stole upoutávaj, hledaji kde bude nejlepší vás fiknout, a jen si pamatuji, že mi píchli injekci a já koukla na hodiny a bylo 9:04 a v 9:11 se adámek narodil =) a 6 hodin po porodu mne vzbudili a přinesli mi ho do postele, i přez bolest se člověk otočí na bok a pláče štěstím :wink: :wink: jak řékám, dalo se to, v těhu jsem měla opravdu větší bolesti zad, SI KLOOUBU, kdy jsem večer vstávala z piostele s takovejma bolestma, že mi tekly slzy, císař tolik nebolel...ale už 1. den v nocijsem stála na nohách, byl to divnej pocit, jako kdž jste rozříznutý vejpul, člověk sedí a kymácí se sem a tam, jak je přefiknutej :grinning: jizvu mám velkou, nevím proč, ale přez 20cm...bohužel jsem anemická a pořád jsem jim omdlévala, tak jsem dostala 2 X transfuze a 3. den nás přendali na šestinedělí, dostala jsem pochvalu, od začátku jsem chodila vzpřímeně, a ta bolest se dala vydržet, naopak, čekala jsem to horčí :slight_smile: :wink: kojení? krumlovská nemocnice rozkojí 99% mamin, fakt se snažili sestčišky i doktoři, užasnej personál, samá chvála, anij ednou jsem nebrečela, nebyl duvod, i když si člověk zoufal, že ten malej nepřibírá..b\lo mi vysvětleno, že jsme nedonošení a adámek nemá sílu vše vysát, že při kojení ztratí 70% energie, tak jsme začali odsávast a dokrmovat, než nabere sílu a v\saje mne uplně :grinning: a pijem pivo nealko, je to super na mléko, a kojení? prý maximálně 15-20 minut na jedno prso, déle je to špatně, pak jsou prý mamky jak dojný kozy a miminku stačí max 20 minut, co mne překvapilo je, ře mimi v postýlce nemá ležet na zádech, ale nq boku a střádat to..3.8. nás pustili domu a až ted jsem se sem dostala, vše dočítám, koukám, že tu miminka dost válčí s prdíkama, my začali dávat infacol nebo jak se to jmenuje a jde to, ikdyž se malej kroutí...

jinak mooooc gratuluji všem novým maminkám a držím pěstičky těhulkám :grinning: :wink:
5. srp 2011 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy ahoj kočičko ještě jednou velká gratulace mamino :grinning: :wink: těším se, až se uvidíme :grinning:
5. srp 2011 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight gratulujiiiiiiiiiiii :grinning: no vidíš mamino, tak ses konečně dočkala, moc jsem na tebe myslela, jestli to už máš za sebou ši ne :wink: :wink:
5. srp 2011 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka
@kristynkamazlik
@msevy moc moc dekujeme :slight_smile: jinak personal uzasnej fakt nemuzu si stezovat na sale se mi vystridali tri smeny a vsechny nejlepsi :slight_smile: lezela jsem na P2 a super jsem ale rada ze jsem mohla domu jeste ze nas to chytlo takhle protoze uz kdyz jsem prijela tak meli narvano a nemeli kam davat a asi druhy den po nasem porodu stop stav a diky tomu nas pustili driv diky bohu :slight_smile:
6. srp 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
přeji krásné ránko všem :slight_smile: :wink: hlásím z jihu hnus hnus počásko!!! prší, zataženo,tma, vypadá to na celý den ble...tak dneska jsme vstávali v noci 2 x a to po 4 hodinách, prostě parádiška a teď už zase spinkáme v pelíšku :grinning: opravdu kapičky na prdíky infacol zabraly, díky bohu, malej měl takové bolesti a ted si prdí o 106 a je vše oká :wink: :wink: mamka spokojená tatka i adámek absolutně v poho :grinning: a doporučuji kojící polštář, to je panečku věc, u kojení jsem na pc a nebo čtu knihu a jak to panešku malému vyhovuje a u mne netrpí záda =) tak holky těším se na vaše zážitky, všera jsem dočítala 12 stran do pul třetí do rána, abych byla v obraze :wink:
@pepsilight
jakpak jste spinkali a jak si užíváš mrňouska?
@msevy co matýsek? povídej jak zvcládá drobečka malýho, jen doufám, že vám ty malinký problémy přejdou co nejdčív :wink: :slight_smile:
6. srp 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight ahoj,tay se přidávám ke gratulantům,ať jste zdravoučký. To vás pustili fakt brzo.
Já v porodnici nebrečela,byla jsem fakt v pohodě,až doma,když nám nešlo to kojení,ale teď je to zase lepší. No jo no,to šestinedělí musíme nějak vydržet :wink:

Dneska luxusní noc. Malá usnula po 9 a vzbudila se až před 2 a ve 3 už jsme zase leželi.Pak po 6 a teď jsem ji dala do postýlky,tak snad usne.
6. srp 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek