• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@kristynkamazlik gratuluji k miminku a fakt čumím, že jsi po císaři spala....to já měla druhej porod, jak mi řekla primářka....ráno mě finkly a večer jsme taky vstávala, docela pohul, jsme omdlívala :unamused:
6. srp 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight moc gratuluju :slight_smile:
6. srp 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristynkamazlik gratuluji ke chlapečkovi,to je ale malej prďolka. Tak hodně zdravíčka a ať hezky rostete... :slight_smile:
6. srp 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 koukám, krásně spinkáte :wink: :grinning: v porodnici nám taky nešlo kojení a doma je to brnkačka :wink: jak řekl primář na dětským, žesnký neberte men vážně, ale v 6. nedělí ženský nejsou lidi, ale....pak dodal roboti :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no myslel to trochu jinak, jak říkám tlemili jsme se tam pořád :grinning:
6. srp 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady chčije a chčije, tak jdu vařit, dnes usmažím květák....pak bych mohla zvládnout vysát a vytřít, no uvidíme :sweat_smile: teď jdu hrát domino a pexeso nebo mě Míša nenechá ani uvařit,....
6. srp 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristynkamazlik krásně jsme spinkali jenom dneska,jinak jsme v noci vzhůru tři hodiny,než usne :slight_smile:
6. srp 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristynkamazlik jo malej je tukam tukam tukam hrozne hodny miminko papa kaka kaka kaka papa s spinka prdiky tukam zvlada sam ale pro jistotu jsem koupila samsimplex nevim jak se to pise a zjistila ze je od 3 tydnu tak nevim nevite jaky je ? pls dneska sme stavali jen 1 a to asi po 4 a pul hodce super :D jinak kojime nekdy 10 min a jindy hodinu nez se ududa kozou dudlik jsem zatim vyloucila a radsi prikladam :slight_smile:) porad me boli spodek njn roztrzena az v zadku tak se asi neni cemu divit :D a co vy ??? jak se mate ??? ja nestiham docitat tak se chytnu snad snad :slight_smile:)
@misi.21 moc dekujeemeee no ono kdyz jste s partnerem tehotny a pak porodite tak me osobne vzit obcanku a prohlasit za nesvepravnou pac ja brecela jemu a on pak me mame spolu stejny hormony muj obr chlap je na sestinedeli se mnou ted uz nebrecim ale me se tak strasne styskalo a kdyz ti do telefonu asi hodku rika ze je tam šššááááám a pousti ti kolotoc a breci jak jsi uzasna jak jsi to dala no rekni kdo by nebrecel :DDD jj malej byl na tom suprove takze nebyl duvod tam bejt ale bylo super mela jsem jit dneska rano a rekli mi vcera asi v 10:00 pokud chcete tak muzete jit ale musite vypadnout do 12:00 haha to se nedalo v 11:30 me vykopli z postele a uz tam byla jina maminka cekala jsem asi do pul druhy na nase :slight_smile:)) fakt jak na bezicim pasu :DDD
6. srp 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk děkuji moooooc :slight_smile: po císaři jsem usnula jak špalek fakt jo :wink: ani by mi nevadilo jít na císače znovu fatk ne, bylo a je mi paráidně až nato omdlevání a jak mi lítal tlak nahoru a dolu, ale to je k té krevn ztrátě a blbýmu krevnímu obrazu...jak říkám, pohodička :wink: ale ležela tam se mnou holčina a ta měla bolesti jako prase a nakonec chuděra musela na druhou operaci, našli jí doktoči hematom 9X8cm v břišní dutině, asi se jí to objevilo po transfuzích brr je mi jí líto...ale zase, co bychom nevydržely pro naše mrňouse :wink:
6. srp 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
6. srp 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight já bulím dojetím, jak jste buleli po telefonu :grinning: :wink: :slight_smile: asi se z porody roztrhl pytel, normálka v krumlově bejvá tak 6-7 rodiček na pokojích, a nás bylo 16!!! byl to hukot, prostě se rodilo a rodilo :wink: já malého nechám max 20 minutek u prsu a pak šup na druhý a končíme a když má ještě hladík tak dokrm 30ml...musíme nabrat trošku tuku, ten muj nedonošenec, ale je znát každej den, dokonce dnes jsme nainstalovali kolotoč na postýlku a koukal na beruny jak se točí, očka mu jezdila, jsme se tlemili :grinning: :grinning: :grinning: holky cvičíte nějak s mimískama? námřekli cca 15 minut denně na bčíško ale budu vděčná za každou radu :wink:
6. srp 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 to je fajn, že hezky spinkáte, dneska v noci nápodobně, kojili jsme přebalovali, znovu se pos...i :grinning: přebalovali a přikrmovali a malej se koukal a brumlal, jojo trvalo nám to 2,5 hodiny :grinning:
6. srp 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristynkamazlik Také moc gratuluji !!! Ať je vše ok a prcek roste :wink:
6. srp 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristynkamazlik nás rodilo ten den 12,takže taky to byl hukot. Pouštěli nás 4.den taky jen díky tomu,že se furt rodilo a potřebovali postele... Všech 12 nás pouštěli najednou a zase byly sály plný...

Já to kojení zatím nechávám být. Přikládám kdy si řekne . Všude čtu,že se to po šestinedělí srovnává,tak ještěten měsíc vydržím a pak to kdyžtak začnu řešit,nějakej režim a tak. Ať můžeme jezdit taky na návštěvy a já nemusím furt řešit jenom kojení. Hodně holek psalo,že kojily třeba dvě hodiny a posttupně se dostali s mimčem na 10-15 minut. Jak se naučí pořádně vysát tu svojí dávku najednou a tak. Tak budu doufat,že to tak bude i u nás... :slight_smile:

Jo a jsem moc ráda,že jsem si nakoupila těch 15 krabiček prsních vložek,páč půlka je pryč a já musím zase začít přikupovat,abych měla zásoby. Teče to ze mě pěkně. Než se vzbudíme na kojení,tak mám vložku nasáklou,podprsenku i košilku mokrou a kolikrát už cítím,jak to po mě teče. Doufám,že to množství mlíčka se taky brzy upraví...
6. srp 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristynkamazlik jj taky prostridavam nastesti dneska jsme vzhuru uz od 6 papani kakani kakani a pak hajam vzbudil se v 10 a od tx doby furt kojime ted mame kratkou pauzu tak hajame a ja je sem tak trochu unavena a stejne mam silu vam jeste napsat pritel bombovej ted sel nakoupit mam nakazano jist kasovitou stravu takze jsem ted stara babicka be zubu abych si nezatezovala streva jsem jinak zvedava kdy si malej zacne trovit svuj rezim pac jestli bude takhle papat tak za chvili neuzvednu :D uz pri porodu mel skoro 4 kila na me ja 160 cm 50 kg holka :D ale az papa ja z neho mam takovou radost :slight_smile:))) kolotoc mame taky ale myslim ze je pro nas zatim zbytecnej :slight_smile:
6. srp 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight jé to je moc dobře že je hodnej, uvidíš kdyby vás začly prdy trápit, tak nejdřív zkus nahřívat, masáž bříška, cvičit nožkama a kdyby to nepomáhalo, tak nám už v prvním týdnu doktorka řekla, že sab simplex můžeme, protože malá byla opravdu šíleně nafouklá, nakonec
My se jdeme pomalu nabaštit a pofrčíme se podívat na úpění, dopolko jsme byli na procházce, malá od rána ještě neusnula, ani v kočárku, nebrečí, ale nespí :astonished: tak nevím :slight_smile: už hodně kouká, je to naše zvědavka malá, už dáme i kolotoč, myslím že už ji bude zajímat.
6. srp 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, prdíky snad lepší, ale vystřídalo to blinkání, ta jsme pěkně podložili postýlku, přebalujeme už jen před kojením...prostě když hltá, tak blinká...nebo někdy je to uplná šavle, tak jednou zaden...ch jo :frowning2:
6. srp 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka a v noci spí Klárka dobře? Náš Honzík taky přes den brečí nebo čumákuje, pořád se dožaduje pozornosti, když ho položim do postýlky, začne řvát, když ho chovám, houpu, skáču na míči, tak je spokojenej
6. srp 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka diky za rady :slight_smile:)) mam jeste jeden dotaz kdy jste sli poprvy ven jsem 4 den po porodu a chteĺa bych jit ven poprve zitra tak na hodku pac v pondeli jdeme poprve k doktorovi tak jsem zvedava jaky to bvude co se deje na prohlidce jsem zvedava :DDDDD

@lukava tak tohle presne mela spolubydlici na pokoji ale mela holcicku blinkala tak hrozne a kdyz ne tak obrrr kakani mela desne mlika a tak ji nakazali chladit treba to pomuze jinak nic jinyho ji nerekli tak to zkus treba to pomuze
6. srp 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava a není malej přejezenej? Já sjem u malé vysledovala, že když už fakt nechce a i přesto se přemůže, tak mi takhle blinká a to je teda fkat blití jako blázen :confounded:
@kristynkamazlik tak to máš dobrý, jáměla bolesti jako u porodu :cry:
6. srp 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight
@ssimmikk holky já fakt nevim, mlíko ze mě stříká teda fest, pořád musím mít vložky v koja podprdě, a malej hrozně hltá...jedno kojení tak 10 minut z jednoho prsa...jestli je přejedenej moc nevim, každopádně u kojení děsně blbne, trhá hlavou a občas brečí...pak si ublinkne nebo když s ním moc manipuluju, hodí šavli...jde to i nosem, chudáček můj malej, s prdíkama je to už snad lepší, pokadí se pořádně tak dvakrát denně
6. srp 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava jo tak to máme stejné, nemůžu přebalovat po kojení, protože pak dostane škytavku a blinká, jenže se mi aspoň jednou dvakrát denně hnedka po krmení pokadí :slight_smile: takže pořád převlíkáme, jsou přepitý, malá teď hrozně "žere" :grinning: je to savice, až ji to prso musím kolikrát vzít aby neblindila, Večer spí docela hezky, to první spaní má dlouhý, tak 4hoďky po koupání, jenže to já spát nejdu samozřejmě, jsem ráda že mám chvilku klid s Ondrou, kouknu se na film, jenže pak už se vzbudí po dvou hoďkách a ráno mezi třetí čtvrtou vstáváme a většinou celý dopoledne nespíme, ráno ji trápěj prdy, to brečí a nepomáhá většinou ani nošení.
@pepsilight my jsme druhý den po propuštění jeli k doktorce a ta nám hned řekla ať jdeme klidně na procházku, třeba na půl hodinky a ať to každý den natahujem :slight_smile: tak si myslím že můžete klidně vyrazit když se budeš cítit.
6. srp 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
mimochodem se najedla, pokadila a stále nespí, od rána spala jen půl hodiny, jsem naprosto fascinovaná, doufám že bude spát v noci.
6. srp 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no tohle mi malá dělá, když už nemůže, že hže hlavičkou a kroutí se, tak poznám, že má dost...
@dpetulinka to jsme na tom stejně, malá je takhle vzhlru furt, spí mi většinou jen po obědě a pak až večer, to je pak nářez něco doma udělat, dnes jsme spala 4hodiny, tak jsme jak praštěná po palici :sweat_smile:
6. srp 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a nezkoušely jste na prdíky kapky Espumisan? Mě to poradil doktor,dávají se před kojením 5 kapek a mi teda zatím máme klid,ale měla bolení jen jednu noc,pak jsme den kapali a teď je klid.
6. srp 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, koukala jsme na fotky a máte někdo miminka oblíklý i v krátkým rukávě a v kraťáskách, docela by mě zajímalo, jak to vaše miminka snáší, protože kdykoliv dám doma malé tričko s krátkým rukávem, tak je za chvíli studená a nevrlá.... :frowning2:
a to máme doma teplo, ze mě teče, Miška chodí na půl vyslíklá a Niky je jak zmrzlina :-/

@misi.21 o těch kapkách jsme se dočetla nedávno na netu a docela mě zaujaly....takže myslíš, že vám pomohly, že budou dobrý? Nikde v lékárně mi nikdo o nich nic neřekl, až jsme je našla na netu.....

6. srp 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no jo, to jsem si taky říkala, že už asi nechce, ale dělá to třeba po pěti minutách a to si nemyslim, že by byl dost napitý....chvíli takhle blbne a pak se zase přisaje...fakt nevim
6. srp 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
6. srp 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk my bydlíme v paneláku a máme tu dost teplo.Takže malý dávám teď jen krátký rukáv,přes den je i jen v bodýčku a mám přes ni třeba přehozenou deku je teploučká.Do kočárku taky dávám poslední dny jen krátký rukáv ,měla už i kraťásky a v pohodě,spala a nic jí nebylo,ruce i nos teplý.
Mně teď od včera Kačka u kojení děsně blbne.Chvilku tahá a apak se začne cukat,tahá mi prso ze strany na stranu a to fakt není příjemný.Ale při posledním kojení se parádně vykadila a bylo to lepší,asi ji trápilo bříško.Já tu měla včera laktační poradkyni a ta mi říkala,že můžu přední mlíko odstříkat,aby se najedla toho hutnějšího,ona totiž nechce přibírat.Tak jsem si řákala,jestli se nevzteká,že to neteče tak snadno.Tím odstříkaným ji pak po kojení dokrmím.Vyjde mi to teď tak,že střídám dokrm odstříkaným mlíkem a Nutrilonem.Už mi připadá taková buclatější,tak uvidíme ve středu.Jo,a přes den spí ukázkově,nechce se jí moc po koupání,to mívá bolení a prdíky.Dneska jsem koupila Baby calm,tak uvidíme,jestli to k něčemu bude.
6. srp 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 4, den domu tak to je maso :slight_smile: to vás oprsvdu vypakovali brzy což? :wink: a zase co v nemocnici :wink: my šli 8. den, ale jak říkám, bylo jsme po císaři a hlavně malinkej začal pomaloučku přibírat, ta laktace než naskočila, toto trvalo... mohu se zpetat, jaké prsní vložky používáš? já si koupila z dm...děkuji za radu, třeba ty od tebe jsou lepší, tyhle mi trochu dřou bradavky...
6. srp 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek