• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
ahojky všem tak jsem jeli dnes na socálku ještě kvůli přídavkům tak nám je nakonec stejně zamítli. :frowning2: Míša se nám tam probudila tak žeji necháme udělat cestovní pas. Celou dobu byla vzhůru a jak jsme došli na řadu tak začala poplakávat a zavírat oči. Vyfotili ji asi tak 4 a žádná fotka nevyhovovala. tak zse někdy příště. Do října to snad stihneme udělat. Takže dnes teda super den. Vydali jsem se do tesca nakopupit plenky a samozřejmě je neměli. Budď měli 2 nebo až 5. Když jsme se ptali jestli ještě+ dostanou 3 tak že není jeslti ještě budou. :angry: Jo a a slevy mají akorát na letní oblečení.
12. srp 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk mám, ale moc nám to nejde ani s ní, sice třeba něco vykaká, ale málo a řve dál :( a samotný ji to nejde vůbec. Chuděrka, to si ten dnešní svátek moc neužívá.
@misi.21
@slena u prdů máme taky kvalití zvukovej efekt :grinning: to snad ani můj chlap neprdí tak jako Klárka :grinning: mě to tak šve, jak ji to bříško trápí :frowning2: teď vyrazila moje malá sestřenka s kočárkem, tak jsem zvědavá jak to holky zvládnou, já si jdu na chvíli lehnout, snad budou pryč aspoň hodinu, celou noc jsme nespali, jsem úplně vyřízená.
12. srp 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka mě zachvilku babička malou vrátí,ještěže kojím v sedě a můžu se u toho dívat na telku,hned mi to její dlouhý srkání rychleji utíká. Ségry kojily jen v leže a to bych půl dnne proválela :slight_smile: Jen spi,musí se to někde dohnat. Neptala ses dr na Lactulosu?? vím že se dává dětem,ale nevím od kdy to můžou.Třeba už jo. Myslím že tam je účinek zaručenej,zeptej se hradilenky :wink:
12. srp 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka jééé, vše nej k svátku :slight_smile: to ti věřím, já jsem si prožila s Míšou svý s prdama až do půl roku :angry: Niky je má taky,alené tak šílený, jak u Míši,tam to byl extrém :rolling_eyes:
12. srp 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka my máme dneska taky nejaký blbý den,Filípka trápí bříško od rána :unamused:
vše nej Klárce k svátku :wink:
12. srp 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klárce vše nejlepší ke svátku.... :slight_smile:
To trápení s bříškem vám teda nezávidím. Míša co dostává ty kapky biogagia tak je v klidu. :wink: U Honzíka to bylo horší toho bříško trápilo do 3 měsíců a bylo to šílená. Každý den řval večer 3 hodiny v kuse. :frowning2:
12. srp 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jsem si vás tak nějak dočetla. mě ty dny tak letí. dneska jsme byli dopol v Poděbradech, prošli jsme si kolonádu a pak jsem teda toho měla docela dost. Honzík natáhnul jídlo, takže celé odpoledne max. klimbnul na 10 min a pak před koupáním na půl hoďky a mezi tím jen jedl a jedl :slight_smile:
@dpetulinka Klárce přeji taky všechno nej k svátku, Peti a když máš tolik mlíka, to nejde že by jsi si odstříkala a pak tím svým malou dokrmila? mi přijde zbytečný jí cpát umělým. mě se udělá dost mlíka až když vynechám jedno koju, to jsem zas měla prso tak nalitý že jsem musela odstříkat, ale pak vím kolik toho vypil a jsem klidnější. takže na spaní pak dostal jen moje a je tuhoň, doufám že do půlnoci. taky ted míň kadil, dneska jsem mu koupila kapičky babycalm, zkusili jsme je dát a asi dobrý. Přitom dokrmujeme od porodnice a dřív neměl problémy, až tyhle dva dny pozoruju jak mu to dělá práci.
@micka1 Přejeme aby Miška byla co nejdřív v pořádku, miminka se ze všeho dostávají rychle, tak snad to zvládnete. V Kolínským tescu taky věčně nic nemají, proto tam ani moc ráda nejezdím, tchán je zvyklej z Prahy a minule zkoušel dojet 2x pro mlíko, jsem mu to musela vysvětlit že tady je to normal že nic nepořídí :confounded:
12. srp 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk
@slena
@micka1
@lebapa děkujeme za přáníčka :slight_smile:
@misi.21 tý brďo tak to neznám, zeptám :slight_smile: ikdyž už jsme ten kakanec asi naředily :grinning: už ji umělý nedávám, uvidíme. No ze začátku jsem nic odstříkanýho neměla, pak jsem se snažila odstříkávát co to šlo a dávat ji svoje, ale stejně mi jedna dávka denně chyběla, takže to musel zastoupit nutrouš, ono jde spíš o to že já to už nestihnu, když se nají a usne, tak já pak hodinu odstříkávám, za jedno jsem úplně vyřízená, ale copak o to, jenže když jsem tu sama a ji třeba trápí to bříško tak na odstříkávání nemám čas :frowning2: teď už baští zas jen z prsu a budí se mi třeba i po těch třech hoďkách, v noci první spaní dokonce 4,5 :slight_smile: tak snad se to začíná nějak rovnat s tím jídlem. Jen teda zvažuju jestli tu odsávačku koupit nebo ne :confounded: je to dost peněz na to abychom ji pak nevyužili. My jsme právě na baby calmu taky a ještě ty probio kapky má a stejně teď byl problém :angry: večer hodinu řvala úplně šíleně až jsem brečela taky, pak se teda vykadila a spala jak zabiťouch, teď máme zas problém asi od těch čtyř, ale to spíš tlačí, zatím jen tak pobrekává, neřve nijak moc.
13. srp 2011 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. U nás bylo dneska hezky tak jsme byli venku a teď jak jsem malou svlékla,tak se jí ty potničky hrozně zhoršily. Nevím jestli není z něčeho osypaná,protože navalená podle mě nebyla a navíc to má jenom na tvářičkách,pod bradičkou a za krčkem,co si o tom myslíte?? Zítra s ní budu doma a v pondělí jdeme k dr,tak jsem zvědavá co nám řekne... Chuděrka,je mi jí líto...
13. srp 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 to si myslím že by mohly být potníčky, chce to držet v čistotě, třeba i otírat odvarem z heřmánku, tím si myslím že nic nezkazíš a pak zapudrovat a večer normálně umýt a natřít olejíčkem a třeba chvilku nechat protože ten pudr vysušuje a pak zase zapudrovat a tak pořád dokolečka. My to měli v podpaží a už je to dobrý. Hlavně po koupání vždycky pořádně vysušit, může to být z toho, že zůstane vlhká a pak se zapaří.

Holky malá se dnes najedla v půl jedný odpo, pak jsme jeli na nákup a k našim a tam v kočáře spala do půl šestý :grinning: to jsem teda zvědavá jaká bude noc. Když jsem ji pak sundala plínu měla tak dvě kila a byla celá podělaná a už to měla zaschlý, se divím, že ji nevadilo se v tom takhle rochnit :grinning:
13. srp 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 na potničky zabírá vykoupat v kukuřičným škrobu.Prostě ho nasypeš večer do vaničky a umyješ tím mimčo,bez mýdla.Stačí dva dny a bude to dobrý.
13. srp 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 no můžou to být potničky, Niky je má taky na tvářičkách, bradě a za krkem a dnes už i na bříšku :frowning2: Miška na to netrpěla, ale když se jí něco malinko objevilo, tak jsme ju vykoupala v heřmánku a používala jsme mýdlo s měsíčkem, teď tenheřmánek už nemám, měla jsme ho ze špitálu, nevím zda je volně prodejný, je to sklenička, je to tekutý, stačí pár kapek do koupele, ale to by jsi se musela zeptat v lékárně, zda je volně prodejný, ale asi ano, není to nic špatnýho,taky si ho musím zase sehnat, už mi došel :unamused:
@petrunka01 o kukuřičné koupely už jsmeněkde v diskuzi četla, ale nezkoušela, zní to ale dobře.....ještě se prej prodává jakási koupel, teď nevím jak se to jhmenuje, prodává se to v sáčku a je to přímo určený pro miminka,nevíš?
13. srp 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk to nevím,co myslíš.Ten škrob ale fakt zabírá.I teď ho mám na Kačenku a občas vykoupu a je to dobrý
13. srp 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrunka01 no třeba si vzpomenu nebo jak to někde uvidím :wink: myslím, že to měli někde v drogerce,že je to do koupele pro děti, je to v pytlíku, nějáký prášek...no to je jedno :grinning: kolik dáváš toho škrobu na koupel? Tak zhruba lžíci? Koupím a taky v tom Niky vykoupu, já jí teď zavinuji,protože poslední dobou je neklidná a i když je zavinutá jen v plince a jen na noc, tak se potničkuje, nevím proč, ale zpocená není :unamused: děkuju za radu :wink: než budu mít ten heřmánek, tak zkusím :wink:
13. srp 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, koukám, že řešíte potničky, náš honzík má teď pupínky na obličejíku a nevím, jestli to teda jsou zrovna potničky, jinde to nemá, že yb se nějak zapařil na obličeji se mi nezdá
brečí, bežim :wink:
13. srp 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my jsme se už taky vrátili z porodnice :slight_smile: Naše malá se narodila císařem přesně před týdnem - v neděli ráno po 20 hodinovém snažení o klasický porod, měla 3910 g a 52 cm. Ve čtvrtek odpoledne jsme přijeli domů. Řešíme spoustu věcí, ale hlavně kojení - kvůli císaři se mi spustilo mléko pozdě, malou mezitím v porodnici již dokrmovali z lahvičky nutrilonem... v pátek jsme byli u doktorky, udělali jsme kontrolní kojení a bohužel malá se napila z jednoho prsu za 35 minut jenom 20g - což je proklatě málo. Takže dále dokrmujeme po každém kojení nutrilonem, akorát používám stříkačku, už to máme docela dobře nacvičený. Doufám, že se mi mlíčko rozjede víc a nebudem muset dokrmovat. Bohužel mám několik dotazů, které zní tak jednoduše a přitom....
a/ jak víte, že Vaše dítko má dost? resp. ještě má hlad? když nejdřív kojím a pak dokrmuji nutrilonem - někdy jí stačí 20 ml a po odkrknutí hned zaspí, někdy i po 50 ml si ještě cpe pěstičky do úst.... tak jí ještě dokojím (viz dnes večer) a pak usíná s brekem víc než hodinu - to mám zase výčitky, jestli jsem ji nepřekrmila a bolí ji proto bříško...
b/ dáváte svým čerstvým miminkám čepičku? přes den / na noc - uvnitř (je mi jasný, že na venku jo)? v porodce jí miminkám vůbec nedávali, tchýně se ale zhrozila, že bez čepičky doma to je děs!
c/ jak máte miminka oblečená? já ji dávám overálek a pak je v rychlozavinovačce, přes noc přikryju rychlozavinovačku ještě dekou. Je přes overálek s dlouhým rukávem doma v bytě nutno dávat ještě kabátek / košilku? nebo bodýčko pod overálek?
d/ řešíte nějak "režim" deťátka? naše malá přespala dnes celé odpoledne - asi 5 hodin - nakonec jsem ji musela vzbudit, doktorka mi říkala, že určitě po 3,5 hodinách musí dostat najíst... zato v noci když se vzbudí kolem 2-3 hodiny, tak je schopna probrečet se a prokňourat až do dalšího kojení - stalo se již asi 3x :frowning2: maminka byla grogy, když konečně nad ránem usnula, spali jsme obě asi do 11. Doktorka radila přes den ji budit, aby si i později ubírala z denního spánku a noční prodlužovala... řešíte to nějak i u takhle malinkých miminek?
Jinak se mi pokazilo stahování fotek z mobilu do PC, takže nemohu hodit žádnou fotečku :frowning2: musím to nějak opravit, jen kde vzít čas!!! Hned jak opravím, dodám, slibuji!!!
Jo a jinak - je vláskatá - takže to pálení žáhy mělo svůj důvod :slight_smile:
13. srp 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk já to prostě nasypu do vaničky..tak nějak přimeřeně:slight_smile:
13. srp 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misi.21 @lukava no holky, já jsem si taky myslela, že malej má potničky, začlo se mu to rozšiřovat za krčkem, na hrudičce a na ramínka a pak i na celý tělíčko a doktorka řekla, že to je seboroická dermatitida. dva týdny jsme to léčili, mazali takovou supr mastičkou excipial a je to konečně pryč. tak kdyby se to rozšiřovalo, tak to potničky nejsou ,páč ty prý mizí do dvou dnů. vyrážka nemizí, ale šíří se.tak to hlídejte :wink:
13. srp 2011 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 hlídám, hlídám :wink: a jak ta vyrážka vypadala u vás? mně je právě divné, že to má jen v obličeji, si nedovedu představit, jak by se tam zapotil nebo zapařil, snad se to zlepší a nerozšíří, má takové pupínky spíš bílé a kolem zarudlé
@mili01 teda nevím s tím oblíkáním si taky moc nejsem jistá, ale kabátek bych už nedávala...záleží, jak máte doma teplo/zimu...já ho nechávám spíš víc větrat přes den, aby se mi neupekl a neopupínkoval, teď má jen plínku, zavinula jsem ho do čtvercovky a zabalila do klasické zavinovačky bez teplé vložky, za krčkem je tepločký, takže snad je mu akorát...a v noci je to bezva, že se nemusí sundavat dupačky nebo rozepínat patentky při přebalování, plenka by možná vydržela i celou noc, ale je dost učůranej, tak raději měníme
13. srp 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tento víkend jsou tu tcháni a přítelovo sestra. Maličký je z nich totálně vysmátý, úplně jsem hleděla, jak se na ně řehtá. no večer to hodně oplakal-dlouhý, náročný den...noví lidé, spousta ježdění - výlet na přehradu Šance.. bude spousta foteček.pa
13. srp 2011 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 ahojky, gratuluju k miminku :slight_smile: přesden dávám malé duopajdy s dlouhým rukávem, nic víc a to od narození, žádnou čepičku, tu jen ven :wink: no a ohledně režimu je to horší,každýto má jinak, já jsme teřba nikdy holky nebudila, protože stejně nic nevypily, když u tohospaly a přibíraly, takže nebylo co řešit :wink: ale není špatný si ju navyknout, že přes den má jíst pravidelně a v noci jí nechat spát :wink: zkusit to můžeš, ale hodně jsmevšude četla, že se budit nemá, že si miminko řekne :wink: tak uvidíš co ještě napíší holky,ale myslím, že je to dost individuální :wink:
14. srp 2011 v 06:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 ahoj, gratulujeme moc :slight_smile: hlavně že jste to zvládli a jste doma. co se týče dotazů...a)...nepoznám to vůbec, málo kdy se mi stane že by pustila prso s tím že je najedená, buď i u toho usne, nebo i po kojení hledá dál, když jsem ji pak dávala dokrm, tak někdy vypila 60 jindy 20... když se mi vzbudí na jídlo po míň jak dvou hodinách usuzuju že měla málo :grinning: taky bojujeme s kojením a to nejsem po císaři. U nás to je ještě tak, že když ji trápí bříško tak chce k prsu mnohem častěji. b)... doma teda nedávám :astonished: c) já myslím že si mímo samo řekně, každé potřebuje být oblečené jinak, my nejdřív dávali pod overálek bodyno, ale hodně se mi v něm doma potila, tak jsme sundali bodyno a je dobře, když má studený ručky tak ji přikryju a je to dobrý. d)... podle mě se to u takhle malých miminek řešit nedá, mě teď kočka spala venku 5hodin a v noci se mi budila co dvě hodiny a od dvou od rána už jsme vzhůru a s tím prostě nic neudělám, zatím to je tak jak si řekne malá, pořád doufám že po šestinedělí se to zlepší :grinning: jo a když ji ve dne vzbudím, tak na noci se to teda nijak neodrazí. Určitě je krásná, těšíme se na fotky, my už zase pobrekáváme, máme pro změnu průjem... mě trefí :grinning: tak jdu zas do roboty
14. srp 2011 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
pane bože děkuju... od dvou od rána teď konečně usnula, jdu se najíst a vykoupat a lehnout si taky, snad vydrží aspoň dvě hodiny. Máme jet ke tchánovcům na oběd, vůbec se mi nechce, radši bych spala.
14. srp 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 ahoj,doma čepičku určitě nedávám,to by se asi upekla. v takovém počasí bych nejraději nedávala ani venku,ale to se bojím,aby ji neofouklo a nebyla nemocná.
doma má body s dlouhým rukávem a polodupajdy,když spinká,tak ji lehce přikreju nožky slabounkou dekou,protože větráme...
s kojením je to velká záhada snad pro každou čerstvou maminu. Ale to,že si cucá ručičky,nemusí znamenat že má hlad,to nám říkali už v porodce. Mě když má ještě hlad a mám ji ne rameni,tak ho saje a hledá...
mě spí taky hodně přes den,ale nebudím ji. Ona ví sama kdy má hlad,v tvém případě bych odstříkávala,aby se mlíčkozačalo pořádně dělat..
Režim je zatím podle malý,akorát se snažím aby byla vykoupaná mezi 6-6.30h. Ale jinak vše až podle toho,jak a jestli vůbec se to začne po 6nedělí upravovat...
14. srp 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 jo a moc gratuluju... :slight_smile:
14. srp 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava to by mohly byt potničky,ono sa to prý dělá na obličeji (taky nechápu proč tam),náš malý to má taky a eště aj pod bradičkou :unamused: ,chudáček
14. srp 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 Také moc gratuluji k holčičce :sweat_smile:
14. srp 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava
@slena pokud je to jako uhřík a kolem dokola zarudlé, tak to potničky nejsou, také jsme to měli v porodnici poslední den a paní doktorka říkala, že to je ze změny , pak ze vzduchu a nebo také z jídla matky ... taky prý prací prášek ... ale potničky ne. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. srp 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 gratuluju :slight_smile:
čepičku bych doma nedávala,s oblékáním je to asi individuální,ale doma máme dlouhý nebo krátký rukáv (dle počasí) a dupajdy,trošku přikrývám dekou,ručičky si vždycky vystrčí ven aby mohl s něma šermovat :slight_smile: takže je má věčně studené :angry:
s kojením je boj asi všude,taky nepoznám kdy má malý dost,řídím sa podle něho,nekdy u toho usne,nekdy usne až vypustí prso z pusy,spokojeně si zabručí a spí,ale jakmile ho položím,tak je rachot :confounded:
mně říkala mudr. budit co 3 hodiny,většinou si řekne sám po 2-3 hoďkách,málokdy to protáhne na 4 hodky.
režim - to Filípek nezná :grinning: a nevím,jestli nekdy znát bude :sunglasses: upínám sa k tomu,že až skončí to šestinedělí,tak bude líp,no uvidíme...
14. srp 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jojo,tak mi přijde že to malá má. Tak nevím,nejím skoro nic,před pár dny jsem měla pár hroznů,ale objevilo se to až dýl.Prací prášek jí od narození nic nedělal,ale je fakt,že se jí to zhoršilo po včerejší procházce venku... A co s tím paní doktorka neříkala??? Přijde mi,že přes noc je to trošku lepší,ale má to pořát hodně... A právě jen na tom obličejíku,pod bradičku a za krčkem...Chjo :unamused:
14. srp 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek