• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@pepsilight to nevím,ale já myslím,že by to bolelo,štípalo,ne?? Zkusmrknout zrcátkem. Ty jo,já děkuju za to,že se tak krásně hojím... Fakt jsem se bála toho,že budu muset měsíc u jídla stát a ne sedět.
14. srp 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 ahoj, no myslím že tchýňka jede hodně podle starýho.nenech se rozhodit, u nás se hodně divili když jsem kdysi v porodce přivezla na ukázku Léňu a nebyla stažená v zabalovačce ale pobrala to že je holt jiná doba. pořízených zabalovaček jsem měla doma ale několik protože mi tchýnka říkala jak z ní mimčo pomalu nevyndám že musí být pořád zabalený..čepici doma nedávám a kolikrát ani ted už do kočárku ne, důležitý je aby neofouklo. ale lepší než aby se zapařil. jinak co mi říkala sestřenka -dětská zdrv. sestra, tak ruce prý budou mít skoro vždycky studený, jestli mu je teplo tak mám prý sahat mezi lopatky. mám nakoupený spoustu oblečení s kr.rukávem, což v tomhle bláznivým počasí moc neunosíme, tak jsem dala ven bodýčko s krátkým a přes to co má triko s dl.rukávem.nepaří se v mikině a má o vrstvu víc než dospělý, to se říká takový pravidlo.
14. srp 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 excipial dostávaly holky na atopický ekzémy, měli jsme to jako mlíko i jako koupel. je to určo dobrý. Honzík je taky ted osypanej, přesně půlku obličeje, když je třeba opocenej tak to má červený jak Pepíno na tý fotce, ale jak trošku sníží teplotu tak mu to zmizí a má jen takovou droboučkou krupičku.
14. srp 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem tak jsem měli super víkend. v sobotu jsme byli samá oslava. Moje skorošvagrová slavila 25 a známý 60. Tak jsem po obědě jeli ke švagrové a navečer ke známému. Vydrželi jsem tam do půl11. Míša byla úplně v pohodě, ale Honzík už bylo vidět že by spal tak jsem jeli. v nděli jsem jeli k rodině k Olomouci. Měli pouť takjsem byli na kolotočích. Honzík byl vyřehctaný že s ním mamka jde na skákací hrad. :slight_smile: Dnes jsem ještě u nich a chystáme se do Olomouce do zoo. My pak jedeme s Míšou domů a Honzík s našima zůstávají. Já se pak chystám že za nima pojedu s Míšou ve čtvrtek.
Jinak už se těším až budeme s Míšou samy doma. Martin má ranní a jinak nikdo doma nebude. My máme rozlítané. s Mišou jdu v út na 6týdení kontrolu, ve středu s nožičkama a ve čt na kardiologii. takže to bude docela náročné.
15. srp 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 ahoj, asi píšu se zpožděním, už nestíhám. http://www.kojeni.cz/poradci.php tady je seznam poradců :wink:
15. srp 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím. užili jsme si super víkend, byly tu tcháni a Jindrovo teta. Jindra se přes víkend začal smát už na všechny tváře-lidi. je to nádhera, když příjdu k postýlce a pozdraví mě úsměvem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. srp 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak u nás se dnes nějak pokazilo počásko. celou noc pršelo a teď je zataženo a 19°... Jdeme po O k doktorovi,jsem zvědavá kolik přibrala,když pořád papká :slight_smile:
Jinak včera jsme byli s malou doma,a zdá se mi,že ten obličejík má trošku lepší...
Stavíme se asi do Lidlu,mají tam přebalovací podložky za 90,tak koupím,máme strašně velkou spotřebu :confounded:
15. srp 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa Ahojky , já zavinovačku použila tak snad 3x a to 1 týden jak jsme byli doma z porodky , jinak malá jí nechce tak spinká normálně a pasuje jí to ... Tak ty zavinovačky co jsem koupila mi jsou naprd :slight_smile:
@misi.21 Ty máš velkou spotřebu? To tu malou stále přebaluješ někde mimo domov? Já zatím použila jen párkrát z toho jednu malá počurala ...

Jinak ahoj holky , dneska spí malá jak zabitá ,,, papala v 5 a od té doby mrška jedna malá jen chrupká ... asi jí budu muset vzbudit odpoledne jedeme pryč. Vapadá to , že s tím spaním je opravdu po rodičích :grinning: :grinning: :grinning:
@druidee Dej malýho na youtube ať se mrkneme na to Tvý řechtadlo :grinning: Naše malá má zatím jen úsměv slečny ... :sweat_smile:
15. srp 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka až ho chytím na kameru, hodím to na jůtůb :slight_smile: . jenže to se u nás nedaří-ani vyfotit :stuck_out_tongue_closed_eyes: . říkám, už v porodce se řehtal nahlas (jako nějaká extra hlasivka v tom nebyla, ale jakoby se u toho zajíkal-brániční smích, že to s ním až hází :sunglasses: ) a doteď jsme to nezachytili-vytáhnu kameru, číhám 30min a nic :rolling_eyes:
15. srp 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mám opět zapeklitý dotaz :slight_smile: pepča je prostě žrout a pořád vypije víc než má a já nevím, co s tím. teD pije každé tři hodiny 130ml. od včerejška mi ale hned po jídle začne zase šíleně brečet a chce víc. zkusila jsem mu přidat deset, málo, dalších deset ho konečně uspokojilo. takže vypil 150ml. myslíte, že bych mu měla dávat, co si řekne? jako mně ted napadlo, že bych mu udělala 130 a do toho nalila 20 vody. že bych to jako zředila. ale na krabici píšou, že se to nesmí. nemáte někdo radu?už fakt nevím, jak toho našeho žroutečka uspokojit :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
15. srp 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka já je používám doma,víš?? Mám na přebalováku molitan pošitý látkou,takže to mám ještě na tom...
15. srp 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 já bych mu dala co si řekne,kdybys kojila,tak mu to taky neodměřuješ a vypije kolik chce...
15. srp 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 co máš za mlíko? Naše malá má bebu sensitive a tam je v druhým měsíci už 150ml, včera začal jíst 150ml a je spokojená...rozhodně to neřeď, to je můj názor
15. srp 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 já mu právě nemůžu dávat, kolik si řekne, po UM můžou být děti obézní
@ssimmikk taky máme bebu HA, jenže tam je sie napsáno, že 150ml, ale pouze pět dávek denně. no a malej vyžaduje každý tři hodiny, což vychází na 7 dávek denně.i když taky nevím, jestli by se třeba nehlásil později, kdybych mu dávala 150ml. prostě ted nevím, no. a jak často jí krmíš těch 150?
15. srp 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 řeknu ti to takhle, malá mi jí přes den po 4hodinách, večer jí nakrmím třeba v 2é.30hod.naposledya jí až v 4.30hod.v noci,někdy takhle, někdy jinak, jí 5dávek denně, když jedla 120ml, tak jedla 6dávek denně....Miška byla taky jedlík, jedla mi vždy dávku větší než pro ní byla v jejím věku, co snědla, snědla....a počet dennějsme u ní neřešila, protože to bylo pokaždé jinak, ono to HA a ta Sensitivemají rozštěpenou laktúozu, je prej lehčí av lékárně mi říkala ženská, že může mít častěji hlad, takže být tebou pokud nemá bolení bříška, že by byl přejezený, tak bych mu dala kolik chce :wink:
15. srp 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka teda to máš domu šípkovou Růženku,že ti tak krásně spinká :slight_smile: Já dneska od rána furt jenom kojím,malý je nejaký "protivný",zase nespí,buď papá nebo řve,no už mně z toho hrabe :confounded:
15. srp 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk dík moc za radu. tak já zkusím dát taky těch 150ml, on je fakt naštvanej, hladovej, tak ho nechci trápit. heled a ještě dotaz, těch 150ml dáváš už smíchaný s mlíčkem? páč když dím do 150 ml vody 5 odměrek mlíčka, tak mi z toho vyjde asi 180ml. takže mám mu dát celých těh 180 ml, nebo odlejt 30 a dát mu 150ml? nevím, jestli jsem to napsala dost srozumitelně:slight_smile:
15. srp 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 ahojky, malému dávám vždy kolik si řekne. někdy vypije 60 a má dost jindy 130 a má málo... včera večer vynechal jedno krmení (zaspal) úplně. určitě Pepíčkovi dej, dokud nebude sytý, jinak Ti bude plakat pořád. že vypije víc, myslím, že to nevadí. jinak hotovou dávku bych vodou neředila. i když kdo ví, u Beby (nebo Hami?) se to může..

Holky v tomto dusnu miminku vodu nebo čajík? a čajík jaký? určitě se to všude řešilo milionkrát, ale zase to nevím... a nedočítám, takže jestli jste to tu řešily, prosím zopákněte mi... děkuju
15. srp 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee díky moc, no já mu ted dala 150 ml a pěkně u toho usnul, tak to je supr. uvidíme, kolik jich bude vyžadovat.
jináč já dávám jenom vodu. porodní asistentka mi říkala, že v těch čajích už nějaký cukr je a převařená kojenecká voda stačí. takže čajíky já nedávám. a bylinkový čaje zase nejsou pro děti moc vhodný, kvůli alergiím a tak. moje kámoška dává taky jen vodu.
15. srp 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 ok, díky za radu! a pokojová teplota té vody stačí, že? no, malý mi teď snědl 90 a docela dost ještě vyblinkal... ale je sytý a hraje si. včera zvládl též 150...

my jsme na nutrilon premium. teď ho mají najednou všude na bazárcích v akci za dobrou cenu-doprodej. možná jsou i jiné UM v akci, zkuste holky pohledat :wink:
15. srp 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,kdo posílal to video na to bříško?Můžete mně to taky poslat prosím,děkuju
15. srp 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena mas to v poste :wink:
15. srp 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mam dojem, ze me honzik asi sni, on pekne pribira a ja si pripadam uplne vycucnuta, uz ma i docela buclate tvaricky...porad mam hroznej hlad, manzel chudak musi chodit porad nakupovat, ze mame neustale vyluxovanou lednici, ty pupinky na oblicejicku se nam nelepsi, fakt nevim, co to je, snad nam to moudra mudra ve ctvrtek povi, doufam, ze jen potnicky, kdyz zacne rvat, je uplne rudej a opocenej v oblicejiku, tak snad od toho
15. srp 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava díky moc :slight_smile: jinak s tím snězením to máme stejně - mám pocit,že mně Filík sní,uvidíme kolik jsme přibrali,na kontrolu jdem za týden - to nám bude končit šestinedělí,hurá :sunglasses: u nás je lednička prázdná furt,já stihnu nákup jenom někdy,jinak taky posílám manžela,ale snad o víkendu uděláme nějaký větší nákup někde v tescu nebo tak.
na obličeji máme ty potničky - nebo co to je - taky a přesně jak píšeš-když řve je rudý a opocený a vždycky to jako vystoupne :angry: uvidíš,co řekne mudr.,já si počkám do pondělka,ale mohlo by to do té doby zmizet aj samo...
jak často ti Honzík papá??
15. srp 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 dáš 150mlvody a 5odměrek mlíka, vznikne asi 170ml.....to dávám celý :slight_smile: na krabici by jsi to měla mít napsaný, já to tam mám takhle, ale nevím jak je to u HA, ale myslím, že stejně :wink:
@druidee někdo dává jen převařenou vodu, někdo třeba heřmánokovej nebo nějákej bylinkovej čajík...já dávám buď bylinkovej a nebo kmínovej odvar-na prdíky :wink:
15. srp 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,dívala jsem sa na netu na ty kapičky biogaia a nestačím zírat - to je tak drahé???vy co to používáte - kupovali jste je normálně v lékárně nebo kde? no je to mazec - 10 ml a cena kolem 500 kč,je to možné?!
15. srp 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena přes den asi každé dvě hodiny, v noci vydrží spát déle, třeba tři hodiny a večer, po koupání, tak od osmi vydrží spát třeba i do půl dvanácté :slight_smile:
já hlavně nevím, jak moc ho mám oblíkat, připadá mi, že je pořád upečenej a spíš chci, aby větral...dneska je teda venku zima, ale včera jsme byli s kočárem venku a nechala jsem ho jen v dupajdách, nepřikrytého
15. srp 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena kapičky biogaia kupoval manžel v lékárně a myslím, že stály aj víc jak pět stovek
15. srp 2011 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava uf, tak to máme tak nastejno s tím jídlem,už jsem si myslela,že jenom ten náš je takový žroutík :wink:
jo s oblékáním si taky kolikrát nevím rady,hlavně teď když má ty potničky (jestli je to ono),ale včera jsem ho měla venku taky nepřikrytého,bylo hrozné horko. Nejhorší je tchýňa se slovy "přikryj ho", ale já na ňu peču,nemíním ho přehřát,ona by ho furt přikrývala a balila do x vrstev :angry:
čepičku ještě dáváš? tady psaly nekteré maminy,že když je horko,tak nedávají. já jsem zatím vždycky dávala - aspoň nejakou tenkou,ale je fakt,že když je takové vedro (občas),tak nevím,jestli mu tím nezhoršuju tu "vyrážku" :confounded:
přes pět stovek - tak to je mazec,nevíja na čem by vydělávali :unamused: a pomáhá to aspoň,když už je to tak drahé?
15. srp 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tady byl přes denpařák jako blázen a teď je černo a hřmí :confused: jinak u nás stojí vlíkárně kapky biogaia 650kč a říkala mi lékarníce, že je ještějedna varianta, že je to to stejný,ale jsou o víc jak půlku levnější,jmenují se Bifiform kapky :wink: chtěla jsme na ně kouknout na netu, ale ještě jsme to nestihla....my máme laktobacílky baby... :wink: dnes jsme byla vyřídit mišce pas, naši si jí chcou vzít na dovču-pojedou poprvě spoludo zahraničí, když nepočítám, že je taťka kamioňák a mamka jede jednou za rok s ním nebo loni slovensko, tak pořádnou dovču spolu neměli a nebyly ještě ani u moře, neznáte někdo levnou a dobrou CK? :sweat_smile: sháním last.... :slight_smile: jiak mám tento týden pořásný lítání, dnes jsme byla na pracáu, pak vyřídit pas, zítra si mám pro něj dojít, pak musím na gyndu, kyčle, s Miškou k mudr.nějak senám osypala a ještě cosi tam mám, každej den nějákej úřad a už mě to nebaví :angry:
15. srp 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek