• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@lebapa mě včera doktor poradil,ať si koupím dětský pudr a když se potničky objeví,ať zusím zapudrovat,že to většinou pomůže,ale musí se hned,když jsou už delší dobu,tak to nemá takový účinek...
16. srp 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka dávám jendorázovku a dvě látkové a zapínám to do bodýčka.

na potničky používám většinou dětský pudr.
16. srp 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 prosím tě a jak je skládáš? Já vůbec nevím jak ji je tam mám dát, aby to bylo správně.
16. srp 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 já mám takový kalhotky svrchní a ty ji budu dávat přes ty plínky, protože do bodyna to nezapnu, to bych ji musela dávat větší. Jen nevím jak tu plenku správně poskládat, aby to tam neměla nějak blbě a ještě bych ji neuškodila a prý se mají dávat alespoň dvě, tak nevím.

Jinak nám na potníčky zabral pudr, je to rychlý, večer pěkně umýt, promastit a zapudrovat a za dva dny bylo po nich.
16. srp 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jinak střídáme tělový mlíčko s olejíčkem, mě se sice olejíček prostě líp rozmazává, ale to mlíčko je taky moc příjemný, zase mi to příjde takový lehčí, že není pak celá mastná, ikdyž do tý naší savice se to vždycky vsákne :grinning:
16. srp 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka no já bych právě bodynko taky nezapnula,tak to dávám ještě na to. Hlavně aby měla ty nožky jak má mít...Aby je nemohla dát k sobě...
16. srp 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava mohla bych taky poprosit o to video na bříško? Moc děkuji!
16. srp 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka pleny skládám na půl a pak ještě na půl. bodýčka dávám právě větší aby se tam vešli. Pleny dávám dvě.
16. srp 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem si Vás dočetla, my dnes úplně kruťárna.. v noci se malá budila co 2 hodiny, ráno zaspala v 7, v 10 se vzbudila a byla celý den vzhůru! Zaspala až o půl páte, jsem zvědavá, jestli bude spát alespoň do 8, aby měla těch ideál 3a půl hoďky... vůbec nevím, čím to je... celý den jsme v podstatě prokojili a prokrmili. rozkousala mi jednu bradavku :frowning2: vždy usnula u prsa, ale maximálně na 10 minut a byla zas vzhůru.. pláč a pláč... je u týdenního miminka normální, aby bylo celý den takto vzhůru?
16. srp 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 děkuju moc :slight_smile:
16. srp 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 my jsme tohle měli tak ve 14ti dnech, každej den je jinej, teď už mi vydrží třeba od jednoho krmení do druhýho vzhůru, chvilku kouká na hračky, pak ji dám do lehátka, pustím písničky, pak si třeba brekne, dám dudáka, nikdy mě nenapadlo, že ty děti už takhle brzo nespěj :grinning: vydrž to, já vím jak jsem byla zoufalá s tím kojením, měla jsem ji u prsu co dvacet minut, nakonec jsem na noc začla dávat nutrilon, ale do týdnu to bylo v pohodě
16. srp 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 Nám se to otočilo asi před týdnem. Spávala vždycky 4 h dopo a 4 odpoledne a pak ze dne na den spí dopo max. hodinu a odpoledne teda v kočárku spinká hezky,podle toho,jak jsem dlouho venku. V 6 koupeme,pak se nají a většinou do 8 spinká a přenáším jí do postýlky. Od začátku vstáváme 2x za noc,poprvé usne dobře,podruhé už třeba dvě hoďky kouká a usne až vytuhne u prsa. Někdy jsou noci,kdy spíme pár hodin,ale těch naštěstí moc zatím nebylo. Vydrž,ono se jí to upraví. Mě přijde,že je to čím dál lepší. Já první týden kvůli tomu kojení dlouhýmu i brečela...
16. srp 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 jinak opravdu hlavu vzhůru, normálně teď v průměru zase kojíme tak po třech hodinách, ono se to upraví, neboj, ale je to šílenství já vím.
@misi.21 jé, jen dvakrát za noc, závidím :slight_smile: snad se to někdy spraví, mě spí po koupání tak tři tři a půl hoďky, ale pak už je to horší, hlavně většinou od dvou od rána nás trápěj ty prdy, asi ještě zkusím nějaký jiný probiotika než ty bio gaia, nevím. To pak usíná až kolem desátý dopoledne, jinak se budí do půl hodiny chuděra, štve mě že ji to bříško trápí, už aby byla maličko větší a zlepšílo se to.
16. srp 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka a nejíš třeba slupky,nebo kynutý věci,že by to bylo z toho??
16. srp 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 já mám pocit že už nejím vůbec nic, strašlivě se hlídám při každým soustu, každý ráno si dělám kakao, protože ho prostě miluju, přemýšlím jestli teda vyřadit už i mlíko, protože už nevím. V neděli jsem si dala pár svatebních kynutejch koláčků, nějak jsem neodolala a to jsme si panečku užili :frowning2: když jím opravdu hodně hodně dietně, tak moc nebrečí, hodně tlačí, ale jde to, nedej bože když začnu jíst trochu normálně, tak je to konec, nemůžu zeleninu, neloupaný ovoce, naprosto žádný koření, ani trochu, jen solím, jím prakticky jen kuře, rýži, brambor, celozrnej chleba (takový to slisovaný zrní) :grinning: sýr a sušenky, bebečka, na těch jsem teď závislá, piju kojící čaj, jednou denně fenyklovej, už nevím, asi prostě musíme vydržet. Každej mi říká že se nemůžu v tom jídle tak omezovat, že si musí zvyknout na to co jím, ale já bych snad umřela hlady za to abych se vyspala :grinning:
16. srp 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky .... včera měla malá pěkný trápení s břichem ... nespala celý den na to jak ta naše malá princezna spinká .... zato spala celou noc , byla moc unavená.
Dneska mám domluvenýho scuka s holkama co jsem s nima ležela ve špitále, přijedou se podívat na malou. Tak jsem ráda, že nám přeje dneska počasí.Jdu jim naproti k vlaku a pak jdeme na oběd ... z obědu k nám na kávičku upekla jsem k ní štrůdl. A večer budu KO :grinning: Jen doufám, že malá nebude uplakaná jako včera .... to by jsme si užily muziky :grinning: :grinning: :grinning:
17. srp 2011 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky,
jsem jen na skok. naháním stále dávky.. dnes už snad příjde nemocenská - vlastně od 1.4. mi budou vše doplácet, zatím nic... snad už dnes aspoň tohle, mateřská jde přes Prahu, tak asi koncem týdne či v pondělí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Naštěstí paní na sociálce je naprosto úžasná! Počasí se tu tváří docela přátelsky, půjdem po obědě na procházku. Jinak poslední dny a noci dost malého zlobí prdíky, docela mu to i rozhazuje rytmus spánku a jídla, ale pokrok-v noci už vynechává jedno jídlo, takže spíme od 11 do 5 :dizzy_face: (až na boje s prdíkama)
Snad vás jednou dočtu... zdravíme všechna miminečka :slight_smile:
17. srp 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dnešní noc byla katastrofální...... Koupala jsem v půl sedmé, napil se z obou prsou a nechtěl vůbec zabrat. Dala jsem mu poprvé ty Bio Gaia, nevím jestli takhle rychle zabírají, ale tentokrát se nekroutil, jenom fňukal, nechtěl spát. Nebo vždycky zabral tak na 15min a pak zase fňukal. Jakmile jsem ho vzala, tak by pil. Takhle to bylo až do 22hod, to usnuli konečně oba dva raubíři. Davídek se pak vzbudil ještě o půlnoci na kojení, pak v půl 2 a tady to začalo - až do 5 do rána jsem přebalovala, kojila, přebalovala, kojila. Masakr. Mám pocit, že mu v noci to mlíko už nestačí. :frowning2: :frowning2: Přes den jo, ale na noc asi potřebuje víc. V pátek jedeme k doktorovi, tak se s ním chci domluvit, jestli nemám začít po koupání dávat flašku - aby ho to aspoň trochu zasytilo a pak v noci normálně dál kojit. Mlíka jsem měla ze začátku dost, když jsem odstříkala, tak se na povrchu udělala i taková "smetana", tak tučný i docela bude, ale to co jsem měla s Matýskem, to není. Dneska jsem totálně zoufalá - kojit chci, ale říkám si, že za každou cenu - abych byla nervní a přenášela to na děti, to asi za to taky nestojí....... :frowning2:
17. srp 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,u nás se to asi začíná srovnávat,dnes zase spala 19-1 a pak 2-6h. Ráno už spát nechce,ale před osmou jsem jí ještě "ukojila" v posteli a spali jsme do 9.30. Kéž by to tak i zůstalo. Přes den spí jen v kočárku,tak je to možná tím. Včera jsme ji dali poprvé do lehátka a nijak moc se jí tam nelíbílo,jen když jsem ji nohou houpala. Jinak večer koupu v 6-6.30 a v 7 už byla tak tuhá,že ji nevzbudila ani kamarádka,co se přišla podívat.
Nechce mi už moc bývat v postýlce,musela bych u ní sedět a pořát si s ní povídat,jinak pláče a plive dudlík,abych přišla,potvůrka malá. Teď teprve to začíná a můžu říct,že si to poslední týden fakt užívám.
@msevy Třeba se to zase spraví,malá mi v noci pila z obou,teď jen z jednoho,pořát se to mění... Teď musím naopak v noci odstříkávat,jak spí delší dobu a mám je tvrdý...
Dnes vozí zase babička s dědou,tak uklidím a uvařím,zítra asi přijede ségra,tak půjdeme ven na nějakou dlouhou prochajdu...Má být krásně.
Holky je tu 24°,jak ty mimča oblíkáte?? Já s tím mám furt problém. Když s ní jsem já,tak podle potřeby svlíknu a oblíknu,ale takhle když ji někdo vozí,tak nevím. Babička by jí nejradši dala čepičku a přikryla až pod bradičku,tak tý nemůžu říct podle potřeby svlíknout... Teď má dlouhý body a polodupky,slabý ponožečky protože je odkrýtá a slabej kabáte,kterej má rozepnutej a rozhalenej.Ono se řekne o jednu vrstvu víc,ale mě je chvilku zima,chvilku teplo :confounded: Řeknu vám,není to prdel :grinning:
17. srp 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy zkuste to vydržet, my jsme dávali ze zoufalství na noc nutrilon ale trvalo to týden a zase je klid co se kojení týče, bylo to jen chvilkový, ale myslela jsem že skočím z okna.
@misi.21 my dnes byly venku a malá měla bodyno s krátkým, bavlněnej kabátek a polodupky, byla v kočárku, tak jsem ji ani čapku nedávala, přehodila jsem přes ni deku a neměla ani studený packy. a kabátek měla rozepnutej, Taky s tím oblíkáním mám problém, dělám to tak že v přebal tašce mám svetřík navíc, bavlněný rukavičky, ponožky a čapku a buď dostrojuju nebo odstrojuju :grinning:

My jsme jinak od půl pátý vzhůru, spinkala teď v kočárku, v noci spala od půl devátý do půl dvanáctý, pak byla do dvou vzhůru, spala do půl pátý a konec... ale moje tělo už si začíná zvykat :grinning: byla jsem na sociálce, ale zítra musím zas, neměla jsem Ondřejovu občanku, mě vomejou, snad už to budeme mít z krku teda
17. srp 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka s tím kojením jsem měla stejný pocity :slight_smile: je to fakt mazec,ale jek říkám,asi se to fakt začíná zlepšovat,nebo si já zvykla... Já mám taky v tašce oblečení,ale myslím že dřív než to užiju,tak mi z toho vyroste :grinning: čepičku nedávám od té doby,co se mi opotničkovala,asi bude horkokrevná po mě,já se taky hodně potím,tedAa normálně,né když mám teď rozbouřený hormony,teď se mi to střídá... :grinning: A dávala si z flašky ten Nutrilon??
17. srp 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 zkoušela jsme po lžičce, ale to byl všude :grinning: dávala jsem z lahve a občas ji udělám čaj a dávám taky z lahvičky.
17. srp 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka Tak to je dobrý,že pořád chce prso. Já z toho mám totiž docela strach. Taky jsem si říkala,že bych jí občas dala fenyklavej čajík,dost mi škytá,ale bojím se,aby pak ještě chtěla pít ode mě...
17. srp 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 já se taky bála jenže já už byla tak zoufalá z toho kojení že jsem řekla že je mi to jedno a že už ji budu klidně krmit z flašky. Každý miminko je jiný, Klárka s tím problém nemá, ale asi opatrně no, čajík já ji dávala od toho prvního týdne po lžičce, asi bych u toho zůstala, kdybych pak nedávala ten nutrilon.
17. srp 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, asi dva měsíce jsem byla bez internetu a nemohla se připojit a unikly mi všechny ty narozený děťátka:slight_smile:) :wink: Všem vám moc gratuluji!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Nám se narodila holčička Sofinka. misi.21 dávat flašku je opravdu riziko,že pak nebude chtít prso. Doporučuji ostříhat nehtík na malíčku, vyvařit injekční stříkačku.Špičku malíčku ji strčíš do pusinky a malá si bude myslet.že je to bradavka. A tříkačkou ji pomaloučku budeš aplikovat fenykl nebo mlíko do pusinky. Je to teda mazec,protože to trvá hrozně dlouho. ale předejdeš tím riziku. mám to osvědčený. :wink:

Jinak holky, co dáváte na potničky?? A jak to máte se spaním na bříšku?? Naše malá prostě jinak neusne.
17. srp 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1
@druidee
holky díky za typ s tím Slovenskem,bydlíme kousek od hranice,tak že na Slovensko to mám blízko a na ty kapky si tam určitě zajedu :sunglasses:
17. srp 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy my to měli dneska podobné :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky jenom jedl a jedl celou noc a já jsem padala únavou :angry:
snad bude líp,nechápu jak někomu spinká miminko 5-6 hodin v noci,o tom si asi můžu nechat zdát...
17. srp 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misi.21 s oblékáním si taky nevím rady,zvlášť když má ty potničky,tak ho nechcu moc navlékat :angry:
ale jak říkáš - babi - tchýňa - by ho nejradši přikryla po bradu a navlekla jak balík :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. srp 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena třeba to spaníještě přijde... Jjo,jak říkáš,tchýně no :slight_smile: Já jí dneska říkala,ať ji nepřikrývá,ale kdoví jak. Vrátila ji a měla zapnutý kabátek,tak nevím... Doufám,že se zase neosype... Mažu pověsit prádlo,dokud ještě chrupe láska moje...
17. srp 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 já doufám,že sa dočkám noci,kdy sa aspoň trochu vyspíme :sunglasses:
Já sa bojím ho tchýni svěřit,aby sa nezapařil v kočárku :stuck_out_tongue_closed_eyes: ona je schopná ho furt přikrývat aj ted v atkovém vedru...
já bych měla žehlit dokud prcek taky spinká,ale nejak se mně nechce :slight_smile:
17. srp 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek