• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@slena já pro malou už vyžehlila,večer se dám do našeho,mám tady jen pár triček,tak ať to tady nestraší...

Před 4 týdny jsem tady smejčila,abych měla všechno hotový a ve čtvrtek byl nástup do porodky. To je neskutečný,že tý naší princezně už bude měsíc za pár dní... Zatím nosíme furt vel.50-56 a plenky č.1 :slight_smile:
17. srp 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paja1975 no já myslela ten čajík když by měla škytavku,ale asi se na to zatím vybodnu. Na potničky když jsou čerstvé zapudrovat,jinak mažeme Ambidermanem a fakt to dost pomáhá... Na bříško nedávám,dost mi ublinkává. Nám v porodce říkali na bříško né,ale dřív se tak mimča dávali a nic se nestalo,tak když se jí to líbí,tak bych to neřešila...
17. srp 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak jsem byli dnes na sono kyčlý. Tak se to Míši nezpravili takže máem široké balení až do 3 měsíců a pak se uvidí co bude. Tak jsem ji koupila vrchní kalhotky na ty pleny aby nemusela mít vetší bodýčka a taky aby mohla nosit všechno oblečení co má. Nemohla mít normální trička protože nám ty pleny nedrželi tak jak měli. :frowning2:
17. srp 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jj docela rychlo to utěká, a to jsem měla pocit,že to šestinedělí nikdy neskončí,no a v pondělí nám bude končit,hurá :sunglasses: já už dávám velikost aj 62,sice to má malinko větší,ale už v tom není tak "utopený", je vidět,že roste :wink: ale na vážení jdeme až v pondělí,kdy bude mět 6 týdnů,tak jsem zvědavá,kolik jsme přibrali... plenky máme č.2,některé dávám i č. 3
17. srp 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem jenom na skok :slight_smile: Dnes jsme byly na kontrole, doktorka nás včera narychle přeobjednala. Ptala jsem se jí na to oblečení - čepičku uvnitř ani náhodou a venku když je takhle vedro taky ne. Když já mám krátký rukáv, malá má mít dlouhé rukávky, když já mám krátký rukáv a svetr, ona má mít dvoje dlouhý rukávky... ale asi jak říkáte - mění se to, takže dle chvíle oblékat a svlékat :slight_smile:
Jinak jsme dostali příkazem mazat pusinku genciánovou violetí - má bílej jazýček malinko. Jinak přibrala od minulého týdne 250 g, takže dobrý. Ohledně režimu jsme dostali příkazem přes den budit vždy 2 hodiny po krmení, v noci nechat spát i těch 5 hodin. Po včerejším útrapným dni dneska hajá - vzbudila jsem ji v 11, nakrmila, šli jsme k doktorce, vrátili se, nakrmili a teď ji v 6 zas vzbudím na koupání a papání... tak snad bude mít v noci chuť taky spinkat a včerejší den se nám nezopakuje.... bylo to šílený, rozkousala mi jednu bradavku, koupila jsem si v lékárně na doktorkinu radu nějakou mastičku a 24 hodin má mát prso pauzu, mám kojit jenom z druhýho... tak doufám, že mi tam to mlíčko "nezatrvrdne"... odstříkávání by asi taky bolelo.. Jinak já dokrmuji nutrilon taky ze stříkačky - přesně jak psala paja - malíček do pusinky a na něj stříkám mlíčko ze stříkačky, malá saje můj malíček a hezky hltá.... trvá to, ale již máme cvik. podložím si ji vždycky kojo polštářem ať je trochu "z kopce" a dobrý, oproti prvnímu dnu jsme to už vypracovali :slight_smile:
17. srp 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paja1975 s tou stříkačkou máš určitě pravdu. Klárka někdy spí na bříšku, když už nevím co s ní, tak to zkusím a někdy chce někdy ne, dnes v noci tak spala dvě hodiny. Já jsem jako dítě prý na zádech vůbec spát nechtěla, spala jsem jedině na bříšku. Jinak gratulujeme k Sofince, další holka do party :slight_smile:
@slena buď v klidu, taky jen sním o tom jak se mi vzbudí jen jednou nebo dvakrát na kojení, nebo takhle mě se vzbudí taky jen dvakrát, ale jsme 4hodiny vzhůru :grinning:
17. srp 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: nějak nestíhám nakukovat. Eli je teda hodná ale přeci jen domácnost a Aduš mi dává celkem zabrat.

@dpetulinka Eli taky spí na bříšku, dávám jí na bok ale ona se překulí na bříško a spokojeně si spinká.
Byli jsme na kontrole a už máme 4050g a to jsme odcházeli z porodnice s 3070g :sweat_smile: a má 56cm, je spokojené miminko, je pravda, že se ráda chová a někdy se snaží si to vyřvat ale když není doma Míra tak má smůlu a po chvilce řevu usíná. :sunglasses:
17. srp 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, dneska jsem zkusmo hodila vyprané oblečky na mimi ještě do vany a vymáchala...a fakt když to vymáchám jdou z toho ještě mydliny :frowning2: jsem fakt naštvaná, další práce navíc, dávala jsem i delší máchání i další cyklus jen na 20 minut máchání a nepomohlo to... tak si říkám, jestli ten náš brouček nemá ty pupínky spíš z prášku... dělá vám to prádlo taky nebo nám nastal čas koupit novou pračku, resp. nevíte, čím by se dala ta pračka prolít, aby se trochu pročistila? používala jsem batole a teď persil sensitiv, v čem perete vy?
17. srp 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 s tím bílým jazýčkem...náš honzík má bílý jazýček pořád a je to od mlíka :wink: taky si nejdřív mysleli, jestli to není moučnivka nebo jak se to jmenuje, ale fakt není...jinde žádné pupínky v pusince neměl a já s bradavkama taky v pohodě, když to jde jakoby trošku setřít z toho jazýčku, bývá to od mlíka
17. srp 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava já jsem teda nikdy nezkoušela ještě máchat ve vaně ale snad mi pračka máchá, dávám máchat 2x. peru v arielu a aviváž dětskou od Lenoru. Na pračky je fajn čistič od dedry, rozpustí všechny usazeniny ale určitě je i nějaká alternativa od jiné firmy.
17. srp 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no ad ělá mu to od narození?? Já peru v lovele a aviváž batole,ale tu nedávám pokaždé a nic nám to nedělá. Nedávám ani druhý máchání,páč nevím jak,asi jsem vyhodila návod :slight_smile: Já myslím,že pokud to nemá po tělíčku,ale jen na obličejíku,tak to z toho není...
17. srp 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi poprvé, co máme Davídka, oba dva raubíři teď tak brzo usnuli :slight_smile: Davídek kolem půl osmé, ale do té doby řev, řev, řev - nakonec to nebude hladem, ale prdíky. Od včerejška dávám Bio Gaia, tak snad to zabere co nejdřív. Zkusila jsem i masáž podle videa a vypadá to, že by to mohlo pomoct. A Máťa usnul vyčerpáním, protože odpoledne nespal - taky někdy výhoda :grinning: Uvidíme jaká bude noc. Chtěla jsem se zeptat- kdy jste byli na kontrole kyčlí? V kolika týdnech?
17. srp 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava já jsem musela prášek změnit, právě kvůli tý jeho vyrážce. a ted používám minirisk, je určenej pro děti alergiky a pro miminka.koupíš ho ale jen v lékárně nebo na netu. ale je fakt dobrej. a na tu vyrážku, zkus ten excipial, my už vyrážku nemáme a mažu ho tím i ted po koupání.
17. srp 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy na kontrole kyčliček jsme byli minulý týden tzn. ve třetím týdnu, to jsem ráda, jestli to video někomu pomohlo, my to zatím moc nepotřebovali, tuk, tuk...
17. srp 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leia1 hele, uvidime co zitra na ty jeho pupinky mudra, ale s tim pradlem me to fakt prekvapilo...jsem mela trochu podezreni, jestli to nema z toho...no nevim, uvidime
17. srp 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@msevy my jsme byli včera v 6 týdnech.
@lukava já peru takv v persilu tekutém a aviváž nepoužívám.

Jinak přeji hezké ráno. Míša nemůžu nějak usnout tak kňourá v postýlce. Včera večer usnula už v půl9 a spala do 1. Najedla se a spala do půl5 zase se najedla a teď nemůžu zabrat.
Dnes s ní jedu na kardiologii a ze sebou na gyndu. Snad stihneme i dětskou mudr na kontrolu v 6 týdnech. :wink:
18. srp 2011 v 05:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 od narození se mu to nedělá, prala jsem v batoleti, teď jsem přešla na persil sensitiv, tak právě nevím, jestli to není z té změny...dneska myslím má ty pupínky trošku lepší, ale ty mydliny po praní v prádle mě fakt nepotěšily, i mi přišlo, že mě z toho koušou ruce, možná teda i z toho, jak si je pořád umývám a jsou vysušené, mažu olivovou indulonou a kamilem a stejně nic moc pomoc
18. srp 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava ahoj, malýmu peru v Batoleti nebo ořechama. zkus někdy dát na konec praní (místo aviváže jakoby) trošku octa-vyčistí to pračku a vydezinfikuje prádlo... snad to od mydlin pomůže :wink: dělám to s plínama čč nebo i s dospěláckým prádlem:slight_smile:
18. srp 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky, jak jste na tom s velikostmi oblečení miminek? Jindra ve 2 měsících a něco přes 4kg stále obléká 50 a 56, vel. 62 je stále velká... :slight_smile:
18. srp 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee kolik tak toho octa? jsem to uz zkousela, pak bylo vsechno citit octem, asi jsem to prehnala a kyd ten ocet davas? a velikost 50 nam teda je uz mala, kolik ma Jindra cm?
18. srp 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava ocet dávám do přihrádky na aviváž. stačí troška-čtvrt skleničky nebo jakoby štamprle velká, jednou jsem to taky přehnala a cítila ocet, bleee. jindy to máchání krásně vyřeší. jinak sluníčko "vůni" octa krásně vytáhne. když peru s ořechama, nedávám nic jiného.
Jindra měří teď 53cm. vel. 50 mám asi jen 3 bodynka, ale jsou mu stále krásně :slight_smile:
18. srp 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky taky se hlasim u nas to same jako u msevy rev rev rev ale pres noc ne pak jsem zjistila ze ho davam spatne krkat takze se mi milacek kroutil a ja myslela ze to jsou prdiky takze masaze houpani konejseni a nic jen sem kojila a prebalovala do toho se mi nekolikrat poblinkal a ja na to prisla az vcera chudinka :( jsem desna mama ze jsem to nepoznala ulpne si to vycitam .... od ty doby co krkame jako stary dedek je klid tuk tuk

jinak peru v batoleti a super zatim nic. Na potnicky mame detsky pudr aviril a super zmizlo to za dva dny. Na kycle jdeme ve trech tydnech a vubec nevim jestli nam je delali v porodnici nevite ? s oblikanim mam porad stejny problem jako vy taky nevim co mu dat a nedat a kdyz mu to dam tak si rikam jestli mu neni teplo nebo naopak zima tak oblikam svlikam prikrivam a odkrivam..jinak vel. mame 56 a ve dvou tydnech mame pres 4 kg a taky nam je jeste velka ´62 jsem zvedava kolik bude vazit v tech 2 mesicich :slight_smile:)
18. srp 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee ocet na ty čtvercovky zkusím, teď je i sluníčko, tak by mohlo prádlo konečně i dobře schnout, náš Honzík se hodně rychle natahuje ; ) naposledy ho měřili před dvěma týdny a to měl 54, ale velikost 56 je nám taky jen tak tak, si ty šatičky moc neužil, nějak jsme to nevychytali, máme dost toho, co je mu malé, a pak zase o docela dost větší...no nejhorší je se v tom vyznat...to musím konečně nějak protřídit, spoustu jsme toho dostali, vlastně jsem ani nic pořádně nekupovala, jo a kde kupuješ ty mýdlové ořechy? Nechce se mi přes net, mají třeba v DM? Máš pocit, že ty ořechy vyperou dobře?
18. srp 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky , tak včera proběhla návštěva ok ... vyšlo nám i počasí .
@druidee Ahoj Vlasti , tak malá má už 57cm tak nějaké věci 56 jí nejsou a 50 jsem nepoužívala vůbec .... Postupně věci co už táhnou dávám do beden a třídím. Jen pro pobavení ( co jsem jí koupila tu soupravu z porodnice domů ) tak bla to 56 vel a byla už fest jak jsem malou vezla domů .... kabátek jsem jí ani nedávala ... od pohledu byl malý a dupajdy jsou už vyřazený, čepička také a jediné do čeho ještě vleze ,ale má to naknap je to body z té soupravy ... :grinning: Jinak v pondělí měla málá premiéru v šatičkách a včera v kraťáskách ,.... :sweat_smile: moc jí to slušelo :slight_smile:
A co Jinak Jindříšek? Jak se má ....?
18. srp 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava já mám z ořechů dobrý pocit :slight_smile: . jen se nehodí na bílé prádlo a zářivé barvy. jj, jsou i v DM, jsou k dostání i tekuté, ale nevím zda také v DM :slight_smile: no, s oblečením jsem zjistila, že mám málo kabátků a hodně kalhot... téměř vše z bazárku či výprodejů, tak mě nic nemrzí.
@pepsilight ahoj :slight_smile: , nám kyčle kontrolovali den odchodu v porodnici-myslím, že to dělají všude. nic si nevyčítej, já dodnes nepoznám, že se maličký rozčiluje, páč má plnou plenu... pokaždé na to příjdu náhodou a pak mi to dojde. a grkat se mu někdy vůbec nechce. vzteká se jak na tygříka, tak na mě a někdy fakt negrkne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@hradilenka ahoj, no vidíš... já zase nakoupila zbytečně moc kalhot a málo dlouhého rukávu :grinning: nojo, rostete jak z vody! tyjo! no šatičky a tuničky docela závidím... na holčičkách se člověk vyhraje :dizzy_face: :dizzy_face:
já sháněla na Jindru beckovku, ale na tak malá mimča není šance... :unamused: no prospívá nám, klučík :slight_smile: je moc šikovný :dizzy_face: ale žádá čím dál víc společnosti a pozornosti... áááá, hlásí se o jídlo... tak zatím :slight_smile:
18. srp 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den - tak dnešní noc byla klidná :grinning: Vzbudil se jenom na kojení, ale žádný křik, zase pak krásně usnul. Vypadá to, že kapičky i masáž pomohli, tak super :grinning:
@pepsilight - s tím odkrknutím to bylo u nás stejný. Když jsem kojila Matýska a neodkrknul si, tak mu to nevadilo. On totiž většinou během kojení hned usnul a spal do dalšího. Ale u Davídka to byl taky problém - proto asi minulou noc tak vyváděl, tlačilo ho to v bříšku, pak ublinkával. Dneska v noci si sice taky jednou neodkrknul, ale usnul a neměl naštěstí žádný bolení - nevím jestli tomu pomáhají i ty kapičky, zatím jsem s nima ale spokojená - teda jestli to bude takhle trvat dál :grinning:
18. srp 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,chci se zeptat,jestli jdete s prckama v tomhle horku veN?? Já vůbec nevím,nechce se mi courat po rozpáleným městě. Asi to nechám až tak na čtvrtou hodinu,až nebude tak pálit...
@pepsilight mě první dva týdny neodkrkávala vůbec,začala až potom. Kolikrát i teď si neodkrkne,taky usíná u prsa. Někdy ublinkne,tak ji zvednu z postýlky a ona krkne,někdy spí...

my jedeme ještě i v 50,ale není to noví,takže možná už trošku vytáhlí,jinak 56,ale asi to za pár dní už začneme přebírat. Nevím teda kolik měří,dr na kontrole neměřil,snad příště.
Dnes nám jsou 4 týdny :slight_smile:
18. srp 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ještě jsem se chtěla zeptat,jak trošku zabavit tak malé mimčo?? V lehátku moc dlouho nevydrží a když nespinká,což je teď čím dál míň,tak chce furt společnost,už nevydrží sama jen ležet a koukat,vždycky jen chvilku,ale já nic neudělám. Už aby si dokázala hrát :grinning: Jsem ráda,že se stihnu vyčůrat a naobjedvat. večeře zvládám až když usne,to je mezi 19-20h.
18. srp 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee @msevy @misi.21 jsem rada ze v tom nejsem sama :slight_smile:) s tema kyclema si nejsem jista myslim ze u nas je nekontrolovali no je to tezky kdyz si nekrkne a kdyz to nestihnu ho rychle zvednout na krknuti a tak se poblinka strasne podle me se prezira to je desny .. taky mi usina u prsa tak musim budit :slight_smile:))
18. srp 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight to vám určitě kontrolavali ty kyčle,já mám i papír,se kterým půjdu v 6 týdnech na další kontrolu. Já tam v porodce byla s malou,ale třeba si ho vzali a udělali mu to ani nevíš. Mě ji dopo vzali a pak jen řekli,že máme všechna vyšetření...
18. srp 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek