• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@lebapa jáse zatím jen sprchovala, nekoupala :wink:

Holky v čem jste daly dnes spát miminka? Já jsme malé dala bodýčko a ponožky, na nohách má plínku a je akorát, ale problém je, že ona v noci cestuje a odkopává se, tak nevím, jak to řešit, pytel mám tenkej, ale mám strach, bay neměla potničky, porotože dnes jen fakt vedro... :rolling_eyes:
22. srp 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no já Honzikovi dala klasika overal, zatím se snad tak nepotí. z pod pleny by se mi taky vykopal. Ložnici máme na západ, k večeru tam chvíli svítí, ale k ránu jsem i ráda že na sebe hodím deku, tak ho v bodynku nechávám jen přes den.
no raději se budu až do té kontroly stále jen sprchovat, v tom hicu to je stejně nejlepší, ale už se moc těším na to si ve vaně polebedit..bazen mě až tak neláká, já bych ho i v těch vedrech potřebovala vyhřívaný :grinning: ..
22. srp 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa takže dlouhý rukáv i nohavice? Já v tom dala malou spát a byla spocená, tak sjme j převlíkla :sweat_smile:
22. srp 2011 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Míša má bodýčko s krátkým rukávem a je přikrytá kapnout. Máme otevřené okno zrovna na ni tak jsem přes roh posltýlky přehodila deku aby na ni nešel průvan.
22. srp 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky, dočetla jsem si vás, je vidět, že nemáme tolik času, 2 stránky - to bylo rychlý :grinning: Naše malá je už druhý den nevrlá, přes den vůbec nespí!! včera i dnes "zatáhla" až o půl čtvrtý odpoledne na 2 hoďky. V 8 jsem ji koupala, krmila, teď konečne uspala. V noci teda spí dlouho - klidně i 6 hodin v kuse, dnes se vzbudila v půl čtvrtý, to už ji nakrmím a "uspávám" u sebe v posteli - nevím tedy, kdo usne dřív, jestli ona nebo já :grinning: pak se vzbudila v 8 a do odpoledne ne a ne "zatáhnout". Je to normální? asi je jí hodně vedro, my máme ještě všechny okna v bytě na jih, tudíž hic. I když má jenom 14 dní, přes den ji mám v overálku s krátkým rukávem a krátkými kalhotami a v ponožkách. Na noc tedy mám strach - má overálek s dlouhým rukávem i kalhotami, máme ale v ložnici otevřené okno tak přes kraj postýlky má přehozenou deku aby na ní netáhlo. Jelikož se budí když jí "vyletí" ručička nebo nožička, tak ji mám i v rychlozavinovačce a nevím, jak to nahradit něčím jiným. kdybych jí jenom přikryla dekou, tak není tak pevně zvázaná a stejně se mi vzbudí... A chudinka malá má červených flíčků všude po tváričce i pod krkem... doktorka radila mazat černým čajem - ale nějak nepomáhá...
Dáváte jinak miminám pít i vodu? Mně doktorka říkala převařenou kojeneckou vodu po lžičkách.. neříkala ale kolik toho může... Nebo vaříte čaj? a jaký? a kolik dáváte pít? v těch vedrech mi přijde že taky potřebují tekutiny...
22. srp 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 kapnout je co? Asi se ptám blbě, ale slyším to poprvé :sweat_smile: já jsem našla tenoučkej novej pytel, tak je v tom a spocená zatím není
jen zatím nespí, nejde jí usnout :unamused:
22. srp 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 ahoj, se spaním jsme na tom byly stejně i ve 14dnech :sweat_smile: jinak dávám čaj, a teď v těch vedrech si vezme kolem 80ml denně, mudr.říkala, že aspoň 10ml mezi každým jídlem, ale teď jak jsou ty vedra chce víc, protože nemá chuť jíst...
22. srp 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk a jaký čaj vaříš? černý? nebo takový ten speciální pro děti? nějaký pro děti mám, ale nevím, od kolika měsíců je... jinak taky nevím, co je kapnout... :slight_smile: tak zítra asi vařím čaj, chudince malý, mi je jí líto.. dneska dopoledne mi vyblinkala celej nutrilon asi 10 minut po krmení.. pohled to tedy nebyl hezkej...
22. srp 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 má od tří týdnů pro celkovou pohodu čajík :wink: a teď budu kupovat od humany, aby bříško nebolelo a pokud nemáte problémy s prdíkama a nic, tak kup heřmánkovej třeba :wink: humana má od dvou týdnů i na dobrou noc, uklidňující :slight_smile:
22. srp 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zrovna se chci zeptat, jak vám papají miminka v těch vedrech...
@ssimmikk takže také papá méně? Jindra si teď o jídlo řekne vyjimečně a moc nejí a dnes i dost pospával. Teď měl jíst v 9 a spí...vodička mu moc nejede, ale občas si dá.

Náš malý nesnese spací pytel. i když ho přikrývám dekou, tak jen po kotníčky, protože jen co cítí něco přes tlapky, kope a kope, dokud to není pryč...ve spacáku řádil jakoby jel na kole, takže spacáky rušíme a řešit to budu teplými overalky..

Včera jsem zas dostala menzes :rolling_eyes: :confounded: :sweat_smile:
22. srp 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk
@druidee
děkuji, až zítra dostanu odvahu tak vyrazím s kočárkem do lékárny :slight_smile: já mám strach, do města to mám asi půl hoďky a když přes den nespí, tak musí být na rukou, jinak strašně brečí... ani kočár to nespravil.. nejlépe se uklidní u prsa - jenomže mít ji 2 hodiny u bradavky dá pěkně zabrat... dneska musím namazat bepanthenem, jinak zítra už nic k dudlání nebude...
No možná ani není hladová, ale fakt má řízeň - budu to muset zkusit s tím čajem. Dávat jí vodu - mám strach, aby pak neměla průjem...
I když dneska tedy jenom jedna pokaděná plena... zato včera jich bylo požehnaně (možná 8???) to je taky docela extrém..
22. srp 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee jj, jí mi míň, jinak pije 150ml, teď třeba jen 100ml, ani to ne :confused: a spát jí taky nejde :rolling_eyes:
22. srp 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 no mně Niky nepije mlíko ani čaj, když je to chladný, musí to být teplý, jak jí pomalu a vychladne jí mlíko, ak ho nechce a musím dělat nový :confounded: takže dávat jí tepkou vodu odpadlo, protože to jak píšeš má průjem :rolling_eyes:
22. srp 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holyk, už se to očkování rozebíralo, ale co očkování proti žloutence typu A? Jaký na to máte názor? Každej má jinej, tak by mě zajímaly i vaše a taky meningokok? :confused:
22. srp 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena tak dneska tam byla uz nase mudr, minule jen zaskok, a radila mi nemazat nicim jen omyvat kojeneckou vodou a byt trpeliva... pry to takhle stara miminka mivaji, dnes vecer uz se mi to zdalo i lepsi, snad bude mit brzy ruzove zdrave tvaricky

@dpetulinka PREPARATION H jsem take kdysi zkousela, pouzival to tata, tyhle potize mame prsote v rodine, takze mame vsechny tyhle leky ozkousene...radeji bych kdyby ne
22. srp 2011 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava jj taky mně naša mudr.říkala,že je to běžné...přijde mně,že když spinká,tak to skoro není vidět a pak zas jo :angry: taky to prý dráždí sliny,mléko...a malý si to eště vždycky rozškrábe :confounded:
23. srp 2011 v 00:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné ráno přeji..hlásím děsnou noc, jen 2,5 hodiny spánku!!!! jsem k.o. adsi máme fakt sovičku, prostě spí přez den a v noci ani ťuk..

@lebapa ahojky, taky jsem po císaři, je to 27dní, koupel nám zakázaly v 6tinedělí, dokonce se nesmí ani ještě mazat jizva, a cvičit? to mi prý řekne až po kontrole doktor, jestli jo nebo ne, prý džív nesmím, aby se vevnitř nerozšklebila jizva, a je pravda, že včera jsem rychle vstala z gauče a křup, tsková rána vevnitř, a pak mne bolelo bčicho, to mám asi z toho, jak pořád lítám a tahám koš s miminkem a kočár do schodu a tak....cvičíš nějaké cviky? mám pořáid ohromné břicho a nevím co s tím....

@mili01 no to koukám :slight_smile: mne zas doktorka zakázala dávat malýmu čajík i vodu, prý mu mám dávat na žízeň přední mléko... a to jsme koupili čajdu větrníček nebo tak nějak ser to jmernuje, malému to ani nechutná, ale je divné. že mi to zakázala, prý když je kojenej, jen mléko...tak nevím a to mám pocit, že má opravdu v těch hicech žížu...

holky mám velký dotaz: nechali jste očkovat na tuberu? rotaviry? pneumokoka? děkuji za odpoved
23. srp 2011 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristynkamazlik ahoj,to tě lituju. a nemůžeš si lehnout přes den taky když spinká,aby sis aspon trošku odpočinula...

s očkováním nevím,ráda si přečtu co vy na to...
23. srp 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 my máme pokaděnou každý přebalování... vždycky trošku. já teda čajík nedávám a přikládám kdy si řekne,a´t se napije.ale je fakt,že furt kojím a kojím :grinning:
23. srp 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misi.21 ono mi to nejde, spát přez den :grinning: musím se to naučit :grinning:
no doktorka nám očkování v 6 týdnech na tuberu nedoporučuje, prý je to velká zátěž pro tělíčko a tubera je prý vzácna...očkování na pneumokoka jsem zatrhla a na rotaviry taky....muže se něco stát, velká reakce po iinjekci, raději ne...ale uvítám jakykoliv názor =)
23. srp 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..
u nás docela dobrý.Teda malá..manžel pořád trpí se zubem a nevím,jestli to někdy skončí:frowning2:.Šimonek odjel s mamkou k babičce,bude tam pár dní.Docela mu závidím,je tam krásně,koupání-bývalá pískovna,všude okolo borovicové lesy...Aspoň si to užije,než půjde do školky.

@kristynkamazlik fakt tě lituju.Naše Kačka taky dost spí přes den,ale i v noci se celekm vyspím.Nemůže zabrat akorát po koupání a jídle,to je většinou vzhůru do dalšího krmení,pak někdy usne,někdy taky ne.Ale pak spí a vzbudí se jedno na jídlo,pak teda zase nechce spát nějakou dobu,ale ještě usne a spí třeba do osmi.A přes den ji nevzbudíš?třeba hodinu před koupáním nebo tak,že by pak třeba líp usnula...?
Jo,a nevím,kdo se tu ptal na rady na bolavé bradavky.S tím mám bohaté zkušenost,bojuju s tím od začátku a stále nemám vyhráno.Pomáhá mi odvar z řepíku.Koupila jsem si sypanej,ráno dám 1-2 lžičky do velikýho hrníčku a nechám odstát.Pak v tom několikrát denně koupu prso.Ponořím ho tam,co to jde a nechám2-3 minuty.Fakt to zabírá.
23. srp 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
na chvilku jsem šla s malou ven,už je tam 25° a chudák malá začala hrozně plakat,tak jsme šly domů a chudinka sosá a sosá... Možná změním názor a čajík sebou budu brát,jenže to by znamenalo flašku a abych si tím nezavařila,aby pak neodmítala prsa... no každopádně ven te´d chodit fakt nebudeme

holky taky vám přijde,že ty naše miminka už hrozně vyrostli. mě hrozně,už je to velká slečna :slight_smile: a na kojení je to taky znát,jak pije dlouho,tak mě pěkně bolí ruka.

mě na bradavky pomohl bepanthen,ale mazala jsem fakt po každým kojení a za pár dní byl klid,ale já s tím moc problémy nemám,jen ze začátku.
23. srp 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a konečně jsem koupila tu hrací deku,huráá
23. srp 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
holkýýý to je děs, chuděrka malá je jí vedro, nejde ji spinkat, i mě se blbě dýchá. Máme dom 28st. je to děs, už aby bylo odpoledne, svítí nám tu teď slunce, tka jsem zabedněná, jela bych s ní k našim ale ta cesta mě děsí, tak to asi vydržíme doma. Pořád chtěla prso měla žízeň, jenže to vždycky přehnala a celý den ublinkávala, tak jsem ji udělala čajík a je to lepší už vyžahla takovejch 60 vždycky ji otočím z břiška na záda, napije se a spí dál, pořád ji obracím a mám ji jen v plínce, když je vzhůru tak sundávám i plínu. Teda povím vám, že jsem byla mrzutá že je zima, ale nějakejch 25 a sluníčko by mi bohatě stačilo, tohle je děsný, ještě že je srpen, aspoň ty noci už nejsou tak strašně horký a můžu pořádně vyvětrat. Všude mám rozvěšený mokrý ručníky, no vypadá to tady... :grinning: jinak čajík máme ...aby bříško nebolelo. Kdo máte pro celkovou pohodu? Jakej je? Jste po něm v pohodě? :grinning: to bych teď opravdu potřebovala malá pobrekává pořád.
23. srp 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 jakou jakou? :slight_smile: já čekám až mi přijde porodný a chtěla bych koupit tu co má lebapa, ta je kráááásná :slight_smile: snad ji pak ještě na bazárku mít budou, ale teˇse musím trochu brzdit ještě m inezačal chodit rodičák, nestihli jsme výplatní termín v srpnu tak až v září.
23. srp 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka krtečka,je moc hezká...
23. srp 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kristynkamazlik taky jsme nespavci, ráno už jsem se rozbrečela :frowning2: :slight_smile: snad to někdy přejde. Na tuberu jsme v porodce vyplňovali dotazník a očkováni nebudeme, očkují tu jen děti jejichž rodiče tuberu prodělali nebo s ní přišli do styku a tak. A já zatím s očkováním nevím... asi nechám načkovat ten základ a uvidíme, potřebuju si o tom ještě něco počíst, nějak se nemůžu k ničemu přidat... jestli víc škodí očkování nebo že se neočkuje :grinning: nevím. Já kojím a čajík dávám, protože malá mi strašlivě blinká když ji mám pořád u prsa, chce to trochu podle vlastního uvážení... kojené děti ho nepotřebují, je to v podstatě zbytečné, to je pravda, ale pomáhá nám na prdíky a když jsme venku a má jen žízeň nemusím se hned svlíkat :grinning:
23. srp 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, koukám, že všude stejný. Pořád sem nadávala, že není teplo a teď jsme zavřený doma, žaluzky zatažený a sotva funíme.
Včera sem Aduš napustila na zahradě bazén a myslela sem, že budem vegetit na zahradě ale Eli řvala v tom horku jak šílená tak sem musela utéct domů. To horko se jí nelíbí.

@dpetulinka já to mám s čajíkem stejně, dělá nám dobře na bříško a nemusím se pořád prsit na veřejnosti :grinning: :grinning:
23. srp 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka to teplo je fakt děsný,říkají že 14 dní,tak to musíme nějak vydržet apak snad už bude líp... malá taky pláče,vždycky jí chytne úplně hysterák,když to trvá dýl,tak jí zvednu,Teď chviličku plakala a usnula z toho,ale asi jenom na cchvilku,dopoledne spí jen chviličku.Je mi jí líto,ale s tím vedrem prostě nic neudělám... Já tady mám 25,7° a bohatě stačí. Když kojím,tak si mezi nás dám plínku,abysme se nepotili,ale stejně...

Začal se nám prudit zadeček,tak přbaluju milionkrát denně a mažu Sudocremem a dneska,tj. po třech dnech je to už dobrý,ale jak pije celej den,tak máme spotřebu plínek jak na dvojčata :grinning: Ještě že jsme pár balíků koupili před porodem a máme zásobu.... Mám tady asi na dva dny 1 a už asi začneme dávat 2. Takže mi zbydou 2 balíky 1 :sweat_smile: No někoho asi obdaruju :slight_smile: :slight_smile:
23. srp 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk žloutenku jsme dávali očkovat Aduš před nástupem do školky, je to jedno z těch užitečnějších, teda já sem ráda, že se nemusím až tak bát když jezdíme MHD nebo vlakem a Aduš šmejdí ručkama všude.
23. srp 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek