• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@slena jak,kdybys psala o naší malé.Ty záchvaty pláče i to nadáváí přes dudlík.Dneska je to fakt na palici,spinká po pár minutách,jinak brečí,až řve....jestli to takhle půjde do konce týdne,co maj být vedra,tak se zcvoknu....Martin je na noční,to bude super,nenajím se,nevysprchuju...chjo.Ještě,že aspoň Šimonek je pryč.
23. srp 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky to vedro je hrůza, ve stínu je tady 35C a an slunku se raději ani neptejte, nevím, protože teploměr ukazuje jen do 50C a teplota je nad 50C, blééé :angry:
23. srp 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
teďmi samo malá spí,když plánuju koupání..aspoň jsem měla čas stáhnout pár fotek
http://www.modrykonik.cz/fotoblog/petrunka01/album/kacenka-19-7-2011/
23. srp 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@petrunka01 jj dneska je to na zbláznění,kdoví jaká bude noc...malý toho moc nenaspal,enom tak po chvilkách.Ale opět mňa dorazila tchýňa,když jsme byli ted navečer venku,že jestli mu prý není zima :zipper_mouth: je úplně švihlá :stuck_out_tongue_closed_eyes: už sa bojím nechat ho samotneho spinkat venku,eště by ho zakrývala až po uši jako nedávno :confounded: já odkryla,ona zakryla,já odkryla...jak u blbečků!asi to dopadne tak,že sa pořádně naseru a řeknu jí,at na moje dítě nemaká,protože všecko dělá přesně opačně než chcu já :angry:
23. srp 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk tak to krásně rostete :slight_smile: my jsme za 4 týdny přibrali 800g...
23. srp 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slena mně do oblíkání naštěstí nikdo nemluví,já jsem spíš pro míń oblečení,než aby se dítko potilo.Ale taky jsem tuhle měla venku malou se švagrovou.Poslala jsem ji v bodýčku s krátkým a přijela v dlouhým a dupačkách.To mi taky přišlo dost přehnaný,když měla ještě deku...No,jo,jenže švagrová synovcovi-3 roky,dává i teď v létě pod tričko tílko a oblíká ho hodně
23. srp 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 nějak extra se tohodle hmyzu nebojím, ale když mi vosa kouká "z očí do očí" což rády dělají-šmelit před obličejem, nebo jak mi nedávno vlítla právě do kočárku ... to je už něco jiného.

Malej byl také víc vlasatější když se narodil. a teď i plešatí vzadu na hlavičce od ležení :slight_smile: nojo, mají recht, je horko :grinning: jj, žehlení a jiné věci také dělám až v tuto dobu, když je malý v klidu. jéj, to už je hodin! jdem napustit kyblík a koupat a spát. no obdiv! jsi fakt borec, jsem asi velký sobec, co se týče toho mít dítě pořád na rukou nebo tak.. ale ono možná mít děťátko, co to vyžaduje, také bych musela..
krásný večer :slight_smile:
23. srp 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena máš dobrou tchýni :grinning: naštěstí se s tou mojí tchýní nějak nestýkám, tak jsme v klidu :wink:
23. srp 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee my jsme taky samá vosa, taky mě v sobotu ďobla mrcha.
@misi.21 mě chce dudáka jen když chce spát, jenže to ji desetkrát vypadne a tak ji ho zas musím podat, to je děsný :grinning:
23. srp 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 tak já jím za pochodu,nebo houpu nohou v křesílku a obědvám a sprcha...hm,to jsem ráda,že stihnu jednou denně a to až když večer usne...A to jsem byla zvyklá čvachtat se 3x-4x ...
23. srp 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk mám tam překlep má to být kapnou tak se u nás říká peřině. :slight_smile:
23. srp 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@micka1 aha, tak to fakt slyším poprvé :slight_smile: zajímavý, že každý kraj má svoje názvy pro určitý věci :grinning:
23. srp 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristynkamazlik no tak jsme na tom stejně, taky mě občas jizva bolí jak vstávám blbě z postele, ale mi tam nekřuplo. vůbec právě nevím co a jak po císaři, holky jsem rodila normálně, tenhle konec těhu byl pro mně překvapení. Rodila jsem normal a když se stále nic nedělo, tak se na rychlo rozhodli.
@ssimmikk no dneska už má Honzik taky krátký rukáv i nohavice na spaní a je pod plínkou. Byli jsme na nožičkách, všechno v pořádku a jak jsem jela ještě nakoupit tak jsme ztrávili ve městě pomalu tři hodiny a byl ze sedačky pěkně uvařenej.
23. srp 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jsem měli celkem pohodový den až na ranní úraz mé mamky. Byla už venku a že pojede do práce. Stála u auta a vyvrtla se ji noha ta spadla na zem a rozsekla si nos. Tak jsem s ním mazala k dr a ji hned poslala na chirurgii. Martin byl po noční tak musel ještě do půl11 hlídat Míša. Mamka má na nose 4 stehy. :frowning2: Míša sice vypije míň než jindy, ale jinak moc nebrečí. Odpoledne jsem vyrazili na koupaliště. Dala jsem ji pod strom do stínu a spikala celou dobu. Akorát jsem musela jet pro mamku do práce tak jsem se bála jak bude reagovat v autě na to vedro, ale dobrý klidně si spala. :slight_smile: Už mě Honzík a holky co máme na prázdninách přemlouvali at jdem na koupák i zítra, ale nevím jak nám to vyjde. Holky chtějí jet za moji mamkou do zlatnictví a a navíc ta starší má kontrolu na rovnátka tak mě sestřeka prosila abych tam s ní zajela.
23. srp 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky opet se hlasime musim se sverit uz dokrmujeme bouzel malymu moje mliko nestaci :( musim davat obe prsa a 120 ml dokrm strasne nam papa jsem zvedava kolik bude vazit... odstrikam tak 60 ml z obou prsou a vim to je malo snazim se nak podporit mate nake rady prosim ?? a mam jeste dotaz da se pripravit um mliko dopredu a jak dlouho se da skladovat ? ja pripravuju vzdy cerstve ale nez to zchladim to je dobaaa moc dekuji :slight_smile:)
24. srp 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight Ahoj, podpořit by si to měla dostatečným pitím,jak vody, tak i toho kojo čaje a pak pokud budeš často malého přikládat a nebo častějí odsávat, mlíčko by se mělo tvořit víc ... S UV nemám zkušenosti to Ti poradí holky.

Ahoj holky, dnes se chci pustit do úklidu ... i když je to na to koupaliště jak tady psala Mici ... Musím zaklepat s malou se to teď už všechno upravilo a spí krásně 7 hod v kuse někdy i 8 v noci přes den spí tak po 3-4 hoďkách ... tak mám čas i na jiné věci. Pokud jí teda netrápí prdíky ... dr. nám napsalal ještě Lefrox nebo co to je ... už si to nepamatuju můj si vzal recept. Tak jsem zvědavá, jestli to zabere líp jak ten Sab.

Tak všem přeju krásný sluníčkový den :wink:
24. srp 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka moc dekuju a nemuze to byt jen tim ze mam slabe mliko ??? protoze piju porad a nebo jak jsou ty vedra tak ze ma malej zizen ???
24. srp 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight Je potřeba zařadit i hodně mléčných výrobků, pít mléko a nebo bílou kávu. Je jasné, že když je takové vedro, tak i mimina mají větší žízeň. Jestli máš odsávačku tak zkus co 2 hodinky si odsávat z obou prs a uvidíš třeba po 3 dnech jestli Ti mlíka přibývá. A taky přikládej často malého. To první mlíčko co pije z prsu je na žížu a až pak po chvíli teče to výživné. Tak snad se to zlepší držím palečky :wink:
24. srp 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk to máš dobré,já bych sa s ní taky nejradši nestýkala,ale bohužel bydlí pod nama :confounded: :confounded:
24. srp 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka moc dekuju ted jsem odsala 80ml jim mlecne vyrobky bojuju nevzdam to malyho prikladam jak jen to jde snad se to zlepsi ze nebudu muset delat dokrmy zkusim i ten cajik pro malyho treba si da :slight_smile:))
24. srp 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka tý jo,tak to máš super,že ti malá tak krásně spinká :slight_smile: a máš pak dost mléka,nebo mezitím odsáváš?
24. srp 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena mlíka mám dost ťuk ťuk .... jedovatá tchýně v baráku ... hotové neštěstí .... naštěstí já mám tchýni na jedničku :wink:
tak mám uklizeno ... a pěkně jsem se u toho zapotila ... doufám , že jsem dala dolů aspoň kilo :grinning: člověk se potí i když nic nedělá ... to je i tím kojením si myslím ty hormony :grinning: Se osprchuju a můžu jít za 5 min znova :grinning:
@pepsilight Tak vidíš lepší se to .... :grinning: za 60 je 80 za chvíli to bude 150 a pak půllitr :grinning: :grinning: :grinning:
24. srp 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka tak tu tchýni tiše závidím! Ty už máš aj uklizeno,jo?Tak to jsi borka,já teprv dosnídávám :stuck_out_tongue_closed_eyes: malý je nejaký umrčaný,a to máme jet na kyčle,v tom horku,ach jo :angry:
24. srp 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena Já mám jet také na kyčle, ale i sestřička říkala ať jedu až jak bude chladněji , pokud je má v pořádku co říkali v porodnici, že to zase tak nespěchá. Ale stejně musíme jet s malou dneska autem, máme nějaké vyřizování, tak jí musíme brát sebou. Jo uklizený už mám se vším všudy jsem rychlá jak torpédo ... už to mám vychytaný ... a jak člověk uklízí průběžně, tak je to brnkačka .... a to ještě uklízím po tom našem zvěřinci :grinning: :grinning: :grinning:
24. srp 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight já dělám Um tak,že mám v ledničce převařenou vodu a tu v mikrovlně ohřeju pár vteřin,protřepu a pak smíchám s odměřeným mlíkem.Takže je to čerstvý a je to poměrně rychlý.Taky se snažím zvýšit laktaci,ale moc to nejde...
24. srp 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 aha tak to je fajn ale asi na ven je to nepouzitelny nosime sebou termosku mam dotaz kojenecka voda se musi taky prevarovat ?
jinak moc dekuju a jak casto a kolik dokrmujes ???
24. srp 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight na ven máme termotašku,tam to vydrží nějakou dobu teplý.Dokrmuju s každým kojením,někdy i kojení vynechám a jen dám lahev a prsa odstříkám.Ono toho totiž víc odstříkám,než malá vypije.Dělá u toho blbosti a moc nesaje.Když kojím,dávám 60 ml,když ne,dávám 90 ml..zatím jí to takhle stačí a přibírá pěkně.Byla jsem i na kontrolním kojení u naší dr a vypila 50 ml ode mně,takže dobromady má přes stovku.Ona je ale docela drobeček,teď v pětí týdnech má asi 3,50 kg
24. srp 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrunka01 aha ja mam malyho neco prs 4 kila na vazeni pujdem az v zari ale kdyz mu nebyli ani dva tydny mel 3950g musim dokrmovat 120ml a pak davam jeste obe prsa aby mu to vubec stacilo vecer jinak pres den se snazim kojit kojit kojit ale taky musim nekdy udelat dokrm jen 90ml snad se nam to zlepsi prej na podporeni laktace jsou naky prasky nezkousela jsi ???
24. srp 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepsilight UM se dopředu připravovat nemá a už vůbec ne znovu ohřívat....já si nachystám vodu do skleněné flašky, pak to přeliju, ohřeju v mikrovlnce a mám dávkovač na mlíko, takže ho mám nachystaný, to pak jen nasypu, zatřepu a papáme :wink:

Tak jsem dnes začla malé dávat bio gaiu, holky jak to miminkům dáváte? Malá mi vše plive, tak nevím, do mlíka nechci, protože málokdy vypije vše, když jí dám na lžičku mlíko a do toho kapky, tak to taky vyplivne, ais to cítí nebo nevím, mám problém jí dát i kapky na prdy, to je někdy až na poněkolikáté, aby to spolkla :angry:
Dnes nám došel objednaný čajík aby bříško nebolelo a pěkně ho malá pila, tak snad jí bude chutnat a bdue to mít aspoň nějáký účinek :slight_smile:
Jo a k té bio gaie mi v ékárně řekli, že jsou to dobrý kapky, ale chce to je mít furt v lednici, že si to maminky dováží ze slovenska nebo nechají posílat a tím zničí ty probiotika v tom, jo a na slovensku jsou levnější, protože tam prodávají i 5ml, ale u nás jen 10ml :wink:
24. srp 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek