• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
teeeda, týden jsem tu nebyla a o co vše jsem přišla :grinning: :grinning: :grinning: ani nevím jestli to stihnu přečíst :sweat_smile: každým dnem čekám, kdy ucítím nějaké pohyby a pořád nic. :frowning2: příští týden bude kontrola, tak už se nemůžu dočkat. zatím jsem přibrala jen dvě a půl kila a to už budu mít brzo půlku za sebou. jo a večír mě šíleně pálí žáha před spaním, to je hnus, velebnosti. :zipper_mouth:
3. únor 2011 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@leia1 tak to bude vlasatý miminko :slight_smile: a mlíko nepomáhá? Tak prý Gaviscon hodně pomáhá a může se i v těhu. Někomu prý pomáhají i ta zázvorová lízátka, mě teda nepomohla vůbec na nic. Dvě a půl kila je krásný, aspoň nebude tak hrozný shazování po porodu, hlavně když mrňous roste.
3. únor 2011 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@leia1 být tebou tak to ani nečtu,protože až dočteš,tak se půjdeš najíst jako všechny včera :grinning: Podělaný zákusky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@dpetulinka oni to berou při první poradně na štítku,,nebo aspoň mě brali,je to v průkajdě. Mě dávku upravila na 1,5 každý den a pro miminko přidala jód. Mám to dobrý..
V úterý jdu na kontrolu na gyndu,tak jsem zvědavá,začal mě bolet jakoby pravý vaječník,ale jen občas když vstanu ze sedu,tak mě tak jako píchá a stahuje,tak uvidíme.
Já dneska budu dělat cibulačku,už se na ní moc těším,musím udělat hodně,aby trošku zbylo manželovi :grinning: Ale nejdřív musím uklidit ten bordel v kuchyni,je tam jak po výbuchu. Já nevím jak to dělám že mám v bytě uklizeno jen v kuchyni takovej svinčík :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2011 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@leia1 mě před otěhotněním pálila každý den,v noci jsem se budila a začalo to třeba i po rohlíku,bez Renie bych nepřežila. Jak jsem otěhotněla,tak mám klid,mám to nějaký otočený,asi budu mít plešounka :slight_smile:
3. únor 2011 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 tak to je dobře, že je to v pořádku. No já dostala průkazku včera a moc se v těch zkratkách a klikyhákách nevyznám :grinning: Pravý vaječník mě přesně takhle bolel na začátku těhu... měla jsem tam cystu, ale to prý je normální, tak snad to u tebe taky nic nebude.
Já jdu uklízet, než se panstvo vrátí, ať mám trochu lepší pocit :slight_smile: jo my tu máme bílou kuchyň... nikdy bych si takovou domů nepořídila, to je za trest :grinning:
3. únor 2011 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka no mě občas bolívají oba,mám to ještě po těch hormonech co jsem do sebe na jaře napíchala,ale teď jsem měla pár měsíců klid,tak se chci ujistit že je to třeba totéž... Už se moc těším až zase uvidím prcka na UTZ,nejradši bych chodila každý týden,ale oni pak prý UTZ už nedělají při každé kontrole,to je na prd,ne?? Jak pozná rukou že se něco děje???
3. únor 2011 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka jj hlava je vopruz a já hodně trpívám na migrény :frowning2: to je teprve něco šílená přešílená bolest hlavy, zimnice, zvracení, to jsem pak 4dny k.o. a z postele nevylezu :frowning2: snad mě to v těhu nepotká

@leia1 mě na žáhu zabírají ovocné Rennie

u nás dělají utz každou kontr. až do konce :slight_smile:
@misi.21 jak se dělá cibulačka hod receptík sím sím, třeba do IP ať tu ostatní tím nezatěžujem :grinning:
3. únor 2011 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 určitě to nic nebude. No taky bych na ultrazvuk mohla chodit pořád, já jsem se právě divila, mě dělá ultrazvuk pokaždé, vlastně už jsem na něm byla čtyřikrát a na příští kontrolu jdeme ve 20tt, tak to mi bude dělat ultrazvuk taky, tak se těším, ještě uvažuju, že se objednám na ten 3D. Asi to každý doktor dělá jinak, standart jsou 3ultrazvuky za těhotenství pokud vím... pak už vyšetřují jen pohmatem a poslouchají srdíčko. Nemám páru, jak to poznají, vždycky když mě prohmatává, chválí, jak hezky rosteme, tak mám radost, ale ultrazvuk je ultrazvuk a přítel je rád, když přinesu domů obrázky, pan doktor nám ho vždycky nafotí ze všech stran, včera mě dostala ta mávající ručka :slight_smile:
3. únor 2011 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@zup na cibulačku recept prosím veřejně :grinning: já bych si teda nedala, ale kluci určitě jo a každej recept navíc se hodí :wink:
To je šílený, já tohle vůbec neznám, to musí být fakt děs, kamarádce právě začali migrény v těhu a přesně jak říkáš, několik dnů naprosto nepoužitelná a nejhorší je, že ti s tím nijak moc nepomůžou, prostě přetrpět a vydržet. Tak si myslím, že u nás bude dělat ultrazvuk taky pokaždé, to mám radost, protože kvůli tomu se vždycky těším do ordinace :slight_smile: jinak jsem si udělala včera významné mínus u pana doktora, ptal se mě na cukrovku v rodině a já říkám, že matka matky měla cuktrovku, ale až ve stáří a on kolik to jako je a ať vážím slova :grinning: no řekla jsem něco přes šedesát? ... a mám mínus :slight_smile: tak nevím jak to vyžehlit, vypadá v tom případě na svůj věk opravdu dobře :slight_smile:
3. únor 2011 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka mínus u dr. je špatné :grinning:DDDDDD
no na migrénu leda hodně silné oblbující léky ale v těhu to stejně nesmíš, takže jsem ráda za paralen a chvilku klidu, ale teď migrénu nemám jen bolest hlavy, jak nepiju kafe tak mi asi chybí kofein :zipper_mouth:
u nás mě vyšetří prstem, změří fundus dělohy (tím pohmatem a metrem) a pak udělá utz, už konečně venkovní :slight_smile: změří mímo jak roste, zkotroluje srdíčko, v tom 12, 20 a 30 tt jsou utz větší to se kontrolují i orgány a další věci to jsou právě utz hrazené poj. u běžných dr.
3. únor 2011 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@zup tak snad tě to mine v těhu. Jojo, takhle je to u nás taky :slight_smile: áha, ale je to stejně zvláštní, že někdy dělá ultrazvuk pokaždé a někdo ne, zajímalo by mě právě jak je to potom s tou pojišťovnou.
3. únor 2011 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka no oni ty utz pojišťovně nehlásí, berou to jako součást prohlídky, ale někteří dr. u sebe utz nemají a musejí na něj posílat jinam a ti pak teda pošlou jen na ty 3 hlavní no, by mě švihlo bych b yla hrozně nervozní, ale dříve to tak bylo všude no
se taky těším na 3d jak bude prcek vypadat zda bude podobný NIkče :slight_smile: u nás se chodí od 24tt
3. únor 2011 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
aháá, tak to jo :slight_smile: no to je hrozně málo, jen třikrát, já bych byla tak nedočkavá. A kam se chystáš na 3D? Já volala do Hradce, buď prý můžu jít dřív, s tím, že tam bude miminko celé a nebo pak právě od toho 24tt podívat se na obličej :slight_smile: a tak nevím jestli jsem víc zvědavá na to, co to bude nebo na to, jak bude vypadat.
3. únor 2011 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj kočeny,koukám, že je tu zase hezky veselo :slight_smile: to je fajn :slight_smile: . čůčela jsem do 4rána, večer už i přítel se aktivně zapojil do mého uspávání a do 10minut spal on :grinning: dnes se už teda mračím na svět, totálně ko, pobolívá hlava a začíná mě všechno dost štvát, tak se jdu mračit pod peřinu (hehe, pochybuji, že to pomůže :grinning: ) aspoň prcek dělá radost a kopkal :slight_smile: dnes jsme 17+1tt. krásný den :slight_smile:
3. únor 2011 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, jestli není něco třeba s tlakem nebo nějaký skvrny na slunci? Já jsem dneska taky od rána jak praštěná, bolí mě hlava a nechci vůbec nic jíst. Ještě mě rozčiloval soused - Turek. Bydlíme v krajním řadovém domku, souseda tedy máme jen jednoho. Od rány si strašně nahlas pouštěl nějakou hudbu duc-duc. Byla jsem z něj šílená. Nejhorší je, že se sním nedá mluvit. Minule jsem ho požádala, zda by to nedal potišeji a on mi řekl, že je to jeho dům a že si v něm bude dělat, co chce.....
Naštěstí před chvilku někam odjel. :slight_smile:
3. únor 2011 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
No tak jsem doletela ze zubárny a byla jsem na pokecu v práci,asi 2 hodinky jsem se tam zdržela..kuknut na holky,jak pak se jim v práci vede a podrbat o všem možným...a na spáteční ceste jsem se už musela zastavit v cukrárne a nakoupit zákusky,aby ich nebylo málo,koupila jsem pět...tedka jsem po obede,byly špagety s tunákem a cherry rajčátky...tak musím nechat trošku ulehnout a odpoledne se vrhnu na kalorickú zákuskovú bombu...mnam...a tedka se me nejak zavírají oči.....jsem po dnešku už nejaká hotová a to jsem pomalu nic neudelala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. únor 2011 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a když už jsem byla v práci,tak jsem se odvážila...a moc mě prekvapilo,ale už jsem přibrala 2 kg. :grinning: :grinning: :grinning:
3. únor 2011 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
No my sme dneska 17+4 a od soboty začnem 5 měsíc...to to letí jak blázen................
3. únor 2011 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
jeee, holky, to se říká, že když pálí žáha, tak to bude vlasatý? :grinning: to je sranda.ale ty debaty o jídle, to je hustý. Si tady navzájem děláte chutě, což? :grinning: :grinning: :grinning: Já se přidám, já bych zase pořád baštila palačinky s tvarohem a marmoškou :grinning: škoda, že nikdo z vás nerodí v praze motole, bychom se mohly v porodnici sejít :slight_smile: teda doufám, že se ta situace kolem těch doktorů nezhorší, je to děs, což :confused:
3. únor 2011 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@leia1 Já budu taky strašně vlasatý mimča. Kromě toho budou mě mít asi spojenou s krkání....:frowning2: V lékárně mi doporučili Gaviscon, tak si ho občas dám a pomáhá.
3. únor 2011 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@leia1 to já palačinky s tvarohem a marmeládou dělám každý tejdennnnnn........ :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. únor 2011 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@leia1 pane bože :grinning: už dost o jídle... k večeři budou palačinky no :slight_smile:
3. únor 2011 v 15:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@leia1 Tak já si dám taky palačinky :slight_smile:. Už se těším.
3. únor 2011 v 15:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak já dnes byla na kontrole u MUDr. a vše v pořádku :slight_smile:
ale trochu mě sklamalo, že kvůli změně majitele nemocnice nebo co je ordinace přestěhovaná a moje doktorka má teď takový malý "kumbálek" a už nemá ultrazvuk přímo v ordinaci, tak mi ultrazvuk nedělala...
Tak mi je to trochu líto, ale snad je všechno ok a srdíčko bije jak má...
Ty změněný poměry mě trochu děsí, chodím do ordinace patřící k nemocnici kde plánuji i porod - ale moje doktorka se vyjádřila, že toho má plný zuby, a asi skončí.... no moc mě nepotěšila... já myslela, že nemocnice je prostě státní a majitele měnit nemůže.... no vybrali jsme si to rok pro to téhu - žádný porodný, doktoři odchází... :grinning:
3. únor 2011 v 15:33  • Odpověz  • To se mi líbí
už zase o jídle. :slight_smile: Já dnes chuť na sladké nemám za to jsem snědla sáček brambůrků.
Honzík v noci už konečně spal tak jsme i relativně vyspaní i když já bych to zalomila i teď. Bohužel Honzík odmítá spát. :frowning2:
3. únor 2011 v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak u nás dávkujeme palačinky pravidelně, 1xtýdně. ...tento týden ještě nebyly :wink: ale dnes bude krupicová kašička nebo kus-kus na sladko. teď jsem slupla pomeranč a mimísek začal zase tak kopat - jako včera po banánu. asi má radost z vitamínů po tom období salámů a špeku, tak dnes večer zajedem na zásoby ovoce :slight_smile:
@mili01 jojo, s tím porodným jsem ze začátku myslela, že to snad ani není možné, aby to prošlo... to byl šok. a také doufám, že můj doktor, u kt.budu i rodit neodejde - porod. a neonato FN Olomouc, tam už prý taky někteři poděkovali a odešli...
3. únor 2011 v 15:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@mili01 no já jsem ráda, že chodim do soukromé nemocnice, je to a.s. a odchod doktorů nehrozí a služby super
3. únor 2011 v 16:02  • Odpověz  • To se mi líbí
palačinky byly včera, dneska jsme upekly s Aduš buchtu a udělala jsem vajíčkovou pomazánku tak se cpu
3. únor 2011 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
a Aduš se narodila jen s chmíříčkem a žáha byla tragédie celé těhu, teď zatím dobrý
3. únor 2011 v 16:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@myschka @druidee
No k vzteku tak trochu. Za posledních 6 let co žiju a platím daně a odvody v ČR, jsem u lékaře byla maximálně s chřipkou - asi 2x a pak jednou se zánětem močových cest.
Za ty peníze, co jsem ze mzdy odvedla (a není to málo) bych čekala, že mi stačí klasická nemocnice a klasická ordinace spolupracující s mojí zdravotní pojišťovnou... za této situace ale začínám mít obavy, jestli fakt radši nehledat někde jinde a radši si připlatit - i když mi to přijde nefér, mám pocit, že jsem si to celkem "předplatila" a mám ještě spoustu "volného kreditu". Zase je ale pravda, že mě tady do ordinace alespoň vzali, to zubaři mi odmítli všichni, že mají plný stav a nové pacienty neberou.
Ale nesmím se rozčilovat :slight_smile: tak se du uklidnit něčím dobroučkým z lednice :stuck_out_tongue_closed_eyes: ať je mimi v klidu a hezky prospívá. A pletu mu ještě bačkůrky (teda už druhou, jedna je už hotová) :grinning: to taky uklidňuje.
3. únor 2011 v 16:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek