• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@dpetulinka prodávají v lékárně bifiform, to jsou taky probiotika v kapkách a nebo pak laktobacílky baby, to jsou kapsličky co se sypou do mlíka.....
26. srp 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk děkuji děkuji :slight_smile: zkoušela jsi je oboje? Nevím co mám koupit, jak jsou ty kapsličky velký? Stačilo by to rozpustit ve lžičce?
26. srp 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka já ji mám od kamarádky,takže za dupajdy a kabátky bych dala víc...
@ssimmikk teď jsem se dívala na net na počasí,tak to u nás změnili od včerejška o 7!! stupňů. Včera tam bylo 19 a zataženo,dneska už 26° a sluníčko,ochlazení posunuli na neděli,tak snad se někdy dočkáme. Ten byt se nevyvětrá ani v noci jak je rozpálenej celej barák. Už tady zase máme 27°. Děsný a ještě to poroste...
26. srp 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk nebo by se dali rozpustit v čajíku?
@misi.21 to je jasný, jen jsem si říkala, že fusak bude potřebovat stejně, ať má kombošku nebo ne, tak ji pořídime až za rok, až bude padat do sněhu :grinning:
26. srp 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tady je teda vařák, sundali jsme plachtu z bazénu tak za hodinku pošlu holky se koupat a půjdu na ně koukat, ani se mi s kočárkem nikam nechce.Honzík teď usnul, uvidíme na jak dlouho, ale docela pospává i v noci spal pěkně, jen nemohl po koupání zabrat..no ve 23 hod jsem ho položila k sobě do postele a chrupal do 2,30 - vynechal si to svoje půlnoční jídlo. šla bych spát s ním hned, jenže mě padne oko a on se probere, to je pro mně mnohem horší tak raději musím zůstat aktivní :confounded:
@dpetulinka my máme kapičky ty babycalm, z kraje mi přišly že učinkovaly, teď už tak nevím. přijde mi že co mu dávám ten vitamin D tak mnohem míň kadí, před tím měl pomalu pokaždé v plíně zlato, ted mnohem mín, ale třeba to je tím že roste.kadí pomalu jen tehdy když ho rozbalím a vykope se
26. srp 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa tak přesně jak píšeš, taky bych šla spát, ale malá na to má radar, jen začnu usínat budí se a to jsem pak jak praštěná lopatou.
Baby calm mám taky, ale dávali jsme ještě jednou denně ty probio, nevím co účinkuje a jestli vůbec něco účinkuje :grinning: ale mám strach vysadit. Prdíkuje pěkně, ale má problémy s tím kaděním... už kadí jen jednou denně, ovšem za to mi nestačej dvě papírovky a jedna látková :grinning: a stejně ji musím vždycky pomoct. Asi to je tím jak rostou, protože když mi doktorka dávala to D tak říkala, že to má spíš projímavý účinky, tak kdyby měla průjem, ať to na pár dnů vysadím
26. srp 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka ty laktobacílky v kapslách jsme braly měsíc a žádná změna, ty bifiform kapky jsme nezkoušela, ale koukaly jsmena to s lékarnicí a ta sama říkala, že každýmu pomůže něco jinýho, chce to zkusit, ty bifiform kapky stojí něco málo přes 200kč myslím....jinak ty kapsličky můžeš dát klidně i do čaje :wink: já jsme dala malé na pár dní babycalm a bylo to utrpení, tak teď máme espumisan, neměli ani infacol, ani lefax, ale podle složení je to stejný, jen ten espumisan je ještě jednou tak silnej, tak se ho dává míň a vyjde levněji,,,, :wink:
26. srp 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Simonka mi usnula v náruči,už je v postýlce,tak jsem zvědavá na jak dlouho to bude,když vstávala až tak dlouho...Včera jsem ani nestihla všechno vyžehlit,jak se budila,tak mi tady zbylo pár manželovejch triček,tak uvidíme dneska večer,jak to bude. Včera spala celkově tak neklidně,asi to bříško a navíc to vedro,navíc mi včera dost blindila,taky asi z toho hicu,dneska už je to dobrý,akorát pořád neprdí tak jak dřív,ale už se ani moc nekroutí,tak snad bude dobře.
Šla bych něco ukuchtit,ale jsme totálně vyžraný,jak nechodím ven,tak nenakupuju a manžel chodí z práce pozdě,tak mu vždycky řeknu jen ať koupí pečivo v pekárně. Dneska jede služebně do Brna,tak přijde až pozdě večer.

takže si udělám instantní polívku a kus tvrdýho chleba :grinning: Včera mi tchánovci donesli zase 20 vajec a 20 jsem ještě měla,tak vůbec nevím,co mám udělat.Asi zase zapeču těstoviny,ve středu jsme měli zapečený brambory. každýmu říkám,že vejce nechci a věčně mi někdo vozí,nemáme takovou spotřebu a na pečení nemám vůbec náladu...

@lebapa Jí Déčko dávám od prvního dne co jsme doma a má teda v každý plínce něco,ale taky dost málo,ale už od začátku.

Holky začínají nás zase zlobit očíčka,tak kapu a jestli se to nezlepší,tak v po zavolám doktorovi,doufám že nás nepošle na to oční na kanálky. Mám z toho hrůzu. A navíc mi poslední dobou občas šilhá,to taky nevím jestli je normální. Ale vždycky jen jedním okem,pokaždý jiným. Achjo,doufám že nebude nějakej problém.
26. srp 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 miminka někdy šilhají a je to prej normální, Niky taky šilhá a někdy pořádně, to se časem zpraví, oni ještě pořádně nekoukají, tak to chce čas :wink: včera si Verča objevila nožičky a to teda bylo něco, takovej šok a tak si na ně furt koukala a mlela s prstíkama :grinning:
26. srp 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk tak to jsem ráda.
Tak jsem nestihla anit u instantní polívku,Simča už je vzhůru,spala půl hodinky :grinning:
26. srp 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 hlavně aby jste nemusely na ty kanálky, na tom jsem byla s Míšou....to víš, my taky musíme zkusit skoro všechno :angry: jo tak mně Verča spí po pěti minutách, tak´že půl hodina je dobrá :sweat_smile: hrozně se mi líbí jméno Simča :grinning: taky jsme chtěla, že dáme Simonku po mně a manžel nechtěl a stejně jsem si to měla prosadit :confused:
26. srp 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka my měli včera to samé,kojila jsem prakticky celý den,vůbec nespal :confounded: nevím,jestli to bylo tím vedrem..
26. srp 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk nám se taky hrozně líbí :grinning: :wink: ve středu tady byl švagr a chvilku na ní mluvil a pak mi říká,je to Simona nebo Zuzana :slight_smile: tak jsem se musela smát,prej si na ní ještě nezvykl :grinning: Já po sobě Míšu nechtěla,ale kluk by po manželovi byl. Já chtěla ještě Dominiku,ale k malý se Simonka hodí víc :slight_smile:
26. srp 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 No u nás si michaelu vymyslel manžel,rodině se to líbilo, tak jsem to dala, já jsem chtěla taky jak říkáš, Simču, Dominiku a hodně Sabču a nakonec manžel s Míšou mě ukecaly na Niky, teda Verču
26. srp 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dneska jsme šli ven hned ráno a malý si pak spinkal v kočárku pěkně ve stínu pofukoval větřík,tak dobré.Ale co jsme doma tak řve a řve a chce furt prso,stejně jak včera :angry: už aby ty vedra skončily
26. srp 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mám na balkóně 40,0°!! Fakt síla. V obýváku 28,4°. Větrák se bojím pustit kvůli malý,tak se tady potíme... Nejvíc mě štve,když přijde nějaká návštěva a já se musím oblíct :unamused:
@slena u nás se nedá jít ven ani dopoledne,než se malá nají,tak je přes 25°...
26. srp 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 hihi, zrovna dnes jsem tu měla kamošu a pěkně mě točilo být oblečená :grinning: to Niky to má v tomhle jednodušší :wink: my jsme měly odpoledne na balkóne nevím kolik, protože teploměr máme do 50C a bylo přes :rolling_eyes: to je až neuvěřitelný, humus hnus :angry: už ať konečně prší....klidně i sněží, ale tyhle vedra nééé :zipper_mouth:
26. srp 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malá mi poslední dva dny tak špatně usíná,doufám jen,že je to tím vedrem a až se ochladí,tak se to její spinkání zase vrátí...
Dneska jsem jí vyzkoušela plínky 2ky a jsou jí ještě dost velký,tak jsem načala balík 1.A taky jsem vyzkoušela žlutý pemprsky a moc spokojená jsem s nima nebyla,zůstanu u bílejch...
26. srp 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk
@misi.21 jj taky chodím doma polonahá :grinning:
26. srp 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ty žlutý pampersky nám taky nesedila, teď jsme je teda nezkoušela, ale Míša mi je pročůrávala :unamused: jinak teda já sjem musela Niky vyřadit jedničky kvůli tomu, že jí nebyly na výšku, teď mi přijde, že i ty dvojky jsou jí malý, nevím, musím vyzkoušet asi trojky, jako takhle jí ty dvojky jsou, ale na výšku jsou krátký, zapínám je těsně nad stehýnkama a má je navrchu pak otlačený :unamused: jenže trojky budou asi taky dost široký....to je teda něco s plinkama :grinning: na tu naší žížalu, už pomalu vyřazuju i oblečení 62, i když něco co je dost dlouhý má i 56, ale to snad jen dvě věci, hrozně roste, to Míša měla tuto velikost na délku až ve třech měsících,tak nevím co bude nosit potom :grinning: snad se jí ta výška trochu zpomalý :wink:
26. srp 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 o usínání mi ani neříkej, to je u nás na dvě hodiny a když to trvá déle, tak už teda rostu :angry:
26. srp 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk
@misi.21 žlutý pampersky to myslíte ty Sleep & Play? v tom oranžovo žlutým balení? mám doma 4 balíky velikost 2, ještě je nepoužíváme, ale byla by škoda, kdyby byly blbý....
Jinak my jsme se dnes koupali v půl osmý a teď mi (snad) usnula.... už to 2x vypadalo že dobrý a pak se probrala, tak jsem zvědavá co teď...
Holky, jak uspáváte mimina? na rukou? nebo je dáte do postýlky až samy usnou??? Já teda věčně kolíšu na rukách (bolí mně už záda) ale v moudré knížce jsem četla, že miminko se má učit aby usínalo samo... tak nevím, já když ji dám do postýlky, tak okamžitě pláč a než by usnula, asi by na mně sousedé poštvali sociálku... :grinning: ono mi to ani nedá, nechat jí plakat v postýlce.. tak se chci zeptat, jak to máte vy?
26. srp 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 jj, to jsou přesně ty pampersky co píšeš :rolling_eyes: no já obě holky od narození vedla k tomu, že se vykoupou, nají a jdou do postýlky a tam se prostě spí, že už je nevytáhnu, pokud plakaly, tak sjem dala dudlík, pokud to taky nezabíralo, tak jsme si sedla na postel a dala malé ruku nebo jí hladila, pak jsem odcházela den odedne dřív, aby si zvykly, u Mišky to bylo takhle, Niky celkem rychle pochopila co po ní chci, nebyl problém, ažte´d jak má problémy s pupíkem a jsou ty tepla, tak usíná třeba i 3hodiny, nejde jí ani uspat a nic a poud máš naučený na chování, tak si pokud teda chceš na to co nejdřív miminko odvykni, jinak budeš chudák :unamused: takhle to je teda u nás, když by teda byla některá z nich nemocná, tak je to něco jinýho....
26. srp 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak zase brutální noc, oči mám opuchlé a třeští mi hlava, konečně se snad trošku ochladilo
ten náš prcek začíná být pěkně otravnej i přes den, přebalenej je, nakrmenej taky ale nespí a pobrekává, mi připadá, že si tak povídá...ale kdo to má poslouchat porád a nebo se chce nosit, už mě z něj bolí ruka i záda, víc než kojenec je snad nošenec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a propo dáváte dudlík? my jsme kvůli kojení nedali, palec si necucá, ale někdy bych ho ráda ucpala, máme dudany od aventu, ty uplně malinký a dudá tak minutku a pak ho vyplivne, jaký dudlík máte/ nemáte vy?
27. srp 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 já mám teď dvojky Sleep & Play, dostali jsme čtyři balíky a jsem zatím spokojená, nepročůrává mi je a opruzená taky není.
@slena já doufám že je to vedrem protože jestli ne, tak mě trefí až se ochladí :grinning:

U nás noc děsná, bbylo strašný horko o půl noci už jsem nevěděla co s malou, tak jsem napustila do kýblu vodu a vykoupala... pak spinkala do 4, ale od tý doby jsme zas vzhůru, bolí ji bříško docela fest, poslala jsem Ondru pro ty kapky. Ty laktobacílky jsem ji dala do trošky čaje, tak to vyžahla, ale měla blicí den, takže to v tu ránu vyblindila, to by bylo k ničemu. Dnes zas pařák, jsem vytočená myslela jsem že už to skončí :angry:
@mili01 my vykoupeme, nakrmíme a uložíme, většinou je po tom koupání a jídle utahaná, buď usne už u prsa a nebo si usne v postýlce docela bez problémů, třeba si trochu pokňourá, dám jí dudana a je to dobrý, nebo se ji spát nechce a to je pak schopná si tam vypravovat s kolotočem třeba i třičtvrtě hodiny, nebrečí, ale musím nechat rozsvíceno aby na to viděla a většinou ji tam dám ještě oblíbenýho medvěda, ať si pokecá :grinning: a když začne kňourat, tak dudlana a usne. problém je ve chvíli kdy ji bolí bříško, jak píše @ssimmikk ale to my máme většinou až po tom prvním nočním spaní, takže pak se skoro stavíme na hlavu, ale já moc nechovám, vezmu ji na chvilku do náruče, pomazlíme se, ale nechovám, zatím to nevyžadovala, tak se tomu snažím vyhnout, doma to jde, když jsme ale u našich a bulí, tak ji vezmu do náruče, zas je fakt že ji stačí že ji držím, hrcnu si s ní a je klid. Já si myslím že je ještě malinká na to aby jste měli nějakej pevnej usínací režim, nevím jak se to dá udělat :grinning: u nás je pořád každej den jinej, určitě se časem naučíte usínat sami, takhle malé děti by se podle mě zase neměli nechat vyřvat, zkus zavinování, třeba ji to uklidní
27. srp 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava my máme dudáka od mamu, už od porodnice, protože jsme si snad už na porodním sále cucaly palec :grinning: a dobrý, ten si vzala hned, ale je to nějakej ten obyčejnej, pak jsem koupila nějakej lepší taky od mamu, myslím že perfekt, je krááásnej :grinning: vzala jsem zelenej, že nám bude ladit s kočárem, jenže se cácorka naučila na ten starej a novej nechce, má úzkej ten krček savičky, jinej tvar a ten mi plive fest. Ale u nás dudák jen před spaním, jinak si ho nevezme, když brečí kvůli něčemu jinýmu než kvůli tomu že chce spát a nejde ji to, tak si dudlíka nevezme.
27. srp 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01
@ssimmikk já mám na mysli žluto zelený pemprsky,ne ty Sleep a Play.Myslím že to jsou New baby.
@lukava s uspáváním to taky u nás není nic moc. Chtěla bych ji naučit usínat samotnou,ale nevím jak. Dudel plive většinou jakejkoliv a když začne brečet,tak ji na chvilku uklidní mluvení,když si k ní sedneme,ale za chvilku zase brečí. zatím mi usíná u kojení na rameni,když jí dám odkrknout. Ale teď poslední dva dny je do hodiny zase vzhůru,takže ji uspím u prsa v leže. A jak se vzbudí na kojení,tak pak taky neusne,takže zase v leže. Odpoledne občas usne sama v postýlce v obýváku,jak kdy,ale večer ani ránu. Naštěstí s ní nemusím chodit,ale stejně je to na prdlačku.
27. srp 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak u nás bude dneska asi ještě hic,už je tu 24°,tak uvidíme... Táta je zase v tahu,už mě to začíná štvát,že jsme věčně sami,musím si s ním promluvit. mě se taky nechce sedět doma,ale prostě se teď musíme podřizovat malý a už to tak bude pořád,tak by to měl taky pochopit...

Dala jsem jí do postýlky a zase brečí,tak já nevím co s ní mám celý den dělat...
27. srp 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava já jsme malé dala ze začátku taky od aventu, ten malinkej, měla je i Miška a ani jedna je moc nechtěla, obě holky jsou na dudlíku od MAMu, teda Míša už nééé :grinning: ale jak píše dpetulinka, malá ho má na usínání a nebo než jí udělám jídlo, tak si chvíli podudá, každýmu miminku vyhovuje jinej tvar, chce to zkusit, já měla doma snad všechny tvary a obou seděl nejvíc od toho MAMu a to, že si necucá palec neznamená, že nebude chtít dudlík, chce to zkusit, děti to většinou uklidní :wink:
@dpetulinka taky míváme bolení bříška většinou až nad ránem :frowning2: a to teplo je humus, těšila jsem se, že bude chladno,mám úplně zkaženou náladu :angry:

Holky vím, že zelená stolice je u miminka na UM normální, ale tmavě zelená, fakt hodně, že to i přestává být zelená, taková ta tmavá vojenská, když to mám přirovnat, je taky normální? Nevíte někdo? :confused:
27. srp 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misi.21 ty myslíš ty žlutý pro novorozence asi, že? Tak ty byly v pohodě, jediný co nám neseděly, tak byly ty oranžový Sleep a Play, i když za ty prachy přes den stačí :confused: já jsme koupila teď na kupony v DM hugiess, když jsme to propočítala, tak jedna plinka nevyšla ani na dvě koruny, jsou to dvojky a zatím v pohodě....ono asi u miminka je to celkem jedno, ale až se dítě víc hejbe a vše, tak už jsm s Míšou byly jen na Pamperskách, jinak vše pročůraný...
27. srp 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek