• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@lebapa četla jsem 1x denně 5 pilulek,mně poradila sestra od dětský-laktační poradkyně klidně i dvakrát pět.Vždycky zatoč tím víčkem dole,ono ti jich pár vypadne a pak jen odendej to víčko a přímo do pusy,nesahat na to.Jo,a před a po tom půl hodiny nejíst,nepít,aby to účinkovalo co nejvíc.
30. srp 2011 v 16:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,tak my se ted´ vrátili domů,malá moc odpoledne nespinkala,jen asi půl hodinky,tak doufám,že mi ted´ neusne ještě před koupáním. ted´ jíme,jak jinak :slight_smile: Táta nám přijede až večer,jel pomoct s něčím ségře na stavbu. Udělalo se tady hezky,ale v poledne,když jsme šli,byla celkem kosa,měla jsem rifle a mikinu.
Zítra jedu k ségře,ve čtvrtek na kyčle a v pátek to asi vezmu s kočárkem procházkou k našim,je to hodina cesty. Na neděli domluvím se ségrou grilování,mám šílenou chut´ na grilkuře,mnami...A týden bude zase pryč...Šílený...
30. srp 2011 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@lebapa jen se vložím do konverzace, mě porodní asistentka říkala, že na rozjetí laktace můžu klidně pět kuliček před kojením a pět po kojení třikrát denně
30. srp 2011 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrunka01
@dpetulinka tak jsem si tu první dávku dala špatně, našla jsem si zatím že se bere těch 5 kuliček, ale ne jak, až ted než jsem sem koukla že se to cucá..takže si dám před koju a po koju..vycucat..a nevíte kolik dní to můžu brát? to jsem ještě nenašla..no asi by se mi pak mělo to mlíko udělat, ale aby mi taky zůstalo :sweat_smile: ted piju mimo jiné 2 litry koju čaje denně, když jsem ho nepila chvilku tak to bylo znát že jsem neměla skoro žádný mlíko ale pořád to teda nic moc efekt..
30. srp 2011 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@lebapa fakt je ten čaj tak znát? :o ty jo to koukám. No jo cumlat, to mě nenapadlo ti to napsat. Je to nejen na rozvoj ale i na podporu laktace, takže až budeš mít mlíčka dost zkusila bych třeba dávku snížit a pak přestat brát úplně a kdyžtak se k tomu vrátit, doufám že ti pomůžou.
30. srp 2011 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka já myslím že znát to je, ale asi né až tak zázračně, je to i o těch tekutinách co do sebe dostanu, ale je pravda že právě jeden den jsem jezdila a čaj si nedala a cejtila jsem to na sobě že mi mlíka ubylo..cumlat budu asi až ráno, přes noc se mi prsa nalejou až až a Honzin je k tomu línej to ze mně dostat, takže ráno se budu těšit na expediment :grinning: Mě ti to překvapilo že k tomu není žádný povídání, tak aspoň nebo vlastně hlavně že mám vás..u Báry jsem touhle dobou pomalu přestávala kojit, přestala mi přibírat, museli jsme dát příkrm a už pak ode mně moc nechtěla..možná je to i jinou lahvičkou, většinou to mladýmu problém nedělá se přisát ke mně.
30. srp 2011 ve 20:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, nějak nestíhám. dnes jsem fakt vydeptaná a teda obdiv mamky, co vám pláčou miminka celé dny.. mě to stačilo dnes. je tu zima.
zítra gynda, v pondělí kadeřnice, ve středu info schůzka na kurz baby masáží a pomalu začnu zjišťovat to plavčo.
sype se nám kára, tak musíme brzy pořídit jinou.. ach jo.
30. srp 2011 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee taky plánujeme plavání, asi od toho půl roku, uvidíme jak nám to vyjde. o autě ani nemluv, taky nám začalo zlobit, už je prodaný a teď cestuju manželovým co má jen na ježdění do práce, se tam ani všichni pomalu nevejdeme. ve čtvrtek se manžel jede podívat do třetice na "nový" snad už bude to pravý, doufám teda, nic jinýho pomalu poslední dobou neřešíme..jo a gyndu mám v pátek a kadeřnici 7.9., jsem v závěsu za tebou :grinning:
30. srp 2011 ve 22:24  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, asi bych to měla oslavit :slight_smile: honzík dnes v noci vstával jen dvakrát na kojení (ve 12 a ve 4), jsem se po dlouhé době vyspala... asi poprvé od porodu :dizzy_face: včera večer vyváděl teda jak černá ruka, tak se tím asi tak unavil, prostě nebyl asi od čtyř k utišení a řval i v kočáru, i v náruči, i v kyblíku při koupání, byl nakrmenej, přebalenej, prostě všechno...už mě tyhle jeho breky naštěstí míń rozhoděj, prostě řve asi bez důvodu
@lebapa
@druidee taky uvažuju o plavání, škoda, že v půl roce to vychází zrovna na zimu
auto jsme koupili nové už před porodem, bylo to velice moudré rozhodnutí, teď už to naštěstí nemusíme řešit a holkyyy, má to automat : ) řídí se to uplně samo, fakt moc doporučuju, celý život bojuju s řazením a už NEMUSIM :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
31. srp 2011 v 07:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Krásné ráno
tak Míša se dnes budila ve 2 a tak v púů6. Najedla se, chvilku čučela a teď už zase spí. Honzík taky ještě spí a Martin dojel z noční tak ulehl k dětem. Za to já jsem vzhůru od půl6 a už jsem neusnula. :frowning2:
Dnes musím na pracák se jit odhlásit. Paní mě včera volala abych se dostavila.
Honzík si dnes ještě užije poslední den prázdnin a zítra už jde do školky. Je to hrozné to tak říct ale jsem ráda že už bude ve školce. :wink:
Holky plavání s dětmi doporučuji. chodila jsem s Honzíkem od půl roku a byo to skvělé. S Míšou už jsem se informovala. Tak od ledna můžeme nastoupit. U nás je to 10 lekcí a cena 1200,- Něco nám přospěje pojišťovna. :slight_smile:
31. srp 2011 v 07:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Četla jsem tady debaty u autech. Tak nám se včera večer auto pokazilo. :frowning2: Naštěstí máme ještě doma další dvě auta, ale i tak mě to štve. Zrovna se pokazilo to, které máme největší a jezdím s ním já s dětma. navíc bude chvilku trvat než nám to můj taťka opraví, protože má v dílni auto které mu zabere ještě tak týden práce. :frowning2:
31. srp 2011 v 07:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,tak já dnes jedu na celý den k ségře. Malá jako by měla radar či co. Když můžeme spát,tak v půl devátý každý den vstává a když má vstávat,tak si chrupe. Možná je to tím,že jsem jí nechala u mě v posteli od 6 a nedala jí do postýlky,nebo nevím. No každopádně ji musím vzbudit,aby se stihla najíst,to je nadlouho a taťka nás tam v 10 hodí. Kdybych věděla,že bude takhle spát,tak jsem to domluvila na dýl,ale co den,to nějaká novota.
A s usínáním v 19h je asi taky konec,poslední dva dny usnula v půl desáté. Ale zase vstává až v 5. Včera už jsem byla unavená a zhádala jsem se s Peťou,tak jsem se mu teď omlouvala... Někdy jsem fakt protivná.

Zažívání si se mnou pořát hraje,etď to byla pár dní zácpa,od víkendu mě zase všechno co sním prožene a že toho teda moc sníst nestihnu,no mazec prostě...Nevím jestli to jsou změny po porodu,nebo teď ta moje blbá životospráva...
31. srp 2011 v 09:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@lukava ahoj, jj plavání versus zima taky řeším... jestli nebude spolehlivé auto, máme po plavání :frowning2: jooo, automat-můj sen! :sunglasses:
31. srp 2011 v 09:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@misi.21 :grinning: já zrovna také čekám, až malý konečně vstane-musím na gyndu. jindy šáší už od 6hodin :grinning: tak přeji hezký výlet! :slight_smile:
@micka1 mě na tom nejvíce štve, že už do toho člověk vráží víc, než to auto má hodnotu - teda v našem případě. a taky že se sype čím dál víc a častěji. možná se nám ho podaří prodat za 20 ale od minulé technické už spapalo na opravách 35... no a když jinde šetříme každou kačku a pak najednou 20, 10 nebo 5tis honem do auta, ať jede... raději splácet nové, spolehlivé auto. moc se nám do toho nechce, ale musíme.
31. srp 2011 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@lebapa jj, tak budeme obě po "dámské technické" (tak nazvala moje kamarádka preventivní prohlídky u gynekologa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ) a s novým účesem :wink: (měla jsem sto chutí napsat "s novou kapotou" ale to už by vypadalo, že mi z těch aut hrabe... :grinning: )
31. srp 2011 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee no ani bych se ti nedivila, ten můj taky říká jak mu z těch aut hrabe.nakonec jel dneska na okuk auta, no uvidíme jak dopadne, před tím byl v klidu ale tentokrát je docela nervozni.taky to je přes půl republiky..chjo
@lukava no mě baví řadit, automat bych nepotřebovala, na druhou stranu jsem to ještě nezkoušela, tak nebudu říkat že raději klasiku..nové by se mi taky líbilo, ale takovou kupu peněz co stojí to naše vybraný by jsme nedali dokupy ani za 10 let.no je nás holt hodně tak potřebujeme 7místné

Dnešní noc bych spala jako sněhurka po jablíčku a nešlo to..Honzin byl vzhuru už po 23 hod, pak v 1.30, 3.30 a v 5.30 jsme vstávali, už nechtěl ležet ani u mě v posteli a jsem nervozní když přijede Pavel v noci domů a pak jde zas za volant, nechtěla jsem aby mu tam jódloval.
@micka1 chápu že se těšíš až bude Honzík ve školce, pro mně to nezní blbě..holky přes den pomůžou, na druhou stranu přidají, tak taky bude dobrý když budu mít jen na kluka chvilku a odpoledne už budeme spolu..no ty dopoledne tak rychle utíkají a on se aspoň ve školce zabaví se sobě rovnými, jen mu to prospěje.
31. srp 2011 v 09:31  • Odpověz  • To se mi líbí
holky jsem z toho zmatená, našla jsem tuhle diskuzi, už včera a bylo mi to divný - ohledně těch homeopatik
http://www.emimino.cz/diskuse/homeopatikum-ricinus-communis-zastaveni-laktace-pusobi-26147/
tam řeší zastavení laktace tímto přípravkem..teď jsem se snažila si odsříkat zas na odpoledne, i když v prsu cítím že nějaký mlíčko mám tak to ze sebe nemůžu dostat, bojím se že na mě to má ten opačný účinek a budu mít po kojení uplně..nechápu to, stejný přípravek a jedny to mají na rozkojení a druhé píšou na zastavení..
31. srp 2011 v 09:50  • Odpověz  • To se mi líbí
no nakonec se mi povedlo odstrikat 40 ml, musela jsem pockat az mi v těch prsou jakoby zamrazí a pak to teče, ale jen z jednoho.z druhyho jsem teda kojila ale z něho nešlo nic..
31. srp 2011 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@lebapa v rychlosti, nekoukala jsem na článek ještě pak to přečtu, ale zastavení laktace tímto přípravkem-ano, ale ředění musí být 30CH tuším, ty bys měla mít 5CH, v tom je rozdíl.
31. srp 2011 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj maminky :slight_smile: tak sjem to trochu prolítla a trochu vás dočetla :wink: Niki už mi dva dny pláče, je nevrlá, nevím co s ní, nejde jí spát a nic :frowning2: Do toho dojela Míša, tak jsme prala a věnovala se jí....zítra už jde do školky, jsme zvědavá, jakto zvládne, ale furt se mě ptá proč nejde už dneska :confused: no uvidíme...
K autům nemám co dodat, před 3rokama jsem si koupila VW Passat combi a neměnila bych, teď je mu 8let a zatím pohoda, naši si koupily to stejný letos :grinning: manža dělá mechanika a když jsme řekla, že chci zkusit automat, tak mi řekl,že to doma rozhodně nechce :grinning: a mě řadit baví, když se auti rozjede a pěkně to zařeže do sedačky :grinning:
Jinak už dva dny nemůžu krutě na záda :angry: manžel musel v noci vstát a jít si do obyváku pro malou, nemohla jsme se pohnout a úplně mi vyhrkly slzy bolestí :astonished: nevím co se děje, bolí mě to okolo páteře, přes den to jde a v noci mně v tom úplně tepe :angry:

@lebapa tam je to prej podle toho čísla na konci, tak mi to řekli v lékárně, když jsme je kupovala....ale víc ti řeknou holky, myslím, že na rozkojení je 5 a na zastavení 30? nebo tak nějak mi to řekli, už nevím :sweat_smile:
31. srp 2011 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee joo auto, taky jsem vzteklá, pořád něco opravujeme a sypou se do toho kačky, mysleli jsme že ho prodáme a koupíme něco spolehlivějšího, jenže Ondra usoudil, že ho přes zimu na stavbě asi docela dorasí a že by nerad ničil to nový, tak musíme ještě tak půl roku vydržet, ale pochybuju, že pak za něj něco dostaneme no...
@lebapa mě zas rozčiluje když Ondřej přijede v noci domů, že mě vzbudí, když u ž můžu spát a stejně se doma ani neohřeje a je zas v čoudu :confounded: tak jsem to čtení prolítla, je to ono 30CH je na zastavení laktace, při každých homeo můsíš dávat pozor na ředění, protože i ten samý přípravek může pak způsobovat něco jiného. Jinak jestli nemáš 5CH měla bys mít tuším max 9CH.
Holky plánujete někdo vaničkování? S tím plaváním a zimou jsem otrávená, protože nemám doma přes týden auto... jééé řev, jíst :grinning: honééém, je jak hodinky
31. srp 2011 v 10:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@lukava
@druidee Tak automata mám a nedám na něj dopustit ... už bych neměnila za manuálku .... je to pohoda a dá se u řízení dělat spousta věcí :grinning: :grinning: :grinning:
@ssimmikk s těma zádama si můžeme podat ruce ... před chvílí jsem se vrátila od dr a ta mi řekla , že pokud kojím tak mi nic dát nemůže, tak mě poslala v pátek na rehabku a nebo že mi ty záda srovná .... no to zase bude dílo. To bude lup křup a už se nenarovnám vůbec :angry:

Jinak holky lituju Vás , co Vám děti nespí a hulákají celý den a noc ... ťuk ťuk my máme pohodu .... doufám, že to tak vydrží furt :grinning: :grinning: :grinning:
Musím jít s hafanem ven ... už se tady hlásí .... tak si Vás pak dočtu co tady písnete ... zatím pa :wink:
31. srp 2011 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@hradilenka hm, taky bych měla jít k mudr.už se to fakt nedá :unamused: teď ještě ke všemu dělají schody a tak tahám do prvního patra kočár v ruce po schodech :angry: já mám takovou obavu, že mě to bolí po tom epiduralu, jak mi to nemohl napíchnout a píchal všude , tak to teď při těch bolestech hrozně cítím, tak nevím jestli tam není spojitost :astonished:

Jinak k plavání, já jsme s Míšou začla chodit v září(v 8 měsících) a chodí každej rok, celej rok, nehledě na zimu, když tam člověk po plavání hoďku pobude aby se mimi aklimatizovalo, tak je to v pohodě :wink: taky plánuju začít i s Niki, ale nevím jak to budem teda dělat s Míšou v plavču, já nemám ještě odvahu chodit do bazénu, tu jizvu nemám ještě pěknou :unamused:
@micka1 máte dobrou cenu v plavču, já dávám skoro 2tis.za 10lekcí a mám pocit, že když budou chodit obě, že mě to zruinuje finančně, protože mi teď stačí to mlíko na dva dny za 240kč :frowning2:
31. srp 2011 ve 12:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Hledám levné, nové auto s automatem... :grinning: :grinning:

Jinak gynda dopadla dobře, paní doktorka si pochovala Jindru a byla z něj nadšená :dizzy_face:
Teď se ho snažím uspat, ale marně. potřebuji se prospat. už druhou noc to byla prdíková katastrofa. Jinak tady lidi chodí v tílku a v kraťasech, mě bylo tak akorát v saku a malý měl bundičku-je zima. nechápu ty lidi...
31. srp 2011 ve 13:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka uf, díky,tak jsem zas klidnější. stejně mi to nedalo a další dávku jsem si vzala, mám to 5CH, takže by to mělo být ok. Teď jsem v práci do 16 hod. vzala jsem si odsávačku s sebou a za hodinku, dvě si někam zalezu a odstříkám si abych neměla velkou pauzu.
@ssimmikk no to bych tomu i věřila že se ti ozval ten vpich u zad, kor když to teď mnohem víc namáháš kvůli těm schodům. Jak neseš ten kočár do patra tak jsi celá pokroucená a tělo dostává zabrat.
Na plavání chodila loni kamarádka, teda spíš její skoromanžel s malou, je květnová a zima tomu nevadila. pořádně jí vysušil vlásky a do auta na parkoviště došli. Nám to tak jako jim bohužel nevyjde, to jim závidím. Chodili totiž každou sobotu dopoledne, taťka vzal Simču do bazénu a mamka měla dopoledne pro sebe..no spíš na klidný úklid a vaření. Jen prý jednou tam jela Jířa s malou, jinak to byla pánskodámská jízda a nemohli si to vynachválit. Ale je pravda že tam prý byl jediný tatínek mezi mamkama..u nás to dopadne maximálně opačně, že jednou to vyjde manželovi s tím jeho povoláním.
@druidee prima že jste v pořádku a že se líbíte :slight_smile: Já si v pátek beru Honzíka taky s sebou, doufám že mě tak aspoň nenechá čekat tu klasickou dvouhodinovku než přijdu na řadu
31. srp 2011 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@lebapa snad Tě nenechají čekat, neměli by.. ať dobře dopadnete :wink:
31. srp 2011 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee to je dobře že jste ok, my jdeme až 14září, tak jsem zvědavá co udělám s malou, snad bude hodná :slight_smile:
potřebuju zajít koupit ty baterky, chtěla bych zkusit dát malou do šátku, abych nemusela zas tahat kočár, snad to zvládneme, jestli bude řvát beru kočár no :-/ ale říkám si v kočárku ze začátku taky brečela a nevzaly jsme to :grinning: Vidíš já si včera na dvě hodiny lehla, když si vzal děda malou do kočárku a spala jsem jak špalek... ovšem pecka přišla večer, když jsem nemohla usnout, když jsem konečně zabrala tak se za půl hoďky malá vzbudila na jídlo a to dnes spala docela pěkně, takže mám naspaný 4hoďky, sním o šesti :grinning: to se mi ještě nepovedlo co se narodila.
31. srp 2011 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@dpetulinka jů, dej pak vědět co šátkování. kámoška mi říkala, že jí všechny 3 děti ze začátku vždy v šátku řvaly, že si musí zvyknout. Jindra se mi tam ale kroutí do luku, takže to fakt nešlo.. no pořídila jsem ještě elastický a tam už nebrečel, ale zase jsem to hala bala uvázala, jak jsem řev zase čekala...
31. srp 2011 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@lebapa ty chodíš do práce? Tak to máš můj obdiv, idkyž na chvilku bych vyměnila plínky a prdíky za něco jinýho :grinning: jojo, určitě odstříkej, myslím že čím častějc tím líp :slight_smile:
@ssimmikk na dva dny 240kč??? To je šííílený :confounded: tak to věřím že to musí bejt náročný, nevím jak bychom to zvládli, zatím mi nezačal chodit rodičák, takže to pořád táhne jen Ondra, už to ale začíná bejt fakt náročný, už aby to přišlo.
31. srp 2011 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@druidee my máme elastický, měla jsem strach že bych ten pevný neuměla uvázat, ten kdyžtak pořídíme až bude větší jestli se to ujme :grinning: mám ji dát spíš do kolíbky nebo do kříže??? Vůbec nevím
31. srp 2011 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek