• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@dpetulinka já zkoušela zatím jen kolíbky. ale asi zkusím kříž, protože malej se nerad nosí na ruce, ale když ho držím "na stojáka" tak to je cool... a ptala jsem se na to mudr a říkala, že jeho zádíčka v šátku ok, to spíš záda maminek budou pak ouvej :grinning: a nejhorší na zádíčka jsou ty pojízdné chodítka.
31. srp 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee Minule jsem ji taky dávala do kolíbky, bože to byl randál :grinning: a to bejvá u mě v náručí spokojená, jo taky když nosíme na stojáka jsme spokojený :grinning: hlavně aby ji něco neuniklo, to mám právě strach že v šátku neuvidí, tka nebude spokojená, ale zas by tam mohla usnout. Uvidíme, teď se nají, pak ji nechám odpočnout a zkusíme to. No sice to ještě neřeším, ale chodítko je prej nejhorší co můžeme dítěti pořídit. Ta naše doktorka je šílený, dnes když jsme přišly na kontrolu zrovna byla na cestě na nákup... tak nás rychle zkontrolovala, zas ji nedala ani na bříško a pak mazala s náma, já šla taky nakoupit, tak stála ve frontě předemnou... já nevím, sice to bude na chvilku ale já ji asi změním a budu chodit k tý dětský ke který jsem chodila já, sice je to přes půl města, ale ona je tak pobrkaná, máme trochu potníčky z těch veder, tak jen na mě vyhrkla, no potničky to nic to potřete joditolem nebo čím, ani jsem ji pořádně nerozuměla a už byla pryč....
31. srp 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky Klárka mi pořád kouká jen na pravou stranu, ikdyž ji dávám všechny hračky nalevo, tak bude koukat třeba na holou zeď, ale hlavně když to bude na pravý straně... co s tím???
31. srp 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka hm, tak s takovou mudr bych spokojená nebyla. naše je suprová. vše vysvětlí, ptá se, debatovaly jsme o očkování atd...
no, Jindra si hlavu točil každou chvíli jinak-týden ta a týden druhá strana. a tchýně to prý řešila podložením hlavičky, aby ji nemohlo dítě na tu stranu položit.
31. srp 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee babička mi taky říkala ať podkládám, asi budeme muset, jinam ji prostě nepoloží koza jedna :grinning: zkusím ji ještě v postýlce otočit, aby měla okno nalevo. No nabaštěný jsme, jdu rychle povlíknout a pak zkusím ten šátek :slight_smile:
31. srp 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee
@lebapa holky a vy kupujete ojetý u nás? myslilm že, daleko výhodněji to vychází v německu a pomůžou i s registrací do čr, fakt se to vyplatí a je tam jistota, že neni přetočený tacháč..ale to je spíš na chlapech, tak ať si to rozhodnou :unamused: my už máme druhý dovezený z německa a jsme moc spokojený :slight_smile:
31. srp 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky, jak tak sleduju vaše šátkování, tak je to asi taky boj, ale přišlo mi, že je to jednoduchý, dkyž vidím, jak v něm každej miminko nosí :grinning: já přemýšlím, že si nějáký nosítko pořídím pro Niki, ale nevím jaký, máme školku za barákem a nechce se mi furt tahat kočár, tak něco na těch 10minut než odvedu Mišku a dojdu dom, ale co?

@lukava já mám auto dovezený z Itálie a naši taky, ovšem přes bazar, to nevím jak bych se tam domlouvala, my ok a naši bychom řekli, že maí tachec stočenej, i když to je asi u každýho auta, myslím, že tomu se člověk moc nevyhne :unamused:
31. srp 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka jj na dva dny 240kč a můžu ti říct, že šílím, ted teda ještě dvě dávky vyjdou i do třeího dne anebo na tu noc, ale až bude pít víc mlíčka, tak nevím, to bude ta pixla asi na den a půl a to teda finančně nevím jak utahneme :rolling_eyes:
31. srp 2011 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo,holky, četla jste nebo slyšela některá o tom,že od novýho roku bude změněný rodičák??? :angry: já jsme to četla na netu a jen jsme se nasrala :angry:
31. srp 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava Ani v Německu nemáš jistotu, že nemáš stočený tacháč i tamn jsou už fištróni .... my máme auto taky z tama dovezený bylo rok jetý když jsme ho brali a nemyslím si , že ceny tam jsou nízké ... ale obejdeš tady ty překupníky a víš, že ten tacháč nemáš stočený 2x :grinning: Nejlevnější auta jsou u Hamburku ...
@ssimmikk Z Itálie bych auto nebrala ani omylem ... to jsou cigáni jak sviňa ... navíc Ital je schopný auto zhuntovat za půl roku ... vím o čem mluvím viděla jsem to na vlastní oči ... oni to auto ani nedají dopořádku když ho prodávají ... to až tady u nás léčí ti překupníci :grinning: ...
Za to mlíko teda utratíš fakt majlant ... neuvažovala si o tom , že si pořídíte kozu....? :grinning: :grinning: :grinning: To je mazec jak je všechno drahý ... jo a o tom rodičáku to už vím cca 5 měsíců, chtějí to dát z 7600,- na 7100,- a prý zase bude variabilní to , že každý může jít do práce kdy chce i dřív ... zase kecy ... jen aby ušetřili.
@dpetulinka Já nepodkládám ...to si myslím že se nemá ... prostě natvrdo jí tu hlavu otočím i ve spánku ... :slight_smile:
31. srp 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějak ten kůň hapruje i Vám holky?
31. srp 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy :slight_smile:
my máme dneska zas nějaký blbý den, malý je protivka umrčaná :angry: nic sa mu nelíbí, už taky padám na hubu,furt kolem něho skáču,ale furt pobrekává :confounded: asi ho trápí bříško nebo nevím,a taky má průjem :angry: vůbec dneska eště nespal,jenom tak půl hoďky dopo a půl odpo :confounded: je to vůbec normální,aby takový prcek tak málo spinkal??? A to mám v plánu jít dneska za cérkama na trénink,že si už vezmu věci a zkusím si aspoň trochu zapinkat,ale pochybuju,když sa Cipískovi furt něco nezdá (kdyby tak člověk aspoň věděl co,bylo by to jednodušší :slight_smile: ) no uvidíme,jestli bude řvat aj v kočárku,zatím tam vždycky pěkně spinkal,ale dneska dopo nezabral ani kočárek :cry:
Jak jste říkaly ta "dámská technická" :grinning: tak to je dobré,fakt výstižné :grinning: já už mám naštěstí po,a navíc čučím,že musíte čekat v čekárně,mně řekla předtím sestra,že až půjdu na kontrolu po 6nedělí,že mám zaklepat,že mě vezme hned,tak jsem sa těšila,jak konečně předběhnu celou čekárnu :grinning: a zrovna byla prázdná :sunglasses: jo a k holičce jdu zitra ráno,jenom zastřihnout konečky,už to mám jak bosorka :wink:
tý jo,malý sa asi konečně pořádně vyprděl (dneska asi po 150.) a snad usíná,doufám,protože už to dneska vypadalo víckrát,že usíná a po 5 minutách byl hore a řval...
Jinak plavání taky plánuju,je blbé,že to vyšlo na zimu - mně to vadí hlavně kvůli počasí,protože budu muset na plavčo dojíždět do jiného města,což by mně nevadilo,ale je to přes takový šílený kopec,který bývá v zimě hodně drsný,tak akorát doufám,že nebude krutá zima :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@dpetulinka nic si z toho nedělaj,to prý dělá spousta dětí,náš malý zas většinou čučí doleva :wink: tak ho taky různě přetáčím a podkládám atd...
31. srp 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka tady to nehapruje :wink: jak to děláš,že máš tak hodné mimi? :slight_smile:
31. srp 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava jj taky mám auto dovezené z německa a zatím velká spokojenost :sunglasses:
31. srp 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk jj taky jsem o tom slyšela,jsou to k...y neskutečné,místo aby nám pomohly finančně ,tak hledíja co nejvíc oškubat,je to šílené!
31. srp 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
a když jsme u toho - na jako dlouho si plánujete ten rodičák,na 2,3 nebo 4 roky?? Já jsem původně chtěla na 2 roky,ale nějak se mně to začíná rozležávat v hlavě,protože to bych už za rok mosela byt zase těhu :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to nevím nevím,tak uvažuju o té tříleté...
31. srp 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka
@druidee holky k tomu šátkování, u nás to taky moc velký úspěch nemá...zkoušela jsem kolébku i kříž s kapsou a vždycky začal řvát, taky mám elastický šátek a snad to vážu i dobře, ještě budu zkoušet, jindra v elastickém šátku uvázanem na kříž už neprotestuje?
dneska zase testujeme dudana, už si strká prstíky do pusinky a cumle, zatím teda nenajel na cucání palce, ale dudá usilovně, ted dostal ten od aventu a snad ho zase nevyplivne, je s nim fakt roztomilej, tatka nám koupil s růžovýma kytičkama a včeličkou, takže máme z honzíka janičku :wink:
podle fotek jindra dudá usilovně...jakej dudan u vás zabral?
peto a co klárka? používáte dudlíka?
31. srp 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena jj, jsem ráda, že má na to někdo podobný názor :slight_smile:
dokonce i nová auta tam vycházréjí za lepší cenu než u nás a mají je skladem, třeba oktávka stojí u nás víc než tam a musí se objednat několik měsíců předem, dobrý paradox, když se to vyrábí u nás :sunglasses: a českým bazarům po zkušenostech fakt nevěříme
31. srp 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka hihi, já jsme spokojená, mám ho přes tři roky :slight_smile: z Itálie je tu plno aut, vím, jak tam jezdí a vše, dost itálii žeru, takže o tom vím svoje, navíc taťka je tam víc jak doma :grinning: jinak o mlíku mi ani nemluv :angry: kdyby jen na 7100kč, ale má spadnou na 6100kč na tři roky :angry:
31. srp 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena já mám automaticky čtyřletou variantu, kdyby šla tříletá, brala bych tříletou, dá se to nějak zaonačit přes manžela, ale moc se na to netvářil, že by chtěl něco řešit...nevíte někdo, o kolik to vychází líp ta tříletá?
31. srp 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slena Tak to je fajn, že nehapruje , tak to bude asi chyba na mém příjmači :grinning: Sama nevím jak jsem si tak hodné dítě zasloužila ... můj říká že je po něm :grinning: tak ho nechávám při tom :grinning: ... ale jak jsem říkala , že bude vláskatá, tak jsem i říkala, že bude hodná a splnilo se to všechno ... ona byla moc hodná i v bříšku ... :slight_smile:
Já si to vezmu na 3 roky, protože taky si to po roku nejsem schopna představit :slight_smile: ... Kam chceš jezdit na to plavání ? Do Klobouk?
Já se na to musím zeptat, kde je to tady u nás, taky bych asi s malou chodila aby se pak nebála vody ... udělám z ní malýho šnorchlaře :grinning: :grinning: :grinning: ... přece je po tatínkovi že... :grinning:
Cože o tolik to má jít dolů? Pošli mi prosím odkaz podívám se na to ... to snad není pravda ... vrrr
31. srp 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk Cože o tolik to má jít dolů? Pošli mi prosím odkaz podívám se na to ... to snad není pravda ... vrrr
31. srp 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava nevím o kolik líp vychází, dá se to spočítat, ale to s emi nechce :grinning: no já mám taky automaticky čtyřletou a přítele přihlásíme na měsíc na rodičák, jelikož si může neomezeně přivydělávat bude chodit normálně do práce a já jelikož mám dítě do sedmi let nebo jak to je, tak za mě zdravotní a soc. platí stát, takže se nic víc řešit nemusí no a za měsíc zas přijdu a nahlásím se já, on si samozřejmě vybere tu tříletou, která automaticky přechází na mě, je to papírování, ale nemůžu být doma za 3800 to by byl děs až začneme splácet hypotéku
@ssimmikk na 6100???? to si děláš srandu, ne??? Já slyšela o těch 7100... se z toho po... fakt že jo, to je neuvěřitelný
@lukava jojo my máme dudana od porodnice a jak ji ho nedám hned jedou prsty a nejlíp z obou ruk :grinning: chce ho jen na uspávání, nebo když má hlad a ještě nebrečí a já rchle potřebuju něco dodělat :grinning: jinak si ho nevezme, když se vzteká kvůli něčemu jinýmu.

Holky já jsme jak u vytržení, spí prakticky celý den, na krmení je přesná jak hodinky měla by se teda vzbudit za 10minut :grinning: jinak se prostě nají a spí, celej den... to bude noc :grinning: já si uklidila celej byt, došla si na nákup a nechala ji tu spát.. mám to teda hned pod barákem tak jsem byla pryč pět minut, ale někdo mi ujel s výtahem, tak jsem letěla do pětky po schodech jak prdlá :D a poslouchala jestli neuslyším řev, ale nic, spí spí spí. Jsem spocená jak pes, jdu asi ještě prolítnout sprchou, velice rychle tedy. Teď už ji nenechám usnou, budeme si hrát mám děs že nebude spát v noci
31. srp 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no na 4 roky je to 3600 (myslím) a na 3 roky 7600 (teda zatím),takže za ty 4 roky je to nejakých 172tis.a za 3 roky asi o 100 tis.víc,pokud dobře počítám :wink:
31. srp 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@selena ... počítáš špatně, protože mateřská trvá 28t mínus jak dlouho si nastoupila před porodem... tz. že musíš od 3 nebo 4 leté varianty odpočítat 20 a nebo 22 týdnů a pak počítat s tím že je to do věku dítěte buď 3 a nebo 4 let
31. srp 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
huráá koník mi už jde :grinning:
31. srp 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka teď nevím zda to bylo na aktuálně.cz nebo na idnes.cz, počkej večer kouknu, teď musím pro Míšu a nachystat jí do školky :wink: celkem pro všechny varianty má platit,že se bude čerpt 220tis., takže si to poděl měsíci a vyjde ti co budeš brát...pak tam bylo,že to můžeš pobírat i když dítě bude chodit do školky, pak že si nto budeš moct v průběhu libovolně měnit a pak teda nechápu zda se to bude týkat i nás nebo těch, co budou rodit po novým roce, tam bylo, že záleží zda rodič řekne, že chce novej systém nebo ne, to nechápu, tak pokud zůstanu u tohoto co si zvolím, tak mi zůstanou i prachy? :astonished:
@lukava já to právě tak budu dělat, budeme to přepisovat na manžela, jinak bych měla 4letou variantu...
31. srp 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk jo a ještě se z toho nějak odpočítává mateřská
31. srp 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka teda to bylo pro tevbe né pro mě :grinning:
31. srp 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak fakt na minutu přesně :grinning: ale sprchu jsem stihla :grinning: a ted se s tou kozou vyloženě mazlí :grinning:
31. srp 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek