• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Máte také TP Červenec - Júl 2011? Přidejte se.

23. září 2014 
@ssimmikk :grinning: :grinning: :grinning: i mi se zadaří chi chi
31. srp 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk
@dpetulinka holky, můžete mi prosím napsat přesný postup, jak přepsat tu 4letou na 3letou přes manžela...byrokracie to bude, to mi je jasný, ale kdyby to byl velký rozdíl v penězích, určitě by to za to stálo
jsem zvědavá, co na nás zase vláda chystá za změny, jestli simi najde´š ten článek, ráda si ho přečtu
31. srp 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava no jestli se to pak vůbec vyplatí. Přesný postup ti teď asi nenapíšu, mám kamarádku na socce, takže to budu řešit až to bude aktuální. Zatím tu mám papíry, dvakrát tu zelenou žádost o rodičovský příspěvěk, jednu teda podá partner a pak zase ty až se budeš hlásit zpátky. Pak tu mám žlutou žádost o rozhodnutí o volbě nároku na rod. příspěvěk, tam si vybere že teda na tři roky a pak tu mám fialovou - potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku, to zatím moc nevím k čemu je, ale tohle musí být vyplněný k tomu přepisu, to mi dovezla kamarádka, pak tu mám hlášenku změny k rodičovskému příspěvku, tam oznamuješ tu změnu od kdy a kdo bude teda brát ten příspěvek a tu zase dvakrát nejdřív pro manžu a pak pro tebe, to by všechno měli mít na sociálce, nevím jaký jsou úřednice u vás, u nás nic moc... nikdo mi o týhle možnosti neřekl ani slovo. Normálně běž na sociálku, že chceš aby manžel pobíral rod. přís. a oni ti k tomu daj co bude potřeba a pak znova... je to na palici, ale mě to za to stojí, kdybych mohla dát mrňku do školky a být doma 4roky a k tomu si neomezeně přivydělávat, tak to samozřejmě nechám, jenže to nepůjde, tak hold to vypapírujem :grinning:
31. srp 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se mě dnes podařila sehnat skvělá brigáda a mám to kousek od baráku. :slight_smile: budu 3* v týdnu uklízet 3 kanceláře a jeden byt. V bytě budou bydlet zedníci tak snad nenadělají moc nepořádku. :wink: Naštěstí to budfu uklízet odpoledne nebo navečer tak hlídání není problém. Aspoň něco si přivydělám. :slight_smile:

S těma autama je to docela složité. My než jsem koupili na jaro auto tak jsem jich objeli 5 než jsem něco vybrali. Ještě že je taťka automechanik a dokonale nám to vždycky prohlídne a projede. Většinou ukecá i cenu. :wink:

@dpetulinka my jdeme v pátek na sociálku se zeptat jak to udělat. Jsme nuceni to udělat taky.
31. srp 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava takže změna, teda přepis k rodičáku se dělá vždy k prvnímu v měsíci, taže ti to napíšu příkladem...zajdeš na socku v průběhu září, vyplníte papíry, že převádíš rodičák na manžala od 1.10. a ty ho na sebe ukončíš...pak si zajdeš na svojí zddrav.pojišťovnu a nahlásíš, že celodenně pečuješ o díte, aby jsi nemusela platit zdravotní...v průběhu toho měsíce zajde manžel zažádat s potvrzením o příjmu o mateřskou, tu mu schválí, jo ještě musí být papít, že mu třeba na od 15.10.-16.10.svěřuješ dítě do péče nebo jak to je, napsala bych ti co se tam má napsat, je to jednoduchý, ono se papíry nějáký dávají i do práce, někdy to vyřídí zaměstnavatel tu většinu, ale lepší je to tam asi odnést osobně, je to rychlejší, jak mu schválí mateřskou a její výši, tak to odnese na socku kde jste žádaly o rodičák, tam napíšete, že od 1.11.nastupuješ zpět ty na rodičák, ale ještě před tím musí manžel vyplnit papír, že žádá o rodičák na tři roky, na to nezapomenout, pak to poběží tobě.....pokud to nechápeš, protože to píšu v rychlosti, tak ti to pak napíšu podrobně, teď musím koupat....prostě celej říjen bude na rodičáku, ale do práce chodí, ty budeš doma a pečovat o dítě, jen ten den nebo kolik si napíšete musí být doma-na té tzv.mateřské.... :wink:
31. srp 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jj vidíš,na to jsem úplně zapomněla :wink: já na plavčo do luha,je tam nový bazén,chodila jsem tam v těhu plavat.A ty kam na plavání,kam to máš vůbec nejblíž,na ValMez?
Tak Cipísek dneska naspal za celý den tak hoďku,vždycky tak po 10minutách,jinak řval a řval nebo jedl,nespal mně pořádně ani v tom kočárku :confounded: děsím sa,jaká bude noc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. srp 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava Jindra má nejradší kytičku, jako má leila1 a tak kupujeme v Tescu-mají stejný tvar. Bez dudlíka ani ránu, už od začátku.. myslím, že mu ho dávali už v porodce a nechtěj to přiznat. na JIP ho měl v inkubátoru u sebe.
Dnes jsem dospávala, tak jsem kříž nezkoušela. kolíbka v elastickém se mu docela líbila, ale byl tam jaxi zkřivený.. uvidíme :slight_smile: dám vědět.
Jinak auto z němec je super volba, ale pro nás teď na dlouhé lokty. rádi bychom koupili už fungl nový, ale zatím jen hledáme a promýšlíme. je fakt na prd koupit ojeté a za pár let do něj vrazit jak do nového...
31. srp 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky posílám něco na relax ... když jsme u toho plavání :grinning:
http://www.youtube.com/watch_popup?v=u7deClndzQw&vq=medium
31. srp 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slena jj asi valmez a nebo Hranice, jen nevím jestli tam to dětské plavání je ? To mají na každém bazéně? To se pak musí kupovat spešl plíny, kde je koupím? :confused: A musí tam být voda 30C že?
31. srp 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka plenky koupíš klasika v obchodech, stačí jen kouknout na obal, ted nevím jak se jmenují ale určo tam je swimming. S autem to je u nás tak, že kámoš tahá z německa auta(prý už poslední dobou to není tak výhodné jak bývalo), brali jsme vždycky od něj, tentokrát jsme dali na radu Pavla partáka, i to opravuje a v pátek si dovezeme toyotku..jsou prý dost spolehlivý, do teď jsme měli Peugeotky..s italama to mám nápodobně, i když do jednoho pytle všechny nehážu..Pavlovi tam kdysi zabavili řidičák, jen pro to že předjížděl a ne sám zastavující kamion na dálnici, který si to ale v poslední chvíli rozmyslel. v koloně bohužel byli i poliši a brali je hlava nehlava..stálo nás to dost peněz a řidičák mu už neposlali..chtě nechtě musel lhát že ho ztratil. měsíc doma na něj čekal a nic..takže nás to stálo i na výplatě nejen pokuta
@lukava taky padnul názor že by si auto přitáhli sami, ale je to o tom mít dovolenou a vytypovaný víc inzerátů..
v pátek si přivezeme naše nový, je z bazaru, ale od přímého majitele kterýmu auto v tom bazaru inzeroval kamarád...holt je nás hodně a potřebujeme sedmimístné :slight_smile:
@dpetulinka byla jsem 2x v práci po třech hodinkách, musela jsem si říkat že jedu na větší nákup..v práci klídeček, teď se mi moc nechtělo, ale každá koruna dobrá a hlavně za rok budu ráda když si budu moc z domova odpočinout a těch 6 hodin týdně si myslím že se dá..no taky uvidíme co vůbec bude za rok..jinak dělám z domova, ale to je za chvilku hotový a taky to nemusí být každý den
31. srp 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka na každém asi ne,nebo teda nevím,zkus mrknout na jejich stránky na netu.Ty spešl pleny na plavčo by mě taky zajímaly,vůbec nemám představu
31. srp 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,plíny na plavání jsem kupovala normálka v DM,stály asi stovku a bylo jich deset v balení.Já s plaváním nevím.Se Šimonkem jsem chodila,ale zae až takový zázrak to nebyl,tak uvidím
31. srp 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, plinky na plavčo jsme kupovala v DM, normálně jejich značku a byly dobrý, pak jsme přešly na plavečky :wink:
http://aktualne.centrum.cz/finance/grafika/2011/08/24/rodicovsky-prispevek-zmeny-od-roku-2012/#utm_medium=newsbox&utm_source=centrumHP

to je taky článek ohledně rodičáku, ale ještě jsme ho nečetla pořádně, ten ze včerejška nemůžu najít.... :unamused:
31. srp 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka jé, choď do Valmezu, můžeme se tam vídat :dizzy_face:
31. srp 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky pomoc! malá má asi nějaký problém s levým očičkem... víc ji slzý, má zalepený i řasy a v koutku oka se jí usazuje.. nevím jak se to řekne správně česky.. prostě jako když se ráno vzbudíte, vytřete si očička :slight_smile: ale za 10 minut to má zpět.. a jenom na levým... tak nevím, jestli dostala průvan? nebo co by to mohlo být? a co s tím? moc děkuji!
31. srp 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 tak to nevím co s tím, došla bych ráno k dětský aby ti dala kapičky a kapat do obou očiček, možná zatím vytírat borovou vodou, ale tu stejně doma určo nemáš.

@hradilenka ty pleny můžou být třeba tyhle http://www.mall.cz/plenky-huggies/huggies-plenky-little-swimmers-xs-13-ks
@ssimmikk no s tím rodičákem to je něco, fakt mě to štve, co půlrok tak to mění, asi nemají co dělat tak si uměle vytvářejí práci..já bych si možná dala i dvouletý, ale když už další mít nebudeme je to hodně krátká mateřská..co s dvouletým dítětem když není nikde kam ho dát a nebo to stojí kupu peněz..to se vyplatí holkám které chtějí brzo další mimi, pak jim zaniká nárok na to první a pobírají mat.už jen na to poslední dítko..ještě že nemáme dvojčata, je to mazec s těma korunama..na Lenku jsem brala 2500,- a při Báře to postupně zvyšovali už na 3600,-
31. srp 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mili01 může to být ucpaný slzný kanálek, hned zítra jdi k mudr., jakmile má miminko to co Miriam, tak většinou dávají hned antibiotický kapky, s tím ty sama nic neuděláš...
31. srp 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk no to je super... tak abch si pořídila druhý dítě za dva roky ne? :grinning:
@micka1 když to tak jde, tak proč to neudělat.
@lebapa to je super. Já bych hned brala nějakou "brigádu" jenže by mi neměl kdo hlídat a na doma nic kloudnýho neseženu, ale bylo by to fajn, jak říkáš, každá kačka se hodí.
31. srp 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa jj, je to síla, ale zaímalo by mě, zda to změní i nám co si už letos určíme délku a nebudeme to chtít měnit, to by mě zajímalo nejvíc...a kolik teda bude ta čtyřletá, zda první měsíce se bude pobírat víc a pak ta almužna nebo jak to bude??? jj, vím, že dřív to bylo tak jak píšeš, můžeme být rádi za to c bereme, to je jasný, ale taky je vše dražší než bylo, já dám jen za mlíko krutý prachy, když tu pixlu za 240kč má na maximálně 2.5dne, to máš tři tisíce jen mlíko, kde máš plinky, probiotika, kapky na prdy atd., to je fakt děsný, už se těším až bude na příkrmech a pomalu jíst i s náma, asi kvůli problémům co má to nebude brzo jak u Míši, ale v půl roce začínat s příkrmama taky nechci...
31. srp 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dpetulinka já jsem právě ráda že mi nabídli tu práci na pc doma. sice to je nárazovka, jednou si vydělám tiskara, pak třeba tři za měsíc, ale i to je dobrý a hlavně jestli k tomu sednu hned ráno nebo po oběde je moje věc.. všude kolem poslouchám jak propouští a hledají práci a taky si pamatuju jak jsem hledala práci po holkách, takže chtě nechtě zatím odkývávám co si vymyslí.. :confused:
jdu do hajan, padla desátá, to je moje hodinka. Honzík padnul hned po koupání, uvidíme v kolik se bude chtít dojíst..dobrou holky zítra..ráno jdeme do školy, to to letí jak blázen. slíbila jsem holkám že s nimi půjdu tak doufám že když honzin vstával kolik dní nejdýl v šest tak zítra natruc bude vyspávat..
31. srp 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa s prací je to naprd... to je jasný že je člověk rád že něco má, já jsem taky zvědavá jak budu shánět práci... absolventka (snad) bez praxe a s malým dítětem...
Jé, no jo ono je zítra už září, já se vždycky tak těšila :slight_smile: tak ráno pravou nohou, ať mají holky úspěšný rok :slight_smile:
Taky mažu, o půl noci čekám budíček, tak dobrouky všem.
31. srp 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebapa moc hezký auto ... nám je už také malá oktáva ... :grinning: když někam jedeme tak do kufru dáme kočárek , vzadu sedím já s malou a pes sedí vepředu :grinning: má VIP místo, protože do kufru se už nevleze... jinak jsme jí vozili v kufru ... tak přemýšlím kdyby jsme měli jet někam autem na dovo, že tam ani nedáme krámy ... a co až bude 2 dítě? Jak to ty lidi dělají? Jo vlastně nemají psa :grinning: :grinning: :grinning:
Ty plinky jsou moc hezké s těma obrázkama , vypadá to skoro jak plavečky :grinning: :grinning: :grinning: Vdrží to celé plavání a nebo se musí přebalit? A zadrží to opravdu všechno ? ...
@ssimmikk Počtu si ... samou mě to zajímá .... oni nahoře jsou schopni vymyslet všechno, tak bych se ani nedivila, kdyby sis letos dala tříletou a po novém roce Ti to změnili ... tak jak se to chystají dělat u smluv na stavebku co jsou staré kde byl příspěvek 4500 a teď to chtějí dát na 2000,- tak kde jsme ? To si můžou dělat co chtějí? Snad jsme podepsali nějakou smlouvu a ta by měla platit pro obě starany ... ale tady je možné vše ... zaplatíš si za navýšení cílové částky a pak Ti shodí podporu dolů,ale prachy Ti za navýšení nevrátí ... maso ... se státem už nic nepodepíšu co nebude vyloženě nutný ... jsou to vyjebávky a to jsem ještě slušná :angry: :angry: :angry:
@slena
@druidee Tak asi budemem do Vlamezu aby jsme se vídali s tetou Vlastičkou :grinning: :grinning: :grinning: a s budoucím ženichem ... to víš vztahy se musí navazovat odmlička chi chi chi :grinning:
@lebapa To je fajn, když můžeš z domu pracovat ... aspoň si něco přivyděláš a je to takový rozptyl v tom stereu :slight_smile:
1. zář 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka k tomu plavání, mně Míša nikdy v bazéne nekakala a čůrala snad jen dvakrát, když byla malinkatá, pak vůbec :wink: malý děti plavou obvykle půl hoďky a to ta plinka v pohodě vydrží :wink: no a k našemu státu nemám co dodat, to je jeden velkej humus!!! pak mi napiš, jak jsi ten rodičák pochopila, zda i nám klesnou kč, když enbudeme chtít to nový od novýho roka? :astonished:
1. zář 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk pochopila jsem to tak , že my zůstaneme ještě u starýho systému, ale můžeme dobrovolně přejít i na nový .... do konce roku se nic nemění ještě že tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. zář 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka :grinning: :grinning: jasně. no, do Hranic to máte asi blíž, že? nechám to na Tobě. Valmez je super, ale nemám porovnání s Hranicemi-ani cenový. prý je tam ten bazén super.
1. zář 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@druidee V Hranicích jsme byli s Jirkou jednou ( není čas ) a pro mě tam byl ten bazén malý ... jen 25m já raději 50m .... tak jsem si nezaplavala , navícmi tam děcka skákaly za krk a to nemusím ... tak pro mě Hranice nic moc , ve Valmezu jsme nebyli ... jak říkám není kdy :grinning:
1. zář 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ranko,tak po včerejším divokém dni celkem dobrá noc,malý usnul tak v 9 a vstával ve 2,a byl hore do 4 :angry: vždycky má pak problem usnout :confounded: dneska jsem už koupila ty kapky biogaia,pomáhá to aspoň??Dala jsem za ně 6 kil :angry: Na tom Slovensku je prý sice poloviční cena,ale taky poloviční balení,nevíte někdo?
1. zář 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hradilenka takže taky si myslíš, že dyž si nechám straý systém, tak mi neklesnou prachy?
@slena jj, poloviční cena a poloviční balení a musí být stále v chladnu, takže je není dobrý moc převážet, tím zničíš ty probiotika :wink: já je malé dávám týden, týden má i změněný mlíko a včera a dnes jezatím vpohodě....uvidíme co bude dál, prdíky má, ale nebylo to tak hrozný, tak envím zda je to jen náhoda, to se pozná později :confused:
1. zář 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ssimmikk jo myslím si , že peníze zůstanou těch 7600
1. zář 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@slena jo je to zhruba tak, já kupuju v polsku že to máme za barákem 5ml za necelejch 250kč, tak trošku levnějc to vyjde, ale o moc ne, jinak fakt radši nepřevážet, já právě přemýšlím jak to udělám, máme jet na pár dní k tetě a bez nich se neobejdem, tak jedině nějak do ledu :grinning: No, myslela jsem že nezabíraj, na prdy trpíme pořád, ale dva dny jsme je neměli a to byl děs co se dělo. Počítej s tím že nezaberou hned, tak za tři čtyři dny třeba, ale do týdne by to mělo být lepší. Ještě jsem dnes koupila sab simplex... pomohl někomu? Máme baby calm, chtěla bych to zkusit vyměnit.
1. zář 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek